صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: حقوق و شرايط كار اساتيد دانشگاهها در امريكا

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : حقوق و شرايط كار اساتيد دانشگاهها در امريكا

سلام

یک سوال در مورد شرایط کار اساتید دانشگاه داشتم که بی نهایت ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.

مراحل و زمان عضو هیئت علمی شدن به چه نحوی می باشد؟منظورم من دقیقا این است که step by stepو زمان هایی که در هر stepباید گذراند چگونه است؟

(با فرض بر اینکه مقطع دکترا را در یکی از دانشگاه های خوب آمریکا باشیم)

مثلا :

1)انجام پروژه های بسیار خوب در حین تحصیل در مقطع دکترا + مقطع دکترا 6 سال

2).....اگر اشتباه نکنم این مرحله ی مربوط به postdocهستش.
    3)...

من خیلی از دانشگاه های آمریکا رو بررسی کردم تا یک استاد ایرانی در رشته ی خودم رو پیدا کنم و ایشون رو الگو قرار بدم تا کارهایی رو که ایشون انجام داده رو من هم انجام بدم اما اطلاعاتی که از اون استاد هستش ناقص هست و نمیشه از مراحلی که ایشون رفته اطلاع پیدا کرد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام

یک سوال در مورد شرایط کار اساتید دانشگاه داشتم که بی نهایت ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.

مراحل و زمان عضو هیئت علمی شدن به چه نحوی می باشد؟منظورم من دقیقا این است که step by stepو زمان هایی که در هر stepباید گذراند چگونه است؟

(با فرض بر اینکه مقطع دکترا را در یکی از دانشگاه های خوب آمریکا باشیم)

مثلا :

1)انجام پروژه های بسیار خوب در حین تحصیل در مقطع دکترا + مقطع دکترا 6 سال

2).....اگر اشتباه نکنم این مرحله ی مربوط به postdocهستش.
    3)...

من خیلی از دانشگاه های آمریکا رو بررسی کردم تا یک استاد ایرانی در رشته ی خودم رو پیدا کنم و ایشون رو الگو قرار بدم تا کارهایی رو که ایشون انجام داده رو من هم انجام بدم اما اطلاعاتی که از اون استاد هستش ناقص هست و نمیشه از مراحلی که ایشون رفته اطلاع پیدا کرد.
    برای رشته های مهندسی در امریکا و کانادا اگر از دانشگاههای خوب باشید شانس پیدا کردن کار استادی در فاصله یکی دو سال بعد از فارغ التحصیلی (بفرض اینکه در حال انحام پست داک باشید و مقاله بدید) کم نیست. اگر بعنوان استادیار Tenure-track استخدام بشوید معمولا 5 تا 6 سال (بسته به دانشگاه) به شما وقت میدهند تا tenure بگیرید که درواقع مثل تبدیل شما از رسمی آزمایشی به رسمی دائمی است. گرفتن tenure مستلزم یک review داخلی و خارجی و پروسه ای است که تا یکسال طول میکشد و بررسی میکنند که آیا شما توانایی خوبی از خودتان برای تدریس و تحقیق نشان داده اید یا نه. تعداد مقالات معتبر ژورنال در این بررسی نقش عمده ای بازی میکند. اگر با Tenure شما موافقت شد به درجه associate professor یا همان دانشیاری ارتقا پیدا میکنید. بعد از آن دیگر سمت دانشگاهی تان دائمی است و ارتقا بعدی به مرحله استاد تمام (فول پروفسوری) جداقل پنج سال طول میکشد و مستلزم کار پژوهشی وسیع و سابقه خوب است.

البته این پروسه ای که عرض کردم مخصوص امریکا و کاناداست. در اروپا و استرالیا tenure به آن مفهوم امریکا و کانادا وجود ندارد.

ApplyAbroad Senior Veteran

از راهنمایی های شما بسیار سپاس گزارم

یک سوال هم دارم که شاید نامرتبط با این تاپیک باشه.

