صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من با انتقادات شما نسبت به ایران و اینکه در امریکا قانون به خوبی اجرا میشه موافقم اما از طرفی هم میبینم که با اون همه اموزشی که در دوران مدرسه به بچه ها داده میشه در امریکا وقتی نتیجش این میشه خوب این نشون میده سیاست اگاه سازی بچه ها کار نمیکنه و همون روش جدا سازی موفق تره
    فقط هم بحث بیماری های مراقبتی نیست بحث روش زندگی هست من شاید بخوام به امریکا مهاجرت کنم ولی دوست ندارم به سبک اون ها زندگی کنم یعنی دخترم 18 سالش که شد ! دبگه من با پارتنرم رفتمدیگه! خوب این اصلا با نوع تربیت ایرونی نمیخونه بعد بخواد ده تا پارتنر عوض کنه تا با یکی ازدواج بکنه
    تازه این بهترین حالتش هست که طرف بخواد قانونی عمل کنه در حالت عملی که به 18 هم نمیرسه. من دوست دارم تواین زمینه شبیه به ایران زندگی کنم ولی دوست دارم بدونم چقدر این موضوع عملیه؟
    هنگامی که از مهاجرت صحبت میکنیم باید بدونیم که این پروسه، پروسه ای حساس و خطرناک هست و در صورتی که هدف هامون رو درست تعیین نکنیم امکان داره چه خودمون و چه اطرافیانمون دچار تناقض های بسیار زیادی در زندگیمون بشیم! که رفع آن ها کار ساده ای نخواهد بود.

در مورد مثالی که درباره ی آمریکا زدید و می فرمایید که خب وقتی به بچه ها آموزش نمیدن و در واقع سیاست تفیک اعمال میشه با نتیجه ای بهتری مواجه میشویم. با این نتیجه گیری کاملا مخالفم چرا که اصلا آماری نیست که در دختران ایرانی چه آمار بیماری مراقبتی وجود دارد و من با توجه به یک خبرنگار شهری میتونم به قطع بگم که این آمار از آمریکا بیشتر است، اما این یک نظر شخصی است و نمیشود از آن نتیجه گیری کرد. مهم تر از آن این مثال را بسیار ساده می توان مطالعه کرد شما میتوانید جامعه ی ایران امروز با شرایط فعلی و محدودیت ها رو با 30 یا 40 سال پیش که پدران و مادران ما در آن زندگی کرده اند مقایسه کنید، در خیلی موارد متوجه میشوید که جامعه ی 30 یا 40 سال پیش خیلی به اهداف شما نزدیک تر بوده است تا امروز.

در مورد دیگری که شما در موردش بحث کنید، متاسفانه حس دوست داشتن پدر و مادران ایرانی در بیشتر مواقع توام با حس مالکیت است، این حس حتی بین زوج های ایرانی نیز وجود دارد، و در خود بنده هم وجود دارد، این حس مالکیت باعث میشه که ما بخواهیم برای فرزندمون تعیین کنیم که با چه کسی بگردد، با چه کسی رابطه داشته باشد و همسر آینده خودش را از چه راهی و بعد از چه مدتی انتخاب کند. مساله ای که شاید دیگر وقتش است برای ما جا بیافتد این است که هر انسانی در زندگی اش حق انتخاب دارد، پدر و مادرها تا سن 18 سالگی میتونند در کانون خانواده فرزندانشان را تربیت کنند اما بعد از آن این خود فرد هست که میتواند از آن تربیت پیروی کند یا اینکه خودش سرنوشت خودش را انتخاب کند. به قطع میتونم بگم این گونه فشارها و محدودیت ها بدون هیچ شکی نتیجه عکس خواهد داشت و باعث خواهد شد که علی رغم زحمت، تلاش و فداکاری مادرانه شما فرزند شما نسبت به شما حتی حس بی تفاوتی یا نفرت پیدا کند و درصدد رفتن راه مخالف میل شما باشد.

