صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 139

موضوع: فرستادن بار به آمریکا (Cargo and Freight service)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry University of Nebraska Lincoln

پیش فرض پاسخ : فرستادن بار به آمریکا (Cargo and Freight service)

در مورد فریت بار چند مورد رو میخواستم بهش اشاره کنم
    1- اگر مقدار بار زیر 30 کیلو گرم باشه کیلویی حدودا 8-10 $ قیمتش میشه که صرفه نداره و بهتر است از چمدان اضافی استفاده کنید.
    2- فریت بار به چند شهر محدود انجام میگیره و دوستانی که مقصدشون شهرهایی جز واشنگتن نیویورک شیکاگو و... می باشد دوباره از کارگوی شهر مقصد باید فریت انجام دهند.
    3- مدت زمانی که بار به مقصد میرسه ممکنه از مدت زمانی که در تهران بهتون میگن بیشتر باشه. حداقل 7 تا 10 روز قبل از پرواز فریت بار رو انجام بدهید ( فریت بار های من به جای3 روز 7 روز طول کشید و من برای فریت دوم باید یا پرواز بعدی رو عقب میانداختم که 500 دلار باید دوباره میپرداختم چون پرواز کلا بوک شده بود یا با شرکتی قرارداد می بستم که اونها از طرف من فریت دوم رو انجام بدن که 275 $ برای این کار میگرفتن که من از آپشن دوم استفاده کردم.)
    4- بار های من در تهران حدود 48 کیلوگرم بود که باسکول فرودگاه 63 کیلوگرم رو نشون داد (انتظار 10 الی 15 کیلوگرم بالاتر نشان دادن بار را داشته باشید)
    5- اگر من دوباره قرار بود برای فریت بار تصمیم بگیرم کلا منصرف میشدم و بارهام رو در چمدان جا میدادم.
    موفق باشید

میشه بسته های کوچیک فریت کرد ؟ تشریفاتش چطور هست اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

من می خوام برم لوس آنجلس و یه عالمه کتاب دارم، اگه کسی جا داشته باشه برام کمی از کتابها رو بیاره هزینه اش رو هم قبول می کنم، چون فریت بار واقعا گرون در میاد. لطفا اگه کسی می تونست پیام خصوصی بده. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    من می خوام برم لوس آنجلس و یه عالمه کتاب دارم، اگه کسی جا داشته باشه برام کمی از کتابها رو بیاره هزینه اش رو هم قبول می کنم، چون فریت بار واقعا گرون در میاد. لطفا اگه کسی می تونست پیام خصوصی بده. ممنون
    از اداه پست بپرسيد. يه گزينه اي دارن به اسم پست مطبوعات كه با پست كتابها رو ميفرستين. حدود 3 هفته طول ميكشه. اما قيمتش نسبت به پست بسته خيلي ارزونتره. واسه مقادير كم فريت اصلاً صرف نمي كنه ولي كسي هم اونقدر جاي خالي نداره كه كتابهاي با وزن زياد رو بياره. واسه همين اگه نياز فوري به كتابهاتون ندارين با پست بفرستيد. اگه هم به سفرتون وقت باقي مونده و آدرس مقصدتون هم مشخص هست،‌از الان ميتونيد پست كنيد كه وقتي رسيدين اونجا با معطلي كمتري كتابها به دستتون برسه.
    از اداره پست سوال كنيد تا جزييات رو بهتون بگن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

قبلا پرسیدم، الان دیگه گزینه ای به نام پست مطبوعات وجود نداره. همه چی یه جور پست می شه، که برای 10 کیلو می شه 450 هزار تومن، و اگه با پست زمینی بخووای که 2 تا 5 ماه طول می کشه می شه 250 هزار تومن.
    یکی از دوستان ما که پارسال داشت می رفت امریکا (برای فوق) هر کاری کرد بارش بیشتر از 35 کیلو نشد. تضمینی نیست که بار همه 46 کیلو بشه، بنابراین لطفا اگه کسی جا داشت بهم خبر بده، خیر دنیا و آخرت داره!!
    در ضمن اگه هیچ راهی پیدا نکنم فریت می کنم. ارزونترین قیمتی که برای 50 کیلو در آوردم با ترکیش بود که کیلویی 3/6 دلار می گیره، بقیه بیشتر از 5 دلار می گیرن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    از اداه پست بپرسيد. يه گزينه اي دارن به اسم پست مطبوعات كه با پست كتابها رو ميفرستين. حدود 3 هفته طول ميكشه. اما قيمتش نسبت به پست بسته خيلي ارزونتره. واسه مقادير كم فريت اصلاً صرف نمي كنه ولي كسي هم اونقدر جاي خالي نداره كه كتابهاي با وزن زياد رو بياره. واسه همين اگه نياز فوري به كتابهاتون ندارين با پست بفرستيد. اگه هم به سفرتون وقت باقي مونده و آدرس مقصدتون هم مشخص هست،‌از الان ميتونيد پست كنيد كه وقتي رسيدين اونجا با معطلي كمتري كتابها به دستتون برسه.
    از اداره پست سوال كنيد تا جزييات رو بهتون بگن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

