صفحه 3 از 90 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 892

موضوع: بیمه‌ : اثر آن بر روی مصاحبه و تشکیل پرونده (کبک)

Banned
    رشته و دانشگاه
    translation bba

پیش فرض پاسخ : بیمه‌ : اثر آن بر روی مصاحبه و تشکیل پرونده (کبک)

it is not possible that your company has paid taxes on your salary but not paid your social security

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان خوب AA
    ببخشید من چند سال کار کردم و اصلاً بیمه مو رد نکردن. اما توی فیش حقوقی م، مالیاتم کسر شده. آیا این واسه آفیسرای کبک قابل قبوله به نظرتون؟؟؟
    ممنونم

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarg نمایش پست ها
    it is not possible that your company has paid taxes on your salary but not paid your social security
    U R right.So, What i can do now???is it acceptable for officers??? How i can explain to them????thanx a lot dear

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

ببخشید من چند سال کار کردم و اصلاً بیمه مو رد نکردن. اما توی فیش حقوقی م، مالیاتم کسر شده. آیا این واسه آفیسرای کبک قابل قبوله به نظرتون؟؟؟
    ممنونم
    زمانی که نوع کارتان پاره وقت (ساعتی)است، شرکت می تواند برایتان بیمه رد نکند اما مالیات در هر نوع کار کسر می شود، اگر کارتان ساعتی است، می توانید این موضوع را بیان کنید.

نکته برای همه دوستان: در فرانسه کار پاره وقت با ساعتی فرق می کند، بنابراین باید از اصطلاح صحیح استفاده شود:
    Travailler à mi-temps کار کردن به صورت پاره وقت
    Travaille à temps partiel کارکردن به صورت ساعتی
    فرق این دو در این است که ساعت کاری مثلا در فرانسه در هفته 37 ساعت است حال اگر کسی ساعت کاریش 20 ساعت ولی منظم باشد مثلا هر روز 8 تا 12 می شود اولی ، ولی ساعتی نامنظم است که در ایران منظور از پاره وقت نوع دوم است

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

لطفا دوستان سوالات مربوط به بیمه را در اینجا بپرسید
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?27138-مسائل-مربوط-به-بيمه/

Banned
    رشته و دانشگاه
    translation bba

دوسته عزیز شما اشتباه میگوید
    travaille a temps partielle میشود شغلی‌ که قرارداد کار در هفته کمتر از ۳۵ ساعت باشد
    travaille a mitemps یک اصطلاح است و هیچ جنبه حقوقی ندارد و فقط در آگهی دادن جهته اطلاع فرد درخواست کننده نوشته میشود که شخص بداند کار تمام وقت نیست
    جهته اطلاع عموم

http://www.travail-emploi-sante.gouv...u-travail,129/

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinh نمایش پست ها
    زمانی که نوع کارتان پاره وقت (ساعتی)است، شرکت می تواند برایتان بیمه رد نکند اما مالیات در هر نوع کار کسر می شود، اگر کارتان ساعتی است، می توانید این موضوع را بیان کنید.

نکته برای همه دوستان: در فرانسه کار پاره وقت با ساعتی فرق می کند، بنابراین باید از اصطلاح صحیح استفاده شود:
    Travailler à mi-temps کار کردن به صورت پاره وقت
    Travaille à temps partiel کارکردن به صورت ساعتی
    فرق این دو در این است که ساعت کاری مثلا در فرانسه در هفته 37 ساعت است حال اگر کسی ساعت کاریش 20 ساعت ولی منظم باشد مثلا هر روز 8 تا 12 می شود اولی ، ولی ساعتی نامنظم است که در ایران منظور از پاره وقت نوع دوم است

ممنونم
    توجه داشته باشید مالیات بیمه که توسط کارفرما از حقوق شما کسر میشه باید معادل 7% باشه . هر شرکتی موظف هستش که 30% حقوق پرسنل رو مالیات بده که 23% به عهده کارفرما و 7% به عهده شما هستش.
    اگر طبق محاسبتون داره معادل 7% حقوق رو ازتون کسر میکنه ، کاملاً غیر قانونی هستش و شما میتونید به وزارت کار شکایت کنید. ( که مالیات بیمه از حقوق من کسر میشه ولی بیمه نیستم )
    ولی امکان داره مالیاتی که از شما میگیرن بابت بیمه شما نبوده باشه و بابت خدمات دیگه ای که دارن بهتون ارائه میدن باشه.
    این نکته رو هم بگم ، همونطور که میدونید پایه حقوق مصوب برابر 320 هزار تومان هستش حالا اگر هر شرکتی بیشتر از این داره به پرسنلش حقوق میده باید علاوه بر مالیات بیمه که جداگانه پرداخت میشه ، مالیات حقوق و دستمزد رو هم به دارایی پرداخت کنه . من احتمال میدم مالیاتی که از حقوق شما کسر شده بابت مالیات حقوق و دستمزد هستش نه مالیات بیمه .
    ارسال مدارک:12/12/2010 ،فایل نامبر 3 آوریل 2011 ، تاریخ مصاحبه :شانزدهم نوامبر, فایل نامبر فدرال : 28 نوامبر، ایمیل مدیکال : 3 ژانویه 2012، وصول مدیکال در پاریس 26 ژانویه ، ایمیل پاس رکوئست : 30 جولای. دریافت ویزا : 8 سپتامبر 2012، لندینگ در مونترال : اکتبر 2012

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط najimic نمایش پست ها
    توجه داشته باشید مالیات بیمه که توسط کارفرما از حقوق شما کسر میشه باید معادل 7% باشه . هر شرکتی موظف هستش که 30% حقوق پرسنل رو مالیات بده که 23% به عهده کارفرما و 7% به عهده شما هستش.
    اگر طبق محاسبتون داره معادل 7% حقوق رو ازتون کسر میکنه ، کاملاً غیر قانونی هستش و شما میتونید به وزارت کار شکایت کنید. ( که مالیات بیمه از حقوق من کسر میشه ولی بیمه نیستم )
    ولی امکان داره مالیاتی که از شما میگیرن بابت بیمه شما نبوده باشه و بابت خدمات دیگه ای که دارن بهتون ارائه میدن باشه.
    این نکته رو هم بگم ، همونطور که میدونید پایه حقوق مصوب برابر 320 هزار تومان هستش حالا اگر هر شرکتی بیشتر از این داره به پرسنلش حقوق میده باید علاوه بر مالیات بیمه که جداگانه پرداخت میشه ، مالیات حقوق و دستمزد رو هم به دارایی پرداخت کنه . من احتمال میدم مالیاتی که از حقوق شما کسر شده بابت مالیات حقوق و دستمزد هستش نه مالیات بیمه .
    سلام
    دوست عزیز مالیان بیمه چیز حدیدی هست که متاسفانه توی این فروم دیده میشه.
    بطور کلی 3 مورد اصلی وجود داره
    1- مالیات بردرآمد
    2- بیمه درمانی
    3- بازنشستگی
    در اصل مدرکی که شما از بیمه تامین اجتماعی میگیرید بابت مورد 3 هست. بارها در این مورد صحبت شده و جالبه که شنیدم خود افیسرها هم متوجه این موضوع شده اند. چون دیگه اهمیتی به دفترچه بیمه نمیدند.
    بطور کلی هرکسی حقوق میگیره باید مالیات بده ولی ممکنه بیمه نده که به مواردی مثل قراردادهای زیر 3 ماه داره.
    دراصل مسئول پیگیری بیمه بازنشستگی خود فرد و بیمه هست ولی مسئول مالبات اداره مالیات هست که اگر مالیات از حقوق کسر نشه پدر شرکت مربوطه رو در میاره.

Junior Member

ُسلام
    من دو سال حین ارشد سابقه کار تمام وقت دارم بعد از فارغ التحصیلی هم تا 7 ماه همون شرکت کار کردم. این کار کامل مرتبط با رشته تحصیلیم بود اما متاسفانه اصلا بیمه برام رد نکردند. کار بعدیم که خیلی تخصصی رشتم نبود حدود 4 ماه برام بیمه رد کردند. چون رشتم صفر امتیازیه خیلی امتیازام لب مرزیه! میخوام بدونم اگه افیسر سابقه کار بدون بیمه را قبول نکنه کلا صفر در نظر میگیره یا ممکنه حداقل یکسال حساب کنه و 4 امتیاز کار را بهم بده؟

دوست عزیز معمولا تا قبل از اینکه بعضی دوستان با وجدان گند نزده بودند تو مصاحبه ایران اصلا بیمه یه چیز الکی و کلیشه ای بود که وقتی کسی زبانش خوب نبود اونو هم بامبول میکردن . یه مدتی 50-50 ضروری شد که اونم باز به نظر افیسر و صداقت در گفتا ر و مدارکتون قابل حله.امیدوارم افیسر ها این دوره برخورد عمومی خودشون رو که با همه مردم از همه جای دنیا دارن پیاده کنند نه با ز مثل قبل راسیست بازی و تنفر از قوم و کشور رو بامبول کنند و با این مواردی که همه باهاش یه جوری درگیرن بزنن تو سر ایرانیها. به هر حال شما ادامه بده و با امید برو انشااله که همه چیز به خوبی میگذره.و بدون شما تنها نیستی که این مشکل رو داری .
    نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo نمایش پست ها
    ُسلام
    من دو سال حین ارشد سابقه کار تمام وقت دارم بعد از فارغ التحصیلی هم تا 7 ماه همون شرکت کار کردم. این کار کامل مرتبط با رشته تحصیلیم بود اما متاسفانه اصلا بیمه برام رد نکردند. کار بعدیم که خیلی تخصصی رشتم نبود حدود 4 ماه برام بیمه رد کردند. چون رشتم صفر امتیازیه خیلی امتیازام لب مرزیه! میخوام بدونم اگه افیسر سابقه کار بدون بیمه را قبول نکنه کلا صفر در نظر میگیره یا ممکنه حداقل یکسال حساب کنه و 4 امتیاز کار را بهم بده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo نمایش پست ها
    ُسلام
    سلام دوست عزیز . با توجه به اینکه در 2 سال کاری که بصورت تمام وقت انجام دادی بیمه دریافت نکردی من بهت پیشنهاد میکنم حتماً یک گواهی سابقه کار ازشون بگیر که دقیقاً تاریخ شروع به کار و خاتمش نوشته شده باشه ، ضمن اینکه سمت و شرح وظیفه و همچنین حقوق ماهیانه درونش مشخص شده باشه. همونطور که من قبلاً هم اشاره کردم افرادی که بیمه ندارن بهتره از کارفرماشون گواهی سابقه کار خوبی دریافت کنن که تمام مشخصات درونش نوشته شده باشه.
    ایشالله روز مصاحبه هم میتونی به آفیسر گواهی ها رو نشون بدی و در خصوص بیمه اگر پرسید میتونی بگی با توجه به اینکه من دانشجو بودم من رو بیمه نکردن ولی کارتون رو بخوبی شرح بدین تا مطمئن بشه که واقعاً کار کردید.

در خصوص کار دوم شما هم به همون ترتیب قبل عمل کنید .یک گواهی سابقه کار بگیرید و علاوه بر موارد بالا شماره بیمه هم درونش ذکر بشه. ایشالله که مشکلی نخواهی داشت. از همه مهم تر سطح زبان فرانسه هستش که باید بتونی در سطحی که ادعا کردی خوب صجبت کنی. با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان
    ارسال مدارک:12/12/2010 ،فایل نامبر 3 آوریل 2011 ، تاریخ مصاحبه :شانزدهم نوامبر, فایل نامبر فدرال : 28 نوامبر، ایمیل مدیکال : 3 ژانویه 2012، وصول مدیکال در پاریس 26 ژانویه ، ایمیل پاس رکوئست : 30 جولای. دریافت ویزا : 8 سپتامبر 2012، لندینگ در مونترال : اکتبر 2012

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)