صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: حقوق و شرايط كار اساتيد دانشگاهها در امريكا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : حقوق و شرايط كار اساتيد دانشگاهها در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان
    خوب جناب ghlobe این همه زحمت بکشیم و درس بخونیم آیا تضمین یا حتی شانسی زیادی وجود داره که بتونیم بعنوان استاد در دانشگاههای آمریکا استخدام بشیم? و تازه حدود حقوق ها چه قدر هست? مشکل من سر گرفتن دکترا هست!! چون از اونجایی که اکثر ایرانی هایی که اطلاعات دقیق ندارند آمریکا رو دوست دارند و در نظرشون جای خوب و پیشرفته ای هست که برای افرادی با تحصیلات عالیه خیلی ارزش قایل هستند(که البته تا حدودی هم هست.) با این تفاسیر می گن کسی که از آمریکا دکترای مثلا مهندسی X رو بگیرند آینده اشون تضمینه و رو هوا می برنشون!! بهشون خونه و ماشین و. . . می دن وخلاصه زندگی خوبی خواهند داشت. اما چیزاهایی که من از افرادی که در محیط هستند می شنوم واقعا با این اظهارات مغایره! به عنوان مثال برادر یکی از دوستان نزدیک من از USC دکترای هوا فضا با زمینه ی تخصصی سیستمهای انرژی و قدرتیرگرفته و الان میگه که بنده ی خدا رزومه اش رو برای هر شرکتی می فرسته می گن ما به دکتر نیازی نداریم و کارهای ما رو یک مهندس فوق لیسانس هم می تونه انجام بده! با اینکه رزومه ی علمی و قوی ای داره و از یک دانشگاه خیلی خوب فارغ التحصیل شده. از طرفی این طرف می گه تو آمریکا برای دکترا پوست می کنند اینقدر ازت کار می کشن و کار واقعا سختیه! حالا من می گم این همه زحمت بکشیم و هزینه کنیم که از فوق بریم آمریکا و بعدش دکترا بگیریم و بشیم مثل این آقا?!! استنباط مبتنی بر دیده های فراوان من اینه که اگر تو آمریکا دکترا داشته باشیم و اگر نتونیم تو دانشگاه استاد نشیم رسما باید با بد بختی دست و پنجه نرم کنیم. برای همین به نظر شما شرایط استخدام و اوضاع حقوقی استادای آمریکا برای رشته های فنی چیه واقعا?
    موفق باشیم

ببینید دوست عزیز در این دنیا هیچ کس رو روی هوا نمی برند! وقتی برای یکی مثل استیو جابز هم آینده هیچ وقت تضمین نبود (که از شرکت اپل که خودش پایه ریزی کرده بود اخراج شد) دیگه بقیه ما که جای خود داریم. بنده دو سه نکته ای رو که مکرر روی فروم عرض کرده ام رو دوباره اینجا فهرست میکنم:

1) من هیچ کاری در بیزینس و صنعت ندیده ام که فقط دکترا بخواهد. حتی برای رشته های پژوهشی هم معمولا فوق لیسانس میتواند کار دکترا را انجام بدهد. مگر رشته های خیلی خاص مثل پزشکی و غیره. دوره دکترا فقط برای مشاغل آکادمیک احتیاج است. بهمین دلیل است که خود امریکایی ها و کانادایی ها بندرت برای دکترا میروند. نه اینکه خنگ باشند بلکه احتیاج و علاقه ای ندارند.

2) اکثر دوستان در ایران و سایر کشورها برای فوق و دکترا اقدام میکنند که بتوانند بروند امریکا نه اینکه حالا خیلی عاشق کار آکادمیک باشند. درنتیجه تمام زحمت و هزینه معمولا برای بدست آوردن جای پا و اقامت در امریکاست نه صرف مدرک دکترا. بهمین دلیل بنظر من ادامه تحصیل دکترا فقط در صورتی ارزشمند است که فاند کامل باشد یعنی شما دیناری از جیب خودتان پرداخت نکنید.