ما اگر مهاجرت را دوست داریم باید همه چیز آن را بپذیریم اینکه خانه امان را به روش سنتی ایرانی دکوراسیون کنیم، و از فرزندمان توقع داشته باشیم که مانند ایرانی های (قدیم) رفتار کند، در خانه موسیقی ایرانی گوش کند و در واقع بیشتر چیز هایش ایرانی باشد چون او پیشینه ای ایرانی دارد در نظر بنده اشتباهست، ما می توانیم پیشینه ی او رو به او نشان دهیم اما در آخر اوست که می تواند جامعه و محیط خارجی اطرافش را بپذیرد یا محیط ایرانی درون خانه را یا ترکیبی از آن دو را داشته باشد.
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز

بهترین راه برای مقابله بر هر نوع مشکل و تهدیدی ( اگر اسم تهدید رو بتوان بر روی آن گذاشت) مثل روابط جنسی دوران نوجوانی، مواد مخدر و ... افزایش آگاهی هست، شما نمی توانید با محدود کردن شخصی در هر سن و سالی به نتیجه مطلوب برسید، بلکه آن شخص را دربرابر تهدیدات موجود آسیب پذیر خواهید کرد. فرد مقابل را شاید از چاه رهانیده باشید ولی آن شخص را به سمت چاهی هل می دهید که دیر یا زود در آن خواهد افتاد و کاری از دست شما برنخواهد آمد چرا؟! چون شما همواره با او نخواهید بود.

پس بهتر هست برای حفاظت از یک عزیز دو چیز را در اختیارش قرار دهید آزادی و آگاهی آنهم همزمان. بسیاری از ماها همچنان در درون خود با کلمه سه حرفی مشکل داریم و نمی توانیم این آگاهی مورد نیاز را به فرزندمان اهدا کنیم. پس اولین قدم در این راه واکاوی مشکل ذهنی خودمان هست تا زمانی که تابوی کلمه سه حرفی برایمان زنده هست هیچ گاه نخواهیم توانست کسی را از خوبی ها و بدی های مسایل جنسی آگاه کنیم.

پس به جای فرار از واقعیات فرزندتان را با بهترین ابزار یعنی آگاهی راهی فضای جدید کنید و نگران نباشید چون می دانید که او می داند که هم خودش آگاهی دارد و هم شما همواره حمایتش خواهید کرد.

موفق باشید
    یه خورده ی زیادش هم مربوط به ذات خود شخص هست و من با برنامه های علمی و مطالعاتی که تو زمینه ی رشته ی خودم دارم می دونم که مثلا علاقه به روابط جنسی و اینا حتی به زمان جنینی و میزان تقسیم یه سری ژن های خاص توی بدن فرد صورت می گیره. کلا علایق و اینا خیلی هاش ذاتی هست. ولا یکلف الله الا وسعا. ولی با آموزش و آگاهی می تونید این درصد خطرها و اینا را پایین بیارید. و ختی می تونید روی روابط فرزندتون به نحوی که هم مناسب با فرهنگ و دین ماها باشه و هم مناسب با جوامع اونا، نظارت غیر مستقیم داشته باشید. به هر حال چیزی که باید قبول کنید اینه که باید یه کم انعطاف پذیرانه تر با مسائل این طوری تو اون جوامع برخورد کنیم. می دونم که تا آخر عمرمون هم با این ارزش هایی که بزرگ شدیم دلمون می خواد بجه هامونو بزرگ کنیم ولی هر کی مهاجرت می خوره پای لرزشم باید بشینه تا حدودی !
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Junior Member adelarch آواتار ها

شغل من به نوعی با مسائل اجتماعی سرکار داره و اونقدر در این زمینه ها اطلاعات دارم که بخوام با اطمینان نظر بدم.
    قبلا هم در صفحه 26 تایپک " چرا آمریکا ، هدف ؟ آخرش که چی ؟" اشاره ای کردم به وضعیت اسف بار آسیبهای اجتماعی در مدارس ایران.
    دوباره با اطمینان کامل تر عرض میکنم این موضوع رو از فاکتورهای منفی مهاجرت به غرب ، مخصوصا آمریکا حذف کنید.
    چون حداقل اوضاع در ایران خیلی وخیمتر از اونیه که فکر می کنید.

اینم رفرنس :http://www.msnbc.msn.com/id/23574940
    اما شاید پارتنر شیپ و یا گرفتن دوستن پسر یا دختر تو دورانی که فرزند ادم به بلوغ نسبی رسیده باشه (21 سالگی ) قابل قبول باشه اگه انتخاب خودش این باشه
    من بیشتر سر این موضوع حساس هستم که خوب آموزشی که در امریکا میدن به دانش اموزها قطعا در حد خیلی خوبه
    از لحاظ پزشکی و بودجه و این ها هم که یکی از بالاترین هاست ولی خوب نتیجش اصلا مورد قبول نیست
    راجع به اینی هم که گفتین تا کی میخواد این جدا سازی باشه به نظر بنده همین سیستم ایران که دوران دانشگاه مختلط هست خیلی خوبه
    واقعا از یه بچه بین 12-16 سال میشه توقع داشت اموزش گیریش اینقدر قوی باشه که بتونه جلوی خودشو بگیره؟ اگه اینکار عملی بود در امریکا امار خیلی بهترین ار این حرف ها بود
    راجع به سیستم اموزشی در امریکا بیشتر اگاهی بدید اگه امکان داره
    به نظر من اگه مدارس تفکیکی باشن دیگه مشکلی نیست این مدارس که ایران میگذاره در خارج از کشور زیر نظر سفارت ها جریانشون چیه؟
    راستی اگه امریکا که مردمش محافظه کار تر هستن و آموزش ها خیلی دقیق تره و کلا فرهنگ خانوادگی هست اینجوریه وای به حال اروپا!
    ویرایش توسط dental.persian : November 29th, 2011 در ساعت 05:37 PM

ApplyAbroad Guru

اما شاید پارتنر شیپ و یا گرفتن دوستن پسر یا دختر تو دورانی که فرزند ادم به بلوغ نسبی رسیده باشه (21 سالگی ) قابل قبول باشه اگه انتخاب خودش این باشه
    من بیشتر سر این موضوع حساس هستم که خوب آموزشی که در امریکا میدن به دانش اموزها قطعا در حد خیلی خوبه
    از لحاظ پزشکی و بودجه و این ها هم که یکی از بالاترین هاست ولی خوب نتیجش اصلا مورد قبول نیست
    راجع به اینی هم که گفتین تا کی میخواد این جدا سازی باشه به نظر بنده همین سیستم ایران که دوران دانشگاه مختلط هست خیلی خوبه
    واقعا از یه بچه بین 12-16 سال میشه توقع داشت اموزش گیریش اینقدر قوی باشه که بتونه جلوی خودشو بگیره؟ اگه اینکار عملی بود در امریکا امار خیلی بهترین ار این حرف ها بود
    به نظر من اگه مدارس تفکیکی باشن دیگه مشکلی نیست این مدارس که ایران میگذاره در خارج از کشور زیر نظر سفارت ها جریانشون چیه؟
    راستی اگه امریکا که مردمش محافظه کار تر هستن و آموزش ها خیلی دقیق تره و کلا فرهنگ خانوادگی هست اینجوریه وای به حال اروپا!
    من این آمار رو خیلی شک دارم و احتمال میدم نمونه آماری شون درست نبوده (فقط 868 نفر و ننوشته در کجا). در محلات فقیر و بخصوص بین سیاهپوستان و لاتینهای امریکا این آمار طبعا بالاتره ولی باز هم یکنفر از چهار نفر خیلی بنظر بالا میرسه.

مدارس تفکیکی در امریکا هم هست. شما هر نوع مدرسه ای بخواهید اونجا میتونید پیدا کنید حتی مدارس اسلامی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من این آمار رو خیلی شک دارم و احتمال میدم نمونه آماری شون درست نبوده (فقط 868 نفر و ننوشته در کجا). در محلات فقیر و بخصوص بین سیاهپوستان و لاتینهای امریکا این آمار طبعا بالاتره ولی باز هم یکنفر از چهار نفر خیلی بنظر بالا میرسه.

مدارس تفکیکی در امریکا هم هست. شما هر نوع مدرسه ای بخواهید اونجا میتونید پیدا کنید حتی مدارس اسلامی.
    با توجه با اینکه فیلد من هم بهداشت و درمان هست باید بگم این گزارش رو CDC داده که مرکز کنترل بیماری های امریکاست و شاید کمتر موسسه ای در سطح دنیا باین اندازه معتبر باشه داده
    ولی بیماری های مراقبتی منطور ایدز و هپاتیت نیست فقط و بیماری های کم خطر تر مثل سوزاک و سفلیس و .... رو هم شامل میشه
    راستی دید غربی ها به داشتن روابط تو اون سنین چیه؟ و چقدر براشون منفیه یه همچین گزارشی یا اینکه متوجه داشتن روابط فرزنداشون تو اون سنین بشن

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

سلام مجدد يه سايتي هست educationusairan.com كه البته يه ورژن فارسي هم داره.اونجا زير سايت 4 تا كتاب برا دانلود گذاشته توي يكيش خوندم كه ظاهرا آمريكا اينجور مدارس رو خاص يك جنس داره.
    يك مقداري صريحتر خدمتتون عرض كنم.البته بچه ها كاملا خوب توضيح دادن و ديگه نيازي به پيوست نيست.ببين دوست من.بالاخره آدم براي يه سري دليل مهاجرت مي كنه.آدم عاقل كه خونه زندگيشو ول نمي كنه بره يه جاي ديگه.من اصلا از طرز تفكر شما موندم.خوب شما در ايران زندگي كنيد و بمانيد.مشكل چيست؟همه در حال روزه و نماز و همه چيز هم خوب!مي فرماييد كه آمريكا درآمدش خوب،درسش خوب دانشگاهش خوب!اما جواب نداده!پس اصلا براي چي اين همه آدم ساليانه به n طريق به آمريكا مهاجرت مي كنند؟يا كانادا؟يا استراليا؟يا اروپا؟
    اصلا مشكل از آنجا شروع مي شود كه تفكيك جنسيتي در كار است.در تاييد حرفهاي دوستان،خبر معروفي هم در يكي از سايتهاي دولتي ايران مبني بر اينكه 80 درصد دختران دبيرستاني دوست دختر دارند را هم كه يادتان هست؟
    بله وضعيت در اروپا اگر به ديد شما بنگريم به مراتب بدتر است.اروپا سابقه ي چند صد سال انسانگرايي شديد دارد و پايش مثل ايران در الهيات نيست.
    تصميم با شماست.بديهي است چنانچه نتوانيد خودتان را با جامعه مقصد مچ كنيد خود بخود مهاجرت مساله اي خنده دار مي نمايد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سلام مجدد يه سايتي هست educationusairan.com كه البته يه ورژن فارسي هم داره.اونجا زير سايت 4 تا كتاب برا دانلود گذاشته توي يكيش خوندم كه ظاهرا آمريكا اينجور مدارس رو خاص يك جنس داره.
    يك مقداري صريحتر خدمتتون عرض كنم.البته بچه ها كاملا خوب توضيح دادن و ديگه نيازي به پيوست نيست.ببين دوست من.بالاخره آدم براي يه سري دليل مهاجرت مي كنه.آدم عاقل كه خونه زندگيشو ول نمي كنه بره يه جاي ديگه.من اصلا از طرز تفكر شما موندم.خوب شما در ايران زندگي كنيد و بمانيد.مشكل چيست؟همه در حال روزه و نماز و همه چيز هم خوب!مي فرماييد كه آمريكا درآمدش خوب،درسش خوب دانشگاهش خوب!اما جواب نداده!پس اصلا براي چي اين همه آدم ساليانه به n طريق به آمريكا مهاجرت مي كنند؟يا كانادا؟يا استراليا؟يا اروپا؟
    اصلا مشكل از آنجا شروع مي شود كه تفكيك جنسيتي در كار است.در تاييد حرفهاي دوستان،خبر معروفي هم در يكي از سايتهاي دولتي ايران مبني بر اينكه 80 درصد دختران دبيرستاني دوست دختر دارند را هم كه يادتان هست؟
    بله وضعيت در اروپا اگر به ديد شما بنگريم به مراتب بدتر است.اروپا سابقه ي چند صد سال انسانگرايي شديد دارد و پايش مثل ايران در الهيات نيست.
    تصميم با شماست.بديهي است چنانچه نتوانيد خودتان را با جامعه مقصد مچ كنيد خود بخود مهاجرت مساله اي خنده دار مي نمايد.
    این جواب شما منطقی نیست و خوب چون حالا از یک سری شرایط ایران ناراحتید اینطوری جواب میدید
    عزیز من من تو پست های متعدد سیستم اقتصادی و علمی امریکا رو ستودم و من نگفتم جواب نداده بنده حتی اعتقاد دارم تنها راهه پیشرفت تو خیلی از زمینه ها و برای اکثر کشور ها همون راه و روش امریکایی هست و سیستم سرمایه داریه ولی اینجا آسیب می بینم ! فکر میکنم هر ادم عاقلی این گزارشو یه نقیصه بدونه
    مطمئن باش اگه سیستم مختلط مشکلاتش کمتر بود خوب من اون هم یه مزیت میدیدم
    ولی اینم بدون که تو ایران قبل از انقلاب هم سیستم اموزش جدا بوده و الان هم تو کشور های منطقه که زیاد هم مذهبی نیستن همینطوره و این بیشتر به فرهنگ شرق و تا حدودی دین بر میگرده
    اینکه چرا این همه ادم مهاجرت میکنن خوب علت اولیشو من اقتصادی میدونم علت دومیش رو هم تو قشر ما علمی
    اما من بیشتر دنبال این بودم که به این اسیب توجه بشه و در تصمیم گیری برای مهاجرت لحاظ بشه و اگرم قابل حل هست که حل بشه
    ویرایش توسط dental.persian : November 29th, 2011 در ساعت 09:24 PM

