صفحه 187 از 220 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 2199

موضوع: تحصیل در روسیه

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

سلام و روز دوستان عزیز بخیر.

کسی از رشته Master of communication design در دانشگاه پولی تکنیک سنت پترزبورگ در اینجا حضور داره؟
    می دونید سطحش در چه سطحی هست؟
    از اونجایی که روسیه در فرهنگ و هنر به شدت قوی هست آیا آموزش ها در این دانشگاه هم به همون قدرت و سطح هست؟
    آیا قبل از اومدن نیاز هست کمی زبان روسی بلد باشم؟
    آیا دانشگاه سنت پترزبورگ شرط معدل یا شرط سن داره برای فوق لیسانس؟
    در روسیه امکان موندن بعد از اتمام تحصیل هست اصلا؟
    هزینه ها در سنت پیترز بورگ چطور هست؟ امنیتش؟

ممنون می شم اگر در مورد این دانشگاه و خصوصا رشته Master of communication design اطلاعاتی دارید به بنده بگید

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid89 نمایش پست ها

با این تفاسیر باید یکم زبان روسی بخونیم بعد اقدام کنیم! چون آموزش روسی به زبان روسی در مرحله مقدماتی اصلا قابل درک نیست!!!

اونم این خط میخی و بیان متفاوت حروف در دهان!

اما به نظر من ارزش داره با تلاش این موقعیت رو ساخت. بار علمیشون بد نیست، قیمت هم نسبت به اروپا تفاوت فاحشی داره.

شما اونجا چه رشته و چه مقطعی میخونی؟ چیزی که در پروفیالتونه مهندسی مکانیک زدید. چه مقطعی و چه شهر و دانشگاهی؟
    (چیزی در مورد پلیتک نمیدونم) از خوابگاه و دوستان روسی چه

خبر؟ کلا نظرت راجع بهشون چیه؟ البته دید هرکسی متفاوته و بسته به شخصیتش با دیگران ارتباط برقرار میکنه. و البته رفتار دیگران با ما بازخورد رفتار ما با دیگرانه!
    تو نتیجه پذیرش زدم Intelligent Systems، مکانیک کارشناسیم بوده.
    دانشگاه پلیتکنیک سنپترزبورگ میخونم. خوابگاه خود من خوبه و من راضیم. یه سری خوابگاه هست که وضعیتشون بدتره یه سریا دیگه بهتره.
    تفاوت فرهنگیشون ممکنه اوایل عجیب به نظر بیاد. چون مثل خودمون خونگرم نیستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    دانشگاه پلیتکنیک سنپترزبورگ میخونم. خوابگاه خود من خوبه و من راضیم. یه سری خوابگاه هست که وضعیتشون بدتره یه سریا دیگه بهتره.

رشته و دانشگاه هر دو عالی

موفق باشی دوست عزیز

من هم به فکر همین دانشگاه هستم. البته هنوز مطمئن نیستم اما روسیه رشته های هنریش خیلی قویه و شاید بخوام مستر گرافیک رو اونجا بخونم. نظر شما چیه؟ اوضاع دانشگاه رو چجوری می بینید؟ سطح زبان انگلیسیشون خوبه؟ روسی تونستید یاد بگیرید؟ کدوم خوابگاه بهتره؟ حق انتخاب داریم؟ و. اینکه هزینه خوابگاه چقدر شد و هزینه زندگیتون چقدره در ماه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Komeil416215 نمایش پست ها
    من هم به فکر همین دانشگاه هستم. البته هنوز مطمئن نیستم اما روسیه رشته های هنریش خیلی قویه و شاید بخوام مستر گرافیک رو اونجا بخونم. نظر شما چیه؟ اوضاع دانشگاه رو چجوری می بینید؟ سطح زبان انگلیسیشون خوبه؟ روسی تونستید یاد بگیرید؟ کدوم خوابگاه بهتره؟ حق انتخاب داریم؟ و. اینکه هزینه خوابگاه چقدر شد و هزینه زندگیتون چقدره در ماه؟
    راستش دانشگاه اینجا مثل لیران نیست، اول اینکه همه دانشجوها زبون همو نمیفهمیم و دوم اینکه کمپِس ها و دانشکده ها از هم جداس و من درمورد رشته های هنری هیچ اطلاعی ندارم.
    رنک دانشگاه در مقایسه با ایران و بقیه دانشگاه های روسیه خوبه. البته تو رنکینگ QS خودتون برای دپارتمان مورد نظرتون سرچ کنید.
    استادای ما اصلا خوب انگلیسی حرف نمیزنن. از بین 5تا استاد، شاید 2تاشون خوب حرف بزنن.