برای یک فرد خارجی چقدر احتمال اینکه علاوه بر عضو هیئت علمی شدن در دانشگاه مدیر گروه رشته مربوطه شدن هم وجود داره؟

چه امکاناتی برای این گونه افراد وجود خواهد داشت؟آیا با مدیر گروه شدن دیگر وقتی برای پژوهش و تدریس و کارهای علمی نمی مونه؟

کلا این موضوع برام نامفهوم هستش یعنی مدیر گروه + عضو هیئت علمی.چه مشکلات و چه مزایایی داره؟

از اینکه وقت بسیار ارزشمدتان را در اختیار بنده و دیگران می گذارید بسیار بسیار سپاس گزارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    از راهنمایی های شما بسیار سپاس گزارم

یک سوال هم دارم که شاید نامرتبط با این تاپیک باشه.

برای یک فرد خارجی چقدر احتمال اینکه علاوه بر عضو هیئت علمی شدن در دانشگاه مدیر گروه رشته مربوطه شدن هم وجود داره؟

چه امکاناتی برای این گونه افراد وجود خواهد داشت؟آیا با مدیر گروه شدن دیگر وقتی برای پژوهش و تدریس و کارهای علمی نمی مونه؟

کلا این موضوع برام نامفهوم هستش یعنی مدیر گروه + عضو هیئت علمی.چه مشکلات و چه مزایایی داره؟

از اینکه وقت بسیار ارزشمدتان را در اختیار بنده و دیگران می گذارید بسیار بسیار سپاس گزارم.
    در دانشکده های مهندسی اصولا تعداد امریکایی ها و کانادایی ها خیلی کم است. نه تنها مدیران گروه بلکه روسای دانشکده ها و حتی dean های faculty های مهندسی هم عموما خارجی هستند. در بین روسای دانشگاههای مشهور در کانادا هم خارجی کم نیست (یورک، کارلتون و ...)

برای رده های مدیریتی معمولا افزایش حقوق وجود دارد که بسته به رده مدیریتی بالا میرود. همینطور بسته به رده مدیریتی حجم کار تدریس و تحقیق لازم هم کاهش پیدا میکند. مثلا یک faculty dean دیگر قاعدتا وقتی برای تدریس یا سرپرستی دانشجوها نخواهد داشت.

Junior Member

سلام دوستان،

کسی‌ هست که در حال گذروندن دوره پست دکترال روی ویزای اچ‌ وان بی‌ باشه؟ من شنیدم اکثر دانشگاها برای دوره پست دکترال جی وان میدن ولی‌ از طرفی‌ ویزا ی جی وان ویزا ی خوبی نیست چه اگر کسی‌ بخواد اونو به ویزا ی اچ‌ وان بی‌ تبدیل کنه چه بخواد برای‌ای بی‌ وان یا‌ای بی‌ تو اقدام کنه؟ ... کسی‌ هست که دوره پست دکتراشو روی اپت شروع کنه و بعد به طور موازی واسه اچ‌ وان بی‌ اقدام کنه؟ خیلی‌ ممنون می‌شه اگه کسی‌ توی این زمینه تجربه داره منو راهنمایی کنه با سپاس

Banned

به نظرم اگر به تفکیک میزان حقوق برای رشته های مختلف در صورت تدریس در دانشگاه بیان کنید خیلی خوب میشه
    و حتی میتونیم قیاسی هم داشته باشیم
    یعنی مثلا میزان حقوق در دانشکده ما تا اونجا که اطلاع دارم (البته برای رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل) به صورت ثابت حدودا 2500000 و در صورت انجام دادن کارهای پژوهشی دیگه بسته به اون پروژه پزوهشی من حتی برای 3 ماه 100000000 تومان هم دیدم. حالا در دانشگاه های آمریکا همین رشته ها اساتیدشون چقدر ثابت و چقدر برای کارهای پژوهشی میگیرند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    به نظرم اگر به تفکیک میزان حقوق برای رشته های مختلف در صورت تدریس در دانشگاه بیان کنید خیلی خوب میشه
    و حتی میتونیم قیاسی هم داشته باشیم
    یعنی مثلا میزان حقوق در دانشکده ما تا اونجا که اطلاع دارم (البته برای رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل) به صورت ثابت حدودا 2500000 و در صورت انجام دادن کارهای پژوهشی دیگه بسته به اون پروژه پزوهشی من حتی برای 3 ماه 100000000 تومان هم دیدم. حالا در دانشگاه های آمریکا همین رشته ها اساتیدشون چقدر ثابت و چقدر برای کارهای پژوهشی میگیرند؟
    این جدول متوسط حقوق های سالانه اساتید را در امریکا برحسب رشته (به استثنای پزشکی) و رده شغلی میدهد. بر اساس این جدول اساتید رشته حقوق بالاترین درآمد را دارند و بعد بیزینس و مهندسی. پائین ترین درآمد برای اساتید رشته های علوم انسانی و هنر است.

