صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

واقعا در تعجبم از دوستانی که مهاجرت رو وسیله ای برای رهایی از دین عنوان می کنن!! من واقعا با نظر dental.persian موافقم و انتظار بر خورد منطقی تر از قشر دانشجو و تحصیل کرده داشتم. البته بعضی از دوستان بسیار خوب و منطقی بحث می کنن که ازشون تشکر می کنم.
    این که ما مهاجرت می کنیم برای خود من اروپا و آمریکا فقط از جهت اقتصادی(که البته الان زیاد خوب نیست ولی بهتر از اینجا هست) و البته دانشگاه های خوبشون هست اما من اصلا با فرهنگ شون موافق نیستم و کاملا عقیده دارم تا قبل از دانشگاه باید تفکیک جنسیتی وجود داشته باشه. متاسفانه ما ایرانی ها که البته فکر کنم این طرز فکر مختص خودمون هست ، عادت کردیم که هر چی آمریکایی یا خارجی هست خوبه و هر کاری که میکنن خوبه و بر عکس هر کاری که تو ایران انجام میشه بد هست. هر جایی و هر فرهنگی هم ویژگی های خوب و هم بد داره و ما باید بررسی کنیم ببنیم که آیا ویژگی های خوب کجا بیشتر هست و برای ما مناسبتر هست.
    دوست عزیز dental.persian این مشکل که عنوان کردی برای خود من هم مطرح بوده ولی بعد از بررسی که کردم به این نتیجه رسیدم فرهنگ غرب شاید زیاد با ما سازگاری نداشته باشه ولی ویژگی های خوبش بیشتر هست و میشه امید داشت تا مثلا مدرسه ای پیدا کنی که تفکیک جنسیتی داشته باشه. به هر حال همه جا مسلمون هست(مخصوصا عرب ها تقریبا تو آمریکا و انگلیس زیاد هستن) و تو هم می تونی بچه هاتو به مدارس مخصوص اون ها بفرستی.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    راستي چرا بعضي از مدارس آمريكا تفكيك جنسيتي دارند...
    State Policy or Parents Policy. most of the times it is the Parents Policy.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    این جواب شما منطقی نیست و خوب چون حالا از یک سری شرایط ایران ناراحتید اینطوری جواب میدید
    عزیز من من تو پست های متعدد سیستم اقتصادی و علمی امریکا رو ستودم و من نگفتم جواب نداده بنده حتی اعتقاد دارم تنها راهه پیشرفت تو خیلی از زمینه ها و برای اکثر کشور ها همون راه و روش امریکایی هست و سیستم سرمایه داریه ولی اینجا آسیب می بینم ! فکر میکنم هر ادم عاقلی این گزارشو یه نقیصه بدونه
    مطمئن باش اگه سیستم مختلط مشکلاتش کمتر بود خوب من اون هم یه مزیت میدیدم
    ولی اینم بدون که تو ایران قبل از انقلاب هم سیستم اموزش جدا بوده و الان هم تو کشور های منطقه که زیاد هم مذهبی نیستن همینطوره و این بیشتر به فرهنگ شرق و تا حدودی دین بر میگرده
    اینکه چرا این همه ادم مهاجرت میکنن خوب علت اولیشو من اقتصادی میدونم علت دومیش رو هم تو قشر ما علمی
    اما من بیشتر دنبال این بودم که به این اسیب توجه بشه و در تصمیم گیری برای مهاجرت لحاظ بشه و اگرم قابل حل هست که حل بشه
    اصلا من غير منطقي.تمام حرف بنده اين است كه اگر شما نتوني با جامعه ي مقصد از همه ي حيثها هماهنگ بشي اولين كسي كه بهش ضربه مي خوره خودتي.حالا ميخواد توي اون جامعه همشون بيماري مقاربتي داشته باشن يا همه دختراشون پارتنر داشته باشن يا همشون همجنسگرا باشن.هر چي.اين بحث اصلي منو عوض نمي كنه.اينها همه بخشي از جامعه ي مقصد شماست.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    واقعا در تعجبم از دوستانی که مهاجرت رو وسیله ای برای رهایی از دین عنوان می کنن!! من واقعا با نظر dental.persian موافقم و انتظار بر خورد منطقی تر از قشر دانشجو و تحصیل کرده داشتم. البته بعضی از دوستان بسیار خوب و منطقی بحث می کنن که ازشون تشکر می کنم.
    این که ما مهاجرت می کنیم برای خود من اروپا و آمریکا فقط از جهت اقتصادی(که البته الان زیاد خوب نیست ولی بهتر از اینجا هست) و البته دانشگاه های خوبشون هست اما من اصلا با فرهنگ شون موافق نیستم و کاملا عقیده دارم تا قبل از دانشگاه باید تفکیک جنسیتی وجود داشته باشه. متاسفانه ما ایرانی ها که البته فکر کنم این طرز فکر مختص خودمون هست ، عادت کردیم که هر چی آمریکایی یا خارجی هست خوبه و هر کاری که میکنن خوبه و بر عکس هر کاری که تو ایران انجام میشه بد هست. هر جایی و هر فرهنگی هم ویژگی های خوب و هم بد داره و ما باید بررسی کنیم ببنیم که آیا ویژگی های خوب کجا بیشتر هست و برای ما مناسبتر هست.
    دوست عزیز dental.persian این مشکل که عنوان کردی برای خود من هم مطرح بوده ولی بعد از بررسی که کردم به این نتیجه رسیدم فرهنگ غرب شاید زیاد با ما سازگاری نداشته باشه ولی ویژگی های خوبش بیشتر هست و میشه امید داشت تا مثلا مدرسه ای پیدا کنی که تفکیک جنسیتی داشته باشه. به هر حال همه جا مسلمون هست(مخصوصا عرب ها تقریبا تو آمریکا و انگلیس زیاد هستن) و تو هم می تونی بچه هاتو به مدارس مخصوص اون ها بفرستی.
    ببينيد تبليغ دين و اشاعه ي اون به كودكان كاملا غير قانوني هستش.همه ي ما هم متاسفانه اينگونه بوديم.در دنياي غرب(حتي همين قزاقستان) هيچ پدر و مادري حق ندارد ديني را به زور به كودكانش غالب كند يا در هنگام تولد كودكش در گوشش اذان بخواند.اين اصل سكولاريسم غالب غرب است.گمانم بر اين بود كه ديگر روشنفكران و بزرگاني چون شما عزيزان ديگر كودكانتان را محكوم به آييني خاص و ديني از پيش تعيين شده نكنيد و مطابق آيين خود و پدرانتان كودكان معصوم را به مدارس تك جنسيتي نفرستيد.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    State Policy or Parents Policy. most of the times it is the Parents Policy.
    exactly.you just mentioned a good point.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

