صفحه 212 از 220 نخستنخست ... 112162202203204205206207208209210211212213214215216217218219220 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,111 تا 2,120 , از مجموع 2199

موضوع: تحصیل در روسیه

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

روسی بلد نیستم اما روسی، آلمانی حتی مریخی هم حاضرم یاد بگیرم اما حوصله چک و چانه نه با سفارت آمریکا را دارم نه حوزه شینگن را. فکر می کنم ماها حداقل خودم را میگم دغدغه اصلی ام علمه. اما از ۱۰۰ درصد ذهن من ۹۹ درصدش شده یه جایی بروم که راحت ویزای همراه بده ، برگردم وزارت محترم بهداشت و درمان کمتر اذیتم کنه و ......

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

شما اگر بهت برخورد یک مامور بی ادب بر میخوره از من میشنوی از جات تکون نخور.
    هر جایی بری از این مشکلات هست. سعه ی صدر داشتن توی این راه خیلی مهمه. مخصوصا توی روسیه. برای روسیه راحت ویزا میگیری اما توی دانشگاه پوستت را میکنند
    آمریکا هم سخت ویزا میگیری توی روت هم توی دانشگاه میخندند اما به شدت بهت سخت میگیرند.شما باید همه جاها رو با هم اقدام کنی.
    الان که دولت ترامپ داره راحت به همه ویزای تحصیلی میده ماشالا.روسیه هم که ویزا گرفتنش راحته. مشکل داری مورد تایید هست یا نه یه زنگ بزن بپرس از وزارت بهداشت یه سر برو اونجا.
    دیگه این ها ادا و اصول است. عمل کن جلو میره.زنگ بزن روسیه دفتر بین الملل دانشگاه ها.
    همه تخم مرغارو یه جا نزار. همه جا اپلای کن و برو انجام بده.

دوست عزیز ممنونم از راهنمایی ات بله شاید حق با تو باشه قصد خودستایی هم ندارم چون یکخورده از بی مهری در داخل تحملم کم شده از رفتار یک مامور دربان که فکر کرده وزیر امور خارجه است ناراحتم. شخصا به من بی ادبی نکرد اما دیدم سر یک پدر و دختر چنان دادی زد که اگر حرمت تحصیل نبود....... مثلا تو سرد سرما میگه اینجا وای نیاستید اسمهاتون پاره می کنم توپ هم تکانم نمیده !واقعا که از ماست که بر ماست وگرنه نه من شما را می شناسم نه شما مرا. پوستم به اندازه کافی سر پایان نامه دکتری تخصصی ام کنده شده. چون بر خلاف عقل رایج!! یک موضوع ست آپ برنداشتم نوولیتی داشت و علاوه بر آزار و اذیت سر وارد کردن چند آنزیم که تحریم بود قبلا کسی کار من را بدین شکل انجام نداده بود. از کار کردن ، پوست کنده شدن منتها توسط یک استاد( نه یک دربانی که سنش به ۲۷ سال هم نمی رسه )و ساعتها مطالعه و تحقیق حتی تو همین ۴۰ سالگی وحشت ندارم. بله تخم مرغها تو یک قفس نیست علاوه بر روسیه از دو تا دانشگاه دیگه اروپا پذیرش دارم، پست داک از استرالیا و ...... برایم پذیرش آمده. دارم سبک و سنگین می کنم این رنک ۹۵ لومونسف ، راحت تر بودن ویزای روسیه برایم قابل تامله. فعلا همه گزینه ها روی میزه منتها چون زیاد مثل بعضی دوستان جوان تر وقت ندارم باید سریع تصمیم را بگیرم.

Junior Member

سلام دوستان
    سئوالی برام پیش آمده که اگه دوستان لطفا کنند و پاسخ بدن بی نهایت ممنون میشم.

من دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس رشته کامپیوتر نرم افزار دارم، حالا قصد ادامه تحصیل فوق لیسانس در روسیه دارم در فرم دانشگاه یک قسمتی نتونستم پر کنم که برای دوره پادفک بود.

یعنی دو تا گزینه گذاشته بود که باید در فرم دانشگاه انتخاب میکردیم.

اولی: Russian Language Course (up to 1 academic year)
    دومی: Preparatory Course (1 to 2 academic years)-Russian language and engineering

الان نمی دونم باید اولی انتخاب کنم که شامل فقط آموزش زبان روسی می باشد و یا دومی که علاوه بر آموزش زبان روسی بعضی از دورس تخصصی هم به روسی درس داده می شود؟؟؟؟

مثلا اگه اولی انتخاب کنم که فقط یاد گیری زبان روسی می باشد بعدا برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس که میخواهم وارد کورس بشم به مشکل نمی خورم؟؟؟؟

با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط SA_Veter نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سئوالی برام پیش آمده که اگه دوستان لطفا کنند و پاسخ بدن بی نهایت ممنون میشم.

من دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس رشته کامپیوتر نرم افزار دارم، حالا قصد ادامه تحصیل فوق لیسانس در روسیه دارم در فرم دانشگاه یک قسمتی نتونستم پر کنم که برای دوره پادفک بود.

یعنی دو تا گزینه گذاشته بود که باید در فرم دانشگاه انتخاب میکردیم.

اولی: Russian Language Course (up to 1 academic year)
    دومی: Preparatory Course (1 to 2 academic years)-Russian language and engineering

الان نمی دونم باید اولی انتخاب کنم که شامل فقط آموزش زبان روسی می باشد و یا دومی که علاوه بر آموزش زبان روسی بعضی از دورس تخصصی هم به روسی درس داده می شود؟؟؟؟

مثلا اگه اولی انتخاب کنم که فقط یاد گیری زبان روسی می باشد بعدا برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس که میخواهم وارد کورس بشم به مشکل نمی خورم؟؟؟؟

با تشکر.
    سلام
    به احتمال زیاد دومی رو باید پر کنی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher40 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونم از راهنمایی ات بله شاید حق با تو باشه قصد خودستایی هم ندارم چون یکخورده از بی مهری در داخل تحملم کم شده از رفتار یک مامور دربان که فکر کرده وزیر امور خارجه است ناراحتم. شخصا به من بی ادبی نکرد اما دیدم سر یک پدر و دختر چنان دادی زد که اگر حرمت تحصیل نبود....... مثلا تو سرد سرما میگه اینجا وای نیاستید اسمهاتون پاره می کنم توپ هم تکانم نمیده !واقعا که از ماست که بر ماست وگرنه نه من شما را می شناسم نه شما مرا. پوستم به اندازه کافی سر پایان نامه دکتری تخصصی ام کنده شده. چون بر خلاف عقل رایج!! یک موضوع ست آپ برنداشتم نوولیتی داشت و علاوه بر آزار و اذیت سر وارد کردن چند آنزیم که تحریم بود قبلا کسی کار من را بدین شکل انجام نداده بود. از کار کردن ، پوست کنده شدن منتها توسط یک استاد( نه یک دربانی که سنش به ۲۷ سال هم نمی رسه )و ساعتها مطالعه و تحقیق حتی تو همین ۴۰ سالگی وحشت ندارم. بله تخم مرغها تو یک قفس نیست علاوه بر روسیه از دو تا دانشگاه دیگه اروپا پذیرش دارم، پست داک از استرالیا و ...... برایم پذیرش آمده. دارم سبک و سنگین می کنم این رنک ۹۵ لومونسف ، راحت تر بودن ویزای روسیه برایم قابل تامله. فعلا همه گزینه ها روی میزه منتها چون زیاد مثل بعضی دوستان جوان تر وقت ندارم باید سریع تصمیم را بگیرم.
    سلام دوست عزیز
    در مورد سطح علمی لومونسوف شکی نیست یه قطب علمیه کلا و خیلی ادم بزرگ ازش بیرون اومده بگردی شاید استاد ایرانی هم توش پیدا بکنی از زمان شوروی امیدوارم بتونی پذیرش بگیری فقط یک نکته در مورد این دانشگاه من شنیدم که بهتر دونستم بگم و نمیدونم که واقعیت داره یا نه تقریبا چهار سال پیش بود که من پیگیر بودم میگفتن بیین اساتید این دانشگاه رشوه گیری زیاده حالا بازم دقیق نمیدونم چون میدونم تغییرات زیاد انجام شده حقوق اساتید رو بالا تر بردن ولی اینم پرس و جو بکن
    در کل من چند سال پیگیر روسیه ام پذیرش هم گرفتم ولی اخرین لحظه به خاطر سربازی نتونستم برم همین چند ماه پیش روسیه در حال پیشرفته سریعه چندسال پیش فقط 6 تا دانشگاهش تو رنکینگ ها بودن الان تعدادشون زیاد شده پروژه 5 در 100 ارایه شده و شدید پیگیرن ازمایشگاه ها رو مدرن و تجهیز کردن تبادلات علمیشون رو افزایش دادن رشته ها به زبان انگلیسی در حال افزایشه چند سال پیش به زور صفحه انگلیسیه سایت دانشگاه هاشون باز میشد الان دانشگاه های اصلی تقریبا اطلاعات کامل و به روز دارن در کل من که نتونستم برم و بزرگ ترین تاسف زندگیم همینه ولی کشور بزرگ روسیه چیزهای زیادی واسه یاد گرفتن و تحسین کردن تو خودش داره شما امتحان کن برو نهایتش از سفارت های اون کشور ها تو روسیه درخواست ویزا میدی مخصوصا اگه دانشجوی لومونسوف باشی چون دانشجوهای این دانشگاه خیلی هاشون من دانشکده فیزیک رو خبر دارم هنوز درسشون تموم نشده ایمیل دعوت واسه مقاطع بالاتر از دانشگاه های غربی واسشون میاد