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز

فرهنگ ما ظاهر بین هست، یعنی هر آنچه در ظاهر هست یا قابل لمس تر هست برای ما مهمتر شده هست. همان قضیه ی جارو کردن گرد و خاک منزل زیر فرش.

کدام یک بهتر هست از دست دادن نصف جامعه ، بیگانه شدن دو همراه، بیماری های روحی جنسی ( سرکوب جنسی دختران، و هرز رفتن پسران) و ... یا بیماری های که شما مدنظرتان هست؟* حرف بنده این هست که سیستم ما جامعه را فلج کرده هست ولی آنها با آزمون و خطا سعی در اصلاح دارند، با مطالعات زیاد، با تغییر محتوای کلاسهای آموزش این مسایل و .... که نهایت به این نکته رسیدند که بهترین راه برای مقابله همان آموزش و آگاهی از درون خانواده هست، پدر و مادر باید واقعیت های این مسایل را به فرزندان یاد دهند، پدر و مادر باید همراه باشند تا بتواننند این موارد را حل کنند.

به هرحال باید دید کدام به صرفه تر هست، آیا داشتن دماغ شکسته یا سرطان!!! باور کنید چنان جامعه ای شاید روزی بتواند با عملی ساده دماغش را درست کند ولی سرطان را درمانی نیست.

انتخاب با من و شماست ( من و شمایی خود محصول همان جامعه دو شقه شده ایم).

موفق باشید.

* به فرض اینکه این موارد اصلا در ایران موجود نیست.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

شما .. حتما کتاب هایی که در مورد تربیت فرزند از دیدگاه دین نازنینمون و همچنین کتاب های روانشناسی خوب(عالی) پیدا می کنی ، فرهنگ اونجایی که می خای بری رو زیر ذره بین قرار بده و همچنین در مورد همسر که خیلی مهمه ، شما فرزندت رو به امان خدا ول نکن و همچنین سفت و سخت هم نگیر، آزادش بزار اما از دور به پا باش ، شما تمام تلاشت رو بکن اگر خدایی نکرده به راه هایی کشیده شد شما پیش خودت خجالت زده نباشی چون مسیر علمی و عملی رو طی کردی...!

دوستان بهتر نبود به سواله دوستمون ، منطقی برخورد می کردیم؟؟؟؟
    ممنون

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)