صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: رنکینگ دانشگاههای مالزی

پیش فرض پاسخ : رتبه 2008 دانشگاه های مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    اون وقت دقیقا واسه چی خوشبختانه؟؟

من اطلاعات کافی از این دانشگاه ندارم اما اگه واقعا وضعیتش طوریه که توی رنک هم نیومده خوب عزیزان تحقیق بیشتری بکنن و عمرشون رو اونجا نذارن .

امیر جانگه چیزی از mmu می دونی که احتمالا ما نمی دونیم بگو تا زندگیمون اونجا هدر نشه
    هر جا که باشی آسمون همین رنگه مهم دل خودته نه محیط اطرافت

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadfallahi
    امیر جانگه چیزی از mmu می دونی که احتمالا ما نمی دونیم بگو تا زندگیمون اونجا هدر نشه
    نه نه اشتباه نکن ، من منظورم به نبود که این دانشگاه بد یا خوبه و کلا اطلاعاتی از این دانشگاه ندارم که بخوام دربارش نظر بدم ، نیومدن توی توی لیست هم دلیل بد بودن نیستد ،
    من یه مثال میزنم درباره دانشگاهی که ازش اطلاعات دارم، دانشگاه limkokwing بهترین Architecture مالزی رو داره ارائه میده ، ولی اصلا هیچ جای رتبه بندی نیومده که هیچ، وزارت علوم هم مدرکش رو ارزشیابی نمی کنه ولی خیلی از ایرانی ها دارن اونجا درس میخونن چون میدونن زمانی که فارغ التحصیل میشن واقعا Architecture میان بیرون .

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hma
    نه نه اشتباه نکن ، من منظورم به نبود که این دانشگاه بد یا خوبه و کلا اطلاعاتی از این دانشگاه ندارم که بخوام دربارش نظر بدم ، نیومدن توی توی لیست هم دلیل بد بودن نیستد ،
    من یه مثال میزنم درباره دانشگاهی که ازش اطلاعات دارم، دانشگاه limkokwing بهترین Architecture مالزی رو داره ارائه میده ، ولی اصلا هیچ جای رتبه بندی نیومده که هیچ، وزارت علوم هم مدرکش رو ارزشیابی نمی کنه ولی خیلی از ایرانی ها دارن اونجا درس میخونن چون میدونن زمانی که فارغ التحصیل میشن واقعا Architecture میان بیرون .
    اینی که میگی رو می دونم یعنی منظورتو کاملا درک می کنم اما برام عجیب بود که شاید شما که الان مالزی تحصیل می کنی چیزی شنیدی که....بگذریم ولی بد نیست بدونید که mmu برای برگذاری دوره mba در دانشگاه تهران باهاشون قرارداد بسته.همچنین چند وقتی هست که با دانشگاه شریف همکاری داره و با یه دانشگاه دیگه هم داره قرار داد می بنده

اینایی که میگم نظرات شخصی منه. البته ببخشید که دخالت می کنم در حالی که در مورد مالزی چیزی نمی دونم ولی...

در مورد این رتبه بندی باید بگم که خیلی هم دقیق نیست و تا حدی به سمت دانشگاه های شرقی دنیا متمایل هست. دقت کنیدکه هفت دانشگاه از استرالیا تو صد تای اول دیده میشه و مثلا دانشگاه سیدنی(که البته دانشگاه خوبی هست) در کنار برکلی قرار گرفته و دانشگاه تورنتو زیر اینا هست! یا مثلا دانشگاه های وارویک انگلیس و دانشگاه تگزاس(در آستن) زیر دانشگاه موناش استرالیا قرار می گیره که بازم در دنیای واقعی به نظرم یه کم خنده داره. یا دانشگاه "وسترن استرالیا" در رتبه 83 قرار داره در حالی که مثلا PENNSYLVANIA STATE در رتبه 105 هست! تو این رتبه بندی دانشگاه واترلو 129 هست که دیگه خیلی مسخره است!

به هر حال نه اینکه بگم این رده بندی اشتباه هست ولی خب حواستون باشه که رتبه بندی های مختلف رو ببینید تا درک شما از خوب بودن دانشگاه مقصد به واقعیت نزدیکتر باشه و خدای نکرده خودتون رو یه بار گول نزنید.

از این دوستمون بیسار ممنون که تا حدی خیالمون رو راحت کرد ولی کاش یک ماخذ معتبر تر در اختیارمون میگذاشت

در مورد این رتبه بندی باید بگم که خیلی هم دقیق نیست و تا حدی به سمت دانشگاه های شرقی دنیا متمایل هست. دقت کنیدکه هفت دانشگاه از استرالیا تو صد تای اول دیده میشه و مثلا دانشگاه سیدنی(که البته دانشگاه خوبی هست) در کنار برکلی قرار گرفته و دانشگاه تورنتو زیر اینا هست! یا مثلا دانشگاه های وارویک انگلیس و دانشگاه تگزاس(در آستن) زیر دانشگاه موناش استرالیا قرار می گیره که بازم در دنیای واقعی به نظرم یه کم خنده داره. یا دانشگاه "وسترن استرالیا" در رتبه 83 قرار داره در حالی که مثلا PENNSYLVANIA STATE در رتبه 105 هست! تو این رتبه بندی دانشگاه واترلو 129 هست که دیگه خیلی مسخره است
    1-این رتبه بندی ها اصلا دقیق نیستن و نباید روشون اینطور حساب کنین که فلان دانشگاه ده رتبه از فلان دانشگاه بالاتره پس حتما بهتره. این رتبه بندی همونطور که میدونین برایندی از عملکرد دانشگاه تو تمام رشته هست که عملا به درد تصمیمگیری یک فرد نمیخوره. مثلا همین مثال دانشگاه تهران که در 500 تا آمده و شریف که نیامده، در حالیکه برای خوندن مهندسی شریف خیلی بالاتره.
    2-این رتبه بندی ها به سمت دانشگاههای شرق دنیا متمایل نیست،(حداقل من جایی نشنیدم و نخوندم) بلکه ایرادی که خیلی ها بهش گرفتن اینه که به دانشگاههای انگلیسی زبان (آنگلوساکسونی) متمایله.سیستم امتیاز دهی طوریه که یک دانشگاه انگلیسی زبان به راحتی امتیاز میگیره و میاد بالا. مثلا داشتن دانشجو یا هیئت علمی خارجی امتیاز داره و مسلمه که به دلیل رواج فوق العاده زبان انگلیسی بهنوان زبان دوم در دنیا تعداد خیلی بیشتری استاد و دانشجو پتانسیل جذب شدن دارن.به عنوان شاهد این ادعا ببینید سنگاپور و هنگ گنک هر کدام 4-5 دانشگاه توی این رنکینگ ها دارن ولی روسیه با اون توان علمی و تکنولوژیکی فقط یه دانشگاه داره!. یا در اروپا ببینین که توی این رنکینکها انگلیس چه فاصله نجومی با آلمان و فرانسه داره در حالیکه توان تکنولوژیک و علمی این سه کشور تفاوت زیادی با هم نداره. جایی خوندم که به پیشنهاد فرانسه، اتحادیه اروپا میخواد سیستم رتبه بندی مخصوص به خودش رو برای رتبه بندی دانشگاههای اروپا ایجاد کنه.
    3-به شخصه فکر میکنم برای انتخاب دانشگاه و دونستن اینکه کدوم دانشگاه مالزی -برای شما- بهتره، هیچ راهی بهتر از مقایسه هیئت علمی دانشگاهها نیست.هیئت علمی دانشگاههای مورد نظرتون رو از نظر تعداد، تنوع زمینه های کاری، دانشگاههایی که از آن فارغ التحصیل شده اند و مقالات چاپ شدشون مقایسه کنید و هر جا بهتر بود رو انتخاب کنید.

اقای بهزاد خاد شما هم که منبعی که بشه همین چیزارو ازش در آورد رو هم معرفی نکردی ???

