صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

پیش فرض وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

میخواستم در این تاپیک به وضعیت فرهنگی و تربیتی و نوع روابط اجتماعی و خانوادگی نسل دوم مهاجرین در خارج از ایران پرداخته بشه.
    دوست دارم نطراتتون رو و تجربیات شخصیتون رومطرح کنید. ممنونم

من بحث رو با این موصوع شروع میکنم:

یک سوالی ذهن منو درگیر کرده شاید به نظر کوته بینانه باشه اما خوب دیدگاه منه! میخواستم بدونم در امریکا , اروپا خانواده های مسلمان و ایرونی بچه هاشونو همون مدرسه های امریکایی میفرست یا برای خودشون مدارس جداگانه دارن؟
    من ادم مذهبی نیستم اما به نظرم اصلا درست نمیاد سیستم مختلط اموزشی در دوران راهنمایی و دبیرستان
    جایی میخوندم که درصد بالایی از نوجونان امریکایی سفلیس دارن و حتی اموزش های وسیع که تو مدارس میدن کار ساز نیست و خوب علاوه بر روابط بالا ,بیماری های مقاربتی هم در امریکا بیداد میکنه
    به علاوه من اصلا یه دخنر بچه 13-14 ساله رو یا یه پسر 15-16 ساله رو عاقل نمیبینم و میخواستم اینو بدونم که تفکیک جنسیتی در هیچ نوع از مدارس امریکا وجود داره یا خیر؟
    در کل با داشتن دیدگاهی همچون من چه جوری مشه بچه تربیت کرد در بلاد کفر D;

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

جامعه ي اروپا تا حد بسيار زيادي غير مذهبي است.اين امر نه تنها در بخش قانون گذاري كه در فرهنگ عمومي اروپاييها هم ديده مي شود.بديهي است ساختار آموزشي و تعليم و تربيت اروپا مستقل از مذهب و دستاوردهاي آن باشد.به طور كلي به اعتقاد من مهاجرت تا حدود زيادي به معناي همسو شدن با فرهنگ و ساختار جوامعي است كه به آن مهاجرت كرده ايم.(انسان).چنانچه غير از اين باشد مسايل زيادي گريبان آنها كه در برابر فرهنگ مقاومت مي كنند را خواهد گرفت.
    در مورد بيماريها هم به آمار اين دوستان توجه نكنيد.همه اش من درآوردي است!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

راستي چرا بعضي از مدارس آمريكا تفكيك جنسيتي دارند...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    جامعه ي اروپا تا حد بسيار زيادي غير مذهبي است.اين امر نه تنها در بخش قانون گذاري كه در فرهنگ عمومي اروپاييها هم ديده مي شود.بديهي است ساختار آموزشي و تعليم و تربيت اروپا مستقل از مذهب و دستاوردهاي آن باشد.به طور كلي به اعتقاد من مهاجرت تا حدود زيادي به معناي همسو شدن با فرهنگ و ساختار جوامعي است كه به آن مهاجرت كرده ايم.(انسان).چنانچه غير از اين باشد مسايل زيادي گريبان آنها كه در برابر فرهنگ مقاومت مي كنند را خواهد گرفت.
    در مورد بيماريها هم به آمار اين دوستان توجه نكنيد.همه اش من درآوردي است!
    نمیدونم امار کدوم دوستان منظورتونه ولی من تو رسانه های امریکایی شنیدم که از هر 4 نوجوان دختر امریکایی یکی بیماری مقاربتی داره و این تهدید کننده نسل بعد امریکاست چون میگفتن بعضی از این بیماری ها مثل سفلیس رو جنین اثر میگذاره
    حالا من شاید تو خیلی از زمینه ها با فرهنگ امریکایی مشکلی نداشته باشم اما فکر نمیکنم داشتن روابط در دوران teenage چیزی باشه که خوده امریکایی ها هم جالب بدونن!
    این مدارسی که گفتین چه نوع مدارسی هستن؟
    راجع به همسو شدن هم من فکر نمیکنم هرگز تو بعضی موارد بشه همسو شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