نکته ای که هست اینه که شما برید آمریکا یا انگلیس هم نمیتونید همه حرفاشونو بفهمید . اینجا جوری میتونن حرف بزنن که کار راه بیفته.
    میشه یادگرفت ولی من دنبالش نرفتم فعلا، یک ماهه که اینجام یه چیزایی یاد گرفتم.
    بعضی خوابگاها مال خود روس هاست و به ماها نمیدن. الآن خوابگاه شماره 12 این دانشگاه خوبه، چون نو سازه.
    حق انتخاب خوابگاه هم دارین.

من دارم 35000 روبل برای یک ترم (6 ماه) میدم. هزینه زندگیمم هنوز حساب نکردم .

راستش دانشگاه اینجا مثل لیران نیست، اول اینکه همه دانشجوها زبون همو نمیفهمیم و دوم اینکه کمپِس ها و دانشکده ها از هم جداس و من درمورد رشته های هنری هیچ اطلاعی ندارم.
    رنک دانشگاه در مقایسه با ایران و بقیه دانشگاه های روسیه خوبه. البته تو رنکینگ QS خودتون برای دپارتمان مورد نظرتون سرچ کنید.
    استادای ما اصلا خوب انگلیسی حرف نمیزنن. از بین 5تا استاد، شاید 2تاشون خوب حرف بزنن.

نکته ای که هست اینه که شما برید آمریکا یا انگلیس هم نمیتونید همه حرفاشونو بفهمید . اینجا جوری میتونن حرف بزنن که کار راه بیفته.
    میشه یادگرفت ولی من دنبالش نرفتم فعلا، یک ماهه که اینجام یه چیزایی یاد گرفتم.
    بعضی خوابگاها مال خود روس هاست و به ماها نمیدن. الآن خوابگاه شماره 12 این دانشگاه خوبه، چون نو سازه.
    حق انتخاب خوابگاه هم دارین.

من دارم 35000 روبل برای یک ترم (6 ماه) میدم. هزینه زندگیمم هنوز حساب نکردم .
    راستش من 5 سالی مالزی بودم و مطمئنم روسیه هرچقدر بد باشه از مالزی بهتره. تازه مالزی رو من با همه بدیش دوست داشتم. اونجا هم زباناشون افتضاحه. همه حرف می زنن اما افتضاح حرف می زنن.
    مگه کلاسای foundation اجباری نیست برای همه خارجی ها؟ چجوریه که شما شرکت نکردین؟ مشکلی ندارن اگر نخواید شرکت کنید؟ اختیاریه؟
    یعنی برای 6 ماه 2 ملیون تومن دادید؟ مگه ترمش 3 ماهه نیست؟
    راستی شرایط پذیرش سخت بود؟ شرط معدل داره؟ برای کمک هزینه چه شرایطی هست؟ الان که من 35 سالمه و احتمالا تو 36-37 سالگی میخوام بیام هم کمک هزینه می دن؟ چقدر می دن؟

ببخشید این همه سوال پرسیدماااا!!! راستی هوا چطوره؟؟؟ اونجا بیرون به زبان انگلیسی زندگیتون می چرخه؟؟؟

Post پاسخ : تحصیل در روسیه

راستش من 5 سالی مالزی بودم و مطمئنم روسیه هرچقدر بد باشه از مالزی بهتره. تازه مالزی رو من با همه بدیش دوست داشتم. اونجا هم زباناشون افتضاحه. همه حرف می زنن اما افتضاح حرف می زنن.
    مگه کلاسای foundation اجباری نیست برای همه خارجی ها؟ چجوریه که شما شرکت نکردین؟ مشکلی ندارن اگر نخواید شرکت کنید؟ اختیاریه؟
    راستی شرایط پذیرش سخت بود؟ شرط معدل داره؟ برای کمک هزینه چه شرایطی هست؟ الان که من 35 سالمه و احتمالا تو 36-37 سالگی میخوام بیام هم کمک هزینه می دن؟ چقدر می دن؟