ممنونم احد جان از راهنمایی شما. بله متاسفانه این سیستم رشوه گیری در کل منطقه ما هست و خدا را شکر این چند سالی که خودم تو ایران دانشگاه درس دادم از این وصله ها به ما نچسبید که البته اگر می چسبید الان شاید وضعم بهتر بود. لومونسوف را بله آدمهای بزرگی به خود دیده از جمله همین تورگینیف نویسنده معروف روس که مورد علاقه منه اما شوربختانه هر چه می گردم یک کسی که تو شاخه ایمنی شناسی پزشکی یا میکروب شناسی است و در مورد این دانشگاه بدونه پیدا نکردم. بعضی جاها می خوانم که سطح پاولوف اول بهتره بعضی ها میگن نه سچنووا قدیمی تره و ....... می روم رنک را نگاه می کنم سچنووا ۱۰۰۱ و رنک پاوولوف هم دیگه بدتر. بعد تو همین سایت خیلی ها را دیدم که به پاوولوف بد و بیراه می گویند. بیشتر اطلاعات یا در مورد مهندسی است یا پزشکی و دندانپزشکی عمومی تا اون این زمان هم از شانس این انگلیس و روسیه و .... افتادند به جان هم. می ترسم این امر روی کیفیت بالارونده روسها تاثیر متوقف کننده بگذاره.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher40 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و عرض تبریک سال نو ان شاءالله امسال برای همه هموطنها سال بهتری باشد بنده سئوالی از عزیزان داشتم چرا که در فروم ها دیدم در مورد رشته های پزشکی ، دندانپزشکی یا فنی صحبت می کردید. کسی از دوستان در مورد تحصیل در رشته هایی مانند میکروب شناسی پزشکی ، ایمنی شناسی پزشکی ، هماتولوژی پزشکی در مقطع PhD یا همان دکتری تخصصی در سچنووا ، پاولولف اول سنت پترزبورگ و یا لومونسف اطلاعی داره؟ با چند دفتر صحبت کردم هر کدام چیزی گفتند. یکی می گفت لومونسف خیلی سخت پذیرش میده آن دیگری که ادعا می کرد که این رشته ها مورد تایید وزارت محترم بهداشت و درمان نیستند و فقط پزشکی ، دارو و دندانپزشکی بعضی هاشون مورد تاییدند. به خود وزارت خانه زنگ زدم کلاً ......... ممنون می شوم اگر کسی اطلاعی داره به من خبر بده.
    سلام
    من فقط چند نفر از گرجوئت های moscow state university رو می شناسم که خیلی از نظر علمی قوی هستند و یک نفر اونها ایمونولوجی خونده. تایید ایران اطلاع ندارم. موفق باشید

دست شما درد نکنه max1 جان ، می توانم شماره یا ایمیلی از این بنده خدایی که ایمنی شناسی آنجا خوانده داشته باشم؟

Junior Member

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
    دوستان من 29 سالم هست دیپلم تجربی با معدل کل13.58 و پیش دانشگاهی هم خرداد میگیرم
    میخوام برای تحصیل پزشکی به روسیه برم چند تا سوال دارم از شما عزیزان خواهش میکنم راهنماییم کنید
    گویا چون معدلم پایین هست اول باید برم پادفک بخونم(همون زبون روسی؟)
    ماهیت پادفک چی هست؟
    امتحان ورودی به کورس پزشکی چی هست و چه منابعی داره ؟ ایا قبولیش سخته؟
    من به جز شهریه ی دانشگاه خانوادم ماهی دو تومن میتونن برام بفرستن ایا کافیه؟
    رفتار روسها با خارجی ها چه طوره؟
    من انگلیسی در حد ایلس^6.5 هستم تقریبا و میخوام روسی رو از الان شروع کنم من شهرستانم کلاسی نیست اینجا پیشننهادتوون چیه؟
    وضعیت خوابگاه ها رنج معمولش چه طوره ایا مدارک پزشکییش اروپای غربی قابل تاییده؟
    بیشتر گیرم رو امتحان ورودی پزشکیه
    ممنون از این که وقتتون رو به من میدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)