با سپاس از همه دوستان، این موضوع که به خاطر سوال آقای dental ایجاد شده بود پاسخهای کافی رو گرفته و نظرات دوستان مطرح شده،خواهش میکنم از ارسالهای غیر مرتبط با موضوع پاسخگویی به سوال ایشون خودداری کنید،
    فعلن تاپیک باز میمونه ولی لطف کنید با هم درگیر نشین و هرکس رو با عقیده خودش آزاد بگذارید.
    ممنون از همتون
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ببينيد تبليغ دين و اشاعه ي اون به كودكان كاملا غير قانوني هستش.همه ي ما هم متاسفانه اينگونه بوديم.در دنياي غرب(حتي همين قزاقستان) هيچ پدر و مادري حق ندارد ديني را به زور به كودكانش غالب كند يا در هنگام تولد كودكش در گوشش اذان بخواند.اين اصل سكولاريسم غالب غرب است.گمانم بر اين بود كه ديگر روشنفكران و بزرگاني چون شما عزيزان ديگر كودكانتان را محكوم به آييني خاص و ديني از پيش تعيين شده نكنيد و مطابق آيين خود و پدرانتان كودكان معصوم را به مدارس تك جنسيتي نفرستيد.
    با توجه به گفته atabak-aut قصد درگیر شدن ندارم ولی من موافقم که هیچ کس حق نداره کودکی رو مجبور به کاری کنه. نمی دونم شما چطور زندگی کردی و طرز برخورد خانواده باهات چه جوری بوده ولی من از همون بچه گی با این مفاهیم اسلامی کنار اومدم و قبولشون کردم. گذشته از این نمی فهمم که چرا مدارس مختلط باید اندیشه غالب باشه و اگر کسی مخالف اون رو انجام بده عنوان زور گویی و (محکوم به آیینی خاص) رو بهش بدن؟!! چون کشور های غربی این کارو کردن پس درسته و هرکی مخالفت کنه اندیشه اشتباه داره؟!! مطمئن باش من از همون بچه گی اون بچه رو با این مفاهیم آشنا می کنیم تا بعدا راحت تر با این مسائل کنار بیاد و البته اون بچه حق داره که حرف های منو نپذیره و راه خودش رو بره و مسئولیتی هم متوجه من نخواهد شد. با تشکر