مدارس ويژه مسلمانان تو يه بخش هايي از امريكا ميدونم كه هست. انگلستان هم شنيدم. اما واقعا معقولانه نيست كه شما مسايل و افراطي گري هايي رو كه الان داريد ازش فرار مي كنيد(به هر دليلي) دوباره پيش روي خانواده و فرزندتون قرار بدين(همين موضوع كه عربي توي اون مدارس تدريس ميشه شرط لازم و كافي عقب مونده بودن اون مدارس هست)!!! به نظر من اينا مسايل تربيتيه و به خود محيط خانواده و طرز تربيت خانوادگي مربوط ميشه.اين موضوع تو كتاب اميل روسو هم اومده كه اگر كسي درست تربيت بشه محاله هركجا هم كه باشه ذره اي منحرف بشه.

ApplyAbroad Hero

با سلام دوست عزیز

بهترین راه برای مقابله بر هر نوع مشکل و تهدیدی ( اگر اسم تهدید رو بتوان بر روی آن گذاشت) مثل روابط جنسی دوران نوجوانی، مواد مخدر و ... افزایش آگاهی هست، شما نمی توانید با محدود کردن شخصی در هر سن و سالی به نتیجه مطلوب برسید، بلکه آن شخص را دربرابر تهدیدات موجود آسیب پذیر خواهید کرد. فرد مقابل را شاید از چاه رهانیده باشید ولی آن شخص را به سمت چاهی هل می دهید که دیر یا زود در آن خواهد افتاد و کاری از دست شما برنخواهد آمد چرا؟! چون شما همواره با او نخواهید بود.

پس بهتر هست برای حفاظت از یک عزیز دو چیز را در اختیارش قرار دهید آزادی و آگاهی آنهم همزمان. بسیاری از ماها همچنان در درون خود با کلمه سه حرفی مشکل داریم و نمی توانیم این آگاهی مورد نیاز را به فرزندمان اهدا کنیم. پس اولین قدم در این راه واکاوی مشکل ذهنی خودمان هست تا زمانی که تابوی کلمه سه حرفی برایمان زنده هست هیچ گاه نخواهیم توانست کسی را از خوبی ها و بدی های مسایل جنسی آگاه کنیم.

پس به جای فرار از واقعیات فرزندتان را با بهترین ابزار یعنی آگاهی راهی فضای جدید کنید و نگران نباشید چون می دانید که او می داند که هم خودش آگاهی دارد و هم شما همواره حمایتش خواهید کرد.

موفق باشید
    ویرایش توسط attanew : November 29th, 2011 در ساعت 01:49 AM
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

به شخصه اگر روزی بخوام بچه دار بشم ترجیح میدم این بچه فارق از جنسیتش در یک محیط خارجی بزرگ بشه، متاسفانه خیلی از دوستانی که توی AAفعالیت دارن بخاطر جوی که شاید ازش خبردار نیستن احساس میکنند که ایران امروز هم ایران 10 سال یا حتی 5 سال پیش دوران دبیرستان خودشون هست. چیزی که امروز من میتونم به خوبی درکش کنم که جوانان و نوجوان این کشور از هر زمانی در تعیین سرنوشتشان و هدف و مفهوم زندگی گمراه تر شده اند. متاسفانه اتفاقی که امروز در جامعه ایران میبینیم که میشه گفت به نوعی دین گریزی، قانون گریزی و...هست به نوعی بیماری است که کم کم دارد پایه های کشور رو میلرزاند( به شخصه طرفدار هیچ دین و مذهبی نیستم) اما متاسفانه شرایط امروز باعث شده است که نوجوان ایران به هیچ قانون و اصول و مذهبی پایبند نباشند در نتیجه شرایط امروز ایران شاید خطرناک ترین شرایطی است که یک بچه میتونه در اون رشد کنه. خانواده ها به اصلاح فکر می کنند که دختر یا پسرشون رو به بهترین مدرسه ها میفرستند، با سرویس مخصوص به مدرسه میفرستند در نتیجه این فرد از هر لحاظ فکری پاک و در واقع ذهنی آماده پرورش دادن داره. در حالی که اصلا به این صورت نیست فرزنداشون در نبود آن ها وارد جامعه ای میشه که در تمام سطوح آلوده شده، این فرد حرف هایی که والدین اون با نام حرف های (هیس و عیب دار) ازش یاد می کنند رو از جای دیگری میشنوه و اگر خانواده به این موضوع پی ببره سعی در Isolate کردن فرزندش از سایر جامعه میکنه و این موضوع نتیجه ای بدتر خواهد داشت.

