صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: تحصیل در رشته اقتصاد در مركز مطالعات وين

Senior Member

پیش فرض در جواب اظهار نظر هائی راجع به دانشکده مدیریت تهران

من مدت کافی با اساتید و دانشجویان دانشکده های مدیریت شریف، علامه، شهید بهشتی، مالک اشتر و تهران کار کردم.
    به نظر من اختلاف سطح دانشکده مدیریت دانشگاه شریف با دانشگاههای دیگه اونقدر چشمگیره که اگر کوچکترین فرصتی برای تحصیل در دانشکده مدیریت شریف دارید از دست ندید. به علاوه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران حتی در مقام دوم بعد از شریف هم نیست. دانشکده مدیریت دانشگاه علامه و دوره MBA دانشگاه مالک اشتر به مراتب بهتر از دوره های مشابه در دانشگاه تهران هستند.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ :در جواب اظهار نظر هائی راجع به دانشکده مدیریت تهران

جناب جنوبی عزیز
    من هم مثل شما معتقدم بسیاری از شریفی ها باید بدونند مرکز عالم نیستند. اما به نظر می رسه شما بسیار متعصبانه در مورد دانشگاهتون قضاوت کرده اید.
    دوست عزیز، شما که مشغول تحصیل یا فارغ التحصیل MBA هستید چگونه تحلیل می فرمایید که اشاره کردن به سطح علمی یک دانشگاه یا یک رشته از یک دانشگاه توهینی است به دانشجوهای آن دانشگاه؟ پس لابد اگر کسی تحلیل کرد که سطح رشته های فنی دانشگاه تهران بالاتر از دانشگاه غیر انتفاعی نوع Nام علی آباد کتول است و یا سطح علمی دانشگاه استنفورد از دانشگاه شریف بالاتر است باید معترض شد که چرا به دانشجوهای آن دانشگاه توهین شده؟
    از طرفی بازهم با شما موافقم که هر جایی خوب و بد داره (کما اینکه در شریف هم اساتیدی وجود دارند که تاریخ مصرفشان گذشته) اما این چه ربطی به سطح علمی و سیستم تدریس در یک دانشگاه دارد. چگونه شما با استفاده از یک گزاره عام یک حکم کلی صادر می فرمائید؟ چه کسی گفته اساتید دانشگاه تهران همه بیسواد هستند؟ تنها نکته ای که روی آن تاکید شده است تفاوت روش ارائه مطالب و تفاوت سطح علمی دو دانشگاه (آنهم فقط در رشته MBA) می باشد که اتفاقا مثالهایی که خود شما آورده اید گواه همین مدعاست. وقتی استادی هر چند با دانش، تمام فکر و ذکرش مشغله های غیر دانشگاهی است و آنطور که باید و شاید برای دانشگاه و دانشجو و تدریس وقت نمی گذارد، وقتی دانشجوها برای حل مشکلات علمی دانشگاه جلسه می گذارند و با فشار مشکلات را حل می کنند و ... آیا اینها نشان این نیست که سطح آموزشی چندان با استانداردها تطابق ندارد؟
    همانگونه که دوست بسیار عزیزم Some1 نیز اشاره کرده اند MBA شریف نیز خیلی آش دهن سوزی نیست. کما اینکه من خودم فوق لیسانسهای صنایع امیرکبیر سراغ دارم که قدرت تحلیل و استدلال و حل مسئله به مراتب قوی تری نسبت به بسیاری از دانشجوها و فارغ التحصیلهای MBA شریف دارند. اما آیا اینکه دانشجوهای یک دانشگاه گروپ دارند و با هم در تعاملند و با هم خوبند و یا اینکه یک دانشگاهی سلف دختران و پسرانش از هم جداست استدلال خوبی برای تعیین سطح علمی و سیستم آموزشی یک دانشگاه هست؟ کما اینکه در این مورد نیز اطلاعات شما حداقل در مورد رشته mba شریف کامل نیست چون در آنجا هم گروههای تعاملی وجود دارد، سلف و سالن مطالعه دختران وپسران جدا نیست، اگر از دکتر قلی پور برای تدریس دعوت می شود برای اینست که قبلا سر و دست دانشجوها برای کلاسهای دکتر علوی شکسته و به علت پذیرش زیاد دانشگاه (100 نفر فقط MBA) دکتر علوی حاضر نیست از کیفیت کلاس کم کند و بیش از ظرفیت در کلاس ثبت نام نماید و یا بیش از توان خود کلاس ارائه نماید.
    دوست عزیز، بازهم با شما موافقم که در رشته مدیریت و بخصوص MBA (نه رشته های فنی) دانشگاه تهران و شریف و ... در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست. اما نکته ای که من عرض کردم مربوط به کسب حداقلهایی بود که یک دانشجو در شریف بهتر آنرا کسب می کند تا جاهای دیگر. از جمله همان چلوندن و فشار بیش از اندازه برای خواندن کتابهای کلفت انگلیسی، مقاله ها و Case study های به روز دنیا، ارائه های مختلف به زبان انگلیسی در دانشگاه و ارائه کامل و جامع مفاهیم، دانشجو را برای مواجهه با کیفیت بسیار بسیار بالای رشته های مدیریت خارج از کشور و بویژه آمریکا (یا همان کعبه آمال) آماده تر می کند.
    در پایان خدمت شما عرض می کنم که تمام عرایض فوق فقط و فقط برای رشته MBA که مورد سوال دوست عزیزمان آرش بود گفته شده. اینکه دانشگاه تهران بزرگترین دانشگاه ایران است و یا در رشته های زیادی سرآمد است چه ربطی به سطح کیفی MBA آن دارد؟ حتی اگر مورد سوال رشته مدیریت یا اقتصاد بود قطعا جواب متفاوت بود. فقط ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه شریف اولین دانشگاهی بود که MBA را در ایران ارائه کرد. تاکید می کنم MBA نه مدیریت و یا اقتصاد. کما اینکه بنده نیز معتقدم اقتصاد شریف در مقابل اقتصاد دیگر دانشگاهها به ویژه علامه طباطبایی از سطح پایین تری برخوردار است. بنابراین لطفا این نظرات را به کل رشته ها و آن 35000 دانشجوی دانشگاه تهران تعمیم ندهید. کما اینکه در دنیا هم از دانشگاه استنفورد بالاتر نداریم اما در MBA فعلا بهترین دانشگاه پنسیلوانیا است و این هیچ ربطی به درازی طول و عرض پیازها ندارد.

در پایان اشاره می کنم آنچه که بیان شد صرفا نتیجه تجارب و تعاملات من، دوستان و بسیاری از مدیران صنعتی از شواهد موجود که برخی را خود شما هم اشاره کرده اید بوده نه نتیجه یک پژوهش علمی. اینجا هم یک فروم عمومی است که بر اساس نظرات شخصی شکل گرفته. فقط کافیست عینک تعصب بیجا رو از چشم برداریم و تجربیات و شواهد خود را برای استفاده و قضاوت دیگران در معرض عموم قرار دهیم.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بچه هاي اقتصادي و غير اقتصادي لطف كنن نظر بدن!

فکر نمی کردم این قدر دعوا بشه!
    محض اطلاع دوستان باید بگم که من هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بودم. ضمنا من گفتم اکثر اساتید نه همه اونها. البته به اندازه ای جو دانشگاهی بد شده که حتی اساتید خوب و جوان که برای دانشجو واقعا مایه می ذارند هم خسته شده اند و کم کم خودشون به زبون اومدن که آخه چه فایده، کسی قدرشون رو نمی دونه داخل دانشکده. این دانشکده از یک طرف واقعا با کمبود استاد خوب مواجه است و از طرف دیگه به قدری در پذیرش هیئت علمی سخت گیری می کنه و بروکراسی پیچیده ای داره که کسی نمی تونه داخلش بره. در طول 10سال گذشته کادر مالی دانشکده تنها یک نفر رو به داخل خودش راه داده. من به دانشجو ها توهین نمی کنم. به هر حال دوره دانشگاه مخصوصا ارشد طوری است که بیشتر چیزها به خود دانشجو واگذار میشه و خوب چون برای ورود به دانشکه مدیریت باید از یک ***** صعب العبور گذشت، نتیجه این است که در اونجا یک سری دانشجوی باهوش جمع می شن که تلاش خودشون در موفقیت اونها بیشتر نقش داره تا کمک اساتید.

jonobi
    Guest

پیش فرض پاسخ : بچه هاي اقتصادي و غير اقتصادي لطف كنن نظر بدن!

