صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 59

موضوع: مراحل بعد از گرفتن پذیرش | اقامت دانشجویی | خوابگاه

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مراحل بعد از گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط roshandel نمایش پست ها
    من قراره توی دانشگاه NTU ثبت نام کنم
    نوی مدارک لازم که باید برای ثبت نام ببریم تأکید کرده که اصل مدرک بهمراه ترجمه باید باشه
    کسی میدونه که آیا اصل مدرک قراره پیش اونها بلوکه بشه یا اون را بهم برمیگردونن؟
    نگران نباشید. آنها اصل مدرک را چک میکنند و به شما باز میگردانند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Amirkabir University of Technology

ما که قراره با IPA Letter به سنگاپور مسافرت کنیم ، برای پرداخت عوارض خروج از کشور وضعیتمون چیه؟ معاف هستیم یا باید بپردازیم؟

ما که قراره با IPA Letter به سنگاپور مسافرت کنیم ، برای پرداخت عوارض خروج از کشور وضعیتمون چیه؟ معاف هستیم یا باید بپردازیم؟
    اگر مهر خروج در پاسپورت شما زده شده باشد نیازی به پرداخت عوارض خروج نیستید که این امر مستلزم آن است که شما پسر باشید و مشمول و برای خروج مجبور به گذاشتن وثیقه و دریافت مهر خروج شده باشید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member bamdad67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

اگر دختر هستید و یا پسری که معافیت از سربازی داشته خیر، باید پرداخت کنید اینبار رو.

در ضمن این سفر با IPA هم کمی مورد دار خواهد بود. یعنی حداقل برای من و یکی دوتا دیگه از دوستام اینجوری شده بود که ایرلاین تو فرودگاه گیر داد که اینو جای ویزا قبول نداریم و آخرش با گرفتن یه تعهد که اگه اونجا رامون ندادن با مسئولیت خودمون بر میگردیم سوارمون کردن! خلاصه گفتم که آمادگیشو داشته باشید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    در ضمن این سفر با IPA هم کمی مورد دار خواهد بود. یعنی حداقل برای من و یکی دوتا دیگه از دوستام اینجوری شده بود که ایرلاین تو فرودگاه گیر داد که اینو جای ویزا قبول نداریم و آخرش با گرفتن یه تعهد که اگه اونجا رامون ندادن با مسئولیت خودمون بر میگردیم سوارمون کردن! خلاصه گفتم که آمادگیشو داشته باشید...
    توی کدوم فرودگاه ایرلاین IPA Letter را قبول نداشت؟
    من بلیط رفت و برگشت به مالزی دارم ولی از کوالالامپور به سنگاپور بلیط یه طرفه دارم، آیا باز هم اونجا باید تعهد بدم یا فقط تا کوالالامپور گیر هستن؟

دوستان، با نسخه ی اسکن-پرینت نامه ی IPA می شه وارد سنگاپور شد؟ یا باید حتما نسخه ی اصلی باشه؟
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

رشته و دانشگاه

توی کدوم فرودگاه ایرلاین IPA Letter را قبول نداشت؟
    من بلیط رفت و برگشت به مالزی دارم ولی از کوالالامپور به سنگاپور بلیط یه طرفه دارم، آیا باز هم اونجا باید تعهد بدم یا فقط تا کوالالامپور گیر هستن؟
    توی فرودگاه ایران. چون این وظیفه ایرلاینه که مطمئن بشه شما اجازه ورود به اون کشور رو دارید که در واقع رو دستشون نمونید.
    اما شما که بلیط کوالالامپور دارید به این مشکل بر نمی خورید، حداقل تو ایران. چون برای ورود به اونجا احتیاج به ویزا نیست اونا هم گیری نمی دن. اما ممکنه توی کوالالامپور و زمان پرواز به سنگاپور چیزی بگن که بعید می دونم. در هر صورت اگه گیر هم بدن چیز بزرگی نیست، فقط می خواستم مطلع باشید...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    دوستان، با نسخه ی اسکن-پرینت نامه ی IPA می شه وارد سنگاپور شد؟ یا باید حتما نسخه ی اصلی باشه؟
    نسخه ی اصلی رو که اصلا بعد از ورود به سنگاپور می دن بهتون، زمان ثبت نام در دانشگاه. شما با همون کپی باید وارد شی...

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    اگر درست یادم بیاد من با پرینت IPA Letter با امارات آمدم و یکی از دوستانم با قطر آمد و برای هر ۲ ما مشکلی پیش نیامد البته توصیه نمیکنم که شما هم همین کار را بکنید اگر اصلش را داشته باشید خیالتان راحتتر است. من کسانی را دیدم با اسکن یا کپی رنگی ولی باکیفیت ویزای توریستی هم بدون داشتن اصل ویزا وارد سنگاپور شدند چون ماموران اداره مهاجرت دوباره ویزا را اسکن و بارکد آنرا هم اسکن میکنند سپس در نامه IPA یک مهر میزنند و شما برای گرفتن student pass باید این برگه را تحویل دهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    اگر درست یادم بیاد من با پرینت IPA Letter با امارات آمدم و یکی از دوستانم با قطر آمد و برای هر ۲ ما مشکلی پیش نیامد البته توصیه نمیکنم که شما هم همین کار را بکنید اگر اصلش را داشته باشید خیالتان راحتتر است. من کسانی را دیدم با اسکن یا کپی رنگی ولی باکیفیت ویزای توریستی هم بدون داشتن اصل ویزا وارد سنگاپور شدند چون ماموران اداره مهاجرت دوباره ویزا را اسکن و بارکد آنرا هم اسکن میکنند سپس در نامه IPA یک مهر میزنند و شما برای گرفتن student pass باید این برگه را تحویل دهید.
    یه بحثی که هست IPA Letter اصلاً اصل یا کپی نداره
    توی ایمیلی که IPA Letter را فرستاده نوشتن:
    Attached is the In-Principle Approval (IPA) Letter.
    Kindly print out the copy on a A4 size white paper and refer to attachment for more detail.
    یعنی اینکه اونی که شما روی کاغذ A4 سفید پرینت میکنید اصله
    حالا میماند بحث هواپیمایی که اون هم بنظر نمیرسه مشکلی باشه چون احتمالاً هم بار اول و دوم و صدمشون نیست که مردمانی با IPA Letter میرن سنگاپور