صفحه 220 از 220 نخستنخست ... 120170210211212213214215216217218219220
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,195 , از مجموع 2195

موضوع: تحصیل در روسیه

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط italo نمایش پست ها
    دوستان اطلاعات درخواست اخذ ویزای دانشجویی اینجا انگار خیلی قدبمیه

توضیح بفرمایید مدارک مورد نیاز جهت این امر الان دقیقا چی عناوینی هستند و کجا باید برم VFS?! خود سفارت روسیه؟! اخذ هزینه چقدر؟! روبل؟! یا کارت میشه کشید؟!
    الان که روند صدور روادید متوقف هست و به جز موارد استثنا هیچ ویزایی صادر نمیشه. اما در حالت عادی شما باید به بخش کنسولی سفارت روسیه مراجعه کنید. امور کنسولی رو میتونید در تهران یا اصفهان و یا رشت انجام بدید.
    شما باید ابتدا از دانشگاه دعوتنامه رو دریافت کنید بعد در این وبسایت در خواستتون رو ثبت کنید. سپس نیاز دارید تا یک بیمه مسافرتی بخرید. به یک عکس ۳در۴ هم نیاز دارید. در نهایت میتونید به یکی از آدرس ها بسته به محل سکونتتون مراجعه کنید و در خواست ویزای خود رو انجام بدید. البته باید ۸۰ دلار امریکا هم پرداخت کنید. فقط دلار قبول میکنند به هیچ وجه تومان و سایر ارزها مورد قبول نیست و دلارتون هم باید بعد از سال ۲۰۱۳ باشه. اطلاعات بیشتر رو میتونید در این لینک ها خودتون مطالعه کنید.
    https://iran.mid.ru/en/web/iran_en/visa-fee