http://humancommunication.clas.asu.e...ines&Ranks.pdf

اینکه چقدر به این درآمد از مبالغ گرنتهای پژوهشی اضافه میشود را دقیق نمیدانم. در کانادا که من بیشتر اطلاع دارم استادها نمیتوانند از گرنت های پژوهشی چیزی برای خودشان بردارند و حقوق شان عملا ثابت است. ولی در امریکا تا آنجایی که میدانم اینطور نیست.

البته متوسط حقوق به نسبت دانشگاه هم بسیار متفاوت است. لیست زیر متوسط حقوق ها را برای دانشگاههای مختلف در امریکا میدهد:
    http://chronicle.com/article/faculty...le-2012/131433

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این جدول متوسط حقوق های سالانه اساتید را در امریکا برحسب رشته (به استثنای پزشکی) و رده شغلی میدهد. بر اساس این جدول اساتید رشته حقوق بالاترین درآمد را دارند و بعد بیزینس و مهندسی. پائین ترین درآمد برای اساتید رشته های علوم انسانی و هنر است.

http://humancommunication.clas.asu.e...ines&Ranks.pdf

اینکه چقدر به این درآمد از مبالغ گرنتهای پژوهشی اضافه میشود را دقیق نمیدانم. در کانادا که من بیشتر اطلاع دارم استادها نمیتوانند از گرنت های پژوهشی چیزی برای خودشان بردارند و حقوق شان عملا ثابت است. ولی در امریکا تا آنجایی که میدانم اینطور نیست.

البته متوسط حقوق به نسبت دانشگاه هم بسیار متفاوت است. لیست زیر متوسط حقوق ها را برای دانشگاههای مختلف در امریکا میدهد:
    http://chronicle.com/article/faculty...le-2012/131433
    با سپاس دوست عزیز لینک جالبی بود.
    یعنی مثلا در امریکا اگر یک استاد برای انجام تحقیقاتش پولی دریافت کند, به جای دادن فاند به دانشجوهای RA, میتواند پول را برای خودش بردارد!؟
    اگر اینجوری باشه که خیلی میتونن پول در بیارن! اصلا چه نیازی به دانشجوهای RA هست! پول را برای خودشان بردارند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abraham66 نمایش پست ها
    با سپاس دوست عزیز لینک جالبی بود.
    یعنی مثلا در امریکا اگر یک استاد برای انجام تحقیقاتش پولی دریافت کند, به جای دادن فاند به دانشجوهای RA, میتواند پول را برای خودش بردارد!؟
    اگر اینجوری باشه که خیلی میتونن پول در بیارن! اصلا چه نیازی به دانشجوهای RA هست! پول را برای خودشان بردارند
    پس چه کسی کار تحقیقات پروژه رو باید انجام بده؟ اگر استاد وسط همه کارهای تدریس و کمیته های دانشکده و غیره وقت داشت همه کارهای پژوهشی رو هم خودش انجام بده که دیگر دانشجو لازم نمیداشت!

در ضمن اشاره کنم که در کانادا و امریکا استادها میتوانند تا سقف معینی (معمولا معادل یک روز کار درهفته) به شرکتها مشاوره بدهند و کسب درآمد کنند که این جدا از وظایف پژوهشی دانشگاهی آنهاست.

من فایل بسیار خوبی که لینک اون را اینجا قرار دادم خوندم که برای کسانی که می خواهند بیزینس بخوانند خیلی دقیق و کامل توضیح داده.
    http://www.aacsb.edu/publications/ar...r04/p58-61.pdf
    فقط برای سال 2003 هست

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین