صفحه 213 از 220 نخستنخست ... 113163203204205206207208209210211212213214215216217218219220 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 2199

موضوع: تحصیل در روسیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

پیش فرض پاسخ : تحصیل در روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher40 نمایش پست ها
    ممنونم احد جان از راهنمایی شما. بله متاسفانه این سیستم رشوه گیری در کل منطقه ما هست و خدا را شکر این چند سالی که خودم تو ایران دانشگاه درس دادم از این وصله ها به ما نچسبید که البته اگر می چسبید الان شاید وضعم بهتر بود. لومونسوف را بله آدمهای بزرگی به خود دیده از جمله همین تورگینیف نویسنده معروف روس که مورد علاقه منه اما شوربختانه هر چه می گردم یک کسی که تو شاخه ایمنی شناسی پزشکی یا میکروب شناسی است و در مورد این دانشگاه بدونه پیدا نکردم. بعضی جاها می خوانم که سطح پاولوف اول بهتره بعضی ها میگن نه سچنووا قدیمی تره و ....... می روم رنک را نگاه می کنم سچنووا ۱۰۰۱ و رنک پاوولوف هم دیگه بدتر. بعد تو همین سایت خیلی ها را دیدم که به پاوولوف بد و بیراه می گویند. بیشتر اطلاعات یا در مورد مهندسی است یا پزشکی و دندانپزشکی عمومی تا اون این زمان هم از شانس این انگلیس و روسیه و .... افتادند به جان هم. می ترسم این امر روی کیفیت بالارونده روسها تاثیر متوقف کننده بگذاره.
    شما کلا صحبت های ایرانی ها رو جدی نگیر هر کجا هستن اروپا آمریکا آسیا ایسلند قطب شمال و جنوب و.... فقط دنبال عیب و ایراد گرفتن هستن مخصوصا پزشکی روسیه که چهار تا بچه هفده ساله که تا دیروز ناهار تو رختخواب می‌خوردند و واسه پز دادن تو فامیل آقا و خانم دکتر صداشون میزدن به واسطه فقط و فقط توان مالی پاشودن رفتن روسیه دایم غرغر میکنن فشار درسا رو نمیتونن تحمل کن به دانشگاه و استاد و کشور روسیه ایراد میگیرن آخه بچه جون تو با نذری دیپلم گرفتی حالا اومدی به کشوری که دویست سال پیش آکادمی علوم داشته ایراد میگیری اون موقع که پایتخت ما برق نداشت اینا فضاپیما سایوز داشتن به نظر من همون‌طور که دوستمون گفت با رایزنی علمی یه صحبتی بکن چون قبلاً فکر کنم آقای ابطحی نامی بودن و فارغ تحصیل شاخه های پزشکی هم فکر میکنم بودن اگه هم میتونی چند روز پاشو خودت برو روسیه از نزدیک ببین دانشگاه و خوابگاه و اساتید رو بهتر تصمیم بگیر به اینجا صرفا اعتماد نکن خود من شاید الان دلال دانشجو باشم فقط بخوام شما رو ترغیب کنم که زیاده تو این سایت
    امیدوارم موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahad116 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سئوالی برام پیش آمده که اگه دوستان لطفا کنند و پاسخ بدن بی نهایت ممنون میشم.

من دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس رشته کامپیوتر نرم افزار دارم، حالا قصد ادامه تحصیل فوق لیسانس در روسیه دارم در فرم دانشگاه یک قسمتی نتونستم پر کنم که برای دوره پادفک بود.

یعنی دو تا گزینه گذاشته بود که باید در فرم دانشگاه انتخاب میکردیم.

اولی: Russian Language Course (up to 1 academic year)
    دومی: Preparatory Course (1 to 2 academic years)-Russian language and engineering

الان نمی دونم باید اولی انتخاب کنم که شامل فقط آموزش زبان روسی می باشد و یا دومی که علاوه بر آموزش زبان روسی بعضی از دورس تخصصی هم به روسی درس داده می شود؟؟؟؟

مثلا اگه اولی انتخاب کنم که فقط یاد گیری زبان روسی می باشد بعدا برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس که میخواهم وارد کورس بشم به مشکل نمی خورم؟؟؟؟

با تشکر.