من اگر ناخواسته در جاهائی احساسات رو قاطیه با به اصطلاح استدلالاتم کردم عذر میخوام. از مدیر خوبه این تالارم میخوام اگه این عرضم آخرم از نفس اپلای فاصله میگیره ببخشن. ولی فکر میکنم اینجا با توجه به نوع مخاطبانش که همه فرهیخته هستند میتونه جای خوبی برای بحث هائی راجع به آموزش و اجتماع (حداقل همین یه بار) باشه.
    به قوله معروف چشمها را باید شست جور دیگر باید دید. ما ایرانیا اوله همه خودمو عرض میکنم تمایل داریم صفرویک نگاه کنیم یا سفید یا سیاه. یا خوب یا بد. چیز خاکستری رو نمیتونیم هضم کنیم.
    رضا کیانیان(نه به عنوان افلاطون به عنوان کسیکه هممون تقریباً می شناسیمش) یه بار گفت: "من اصولاٌ دوست ندارم فیلمه تاریخی تو ایران بازی کنم چون آدماش یا همه خوبن یا همه بدن...." این یعنی ما یک قلوه سنگ گنده تومسیر قضاوتمون در طی شونصد سال بوجود آمده که روح انگیزه، مشارکت و توسعه رو تو مملکت میکشه.
    در مورد دانشگاهها هم همینه. اینکه بگیم فلان کار وقت هدر دادنه یا فلان چیز با بهمان چیز اصلاً قابل مقایسه نیست، یه اظهار نظره ولی از نوع صفر و یکی (و ضمناً نمیتونه یک اظهار نظر چندون علمی راجع به سطع علمی دانشگاه باشه)... که استریو تایپهای ناجور بوجود میاره.
    این نوع نگاهها به اونائی اطلاعات کاملی راجع به هر دو دانشگاه ندارن و تازه میخوان مسیره خودشونو انتخاب کنن ذهنیت منفی میده. این فروم الان یه منبع اطلاعاتیه خوبه که خیلی از صفر کیلومترها هم میخوننش وبعد کشفیاتشونو برای n نفر دیگه هم روایت میکنن.
    اگه اسم این نگاهه من تعصبه پس با عرض شرمندگی من متعصبم.
    از طرف دیگه باید بازهم نوعه نگاهو عوض کرد. چرا شریف آش دهن سوزی نیست؟ خیل ام هست. من میگم شریف یه bs پیشتاز تو ایرونه ولی باید بهتر بشه... مدیریت تهرانم باید اون هیکلشو بجنبونه تا این حرفو حدیثا پیش نیاد.
    متآسفانه ما هنوز تو دانشکده هامون یا برنامه ریزی استراتژیک پدر مادر دار برای ترقی نداریم. حتی از تفکر استراتژیک که یه علمه در مدیران دانشگاهها بی بهره ایم.
    راجع به اونکه گفتم مشکلاتمونو با فشار وارد کردن حل میکنیم منظورم این بود که استادای گروه تا بحال به هر ساز ما رقصیدن که به نظر من خوبه.
    البته اگه روی دیگه سکه رو هم نگاه کنیم ما(ام بی ای فنی و تهران) باید از ترانه و جلالی عزیز ممنون باشیم چون نقد های (سازندشون) انگیزه ای میشه برای ما تا بهتر کار کنیم و سعی کنیم عیبامونو اطلاح کنیم.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته اقتصاد در مركز مطالعات وين

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah57 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر لطف كنن نظرشونو بگن ممنون مي شم:

من براي يه دوره دو ساله تو مركز مطالعات وين (همونجايي كه حامد قدوسي بوده و تو ضميمه فايل "راهنماي دكتراي اقتصاد در اروپا" راجع بهش توضيح داده) پذيرفته شدم. اين دوره آكادميك نيست يعني فوق ليسانس محسوب نمي شه ، اما معمولاً بعد از تموم شدنش، اگر بخواي تو دانشگاههاي اروپايي و بعضي از دانشگاههاي كانادا phd بخوني،درسهاي گذرونده رو waive مي كنن.
    فاند داره و tuition fee هم نداره.
    اقتصادي كه درس ميدن رياضي محور و سخته البته شايد براي من كه اقتصاد خوندم. اما از كساني هم كه رياضي و يا مهندسي خوندن و الان اونجا هستند هم كه پرس و جو كردم، همه به اتفاق گفتن كه درسا سنگينه و حتي چند نفري وسط دوره مجبور به انصراف شدن!

من چون شانسم رو براي جاي ديگه اي امتحان نكردم، يه كم ترديد دارم كه برم يا نه و از طرف ديگه هم ممكنه بمونم و سال ديگه از جايي پذيرش نگيرم!
    خيلي ممنون مي شم اگر در اين مورد نظري دارين بگين.
    سلام
    میشه لطفا بگید چجوری پذیرش گرفتید؟
    من لیسانسم فیزیک بوده و میخوام از این موسسه پذیرش بگیرم . ایا امکانش هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته اقتصاد در مركز مطالعات وين

سلام دوستان
    میخوام ببینم با معدل مهندسی کامپیوتر 13,7 و ارشد mba با معدل 18 شانسی برای پذیرش در موسسه مطالعات پیشرفته وین دارم؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)