صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: فرستادن مدارک برای دانشگاه های کانادا

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک برای دانشگاه های کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil828 نمایش پست ها
    بله هم مهر دادگستری داشت و هم مهر وزارت خارجه!!! من نميدونم مشکل کجاست. دقيقا جمله ای که نوشتن اين بود:

Since your transcripts were not received in sealed envelopes as issued by the institution, you will need to follow the directions as provided for submission of official transcripts.
    اگر از دوستان کسی بتونه اين معما رو حل کنه بی نهايت ممنون ميشم.
    کدوم دانشگاه بوده؟ که برم تو سایتش این directions as provided for submission of official transcripts رو چک کنم.... برای منم جالب شد!
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

احتمالش خیلی ضعیفه که پاکت شما سالم و در بسته به دست اونا رسیده باشه و گفته باشن که غیر رسمی نیست. حتی مهر دادگستری و خارجه هم برای مدارک مهر و موم شده نیاز نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    احتمالش خیلی ضعیفه که پاکت شما سالم و در بسته به دست اونا رسیده باشه و گفته باشن که غیر رسمی نیست. حتی مهر دادگستری و خارجه هم برای مدارک مهر و موم شده نیاز نیست.
    یعنی می گيد احتمالا در حين نقل و انتقالات و در فرآيند پست شدن پاکت پاره شده يا درش باز شده؟!! اگر اينطوره من بايد چيکار کنم؟ من ايميل هم بهشون زدم اما هنوز جوابی به من ندادن؟

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

بله درسته... من سایت دانشگاه رو هم خوندم که مطمئن شم و طبق معمول اگه مدارک مستقیما از دانشگاه ارسال شه هیچ نیازی به مهر خارجه و دادگستری هم نیست... فکر میکنم مشکل تو نحوه مهر و موم کردن باشه چون روش تاکید کردن:
    My transcript was sent directly from my school. Why is it 'unofficial'?

Only transcripts in sealed school envelopes with the stamp of the institution on the seal are considered official. If the envelope is blank and there is no school logo or stamp, or if the seal has been broken before arriving in our office, we cannot confirm where the transcript was sent from. Please ask your school to stamp the envelope before mailing.
    باید باز هم پیگیر بشین که مشکل دقیقا چی بوده.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

اینجور مشکلات معمولا با ایمیل حل نمیشه. زنگ بزنید و بگید دقیقا مشکل مدارکم چی بوده؟!

Junior Member

سلام. "ریز نمرات و مدرک تحصیلیتون و کلا هر چی که مربوط به دانشگاه خودتون بوده حتما باید در پاکت دانشگاه و مهر و موم بفرستید. می تونید پاکت دانشگاه رو بعد از مهر و موم داخل یک پاکت دیگه در کنار مدارکتون ببرید پست کنید" . ممنون میشم اگر در مورد این موضوع اطلاع بدید. من در حال اتمام دوره فوق در سوئد هستم. میخام برای کانادا و امریکا برای دکترا اقدام کنم. ریز نمرات تائید شده امور خارجه و دادگستری لیسانسم (دانشگاه سراسری در ایران - اراک ) را اینجا همراهم دارم. یعنی طبق این حرف باید به خاطره ارسال این مدارک از طرفه دانشگاه برگردم ایران که از دانشگاه ارسال بشه ؟ این واقعن کار سختیه. بماند که دانشگاه اراک اصلآ ازین مسائل سر در نمیاره.

اینجور مشکلات معمولا با ایمیل حل نمیشه. زنگ بزنید و بگید دقیقا مشکل مدارکم چی بوده؟!
    سلام دوستان. ممنون از راهنمايی همگی. بالاخره جوابمو دادن. مشکل در مدارک شخصی من بود که دانشگاه به جای قراردادن اونها در پاکتی خارج از پاکت seal شده همگی رو داخل پاکت seal شده گذاشته بود و به همين دليل دانشگاه مقصد فکر کرده بود مدارک از جانب خودم فرستاده شده!
    نکته بسيار بسيار مهم: اگر می خواهيد در فرآيند ثبت نام برای دانشگاه ها دچار مشکل نشويد مدارک شخصيتون رو که نياز به تاييد واحد بين الملل دانشگاه آزاد نداره یا خودتون شخصا بفرستيد يا در موقع پست کردن حتما مراقب باشيد دانشگاه اونها رو داخل پاکت seal شده نگذاره و حتما پاکتی ديگر با خودتون ببريد و اونها رو داخل پاکت خودتون بگذاريد و اونوقت از دانشگاه بخوايد هر دو پاکت رو با هم براتون پست کنه. اين مطلب رو لازم دونستم بگم تا از دردسرهای احتمالی دوستان جلوگيره بشه. با آرزوی بهترين ها برای همگی.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdix نمایش پست ها
    سلام. "ریز نمرات و مدرک تحصیلیتون و کلا هر چی که مربوط به دانشگاه خودتون بوده حتما باید در پاکت دانشگاه و مهر و موم بفرستید. می تونید پاکت دانشگاه رو بعد از مهر و موم داخل یک پاکت دیگه در کنار مدارکتون ببرید پست کنید" . ممنون میشم اگر در مورد این موضوع اطلاع بدید. من در حال اتمام دوره فوق در سوئد هستم. میخام برای کانادا و امریکا برای دکترا اقدام کنم. ریز نمرات تائید شده امور خارجه و دادگستری لیسانسم (دانشگاه سراسری در ایران - اراک ) را اینجا همراهم دارم. یعنی طبق این حرف باید به خاطره ارسال این مدارک از طرفه دانشگاه برگردم ایران که از دانشگاه ارسال بشه ؟ این واقعن کار سختیه. بماند که دانشگاه اراک اصلآ ازین مسائل سر در نمیاره.
    سلام. در مورد دانشگاه های دلتی نميدونم اما در مورد دانشگاه آزاد می توانيد شخص ديگری را هم بفرستيد تا مدارکتان را ارسال کند و دانشگاه آزاد هم ايرادی نمی گيرد. دوستان اگر کسی در مورد نحوه ارسال مدارک از دانشگاه های دولتی ميدونه لطفا ايشان رو راهنمايی کنه. يک نکته بسيار مهم اينکه دانشگاه ها فقط مدارک official رو قبول می کنند و اين مطلب رو هم در سايتشون نوشتند که مدارک official فقط از دانشگاه صادر کننده مدرک قابل قبول هستند و اگر خودتان شخصا بفرستيد برای آنها قابل قبول نيست. می توانيد از بستگان يا آشنايان خود درخواست کنيد تا پيگير ارسال مدارک شما از دانشگاه اراک باشند. ضمنا می تونيد به سايت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کنيد و نحوه ارسال مدارک رو چک کنيد يا به دپارتمان مربوطه ايميل بزنيد. موفق باشيد.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام
    من یکم گیج شدم. می خواستم بدونم کلا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا چه مدارکی لازمه؟
    ضمنا برای ارسال مدارک بهتره چه زمانی اقدام کرد؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    سلام
    من یکم گیج شدم. می خواستم بدونم کلا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا چه مدارکی لازمه؟
    ضمنا برای ارسال مدارک بهتره چه زمانی اقدام کرد؟
    ممنون
    مدارک مورد نیاز فرق چندانی با کشورهای دیگه نداره... بهرحال جواب هر دو سوالتون رو از تو سایت دانشگاه و رشته موردنظرتون باید پیدا کنید (خصوصا ددلاین ها که حتی گاهی تو یک دانشگاه برای رشته های مختلف متفاوته)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)