صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53

موضوع: تحصیل معماری در آمریکا یا اروپا ؟

Junior Member

پیش فرض تحصیل معماری در آمریکا یا اروپا ؟

با توجه به اینکه جریان اپلای برای آمریکا با اروپا متفاوته
    هم از لحاظ زمانبندیها
    هم از نظر هزینه ها
    هم از این نظر که آمریکا رفتن حس برگشت توش کمتر از اروپاست
    و هم اینکه سوای همه معیارها ،آمریکا واسه یه رشته هایی بهتره اروپا واسه یه سری دیگه ،و حتی این موضوع میتونه در مورد مستر یا دکتری متفاوت باشه
    ...
    از دوستان خواهش میکنم در مورد انتخاب بین امریکا و اروپا برای مستر معماری راهنمایی کنن

Junior Member kavos آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مستر معماری در آمریکا یا اروپا ؟

اگه معمار موفقی میخواهی بشوی بهتر است بری امریکا مسترتو بگیری و دکتراتم بگیر و همون جا بمون که شهردارهای اونجا علاقه زیادی به احداث ساختمان های جدید (به سبک آینده) و شهرک ها و... دارند و مسلما به مهندسین مهمار خوب نیازمند است
    در کل آمریکا از همه جهت بهتره
    موفق باشی کاووس حبیبی
    می رسد روزی که بی هم میشویم، یک به یک از جمع هم کم میشویم
    می رسد روزی که ما درخاطرات، موجب خندیدن و غم میشویم
    گاه گاهی یادما کن ای رفیق، می رسد روزی که بی هم میشویم

Junior Member

کاووس عزیز
    - این رو با توجه به تجربه شخصیت میگی ؟
    -من گزینه های مناسبی برای خودم توی آمریکا پیدا کردم اما در کنارش مسایل دیگه ای هست که دچار تناقضم کرده
    یکیش اینکه ،با توجه به اینکه اروپا اکثرا در زمینه نظریه ها و تفکر معماری پیشتاز بوده، نمیشه گفت :
    بر هر فارغ التحصیل معماری واجب است که حتما تو یه دوره ای تو اروپا بودن،درس خوندن و حتی کار کردن رو تجربه کنه؟!
    دومیش هم اینه که ،راستش من هنوز نمیدونم بعد از دوره مستر میخوام کجا باشم، به رفت و آمد و پروژه هایی توی ایران داشتن هم خیلی فکر میکنم

Junior Member kavos آواتار ها

برای تجربه گرفتنم فعلا زوده
    حقیقتا اینو نمیدونستم که برای رشته معماری نیازه در اروپا باشی اگر واجب میدونی بهتره به امید خدا مسترو اروپا بگیری (در انگلیس 1 سال است) اونجا زندگی کنی اگر هم فکر می کنی برات واجب نباشه خب تصمیم اشتباهی نگرفتی که اروپا نرفتی میتونی مسترو امریکا بگیری و همونجا زندگی کنی.
    اگر نظر بنده حقیر را میخواهی اگر مایلی از تفکر های معماری آنها بهرمند بشی فکر این هم کنید قرار است آنجا زندگی کنید (به نظرم آمریکا کم و کسری از اروپا نداره)بهتره مستر روآمریکا بگیری اگه هم قصد برگشت داری به شما میگم مطمئن باش در ایران نمیتونی به اندازه آمریکا پیشرفت کنی کلا زندگی اونجا یچیز دیگست
    در کل اگر قصد برگشت دارید مستر را اروپا بگیرید اگر ندارید آمریکا اگر دودل هستید که قرار است در ایران بمانید یا بروید بهتر است مستر را امریکا بگیرید
    همه چی به خودت بستگی داره و هیچکسی بهتر از خودت نمیتونه کمکت کنه
    اما سعی کن برنامه ریزی کنی و هر طور که راحتی پیش برو به فکر دردسری که داره نباش چون این چیزیه که خودت انتخابش می کنی و پیشواز آینده و سرنوشتت میری.
    در مورد جمله دوم خدمت شما بگم زندگی مانند بازی شطرنج است، قبل از حرکت کاملاً فکر کنید.
    برای شما ارزوی موفقیت را از خالق هستی خواستارم
    موفق باشی
    می رسد روزی که بی هم میشویم، یک به یک از جمع هم کم میشویم
    می رسد روزی که ما درخاطرات، موجب خندیدن و غم میشویم
    گاه گاهی یادما کن ای رفیق، می رسد روزی که بی هم میشویم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

با سلام.دوستان مستر معماری در المان از لحاظ هزینه و زمان و شرایط و کیفیت به چه صورته؟با تشکر

Junior Member maryam95 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط somaa نمایش پست ها
    با سلام.دوستان مستر معماری در المان از لحاظ هزینه و زمان و شرایط و کیفیت به چه صورته؟با تشکر
    من شنیدم اتریش شرایطش برای رشته معماری بهتر از آلمان هست ( با توجه به اینکه هر دو کشور آلمانی زبان هستن) مخصوصا دانشگاه وین که رنک جهانیش 86 هست. دوستان اگه اطلاعات جامعتری دارن لطفا ارائه کنن.ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانی معماری رودهن

من الان چند روز از صبح تا شب دارم سایت رو میخونم ولی متاسفانه هی گیجتر میشم دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.من لیسانس معماری از رودهن با معدل 15.54 هستم سابقه کاریم هم 1.5 سال که 7 ماهش بیمه تو یه شرکته معتبر هست.هدف اصلی من از تحصیل گرفتن اقامت و زندگی در یک کشور دیگس و وضعیت مالیم هم جوری نیست که بتونم سالی 20 میلیون به بالا هزینه کنم و نیاز به بورس و کمک هزینه دارم

دوستان چه کشوری رو بهم پیشنهاد میکنید که من رو اون متمرکز شم. مثلا فنلاند که دانشگاهاش مجانی هست آینده کاری نداره چون انگلیسی زبان سومش هست و پیدا کردن کار سخت و باز هم میگم اقامت گرفتن مهمه برام. با تشکر منتظر کمکتون هستم دوستان معمار من

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkosari نمایش پست ها
    من الان چند روز از صبح تا شب دارم سایت رو میخونم ولی متاسفانه هی گیجتر میشم دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.من لیسانس معماری از رودهن با معدل 15.54 هستم سابقه کاریم هم 1.5 سال که 7 ماهش بیمه تو یه شرکته معتبر هست.هدف اصلی من از تحصیل گرفتن اقامت و زندگی در یک کشور دیگس و وضعیت مالیم هم جوری نیست که بتونم سالی 20 میلیون به بالا هزینه کنم و نیاز به بورس و کمک هزینه دارم

دوستان چه کشوری رو بهم پیشنهاد میکنید که من رو اون متمرکز شم. مثلا فنلاند که دانشگاهاش مجانی هست آینده کاری نداره چون انگلیسی زبان سومش هست و پیدا کردن کار سخت و باز هم میگم اقامت گرفتن مهمه برام. با تشکر منتظر کمکتون هستم دوستان معمار من
    سلام دوست عزیز.
    نمیخوام ناامیدت کنم، اما بهت پیشنهاد می کنم در این رابطه رویکرد واقع بینانه رو در پیش بگیری. جدا از این که بورس در مقطع فوق لیسانس در مقایسه با مقطع دکترا کم هست و رشته شما هم جزو رشته هایی هست که تعداد کمک هزینه ها در اون به طور عمومی کم هست (در مقایسه با زیرگروه علوم پایه و گرایش های فنی مهندسی)، رزومه شما هم باید در حدی باشه که بتونی کمک هزینه دریافت کنی و صرف این که نیاز به چیزی داری برای اون به دست آوردن اون چیز کافی نخواهد بود. در واقع اراده قوی برای رسیدن به هدف یک بخش قضیه است و داشتن ابزار مناسب بخش دیگر.
    شما بهتره به دنبال کشورهایی باشی که از نظر هزینه تحصیل و زندگی، هزینه های معقولی داشته باشن. من در مورد رشته شما به طور خاص اطلاعی ندارم (چون رشته ام معماری نیست) منتهی پیشنهاد می کنم در مورد کشور مالزی و دانشگاههاش (به ویژه دانشگاههای معتبرترش) هم یه تحقیقی انجام بدی، چون دوستان زیادی حتی در همین فروم بودن که در رشته های دیگه در مقطع مستر از دانشگاههای مالزی فارغ التحصیل شدن و بعداً تونستن برای کار یا ادامه تحصیل به کشورهای بهتر برن. ضمن این که یادت باشه مطالب موجود در این سایت (و سایت هایی از این دست) هم تا حدی بازتاب دهنده سلیقه و نظرات شخصی افراد هست (یعنی همه مطالبش وحی منزل نیست) و شما علاوه بر این سایت، جهت جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، باید به سایت خود دانشگاهها و دیگر سایتهای مرجع موجود در اینترنت هم مراجعه کنی.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانی معماری رودهن

مرسی دوست عزیز. من خودم هم دنبال واقعیت میگردم و کلا درست نیست آدم با رویا جلو بره دیروز ایمیلی از دوستم از امریکا داشتم و بهم گفت که اوضاع کار معماری و مهندسی خوب نیست در مورد مالزی باید بگم که من هدف اصلیم اقامت هست و مالزی کشور خاصی نیست من خودم 2 ماه پیش اونجا بودم و واقعا زیباست ولی جایی نیست که آینده ای توش داشته باشم و بعد مجبور میشم برم دکترا بخونم تو یه کشور پیشرفته که اقامت رو بتونم بگیرم مثل بیشتر بچه های معماری و شاید بهتر باشه به جای مالزی نروژ و فنلاند که تحصیل رایگان هست رو امتحان کنم ! هنوزم نمیدونم متاسفانه بچه های معماری فعالیت کمی دارن و خیلی اطلاعات جمع نیست باز هم از هر کسی که میتونه کمکی به تصمیم گیری من بکنه ممنون میشم کمک کنه

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkosari نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. من خودم هم دنبال واقعیت میگردم و کلا درست نیست آدم با رویا جلو بره دیروز ایمیلی از دوستم از امریکا داشتم و بهم گفت که اوضاع کار معماری و مهندسی خوب نیست در مورد مالزی باید بگم که من هدف اصلیم اقامت هست و مالزی کشور خاصی نیست من خودم 2 ماه پیش اونجا بودم و واقعا زیباست ولی جایی نیست که آینده ای توش داشته باشم و بعد مجبور میشم برم دکترا بخونم تو یه کشور پیشرفته که اقامت رو بتونم بگیرم مثل بیشتر بچه های معماری و شاید بهتر باشه به جای مالزی نروژ و فنلاند که تحصیل رایگان هست رو امتحان کنم ! هنوزم نمیدونم متاسفانه بچه های معماری فعالیت کمی دارن و خیلی اطلاعات جمع نیست باز هم از هر کسی که میتونه کمکی به تصمیم گیری من بکنه ممنون میشم کمک کنه
    سلام.
    در همین رابطه بد نیست به این پست بنده هم نگاهی بیندازید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)