https://iran.mid.ru/en/web/iran_en/student-visa

ممنون از اطلاعات کاملتون، مدت اعتبار ویزای دانشجویی به چه صورت؟! یکی گفته ۳ ماه یکی گفته اندازه زمان تحصیل؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط italo نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون، مدت اعتبار ویزای دانشجویی به چه صورت؟! یکی گفته ۳ ماه یکی گفته اندازه زمان تحصیل؟!
    این چیزی که میگم مال قبل از ماجراهای کرونا هست. چون شنیدم احتمالش هست در آینده نزدیک تغییراتی بدن.
    اول به شما سفارت یک ویزای سه ماهه یک بار ورود میده. یعنی اگر با اون ویزا وارد روسیه بشید و برگردید ایران دوباره نیاز دارید تا به سفارت مراجعه کنید و برای ویزا اقدام کنید با یک دعوت نامه جدید از دانشگاه.
    اما معمولا بعد از ماه اول که وارد روسیه شدید باید پاسپورتتون رو بدید دانشگاه تا براتون ویزای چند بار ورود بلند مدت صادر کنن. بستگی به شهر و دانشگاه ممکنه ۱۰ روز تا سه هفته طول بکشه. بعد از دریافت اون ویزا دیگه میتونید هر روز برید ایران و بگردید کسی کاری بهتون نداره. این پروسه معمولا هر سال باید تکرار بشه. یعنی اون ویزای چند بار ورود هر سال باید تمدید بشه.
    این پروسه هم هزینه داره و برای تمدیدش باید یه مقداری پول به دانشگاه پرداخت کنید.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید بنده ۳۰ سالمه، لیسانس کامپیوتر دارم دانشگاه آزاد خوراسگان ورودی ۸۸ بودم ، معدلم خیلی پایینه ۱۳.۱۵ و همیشه رویای درس خوندن در دانشگاه کارنگی ملون در رشته رباتیک را داشتم، دو ترم هم ارشد هوش مصنوعی خوندم دانشگاه آزاد نجف آباد سال ۹۴ که انصراف دادم
    الان دانشجو سال اول ارشد رباتیکم دانشگاه ایتمو روسیه و اکثر نمراتم 5A هست و رشتمون دوال دیگری هست میتونیم کل تحصیل را ایتمو بمونیم و فقط مدرک ایتمو بگیریم میتونیم هم ترم ۳ فنلاند یا استونی بریم مدرک دو دانشگاه را بگیریم که من استونی ( تالین تک) پذیرفته شدم. اما میتونم تغییر بدم و نرم استونی و روسیه بمونم
    مشکلم اینه که گرایشی که دوست دارم اینتلیجنت رباتیک فقط تو خود ایتمو است و یک مدرکه و گرایش استونی که میخوام برم بایو مکاترونیک میشه، به نظرتون برای دکترا کارنگی ملون دو مدرکه بودن تاثیری داره یا خیر که اگر نداره تغییر بدم گرایشم را و کل مدت روسیه بمونم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط buttinho نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید بنده ۳۰ سالمه، لیسانس کامپیوتر دارم دانشگاه آزاد خوراسگان ورودی ۸۸ بودم ، معدلم خیلی پایینه ۱۳.۱۵ و همیشه رویای درس خوندن در دانشگاه کارنگی ملون در رشته رباتیک را داشتم، دو ترم هم ارشد هوش مصنوعی خوندم دانشگاه آزاد نجف آباد سال ۹۴ که انصراف دادم
    الان دانشجو سال اول ارشد رباتیکم دانشگاه ایتمو روسیه و اکثر نمراتم 5A هست و رشتمون دوال دیگری هست میتونیم کل تحصیل را ایتمو بمونیم و فقط مدرک ایتمو بگیریم میتونیم هم ترم ۳ فنلاند یا استونی بریم مدرک دو دانشگاه را بگیریم که من استونی ( تالین تک) پذیرفته شدم. اما میتونم تغییر بدم و نرم استونی و روسیه بمونم
    مشکلم اینه که گرایشی که دوست دارم اینتلیجنت رباتیک فقط تو خود ایتمو است و یک مدرکه و گرایش استونی که میخوام برم بایو مکاترونیک میشه، به نظرتون برای دکترا کارنگی ملون دو مدرکه بودن تاثیری داره یا خیر که اگر نداره تغییر بدم گرایشم را و کل مدت روسیه بمونم؟
    به نظر من اینکه برنامه ریزی آینده اتون رو تک بعدی و بر روی یک کشور و اون هم فقط یک دانشگاه بگذارید خیلی منطقی نیست. شما از کجا میدونید که استادی حاضر باشه در اون دانشگاه خاص برای دکترا با شما کار کنه ؟ از کجا میدونید که پذیرش گرفتید ویزا میگیرید؟ از کجا میدونید که شرایطی مثل الان که کرونا هست باهاش مواجه نشید؟ اینقدر متغیرها زیاد هستند که خیلی هاشون خارج از دسترس ما هستند ولی میتونیم براشون آمادگی داشته باشیم. من هم مثل شما از روسیه با مدرک قرمز فارغ التحصیل شدم از دو دانشگاه در آلمان و یک دانشگاه در استرالیا پذیرش با بورس داشتم که به خاطر کرونا کنسل شدند الان برای بورسیه دولتی هنگ کنگ اقدام کردم و یه سری فاندهای پژوهشی در روسیه رو هم تونستم در این مدت با کمک استادم بگیرم و در صورتی که بورسیه هنگ کنگ رو نتونم برنده شم برای دکترا در روسیه ادامه میدم. هدف من از این صحبت ها اینه شما باید سعی کنید تا اونجایی که میتونید برای فرصت های مختلف اقدام کنید. اگر آمادگی شرایط مختلف رو نداشته باشید ممکنه تو این راه کم بیارید و افسرده بشید. به هر حال من به شما توصیه میکنم که به استونی و فنلاند برید و سعی کنید در همون مدت کانکشن های مختلف پیدا کنید و در عین حال سعی کنید در روسیه هم ارتباطاتون رو با اساتیدتون و به خصوص استاد راهنماتون حفظ کنید. تحصیل در استونی و یا فنلاند برای یک دانشگاه آمریکایی زیاد اهمیتی نداره اما اگر روزی بخواهید در اروپا دکتری بخونید میتونه مفید باشه.
    ویرایش توسط advanced : January 8th, 2021 در ساعت 04:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)