صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

پیش فرض پاسخ : داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan4288 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من توی این مدت بسیار تلاش کردم که تلفظ بریتانیایی رو خیلی خوب بیان کنم، اما الان که این پست ها رو خوندم کلی ناراحت شدم که وقت بیشتری رو به این موضوع اختصاص دادم. یعنی هیچ نمره ی مثبتی محسوب نمیشه؟
    نه متاسفانه . لهجه تاثیری نداره . هرچند شاید اگه یکم بریتیش غلیظ صحبت کنید و بعدش امریکن غلیظ شاید توی ذوق اگزمینر هم بزنه .
    ولی خب چیزی که واضح هست اینه که لهجه اصلاً تاثیر نداره . مهم تر از اون pronounciation صحیح کلمات هست و intonation که این آخری هم به نظرم خیلی مهم نیست توی نمره و فقط شاید بزنه توی ذوق اگزمینر . خیلی از ایرانی ها این مشکل intonation رو دارند و فارسی طور حرف میزنند . باید کلاً سعی کنید natural حرف بزنید .

شما برای اینکه مطمئن بشی برای جواب سوالت برو خود سایت رسمی آیلتس : www.ielts.org
    اونجا باید پیدا کنی که speaking بر اساس چه criteria ی نمره دهی میشه .

اینجا ( http://www.ielts.org/researchers/sco....aspx#speaking ) آخر صفحه یه band description هست هم برای رایتینگ هم برای اسپیکینگ . به نظرم خوبه که این و ببینی .
    میبینی که اونجا 4 تا معیار گذاشته : Fluency and coherence ، Lexical resource ، Grammatical range and accuracy ، Pronunciation

میبینی که سخنی از Accent نیاوردن . و منطقی هم نیست . این یه امتحان برای کسایی هست که انگلیسی زبان مادریشون نیست . پس قطعاً باید لهجه داشته باشن ولی باید کلمات رو درست تلفظ کنند ( یعنی مثلاً استرس ها رو به جا بگن ) وگرنه لهجه هندی ها رو دیدی دیگه ؟ یا چینی ها .
    لهجه مهم نیست . خیالتون راحت .

البته من تعجب میکنم که چرا Task Achievement و ننوشته . اینکه طرف بپرسه مثلاً راجع به خالت برام بگو شما شروع کنی راجع به ماشین مورد علاقت صحبت کنی هرچقدر هم گرامر و لغت و انسجام و تلفظت خوب باشه یه نمره ای ازت کم میکنه .

کلاً هم به نظرم بدون غلط ( و یا کم غلط ) بودن مهمه توی اسپیکینگ و رایتینگ . مثلاً من به جای این که بیام به زور یه گرامر پیچیده بچپونم تو حرفام آخرشم غلط غولوط بگم بره ترجیح میدم که ساده بگم ولی بی غلط .
    کلاً روون و ساده و بی غلط باشین و طبیعی .
    موفق باشین .
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

پیش فرض پاسخ : داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

سلام
    برعکس گفتی دوست من center امریکن و centre بریتیشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IEL

اول اینکه لهجه درست است نه لحجه!!! کاش یک چیزی مثل آیلتس برای فارسی هم داشتیم!!! تا ملت قبل دانشگاه رفتن ملزم به شرکت در اون بودند.
    دوم اینکه خود انگلیسی ها گاهی می زنن تو فاز لهجه ی آمریکایی ! کانادایی ها آمریکایی حرف می زنن اما شبیه بریتیش می نویسند! کلاً یک سری واژه هستند که تلفظشون در آمریکایی و بریتانیایی فرق داره نه کل زبان و اصلاً هم مهم نیست که مثلاً یک واژه رو متفاوت با بقیه تلفظ کنید. صد البته باید رعایت بشود. اما اونقدرها هم مهم نیست. من فیلم بریتانیایی می دیدم طرف Talk رو مثل آمریکایی ها تلفظ می کرد. یا فیلم آمریکایی دیدم طرف گفت Have a shower در حالی که باید می گفت take a shower و have را بریتانیایی ها استفاده می کنند. هرچند این موضوع در نوشتار صحیح است. نباید یک جا بنویسید Colour یک جای دیگه بنویسید Neighbor. یک راه واحد نوشتاری باید انتخاب شود اما روی لهجه خیلی خودتون رو اذیت نکنید.
    اینکه ایرانی ها آمریکایی رو بهتر تلفظ می کنند هم از اون حرف های بی اساس است!!!!! شما در کلمه Always به جای آلویز بگی اولویز راحت تر یا سخت تره؟!

Junior Member

سلام دوستان اگه کلا با لهجه آمریکایی صحبت کنیم و برخی کلمات رو بریتیش ادا کنیم نمره کم میشه؟

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط AZP86 نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه کلا با لهجه آمریکایی صحبت کنیم و برخی کلمات رو بریتیش ادا کنیم نمره کم میشه؟
    در رابطه با لهجه زیاد نگران نباش، مهم اینه که معلوم باشه چی میگی و ممتحن نیاز نداشته باشه که دوسه بار پلی بک کنه تا بفهمه چی گفتی.
    به سایت خود آزمون سر بزن و چیا توی نمره تاثیر دارن.

این رو در نظر داشته باش که بعضیا در تلفظ بعضی حرف ها مثل "ر" مشکل دارن، پس اونوقت اونا باید کلا بی خیال نمره گرفتن باشن.
    یا بعضیا مثل هندیا که واقعا دست خودشون نیست و استرس روی بعضی حروف رو زیاد میکنن.
    موفق باشی
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم یک نواخت بودن منظور consistency مهمتر باشد تا نوع لهجه. بالاخره این زبان را دز هر گوشه دنیا یک جور صحبت میکنند حتی کشورهایی که زبان اصلی آنها انگلیسی است. داخل انگلستان هم مثل هر کشور دیگری چند لهجه - بهتر بگویم گویش- خیلی متفاوت است و کسی که آزمون میگیرد حتما به این موضوع توجه دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط AZP86 نمایش پست ها

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)