3) با همه این تفاصیل من فقط موارد نادری دیده ام که کسی دکترای مهندسی داشته باشد و با بدبختی و بیکاری بگذراند. گرچه برای اکثر زمینه های فنی مدرک دکترا لازم نیست ولی کارفرماها به مدرک شما اهمیت نمیدهند و بخصوص در شرکتهای بزرگ اگر شما skillset صنعتی مورد نیاز را داشته باشید میتوانید راحت کار بگیرید هرچند که برای کار با فوق لیسانس ها رقابت میکنید. اگر دنبال کار صنعتی هستید در طول مدت دکترا خود را با ابزارها و نیازهای صنعت کاملا اشنا کنید و ارتباطات لازم رو هم ایجاد کنید. شبکه ارتباطی از هر چیز دیگر مهمتر است. اگر هم دنبال کار آکادمیک هستید بشرط قوی بودن در نهایت یکی دو دوره پست دکترا انجام میدید تا بعد کار استادی پیدا کنید.

برای اینکه ترس دوستان رو کمی کمتر کرده باشم یکی از آشناهای دور ما پارسال کار گرین کارتش درست شد و به امریکا آمد. مدرک دکترا از علم و صنعت داشت و مدتی هم در دانشگاه آزاد تدریس کرده بود ولی سابقه پژوهشی چندانی نداشت. بعد از شش ماه یواش یواش شروع کرد به تدریس در کالج ها و دانشگاههای کوچک کالیفرنیا (بعنوان sessional lecturer) و در عرض یکسال هم موفق شد یک کار فول تایم صنعتی بگیرد و به ایالت دیگری نقل مکان کرد. بنابراین وضعیت انقدر بد نیست که شما بترسید. اگر کسی با مدرک دکترای یک دانشگاه رده دوم در ایران بتواند در امریکا کار پیدا کند شما هم با دکترای امریکا باید بتوانید. فقط باید تلاش کنید و در مورد محل و زمینه کار flexible باشید.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز در این دنیا هیچ کس رو روی هوا نمی برند! وقتی برای یکی مثل استیو جابز هم آینده هیچ وقت تضمین نبود (که از شرکت اپل که خودش پایه ریزی کرده بود اخراج شد) دیگه بقیه ما که جای خود داریم. بنده دو سه نکته ای رو که مکرر روی فروم عرض کرده ام رو دوباره اینجا فهرست میکنم:

1) من هیچ کاری در بیزینس و صنعت ندیده ام که فقط دکترا بخواهد. حتی برای رشته های پژوهشی هم معمولا فوق لیسانس میتواند کار دکترا را انجام بدهد. مگر رشته های خیلی خاص مثل پزشکی و غیره. دوره دکترا فقط برای مشاغل آکادمیک احتیاج است. بهمین دلیل است که خود امریکایی ها و کانادایی ها بندرت برای دکترا میروند. نه اینکه خنگ باشند بلکه احتیاج و علاقه ای ندارند.

2) اکثر دوستان در ایران و سایر کشورها برای فوق و دکترا اقدام میکنند که بتوانند بروند امریکا نه اینکه حالا خیلی عاشق کار آکادمیک باشند. درنتیجه تمام زحمت و هزینه معمولا برای بدست آوردن جای پا و اقامت در امریکاست نه صرف مدرک دکترا. بهمین دلیل بنظر من ادامه تحصیل دکترا فقط در صورتی ارزشمند است که فاند کامل باشد یعنی شما دیناری از جیب خودتان پرداخت نکنید.