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد
    1-این رتبه بندی ها اصلا دقیق نیستن و نباید روشون اینطور حساب کنین که فلان دانشگاه ده رتبه از فلان دانشگاه بالاتره پس حتما بهتره. این رتبه بندی همونطور که میدونین برایندی از عملکرد دانشگاه تو تمام رشته هست که عملا به درد تصمیمگیری یک فرد نمیخوره. مثلا همین مثال دانشگاه تهران که در 500 تا آمده و شریف که نیامده، در حالیکه برای خوندن مهندسی شریف خیلی بالاتره.
    2-این رتبه بندی ها به سمت دانشگاههای شرق دنیا متمایل نیست،(حداقل من جایی نشنیدم و نخوندم) بلکه ایرادی که خیلی ها بهش گرفتن اینه که به دانشگاههای انگلیسی زبان (آنگلوساکسونی) متمایله.سیستم امتیاز دهی طوریه که یک دانشگاه انگلیسی زبان به راحتی امتیاز میگیره و میاد بالا. مثلا داشتن دانشجو یا هیئت علمی خارجی امتیاز داره و مسلمه که به دلیل رواج فوق العاده زبان انگلیسی بهنوان زبان دوم در دنیا تعداد خیلی بیشتری استاد و دانشجو پتانسیل جذب شدن دارن.به عنوان شاهد این ادعا ببینید سنگاپور و هنگ گنک هر کدام 4-5 دانشگاه توی این رنکینگ ها دارن ولی روسیه با اون توان علمی و تکنولوژیکی فقط یه دانشگاه داره!. یا در اروپا ببینین که توی این رنکینکها انگلیس چه فاصله نجومی با آلمان و فرانسه داره در حالیکه توان تکنولوژیک و علمی این سه کشور تفاوت زیادی با هم نداره. جایی خوندم که به پیشنهاد فرانسه، اتحادیه اروپا میخواد سیستم رتبه بندی مخصوص به خودش رو برای رتبه بندی دانشگاههای اروپا ایجاد کنه.
    3-به شخصه فکر میکنم برای انتخاب دانشگاه و دونستن اینکه کدوم دانشگاه مالزی -برای شما- بهتره، هیچ راهی بهتر از مقایسه هیئت علمی دانشگاهها نیست.هیئت علمی دانشگاههای مورد نظرتون رو از نظر تعداد، تنوع زمینه های کاری، دانشگاههایی که از آن فارغ التحصیل شده اند و مقالات چاپ شدشون مقایسه کنید و هر جا بهتر بود رو انتخاب کنید.
    فاکتور هایی که برای رتبه بندی دارن با اون چیزایی که من و شما تو ذهنمون هستش خیلی فرق داره به خاطر همینه که گاهی نتایج رو زیر سوال میبریم. از جمله داشتن دانشجو های اینترنشنال ، تعداد فکلتی ها ، و ... ، دانشگاه شریفی که شما مثال میزنی توی رشته برق جز بهترین های دنیاست و برای درس خوندن بهتر از دانشگاخ تهران هست ، اما آیا دانشگاه شریف رشته حقوق داره؟؟؟!؟ نه . برای همینه توی رنک ممکنه پایین تر از دانشگاه تهران بیاد ، یا انگلیسی زیان بودن دانشگاه ممکنه یکی دیگه از فاکتور های برای رتبه بندی باشه که دانشگاه های قدرتمند کشورمون به زبان فارسی هستند پس توی رتبه بندی هم سقوط میکنن .
    شما میگید این رتبه بندی ها به دانشگاه های شرق دنیا متمایل نیست ، پس چه طوری همون هنگ کنگ و سنگاپور هر کدوم 4 5 تا دانشگاه دارن ؟ و درباره مقایسه روسیه و سنگاپور ، نمیدونم آیا اطلاعاتی درباره دانشگاه های سنگاپور به خصوص National University of SINGAPORE دارید یا نه در همین حد بگم یه 1 آسیاست ، من درباره دانشگاه روسیه اطلاعاتم در همین حدیه که میدونم مشکل دانشگاه های ما رو دارن یعنی زبان انگلیسی .

در کل موافق صحبت های شما هستم که میگید برای انتخاب دانشگاه نمیشه روی این رنکین ها حساب کرد و دقیقا بهترین راه همونیه که فرمودید .
    ارادتمند.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

برای روشن شدن مطلب در مورد رنکینگهای موجود در دنیا به این آدرس ویکیپدیا مراجعه کنید :
    http://en.wikipedia.org/wiki/College...rsity_rankings

اینم ترجمه فارسیش :
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%...8C%D9%87%D8%A7

لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)