ببخشید این همه سوال پرسیدماااا!!! راستی هوا چطوره؟؟؟ اونجا بیرون به زبان انگلیسی زندگیتون می چرخه؟؟؟

میگم دوست عزیز ماشاالله عجب پشت کاری داری!
    من که 26 سالمه کلی مردد بودم اولش برای ادامه تحصیل، اما خب بعد کلی فکر و دودوتا کردن تصمیم گرفتم شروع کنم البته یک کشور بهتره از ایران... که حداقل بفمیم معنی درس خوندنو.
    ایران سه بار کنکورهای مختلف شرکت کردم قبولم شدم ارشد اما نرفتم چون فقط عمر هدر کردنه!
    تصمیمت خوبه برای آیندت. موفق باشی
    منم با دانشگاه بائومان مشغولم شاید تونستم بورسیه بگیرم! یکی دوتا پوعن مثبت دارم احتمالا قبولم کنن. امیدوارم!!!

Member
    رشته و دانشگاه

برای بعضی از گروه ها اختیاری بود. برای ما اجباری، ولی این ترم بهمون ندادن. نمیدونم چرا...
    ترم 6 ماهه هست.
    برای رشته های هنری رو نمیدونم شرایطش چیه، ولی برای مهندسی ها خوب یه سری شرایط داره. من مکاترونیک کار کرده بودم و پذیرش گرفتم.
    برای بورسی که هر ترم میدن باید همه درسا رو 5 بشین. برای اون بورسی که برای دو سال بخواین شرکت کنین فکر میکنم باید معدل بالای 16 باشه.
    من همکلاسی 33 ساله دارم. مقدار بورس هم بستگی داره، به اینکه رشتتون چیه و مقدار شهریتون چقدره.
    هوا هم سرده . بقیه هم زبان انگلیسی میفهمن اکثرا خیلی کم. روسی های سن پترزبورگ بیشتر از بقیه جاها انگلیسی حرف میزنن. اون اوایل هم یه چیزای ابتدایی یاد میگیرین کم کم. خدا هم سایه گوگل ترنسلیت رو از سرمون کم نکنه

برای بعضی از گروه ها اختیاری بود. برای ما اجباری، ولی این ترم بهمون ندادن. نمیدونم چرا...
    ترم 6 ماهه هست.
    برای رشته های هنری رو نمیدونم شرایطش چیه، ولی برای مهندسی ها خوب یه سری شرایط داره. من مکاترونیک کار کرده بودم و پذیرش گرفتم.
    برای بورسی که هر ترم میدن باید همه درسا رو 5 بشین. برای اون بورسی که برای دو سال بخواین شرکت کنین فکر میکنم باید معدل بالای 16 باشه.
    من همکلاسی 33 ساله دارم. مقدار بورس هم بستگی داره، به اینکه رشتتون چیه و مقدار شهریتون چقدره.
    هوا هم سرده . بقیه هم زبان انگلیسی میفهمن اکثرا خیلی کم. روسی های سن پترزبورگ بیشتر از بقیه جاها انگلیسی حرف میزنن. اون اوایل هم یه چیزای ابتدایی یاد میگیرین کم کم. خدا هم سایه گوگل ترنسلیت رو از سرمون کم نکنه
    از سرما بیشتر از زبان روسی می ترسم! پس مشخص نیست دوره foundation برام اجباری باشه یا نه؟ کلا چیزهایی که گفتید امیدوار کننده بودند که کمی انگیزه هام رو برای روسیه بیشتر کرد. اما بعد از تحصیل چی؟ اجازه موندن دارید؟

Member
    رشته و دانشگاه

از سرما بیشتر از زبان روسی می ترسم! پس مشخص نیست دوره foundation برام اجباری باشه یا نه؟ کلا چیزهایی که گفتید امیدوار کننده بودند که کمی انگیزه هام رو برای روسیه بیشتر کرد. اما بعد از تحصیل چی؟ اجازه موندن دارید؟
    آدم به سرما و گرما عادت میکنه. یکی دبار که سرما بخورین اوکی میشه همه چی!
    نه مشخص نیست.
    اونو خبر ندارم، چون خودم نمیخوام بمونم. میتونید این موضوع رو تو اینترنت سرچ کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)