3) با همه این تفاصیل من فقط موارد نادری دیده ام که کسی دکترای مهندسی داشته باشد و با بدبختی و بیکاری بگذراند. گرچه برای اکثر زمینه های فنی مدرک دکترا لازم نیست ولی کارفرماها به مدرک شما اهمیت نمیدهند و بخصوص در شرکتهای بزرگ اگر شما skillset صنعتی مورد نیاز را داشته باشید میتوانید راحت کار بگیرید هرچند که برای کار با فوق لیسانس ها رقابت میکنید. اگر دنبال کار صنعتی هستید در طول مدت دکترا خود را با ابزارها و نیازهای صنعت کاملا اشنا کنید و ارتباطات لازم رو هم ایجاد کنید. شبکه ارتباطی از هر چیز دیگر مهمتر است. اگر هم دنبال کار آکادمیک هستید بشرط قوی بودن در نهایت یکی دو دوره پست دکترا انجام میدید تا بعد کار استادی پیدا کنید.

برای اینکه ترس دوستان رو کمی کمتر کرده باشم یکی از آشناهای دور ما پارسال کار گرین کارتش درست شد و به امریکا آمد. مدرک دکترا از علم و صنعت داشت و مدتی هم در دانشگاه آزاد تدریس کرده بود ولی سابقه پژوهشی چندانی نداشت. بعد از شش ماه یواش یواش شروع کرد به تدریس در کالج ها و دانشگاههای کوچک کالیفرنیا (بعنوان sessional lecturer) و در عرض یکسال هم موفق شد یک کار فول تایم صنعتی بگیرد و به ایالت دیگری نقل مکان کرد. بنابراین وضعیت انقدر بد نیست که شما بترسید. اگر کسی با مدرک دکترای یک دانشگاه رده دوم در ایران بتواند در امریکا کار پیدا کند شما هم با دکترای امریکا باید بتوانید. فقط باید تلاش کنید و در مورد محل و زمینه کار flexible باشید.
    مرسی. واقعا منو به زندگی برگردوندید! ازبس شنیدم که برای دکترا ها تو آمریکا کار نیست داشتم منفجر می شدم!!! چون به نظر من گرفتن مستر و علی الخصوص دکترا در رشته هایی مثل برق، مکانیک و... از آمریکا مساویه با شکستن شاخ غول!! چون از طریق دوستانی که دارم می دونم که فضای آکادمیک اونجا چه قدر با دانشگاههای ایران تفاوت داره (حالا به جز چند تا از دانشگاههای تاپ ایران که به نظر شخصی من بازهم گپ بین سیستم دانشگاههای ایران و آمریکا خصوصا مسائل تحقیقاتی وحشتناکه!) به عنوان مثال من یکی از دوستانم در ایران مدال المپیاد جهانی گرفت و بی کنکور رفت شریف و الان تاپ 5 آمریکا داره PHD می خونه، این رو هم بگم که مثل روباته و زندگی می کنه که درس بخونه نه اینکه درس بخونه تا بتونه زندگی کنه! یک نابغه ی مطلق.. چند روز پیش می گفت بریدم اینجا، میلاد تو روز 5 ساعت وقت کم می آرم!! حالا ایشون تاپ 5 هستند، اما من به نظرم تاپ 30 هم همین طور خواهند بود. (شاید هم نباشه، نظر شخصی منه) برای همین مسائله که کفرم در می آد اگر قرار باشه بعد کلی زحمت به موقعیت درخور اون زحمات که برای شخص من تدریس در دانشگاه هست نرسیم! شما خبری از شرایط استخدامی اساتید در آمریکا دارید؟ همین طور در مورد رنج درآمد اساتید در آمریکا؟؟
    امیدوارم که در صورت علاقه شما که از ما جلوتر هستید بعنوان استاد انتخاب بشید و برای ما هم یک کانکشن باشید! به هر حال امیدوارم موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان واقعا موضوع خوبیه
    منم به شدت علاقه دارم و تلاش میکنم که انشا اله برا master برم آمریکا و دیوانه research ام اما خوب به قول دوستمون بعد این همه تلاش و کم خوابی باید یه امیدی داشته باشیم دیگه .
    از دوستان کسی میدونه تا چه حد میشه به کار تحقیقاتی تو آمریکا امیدوار بود( کلی میگم چه top 10 چه دانشگاههای رده پایین تر ) ؟
    با تشکر از تمام دوستانی که راهنمایی میکنن