موردی که امروز از آن یاد می کنید و به طور مثال میگویید از هر 4 دختر 1 دختر در آمریکا بیماری مراقبتی دارید، من اصلا نمیگم اشتباه است اما ایا شما احساس می کنید این میزان در کشور خودمون کمتر هست؟ آمریکا کشور آزادی است که مطرح کردن بسیاری موارد در آن جرم محسوب نمیشه، به قول خیلی از دوستان در آمریکا درصد تجاوز بارها بیشتر از ایرانه، اما تعریف از تجاوز چیست؟ در آمریکا در صورتی که فردی گفتارا یا به صورت خیلی ساده وارد حریم شخصی شما شود و به نوعی دستی به شما بزند(چه برای دختر، په پسر) این موضوع تجاوز خوانده میشود و در رکورد پلیس ثبت میشود، اما در ایران یک دختر از زمانی که وارد سن بلوغ نشده است، مورد انواع تجاوزها قرار میگیرد، شما در ایران در صورتی که تیپی بر خلاف اجتماع بزنید هر فردی این اجازه رو به خودش میدهد که به شما تعرض کند، چون به ما گفته اند تیپ شما حد طرف مقابل را تعیین می کند در حالی که در امریکا به این شکل نیست و حتی اگر شما در حالت عریان هم مورد تعرض قرار بگیرید شما مجرم شناخته نمیشوید، در کشور ما شاید دختری نباشد که مورد تعرض از هز لحاظی قرار نگرفته باشد.در مورد بیماری های مراقبتی این موضوع در ایران یک جرم محسوب میشود در هر سنی و به طبع جوانان و نوجوانان تشنه برقرار کردن این رابطه اما در آمریکا این ارتباط زیر سن قانونی 18 سال جرم شناخته میشود در نتیجه معمولا دخترها و پسرها سعی میکنند کاری قبل از این سن صورت ندهند، اما در کشور ما به دلیل اینکه قانونی برای این موضوع وجود دارد، در هر سنی این رابطه امکان دارد به وجو بیاید، چیزی که امروز در دختران این جامعه میبینم و عده ی زیادی از این رابطه ضربه میخورند این هست که اون ها بدون علاقه به این رابطه تن میدهند، و میتونم بگم آمار این نوع رابطه ها در ایران میتونه از هر کشوری بیشتر باشه. نتیجه این بی علاقگی به این رابطه ها این هست که امروز در جامعه این روابط بدون علاقه عادی شده است و متاسفانه خیلی از این افراد دچار بیماری های روحی و روانی میشوند و به دلیل اینکه نمیتوانند این مسایل رو در محیط خانواده مطرح کنند این رفتارها جزو رفتارهای Passive Aggressive شناخته میشود و تا مدت ها با خود به همراه خواهند داشت.

توصیه من به همه این هست که چشمان فرزاندتان را بر حقیقت نبندید، چون ذهن کنجکاو آن ها از راه دیگری دنیای بیرون را آن طور که شما نمی خواهید میبیند، بلکه چشم آن ها را به عینکی مناسب مسلح کنید.
    ویرایش توسط ShahdaD : November 29th, 2011 در ساعت 02:01 AM
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