لطفا رفرنس غير قانوني بودن اشاعه دين به فرزند رو بگذاريد
    در فرانسه كه سكولار ترين حكومت رو داره اكثريت دينشون رو از خانواده هاشون دارن اصلا روال كله دنيا همينه

اصلا من غير منطقي.تمام حرف بنده اين است كه اگر شما نتوني با جامعه ي مقصد از همه ي حيثها هماهنگ بشي اولين كسي كه بهش ضربه مي خوره خودتي.حالا ميخواد توي اون جامعه همشون بيماري مقاربتي داشته باشن يا همه دختراشون پارتنر داشته باشن يا همشون همجنسگرا باشن.هر چي.اين بحث اصلي منو عوض نمي كنه.اينها همه بخشي از جامعه ي مقصد شماست.
    با اين قسمت حرفتون كه اگه بخواد ادم خيلي با اون جامعه فاصله داشته باشه ضربه ميخوره موافقم و علت اينكه بنده جامعه اي مثل امريكا رو انتخاب كردم تا حدي به خاطر تنوع فرهنگي و ازادي و خانواده محور بودنشه به غير از مزيت هاي اقتصادي و علمي و... اروپا رو هم به خاطر مغايرت با طرز فكرم و همينطور ضعف هاي ديگش از گزينه هام حذف كردم
    به همين خاطر ميخوام بدونم خود مدارس امريكايي كه تفكيك جنسيتي دارن روالشون چيه؟ و اينكه يكي از دوستان گفتن سياست ايالت يا خانواده يعني در تمام ايالت هاهمچين مدارسي هست؟ چقدر متداوله؟ و ايا اين مربوط به قشر خاصي ميشه
    چون از طرفي اگه بچه بخواد بين يه جامعه محدود مهاجر بزرگ بشه اونم اسيبه خودشه داره

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

some kind of refrence about USA:

)ABS(
    General Rule: Public schools may not teach religion, although teaching about religion in a secular context is permitted. 25 The Bible may be taught in a school, but only for its historical, cultural or literary value and never in a devotional, celebratory or doctrinal manner, or in such a way that encourages acceptance of the Bible as a religious document.

IN FRANCE:

(ABS)

The French law on secularity and conspicuous religious symbols in schools bans wearing conspicuous religious symbols in French public (i.e. government-operated) primary and secondary schools. The law is an amendment to the French Code of Education that expands principles founded in existing French law, especially the constitutional requirement of laïcité: the separation of state and religious activities.

sounds interesting right?you also are banned from even hanging a religioes symbol in public schools.also its clear for me that im not ganna make a fight by arguing in a some kind of simple and obvious things.good luck with your choice and have fun.

best regards

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)