یه چیز جالب هم بگم. هر جا زنگ می زدم برای فریت بار می گفتن گمرک امریکا هم یه پولی می گیره که ما نمی دونیم چقدره. زنگ زدم گمرک امریکا، گفتم می خوام 50 کیلو کتاب بفرستم چقدر شما پول می گیرین گفت هیچی. گفتم پس چرا همه می گن پول می گیرین؟ گفت کتابات برای فروشه؟ گفتم نه مال خودمه. گفت باید بیای اینجا ارزیابی و تصمیم گیری بشه. گفتم نه خوب، یه تخمینی بده بهم. گفت ارزشش چقدره؟ گفتم شما فرض کن 1000$. گفت هیچی پول نمی گیریم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

من بالاخره موفق شدم کتابهام رو فریت کنم و برای اطلاع دوستان پروسه رو می گم. اول از همه زنگ زدم به دونه دونه شرکتهایی که لیستشون همین چند صفحه قبل هست و بار فریت می کنن. خلاصه با مقادیری چونه زدن با یه شرکت با قیمت کیلویی 3 دلار (برای 100 کیلو) کنار اومدیم. روز قبل از پرواز با بلیط و پاس رفتیم فرودگاه. هزینه ها (شامل بسته بندی، کارگر، تمبر و بارنامه، مالیات و ...) کلا برای 109 کیلو شد 1070000 تومان. (البته همین کتابها رو می خواستم دوباره بخرم 100 میلیون می شد! پی دی اف همه شون رو هم پیدا نکردم که بتونم از شر کتابای کاغذی خلاص شم. کلا از قیمتش خیلی راضیم). بار حتما باید برای یک نفر تو امریکا ارسال می شد و حضور اون شخص در فرودگاه امریکا ضروری بود. ما هم با یکی از دوستان هماهنگ کرده بودیم و آدرس و شماره تلفن اون رو داده بودیم. پروازمون 30 اکتبر بود با ترکیش، و اون شرکت هم با پرواز 31 اکتبر یا 1 نوامبر (؟) ترکیش بار رو برامون فرستاد. به خاطر تیر اندازی تو فرودگاه LA، یه کم طول کشید تا گمرک بارمون رو ترخیص کنه، ولی خیلی اذیت نکردن. 3 روز اول انبارداریشون رایگان بود و بعد از اون روزانه شارژ می کردن. ما هم فقط 60 دلار برای handling fee دادیم و بدون دردسر کتابا رو 3 نوامبر تحویل گرفتیم.

Junior Member

کسی تا حالا تجربه بردن حیوانات خانگی مثل سگ به امریکا رو داشته؟ ظاهرآ باید از طریق کارگو حملشون کرد، درسته؟

Junior Member

نیازمند شخصی در آمریکا هستم که یک کارت پستال براش فرستاده بشه .
    هرکسی میتونه لطفا دریغ نکنه هزینشم تقدیمش میکنم.

Junior Member

سلام بچه ها من به تازگی با این سایت آشنا شدم
    همسر من دانشجوی دکترا هست و ما به تازگی ازدواج کردیم و در محدوده زمانی هستیم که کارهای من درست بشه و برم . حالا سوالم اینه: چون تازه عروس هستم کلی وسایل دارم که میخوام ببرم از جمله : کریستال، چینی، آرکوپال، چند دست قابلمه، سرویس قاشق چنگال و .... که خودتون لیست کامل جهیزیه را میدونید به علاوه وسایل برقی هم به طور کامل که قصد داشتم همه وسایل را فریت کنم!
    اما با خوندن کامنت ها متوجه شدم بردن وسایل برقی کاره بیهوده ای هست
    حالا سوال من اینه به غیر از وسایل برقی بردن بقیه وسایل جهیزیه که خریداری شده کاره درستی هست؟ و اینکه مبلمان و سرویس خواب بهتره اینجا خریداری بشه و فریت بشه یا اونجا بخرم؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)