من با انتقادات شما نسبت به ایران و اینکه در امریکا قانون به خوبی اجرا میشه موافقم اما از طرفی هم میبینم که با اون همه اموزشی که در دوران مدرسه به بچه ها داده میشه در امریکا وقتی نتیجش این میشه خوب این نشون میده سیاست اگاه سازی بچه ها کار نمیکنه و همون روش جدا سازی موفق تره
    فقط هم بحث بیماری های مراقبتی نیست بحث روش زندگی هست من شاید بخوام به امریکا مهاجرت کنم ولی دوست ندارم به سبک اون ها زندگی کنم یعنی دخترم 18 سالش که شد ! دبگه من با پارتنرم رفتمدیگه! خوب این اصلا با نوع تربیت ایرونی نمیخونه بعد بخواد ده تا پارتنر عوض کنه تا با یکی ازدواج بکنه
    تازه این بهترین حالتش هست که طرف بخواد قانونی عمل کنه در حالت عملی که به 18 هم نمیرسه. من دوست دارم تواین زمینه شبیه به ایران زندگی کنم ولی دوست دارم بدونم چقدر این موضوع عملیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من با انتقادات شما نسبت به ایران و اینکه در امریکا قانون به خوبی اجرا میشه موافقم اما از طرفی هم میبینم که با اون همه اموزشی که در دوران مدرسه به بچه ها داده میشه در امریکا وقتی نتیجش این میشه خوب این نشون میده سیاست اگاه سازی بچه ها کار نمیکنه و همون روش جدا سازی موفق تره
    فقط هم بحث بیماری های مراقبتی نیست بحث روش زندگی هست من شاید بخوام به امریکا مهاجرت کنم ولی دوست ندارم به سبک اون ها زندگی کنم یعنی دخترم 18 سالش که شد ! دبگه من با پارتنرم رفتمدیگه! خوب این اصلا با نوع تربیت ایرونی نمیخونه بعد بخواد ده تا پارتنر عوض کنه تا با یکی ازدواج بکنه
    تازه این بهترین حالتش هست که طرف بخواد قانونی عمل کنه در حالت عملی که به 18 هم نمیرسه. من دوست دارم تواین زمینه شبیه به ایران زندگی کنم ولی دوست دارم بدونم چقدر این موضوع عملیه؟
    دوست عزیز شما اگر ایران زندگی میکنید باید به سبک ایرانی و اگر هر کشور دیگه ای زندگی میکنید به سبک اون کشور زندگی کنید یا حد اقل خیلی از تغیرات رو بپذیرد. با این عقیدیی که در حال حاضر دارد بدونید که در مورد تربیت بچه خیلی اذیت خواهید شد. من به شخصه هر روز که از زندگیم در اینجا میگذره بیشتر مطمئن میشم که میخام بچه من اینجا بزرگ بشه . اینجا اگر بخواهید خوب و موفق باشد حتمن میشید و اگر بخواهید خلافکار بشید هم حتمن میشید!! کاش منبع اون خبرتون رو هم میگذاشتید. در هر صورت من که اینجا آمریکایی خوشحال و موفق و سختکوش زیاد میبینم که با همین تربیت هایی که ما ها همش از اون ها انتقاد میکنیم به این مرحله رسیدن.
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    دوست عزیز

با احترام، سوالی داشتم، تا کی این جداسازی رو می خواهید انجام دهیم؟ راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه، جامعه !!؟؟ روزی باید بلاخره این دو کنارهم باشند یا خیر؟ هر زمانی که شما این قضیه رو به تاخیر میاندازید ، تنها مواجه با مشکلات رو به فردا منتقل می کنید. با این تفاوت که این مشکلات، روی هم انباشته می شود و در آخر نتیجه اش می شود:

همه ی اون مشکلات بالا+ غریبه شدن زن و مرد + زن ستیزی و مرد سالاری + بیماری های روحی و روانی جنسی در نتیجه جامعه که از دو شقه شدن رنج می برد، جامعه ایکه مردانش برای زنانش قانون می نویسد.

در هر صورت این انتخاب شماست، ولی سخت خواهد بود چون شمایید در مقابل فرهنگ اونها ( 300 میلیون + کلیه رسانه ها و آموزشها و ....). روز این پرنده از قفس خواهد پرپد ولی شاید اونروز توان شناخت شاهین با کبوتر عشق را نداشته باشد.

موفق باشید.
    ویرایش توسط attanew : November 29th, 2011 در ساعت 10:58 AM دلیل: تغییر جمله بندی و تا حدودی محتوا
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)