صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 59

موضوع: مراحل بعد از گرفتن پذیرش | اقامت دانشجویی | خوابگاه

پیش فرض پاسخ : مراحل بعد از گرفتن پذیرش

در ادامه ی این بحث عرض کنم که با پرینت IPA و با هواپیمایی ایرایشا اومدم سنگاپور و هیچ مشکلی هم پیش نیومد... فقط مسوولین ایریشیا توی فرودگاه ایران یه خورده دلقک بازی درآوردن که خوب طبیعیه... خوشبختانه چون مقصد اول کوالالامپور بود و از کوالالامپور هم پرواز خروجی داشتم هیچ گیری نتونستن بدن اصلا... توی کوالالامپور هم یه خورده پرس و جو کردن از همکاراشون که می شه یا نمی شه؟ اما آخر کاربلدشون اومد و گفت که حله و مشکلی نیست... من برای اطمینان با ICA ی سنگاپور ایمیلی مکاتبه کرده بودم و ایشون هم گفته بودن که مشکلی نیست و پرینت ایمیلشون رو هم همراه داشتم ...
    یعنی کیفیت اسکن اینقدر پایین بود که چک-پوینت سنگاپور اصلا بارکد رو نتونست حتی با ماشین بخونه و عددش رو دستی توی سیستم وارد کرد و رکورد من رو آورد و مهر ورود رو زد...
    از قرار معلوم اصل و کپی هم نداره و فرمایش دوستمون roshandel کاملا درسته...
    از همه ی دوستان ممنونم که جواب دادن...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member

از دوستاني كه اطلاعات دارن ممنون مي شم راهنمايي كنن:
    ظاهرا فقط دانشگاه NUS مورد تاييد وزارت علوم هست واسه PHD درسته؟
    واسه apply حتما بايد با استادي مكاتبه كنيم؟ چون من به 2 استاد ايميل زدم ازسايت singa ولي جوابي ندادن!!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroudy نمایش پست ها
    در ادامه ی این بحث عرض کنم که با پرینت IPA و با هواپیمایی ایرایشا اومدم سنگاپور و هیچ مشکلی هم پیش نیومد... فقط مسوولین ایریشیا توی فرودگاه ایران یه خورده دلقک بازی درآوردن که خوب طبیعیه... خوشبختانه چون مقصد اول کوالالامپور بود و از کوالالامپور هم پرواز خروجی داشتم هیچ گیری نتونستن بدن اصلا... توی کوالالامپور هم یه خورده پرس و جو کردن از همکاراشون که می شه یا نمی شه؟ اما آخر کاربلدشون اومد و گفت که حله و مشکلی نیست... من برای اطمینان با ICA ی سنگاپور ایمیلی مکاتبه کرده بودم و ایشون هم گفته بودن که مشکلی نیست و پرینت ایمیلشون رو هم همراه داشتم ...
    یعنی کیفیت اسکن اینقدر پایین بود که چک-پوینت سنگاپور اصلا بارکد رو نتونست حتی با ماشین بخونه و عددش رو دستی توی سیستم وارد کرد و رکورد من رو آورد و مهر ورود رو زد...
    از قرار معلوم اصل و کپی هم نداره و فرمایش دوستمون roshandel کاملا درسته...
    از همه ی دوستان ممنونم که جواب دادن...
    به دوستان پیشنهاد میکنم حتما از طریق مالزی یا ترکیه بیان و فروذگاه ایران خیلی اذیت میکنند. من با امارات با گذاشتن وسیقه مالی تونستم بیام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab نمایش پست ها
    واسه apply حتما بايد با استادي مكاتبه كنيم؟ چون من به 2 استاد ايميل زدم ازسايت singa ولي جوابي ندادن!!!!!!
    نوشتن اسم استاد الزامی نیست ولی در مراحل بعدی خیلی کمک می کند .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Amirkabir University of Technology