سلام
    به احتمال زیاد دومی رو باید پر کنی
    ممنون دوست عزیز
    از کجا میتونم مطمئن بشم چون اگه اولی باشه خیلی بهتره از یکی دیگه پرسیدم گفت دسته خودتون هست میتونید هر کدامشو انتخاب کنی و فرقی برای شما بعدا نداره!!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط SA_Veter نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    از کجا میتونم مطمئن بشم چون اگه اولی باشه خیلی بهتره از یکی دیگه پرسیدم گفت دسته خودتون هست میتونید هر کدامشو انتخاب کنی و فرقی برای شما بعدا نداره!!!!!!
    ببین دوست عزیز
    من نمی‌دونم شما کدو دانشگاه اقدام کردی ولی در کل اینا یه دوره ای دارن به اسم پادفک که شامل د چو بخش میشه یکی بخش زبانی و دومی بسته به رشتت باید دروس پایه اونو بخونی مثلاً خود من فیزیک میخواستم بخونم گفتن باید ریاضی و فیزیک هم تو این دوره بگذرونیم فرضا یکی میخواد دارو بخونه قطعا شیمی هم اضافه میشه پس این دوره همون‌طور که اسمش هست آماده سازید و بعدش آزمون میگیرن و اگه قبول شدی وارد رشته اصلی میشی اینا چیزایی که بخش پذیرش دانشگاهی که من اپلای کردم گفتن
    معمولا دانشگاه ها اینا دوره هایی دارن فقط زبان روسیه همین الآنم برین تو سایت هاشون میبینین مثلاً دوره های تابستانی
    دوهفته هست تا یکسال که تو ایمیل خود شما هم گفتن up to one year
    اما اینکه بعد این چی میشه نمیدونم یعنی اینکه مثلاً یکی بگه آقا من تو کشورم زبان شما رو یاد گرفتم از نظر علمی هم دروس پیش نیاز رو بلدم حالا فقط میخواهم بیام موقع امتحان پادفک امتحان بدم آیا اینو قبول میکنن یا نه؟ باید بپرسید ولی شما به نظرم راهی رو برید که بقیه رفتن همون دوره پادفک رو ثبت‌نام کنید بی دردسر
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AufBau نمایش پست ها
    سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
    دوستان من 29 سالم هست دیپلم تجربی با معدل کل13.58 و پیش دانشگاهی هم خرداد میگیرم
    میخوام برای تحصیل پزشکی به روسیه برم چند تا سوال دارم از شما عزیزان خواهش میکنم راهنماییم کنید
    گویا چون معدلم پایین هست اول باید برم پادفک بخونم(همون زبون روسی؟)
    ماهیت پادفک چی هست؟
    امتحان ورودی به کورس پزشکی چی هست و چه منابعی داره ؟ ایا قبولیش سخته؟
    من به جز شهریه ی دانشگاه خانوادم ماهی دو تومن میتونن برام بفرستن ایا کافیه؟
    رفتار روسها با خارجی ها چه طوره؟
    من انگلیسی در حد ایلس^6.5 هستم تقریبا و میخوام روسی رو از الان شروع کنم من شهرستانم کلاسی نیست اینجا پیشننهادتوون چیه؟
    وضعیت خوابگاه ها رنج معمولش چه طوره ایا مدارک پزشکییش اروپای غربی قابل تاییده؟
    بیشتر گیرم رو امتحان ورودی پزشکیه
    ممنون از این که وقتتون رو به من میدین
    روسیه رو باید روسی بخونید.
    پاتفک شامل زیست،شیمی،زبان روسی،ریاضی هست.قبولیش اگه یه خورده تلاش کنید حتمیه.
    آره کافیه البته برای سنت پترزبورگ و نووسیبیرسک نه مسکو! باید برای زبان همین ایران شروع کنید. خوابگاه های روسیه در حد ایرانه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

دوستان این لینک اموزش زبان روسی تو سایت یوتیوپه به نظرم خوبه یکم قدیمیه فقط
    https://www.youtube.com/watch?v=52bR...mJkm4YfNqsOv-r

نه احد جان ما این دوران را رد کردیم ناسلامتی 40 سالمه و در ایران هم یکبار تا PhD خودم خواندم. روسیه را از این جهت برای من قابل تامل شده که ویزای همراهش راحت تره. وگرنه از اروپا چند تا پذیرش دارم اما نمی دانم تازگی ها دوستان دم در سفارتخانه ها رفتند یا خیر؟ نمی دانم شاید آنزمانهای که من توریستی می رفتم متوجه این ازدحام و رفتار زشت دربان تا استاف سفارت خانه های اروپای غربی نبودم ، یا آمدن جناب ترامپ دنیا به سمت پیش میره یا هرچی؟ خلاصه با هر پذیرشی که زدم زیر بغلم رفتم سفارتخانه ها وضع را اینجوری دیدم ، رفتار متکبرانه حتی دربان سفارت ( انگار ارث باباشو از آدم طلب داره ) و ... یا تو رفقا و همکاران دیدم به طرف ویزا می دهند به همسرش یا بچه اش نمی دهند. یا کلی پروسه می گذارند که برو حساب بانکی بیار و ...... انگار نکیر و منکر شب اول قبر با آدم کار دارند. دوغ و دوشاب هم برایشان فرقی ندارد حالیشان هم نیست که منی اون ور توریستی بلاخره چند بار رفتم چرا باید برم پناهندگی و خفت و خواری. آره مملکت خودم نمی گذارند آروم باشه هر دم از این باغ بری می رسد اما نزده به سرم تو این سن دست خانواده ام را بگیرم ببرم تو کمپ. یک نمونه را دیدم که بدبخت پسره 1 یکساله آلمانه به همسر و بچه اش ویزا نمی دهند. نمی دانم یقه کی را باید بگیرم؟ وزارت علوم و وزارت بهداشت که اختلافشون تو سر امثال من می خوره یا دانشگاه آزاد که بعد از5 سال خیلی از امثال مرا راحت گفت جذب مذب ندارید خوش آمدید خیلی هنر کنیم هر ترم چند واحد و ..... که همگی بچه ها به خصوص بچه های دهه 50 و 60 می دانید به سر همه ما آمده. چین و روسیه برای من از این جهت خوبه که برم یک تخصص مرتبط باعلاقه ام بگیره و برگردم برای خودم آزمایشگاهی کار کنم یا با رفقا تاسیس و خلاص.

لذا باز هم می پرسم کسی دوستی ، رفیقی ، آشنایی تو لومونوسف نداره که بشه باهاش تماس گرفت؟ که من چند تا سئوال ازش داشتم. لطفا خواهش می کنم به من فاند آمریکا و اینها را حواله ندهید اینجا صفحه روسیه است ( با شما احد جان نیستم ) من در مورد دانشگاه لومونوسف مسکو سئوال دارم ، بچه 17 ساله و هیچ جا ندیده هم نیستم. ممنون می شوم که در مورد این دانشگاه کسی مرا راهنمایی کنه.
    ویرایش توسط dariush81 : April 5th, 2018 در ساعت 02:13 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    روسیه رو باید روسی بخونید.
    پاتفک شامل زیست،شیمی،زبان روسی،ریاضی هست.قبولیش اگه یه خورده تلاش کنید حتمیه.
    آره کافیه البته برای سنت پترزبورگ و نووسیبیرسک نه مسکو! باید برای زبان همین ایران شروع کنید. خوابگاه های روسیه در حد ایرانه.
    ممنون دوست گرامی .
    منابع این پاتفگ چه کتابهایی هست ایا رفرنسه؟ یا همین کتابهای دبیرستان خودمونه یا کتاب دیگه که من از همین الان ببشینم بخونم خیلی برام مهمه که ساال اول قبول شم
    ممنون

Junior Member

ممنون دوست گرامی .
    منابع این پاتفگ چه کتابهایی هست ایا رفرنسه؟ یا همین کتابهای دبیرستان خودمونه یا کتاب دیگه که من از همین الان ببشینم بخونم خیلی برام مهمه که ساال اول قبول شم
    ممنون
    دوستان کسی منابع پادفک رو میدونه به من کمک کنه؟

Junior Member

Question پاسخ : تحصیل در روسیه

سلام دوستان
    سفارت روسیه تعرفه اقدامات کنسولی اعلام کرده و از تاریخ 11 اردیبهشت ماه سال 1397 به صورت دلار میگیره.
    به فارسی نوشته بود: "اسکناس های طرح جدید 2013 بدون پارگی، نوشته، علامت و یا مهر اضافی قابل قبول می باشد".
    الان دوستان اصلا دلار در بازار پیدا نمیشه چه برسه که 2013 هم باشه جهت اطلاع دوستان زنگ زدم سفارت گفتم دلار 2009 هست با این مشخصاتی که گفتید ولی 2013 اصلا پیدا نمیشه طرف گفت قانون هست و باید حتما 2013 باشه؟؟؟!!!!

الان دوستان باید چه کار انجام بدیم حیف که نمیشه فایل آپلود کنم و گرنه عکسی که دارم براتون میزاشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

دوستان کسی منابع پادفک رو میدونه به من کمک کنه؟
    سلام. کتاب A Level رو بگیر بخون. 90 درصدش یکیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)