صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: آيا نوع master در فاند تاثير داره؟ by research or by course

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : آيا نوع master در فاند تاثير داره؟ by research or by course

می شه بگین توی کدوم دانشگاه آمریکا یا کانادا master by research ارائه می شه؟

سلام، فوق لیسانس براساس واحد درسی ( Course base) به این صورت هست که فقط و فقط واحد درسی خواهید داشت و تمام . . مثل برخی از ذوره های شبانه ای که در ایران هم باب شده و ازش با عنوان کارشناسی ارشد بدون پایان نامه نام برده می شه. از این نوع خیلی از دانشگاههای امریکا و به خصوص کانادا دارن. علت تعبیه و تعریف همچین دوره هایی برای کسانی هست که می خوان خیلی سریع وارد بازار کار بشن و به قولی برنامه موندن در محیط آکادمیک و ادامه برای دکتری و سمت استادی و پژوهشی در دانشگاه نیستن. این راه خیلی بابه به خصوص در کشورهای صنعتی و سرمایه دار اروپایی و امریکایی. چون اینجا کسی از ترس و فرار از سربازی و غر زدن بابا و مامان و چشم رو هم چشمی با دختر خاله همسایه ادامه تحصیل نمیده اونی که واقعا درس رو دوست داره میره تا به آخرش و اونی هم که نه، دنباله اینه که امروز اگه دو کلمه و دو تا فرمول یاد گرفته فردای روز چطوری ازش بتونه پول در بیاره یا فقط لیسانس رو می گیره یا حداکثر فوق بدون پایان نامه. بازم می گم چون اینجا تفکر زندگی سرمایه داریه. هیچ کسی بی خودی عمر و وقتش رو به بطالت و کش دادن 6 ساله لیسانس و 4 ساله فوق لیسانس و غیره نمی گذرونه. ترجیح میده سریع تر وارد بازار کار و کسب درآمد بشه. درست برخلاف ایران. در نتیجه اکثر قریب به اتفاق بعد از لیسانس جذب کار می شن یا اینکه برای بالا بردن شانس ها و موقعیت کاری این دوره فوق بدون پایان نامه رو می گذرونن. این دوره ها تا اونجایی که من می دونم به هیچ عنوان فاند ندارن، در مورد نداشتن RA که 100% مطمئنم. در مورد فوق لیسانس بر پایه تحقیق (Research base) تقریبا عکس اونچه در بالا نوشتم. یعنی کسی که واقعا برنامه ادامه تحصیل و ماندن در محیط آکادمیک یا انجام پژوهش و تحقیق رو داشته باشه برای مقطع دکتری حتما باید در فوق لیسانس یه پایان نامه ای، چند تا مقاله ای از اون داشته باشه. که این دوره در اکثر قریب به اتفاق فاند دارند یا TA یا RA. از لحاظ تعداد واحد درسی هم عین همدیگه هستن، فقط این واحد تز دارد و اون یکی ندارد . . موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    می شه بگین توی کدوم دانشگاه آمریکا یا کانادا master by research ارائه می شه؟
    اکثر دانشگاه های کانادا by research دارن حتی بیشتر از by course برای نمونه من برای دانشگاه های Concordia و Queen's اقدام کردم هر دو by research داشتن حتی Queen's برای ترم بهار by course ارائه نکرده.
    Moving to Germany