دوستان من الآن در NTU هستم و میخوام بدونم آیا اینجا جامعه ایرانیان مقیم سنگاپور وجود داره؟
    آیا اصلاً اینکه ایرانیها همدیگه را بشناسیم به کاری میاد اینجا یا نه؟
    ضمناً آیا نکات مهمی درمورد NTU هست که ما ایرانیها بهتره بدونیم؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roshandel نمایش پست ها
    دوستان من الآن در NTU هستم و میخوام بدونم آیا اینجا جامعه ایرانیان مقیم سنگاپور وجود داره؟
    آیا اصلاً اینکه ایرانیها همدیگه را بشناسیم به کاری میاد اینجا یا نه؟
    ضمناً آیا نکات مهمی درمورد NTU هست که ما ایرانیها بهتره بدونیم؟
    شما بتدریج با ایرانیها آشنا و لینکهای لازم را پیدا خواهید کرد. ایرانیها در بعضی از مناسبت های مذهبی یا فرهنگی-ایرانی مثل نوروز (بستگی به نوع عقاید و باورها )دور هم جمع میشوند که برجسته ترین آن همان نوروز است که یک جشن گرفته میشود و astar و دانشگاه و سایر اسپانسر ها هم کمک میکنند.(نمیدانم امسال برگزار میشه یا نه ؟) در ضمن گروهی به نام singiran در یاهو است که میتوانید عضو آن شوید و لزوما نمیتوان ادعا کرد همه جامعه ایرانی را شامل میشود ولی تعدادی از ایرانیها عضو آن هستند و بعضی اخبار و در خواستها برای مثلا پیدا کردن هم خانه ، ارسال مدارک از ایران یا از سنگاپور و ... را مطرح میکنند.
    ضمنا NTU فقط برای یک سال خوابگاه میدهد البته بهتره بگویم ۱۰ ماه و شما باید بعدش بدنبال خانه یا اتاق باشید. اگر متاهل هستید تنها خانه هایی که مستقل هست و به بودجه دانشجویی میخورد در student hostel در بیرون دانشگاه است که
    اگر جا داشته باشد و با مقررات مسخره ای که خودش تغییر میدهد بخواهد به شما خانه بدهد یک واحد ۱+۱ چیزی حدود ۹۵۰-۹۸۰ و خانه ۲+۱ ، ۱۱۰۰ دلار است که هزینه آب و برق هم به ان اضافه میشود( ۱۰۰-۲۰۰ دلار) بسته به میزان مصرف.اگر بچه دار هم هستید باید ۲ +۱ یعنی ۲ خوابه بگیرید تازه اگر به شما خانه بدهد..
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

من امروز نامه آفر سینگا را گرفتم. راستش در مورد خوابگاه دیدم که single دارد و double و دوتا جا داردgraduate hall و نانیانگ valley. شما کدوم را توصیه می کنید ؟ شرمنده یک سوال هم در مورد معاینات پزشکی و اینکه گفته سعی کنید یک هفته قبل از ثبت نام بیایید اینجا آیا توصیه شان جدی است یا نه؟

سلام

من با پرواز قطری دارم می آم. کسی تجربه اش رو داره. نگرانم که تو ایران یا تو دوحه به نامه IPA گیر بدن و قبول نکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedm6 نمایش پست ها
    من امروز نامه آفر سینگا را گرفتم. راستش در مورد خوابگاه دیدم که single دارد و double و دوتا جا داردgraduate hall و نانیانگ valley. شما کدوم را توصیه می کنید ؟ شرمنده یک سوال هم در مورد معاینات پزشکی و اینکه گفته سعی کنید یک هفته قبل از ثبت نام بیایید اینجا آیا توصیه شان جدی است یا نه؟

به من یه single در Nanyang Valley دادن. نمی دونم کدوم بهتره ولی ظاهرا دارن کنار graduate hall یک خوابگاه دیگه می سازن که می گن سر و صدای ساخت و ساز ممکنه اذیت کنه.
    در مورد معاینات پزشکی هم من به international office ایمیل زدم، گفت اگه نتونی به موقع بیای واقعا به دردسر می افتی، ولی راه داره حتما. من آزمایشات رو ایران دادم و جوابشو با خودم می برم که اگه یک وقت اونجا وقت نشد حداقل یک چیزی داشته باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab نمایش پست ها
    کارشناس آسیا در وزارت علوم (خانم توکلی) به من گفت از دانشگه های سنگاپور NTU و NUS معتبر هستند.