صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: آيا نياز هست نرم افزار اتوکد ياد بگيريم ؟

Junior Member

پیش فرض آيا نياز هست نرم افزار اتوکد ياد بگيريم ؟

[size=10pt]مي خواستم آيا نياز داريم نرم افزار اتوکد را ياد بگيريم اگر جوابتون مثبت است چطوري بريم کلاس يا به وسيله کتاب و سي دي آموزشي يادش بگيريم ؟ و ديگه چه نرم افزارهايي براي رشته مکانيک گرايش جامدات بايد ياد بگيريم ؟[/size]با تشکر

پیش فرض پاسخ : آيا نياز هست نرم افزار اتوکد ياد بگيريم ؟

سلام
    در رشته مهندسی مکانیک بر اساس فیلد کاری خودت در کارشناسی و فیلدی که میخواهی در ارشد کار کنی لازمه که با یک سری نرم افزار آشنا باشی.
    در حالت کلی باید یک نرم افزار مدلسازی (مثل solidworks یا catia یا autocad) و یک نرم افزار تحلیلی (مثلا ANSYS یا ABAQUS برای جامداتی ها) آشنایی داشته باشی. اما بسته به کارت تو هر کدوم که لازم شد باید تخصص کار کردن هم پیدا کنی.
    در مورد اتوکد، به نظر خود من نرم افزاری نیست که به درد مهندس مکانیک بخوره، چون کار ما بیشتر سه بعدی کاریه و اتوکد 2بعدی قوی داره! به نظر من solidworks یا catia رو به عنوان پایه های مدلسازی یاد بگیرید خوبه.
    اما راجع به کلاس، همه این نرم افزارها، مخصوصا solidworks، از نظر help قوی هستند که میشه با مراجعه به اونا خیلی چیزا رو یاد گرفت. اما اگه میبینید که کار با help براتون سخته پیشنهاد میکنم که در کلاسهایی که معمولا گروههای علمی دانشکده ها برگزار میکنند شرکت کنید، اینجوری پول زیادی هم خرج نمی کنید و تا حد مطلوبی هم با محیط نرم افزار آشنا میشید.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

با سلام خدمت شما

برای اینکه بیشتر اطمینان پیدا کنید من هم حرف arash را تایید مینمایم همچنین میتوانی مقدمه کتاب مدلسازی در مکانیک به کمک catia با جلد مشکی رنگ را بخوانی.تا مطمئن مطمئن شوی.

موفق باشید.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

َآنطور که من دیدم باید این نرم افزار را یاد بگیرید:
    PRO/E

به نظر من یاد گرفتن این نرم افزار خیلی کمک میکنه. با توجه به اینکه این نرم افزار از موارد اولیه مربوطه است خیلی فرق نمیکنه برای آموزش کجا برید. مسلما بعد از دوره و کمی کار کردن خودتان مسلط خواهید شد. فقط به نظر من شرکت در یک دوره روند یادگیری را خیلی سریع میکند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر

به نظر من نیاز هست که اتوکد را یاد بگیرید!اینو مهندسهای با سابقه بهتر میدونن چراکه 90% نقشه های مهندسی با این نرم افزلر کشیده شده و علاوه بر این درامد زا نیز میتواند باشد. و در زمینه 3 بعدی هم مکانیکال با اتوکد سازگاره.حتما دنبال اتوکد را بگیرید!

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

البته حرفی که voyage زدش درسته ولی دلیل اصلی که اتوکد دیگه به درد نمی خوره همینه; مهندسای با سابقه یعنی قدیمی ازش استفاده می کردن. الان تو صنابع بزرگ از catia و تو صنایع کوچیکتر از solidworks استفاده می شه. البته باز بستگی به گرایش و کاری که می خوای انجام بدی داره. مثلا برای بچه های ساخت نرم افزارای دیگه ای هستش که به دلیل کار کردن با CNC خیلی نیاز دارن بهشون. امکان داره شما تو یه فیلد کاملا تحقیقاتی کار کنید که اصلا نیازی به مدل سازی نداشته باشید که هیچ کدوم از اینا به دردت نمی خوره دیگه. بهتره از استادی که می خوای باش کار کنی بپرسی.

من خودم هم CAD بلدم و هم Solid
    این دو نرم افزار هیچ ربطی از نظر زبان برنامه نویسی با هم ندارن پس الزاما یادگیری سالید ربطی به Cad نداره
    همونطور که همه گفتن الان در تمام دنیا لازمه کار کردن دانستن یک برنامه مدلسازی است که با توجه به کاربران بسیار سالید من سالید را پیشنهاد می کنم
    ولی.... به عنوان یک مهندس حتما باید Cad را در حد ابتدایی حداقل بلد باشی چون
    1- تمام فایل های ارسالی برای کار در یک فرمت مشخص نیست و تقریبا بیش از 70 درصد دوبعدی با اتوکد هست که باید مدل بشه.
    2- برای بعضی شرکت ها خروجی نهایی به صورت نقشه دو بعدی در اتوکد مهم است
    3- بعضی از پروژههای صنعتی دارای نقشه های ضمیمه هستند که مثلا بعد از طراحی یک جک هیدرولیک باید نقشه لوله کش Pipi line را در Plane ارسالی از شرکت طرف قرار داد انجام بدی و بفرستس که اگر اتوکد بلد نباشی کارت در می یادددددددددد.

بهترین منبع برای سالید کتاب کلید سالید ورکس از مجموعه کتابهای کلید
    برای یادگیری کامل کتاب آموزش نرم افزار سالید ورکس از انتشارات نشر طراح است

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه بوعلی سینا

نقل قول نوشته اصلی توسط bp1368 نمایش پست ها
    [size=10pt]مي خواستم آيا نياز داريم نرم افزار اتوکد را ياد بگيريم اگر جوابتون مثبت است چطوري بريم کلاس يا به وسيله کتاب و سي دي آموزشي يادش بگيريم ؟ و ديگه چه نرم افزارهايي براي رشته مکانيک گرايش جامدات بايد ياد بگيريم ؟[/size]با تشکر
    من خودم برای درس نقشه1 اتوکد رو یاد گرفتم که البته خیلی به درد مکانیک نمیخوره ولی کمکم کرد کتیا و مکانیکال رو بهتر یاد بگیرم.به راحتی از روی کتابم میتوونین یادبگیرین!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

هر چی یاد بگیرین تو مکانیک کمه
    قرمز باشین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)