به نظر من میشه این نتیجه رو گرفت که مستر بهتر هست. چرا که دو ساله تموم میشه و فشار کمتری به نسبت دکترا به آدم وارد میشه.
    نظر شما چیه؟

Junior Member

سلام
    به نظر شما میشه با مدرک دکتری داخل تو یکی از دانشگاه های متوسط و زیر متوسط آمریکا به عنوان (رشته های مهندسی-علوم پایه) postdoc کار پیدا کرد؟
    برای این کار چه شرایطی رو مد نظر قرار میدن علاوه بر CV ؟
    راستش من معدل های چندان بالایی ندارم ولی سابقه پژوهشی خوبی دارم.
    برای این کار GRE هم لازمه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidzabihi نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما میشه با مدرک دکتری داخل تو یکی از دانشگاه های متوسط و زیر متوسط آمریکا به عنوان (رشته های مهندسی-علوم پایه) postdoc کار پیدا کرد؟
    برای این کار چه شرایطی رو مد نظر قرار میدن علاوه بر CV ؟
    راستش من معدل های چندان بالایی ندارم ولی سابقه پژوهشی خوبی دارم.
    برای این کار GRE هم لازمه؟
    برای اینکار باید استادی را پیدا کنید که در زمینه کاری شما دنبال پست داک بگردد. فقط باید سابقه پزوهشی کاملا متناسبی داشته باشید. بهترین جا برای پیدا کردن چنین موقعیت هایی کنفرانسهای بین المللی در رشته تان است. کار سختی است ولی غیر ممکن نیست و من بچه هایی را دیده ام که با دکترای صنعتی شریف و سابقه پژوهشی توپ موفق شده اند اول از اروپا و بعد از کانادا و امریکا پست داک بگیرند. البته اینکه ویزای کاری امریکا را میشود راحت گرفت یا نه اطلاعی ندارم.

در ضمن اتفاقا شانس گرفتن کار پزوهشی در دانشگاه های خوب بیشتر از دانشگاههای متوسط و پایین است. دانشگاههای پایینتر بودجه تحقیقاتی پایین تری هم دریافت میکنند و شانس گرفتن پست داک از آن ها کمتر است.

Junior Member

ممنون، یعنی مظورتون اینه که پست داک شدن تو آمریکا سخته و بهتره اول رفت اروپا یا کانادا و بعد از اونجا رفت آمریکا؟ در واقع برای پست داک شدن تو اروپا و کانادا شانس بیشتری وجود داره و آسون تره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidzabihi نمایش پست ها
    ممنون، یعنی مظورتون اینه که پست داک شدن تو آمریکا سخته و بهتره اول رفت اروپا یا کانادا و بعد از اونجا رفت آمریکا؟ در واقع برای پست داک شدن تو اروپا و کانادا شانس بیشتری وجود داره و آسون تره؟
    در اروپا ظاهرا آسونتره چون موقعیتهای بیشتری وجود داره. در کانادا نه از امریکا هم سخت تره.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

Average Faculty Salaries

Instructors $52,051
    Lecturers $36,000
    Assistant Professors $63,225
    Associate Professors $79,653
    Professors $114,761

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    Average Faculty Salaries

Instructors $52,051
    Lecturers $36,000
    Assistant Professors $63,225
    Associate Professors $79,653
    Professors $114,761
    برای رشته های مختلف خیلی فرق میکنه. این ارقام بیشتر برای رشته هایی مثل علوم انسانی و علوم نظری است که حقوق استادهایشان پایین است. بالاترین حقوق ها را استادهای رشته های حقوق و پزشکی دارند و بعد بیزینس و مدیریت و بعد مهندسی که حقوق متوسط یک assistant professor در همه این رشته ها بالای ۷۵ هزار دلارست.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین