صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

پیش فرض پاسخ : داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط royal65 نمایش پست ها
    من برام پیش اومده که توی لیسنینگ کلمه رو مثلا center نوشتم در حالی که جوابش centre میشده. این سوال رو اگه تو امتحان بود از دست میدادم؟
    مرسی
    سلام

اسپل center بریتیش و centre آمریکایی است. هر دو درست است و در امتحان آیلتس هر دو مورد قبول است.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

چیزی که خیلی پویت مثبت داره این هست که بتونی مسلط تر صحبت کنی، یه لهجه رو انتخاب کن و توش خبره شو، بعضی ها میگن، نباید عجیب غریب حرف بزنی و یه سری جملات رایج رو به کار ببری و روتین حرف بزنی ، اما به نظر من اگه شنون بدی در کنار این لهجه چه اصطلاحاتی بلدی خیلی میتونه مهم باشه، خیلی ها تو حرف زدن ریسک نمیکنن، سعی کن طوری جواب بدی که اگه ازت فارسی هم پرسیدن اون طوری جواب بدی، کلا فراتر از سوالت بهت جواب دادم، ولی سوالتم جواب دادم :P

من خودم به شخصه میگم آدم باید رو لهجش کار کنه، ولی امتیاز نداره، چیزایی که امتیاز دارن اینان
    TA, CC, LR, GRA and Accuracy
    ویرایش توسط kasek : April 14th, 2014 در ساعت 10:16 AM دلیل: متعلق به یک کاربر

پیش فرض پاسخ : داشتن لهجه بريتيش يا اَمريكن در بخش speaking آزمون IELTS در نمره تاثير دارد؟

نه مهم نیست اما چیزای دیگه مثل cc و LR و اینا امتیاز دارن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Industrial Engineering

ببخشید منظورتون از CC‌ و LR‌چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط persianie نمایش پست ها
    ببخشید منظورتون از CC‌ و LR‌چیه؟
    سلام
    اگر اشتباه نکنم:

CC: Cohesion
    & Coherence
    LR: lexical range

CC: پیوستگی بین نوشته ها
    LR: دامنه واژگان

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

ورای مساله امتحان ایلتس همیشه دنبال لهجه بریتیش باشید.
    لهج زیبایی است.

Junior Member

نه ، توی answer key های لیستنینگ همیشه تمام اسپل های موجود پاسخ نوشته شده، هر کدوم رو بنویسید صحیحه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Farnoosh_moosh نمایش پست ها
    چیزی که خیلی پویت مثبت داره این هست که بتونی مسلط تر صحبت کنی، یه لهجه رو انتخاب کن و توش خبره شو، بعضی ها میگن، نباید عجیب غریب حرف بزنی و یه سری جملات رایج رو به کار ببری و روتین حرف بزنی ، اما به نظر من اگه شنون بدی در کنار این لهجه چه اصطلاحاتی بلدی خیلی میتونه مهم باشه، خیلی ها تو حرف زدن ریسک نمیکنن، سعی کن طوری جواب بدی که اگه ازت فارسی هم پرسیدن اون طوری جواب بدی، کلا فراتر از سوالت بهت جواب دادم، ولی سوالتم جواب دادم :P

من خودم به شخصه میگم آدم باید رو لهجش کار کنه، ولی امتیاز نداره، چیزایی که امتیاز دارن اینان
    TA, CC, LR, GRA and Accuracy

نظر شما کاملا درسته ، اصلا یکی از نمره های سپیکینگ از روی دامنه واژگان شما و استفاده ی صحیح ازشون داده میشه ، شما اگر لهجه و گرامرت عالی هم باشه اما با یه سری کلمات ساده و روتین فقط در حد رسوندن مطلب صحبت کنی ماکسیمم از 6-6.5 بالاتر نمیتونی بیای ، باید دامنه واژگان خوبی هم داشته باشد اگر به 7 و بالاتر فکر میکنید

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

سلام دوستان،
    من توی این مدت بسیار تلاش کردم که تلفظ بریتانیایی رو خیلی خوب بیان کنم، اما الان که این پست ها رو خوندم کلی ناراحت شدم که وقت بیشتری رو به این موضوع اختصاص دادم. یعنی هیچ نمره ی مثبتی محسوب نمیشه؟
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ نمایش پست ها
    آیا برای speaking توی IELTS مهمه به چه لهجه ای صحبت کنیم؟ یا اینکه فرقی نمی کنه می شه لهجه American هم داشت؟
    طبق قوانینی که به صراحت در سایت Ielts.org درج شده هیچ تاثیری نداره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)