Senior Member

یعنی کسی که واقعا برنامه ادامه تحصیل و ماندن در محیط آکادمیک یا انجام پژوهش و تحقیق رو داشته باشه برای مقطع دکتری حتما باید در فوق لیسانس یه پایان نامه ای، چند تا مقاله ای از اون داشته باشه. که این دوره در اکثر قریب به اتفاق فاند دارند یا TA یا RA. از لحاظ تعداد واحد درسی هم عین همدیگه هستن، فقط این واحد تز دارد و اون یکی ندارد . . موفق باشید
    من دقیق در مورد این دوره ها در آمریکا و کانادا اطلاع ندارم. تا اونجا که می دونم در آمریکا بیشتر فوق لیسانس مثل ایرانه یعنی همون تعداد واحد را که در ایران می گذرانن در اونجا هم می گذرونن و پایان نامه هم دارند. و به این دوره ها By course می گویند. اما در مورد کشوری مثل سنگاپور واحد های درسی by search کمتر است. یعنی چند واحد مختصر می گذرونن و بیشتر به تحقیق می پردازند.به خاطر همین هم هست که در ایران کمی به مدرک فوق سنگاپور گیر می دن. برای اینکه ایرانی ها دنبال نمره هستند و مدرک فوق سنگاپور درس های کمتری را پاس کرده اند. اتفاقا کسانی که که دنبال ماندن در محیط آکادمیک هستند باید by search را انتخاب کند و باز برای کشوری مثل سنگاپور برای دوره فوق بیشتر به by search بورس می دهند

واسه دكترا چطور؟ اونجا هم by course و by research همين معاني و ارزشها رو داره؟
    وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، دليلش آن است كه شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط mansooreh97
    واسه دكترا چطور؟ اونجا هم by course و by research همين معاني و ارزشها رو داره؟
    دکترا انواع زیادی داره، اما تا اونجا که من اطلاع دارم PhD بدون تحقیقات نداریم و چیزی به صورت PhD by course فکر نمی‌کنم وجود داشته باشه. بعضی از رشته‌ها مثل داروسازی (داروشناسی) در آمریکا هستند که شما می‌تونید درشون بدون تحقیقات دکترا بگیرید که البته اون نوع دکترا PhD نیست و فقط با گذروندن درس بهتون دکترا می‌دهند، که البته اون هم بسته به ایالت متفاوته. مثلا مدرکی که در کالیفورنیا به عنوان دکترای داروشناسی داده می‌شه، در خیلی از ایالت‌ها دکترا محسوب نمی‌شه.

اين نوع دكترا كه درس هم مي گذرونن و نوعي كه اصلا course نداره و فقط پايان نامه است آيا از نظر اعتبار مدرك با هم فرق دارن؟
    كدوم گرفتن مدرك راحت تره. من حس مي كنم چند واحد درس باشه بعدش تز، راحت تر باشه اما نمي دونم.
    وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، دليلش آن است كه شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط mansooreh97
    اين نوع دكترا كه درس هم مي گذرونن و نوعي كه اصلا course نداره و فقط پايان نامه است آيا از نظر اعتبار مدرك با هم فرق دارن؟
    كدوم گرفتن مدرك راحت تره. من حس مي كنم چند واحد درس باشه بعدش تز، راحت تر باشه اما نمي دونم.
    در مورد گذروندن درس در دوران دکترا قوانین بسته به دانشگاه و حتی دانشکده متفاوته. در بعضی از دانشگاه‌ها شما اگر فوق لیسانس در رشته‌ای داشته باشید، ممکنه بهتون اجازه بدهند که بدون گذروندن درس در همون رشته دکترا بگیرید. ارزش مدرک چنین دکترایی فرقی با دکترایی که درس هم لازمه بگذرونید نداره.

ضمنا لطفا بحث دکترا و ارزش مدرک رو در تاپیک‌های مرتبط ادامه بدهید و از پرسیدن سوالات در مورد دکترا در این تاپیک خودداری کنید.

Junior Member

سلام
    ببخشيد من يه سوال داشتم.ميخواستم براي استراليا اپلاي كنم البته من ليسانس حقوق دارم حدود 3سال پيش تموم كردك اما الان ميخام اپلاي كنم ميخواستم بپرسم چطور ميشه فاندگرفت از دانشگاه هاي استراليابراي master.ميگن بيشتر براي phd ميدن.اونطور كه فهميدم اگه فاندي هم باشه براي researchميدن اونجا هم.اما اگه كسي در باره دانشگاه سيدني چيزي بلده بگه..ممنون ميشم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)