صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و تربیتی نسل دوم مهاجرین

یک سوالی برای من پیش آمده

با وجود تمام آگاه سازیها، آموزشها و دیگر نکاتی که دوستان اشاره کردن، که در مدارس کشورهای غربی مثلا آمریکا به دانش آموزان داده میشه اما مشکلاتی هم وجود داره مثل بارداری دختران نوجوان یا پدیده نسبتا جدید مادران مجرد.

پس من فکر میکنم با توجه به تجربه کشورهای غربی بهتره در سنین بلوغ (نوجوانی) مدارس جدا باشن. برای رفع مشکل عدم شناخت زن و مرد از همدیگه مطمئنا راه های دیگه ای وجود داره. تنها راهی که دختر و پسر میتونن همدیگه رو بشناسن این نیست که در مدارس کنار هم باشن و یکسری مشکلات پیش بیاد.

از قدیم گفتن دختر و پسر مثل پنبه و آتیش میمونن.

من که حاضر نیستم دخترمو جایی بفرستم که ازین اتفاقات میفته.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    یک سوالی برای من پیش آمده

با وجود تمام آگاه سازیها، آموزشها و دیگر نکاتی که دوستان اشاره کردن، که در مدارس کشورهای غربی مثلا آمریکا به دانش آموزان داده میشه اما مشکلاتی هم وجود داره مثل بارداری دختران نوجوان یا پدیده نسبتا جدید مادران مجرد.

.
    these funny things that you are saying is for the place that you are in it! here you can not do those thing any time and any where! do you think that when americans reach 15 or something the only thing that they will think about is that one? do you know how religious they are? do you know how loyal they are?

my american friend is now married with his Girl Friend. they were friends for about 14 YEARS? and they really love each other! they never had s*e*x with others!

first come here then talk about these FUNNY things that you can not even think about it! you can not generalize all those Movies (you what kind of movies i'm talking about ) to the americans
    !!!!!
    ویرایش توسط atabak-aut : December 3rd, 2011 در ساعت 01:49 AM

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز، همه ی ما قبول داریم که مشکلاتی نیز به وجود آمده هست، ولی این مشکلات صرفا به مختلط بودن مدارس ربط ندارد. یعنی شما نمی توانید با جداسازی این موارد رو حل کنید. تا زمانی که دختر و پسری در جامعه هستند این موارد هست. با فرمول فعلی این قضیه رو نظارت شده دارند کنترل می کنند و نتایج مثبتی رو به همراه داشته هست. این مشکل هم مثل بقیه ی معضلات احتماعی نیز به آگاه سازی، فعالیت مستمر خانواده ها نیاز دارد.

پس من فکر میکنم با توجه به تجربه کشورهای غربی بهتره در سنین بلوغ (نوجوانی) مدارس جدا باشن. برای رفع مشکل عدم شناخت زن و مرد از همدیگه مطمئنا راه های دیگه ای وجود داره. تنها راهی که دختر و پسر میتونن همدیگه رو بشناسن این نیست که در مدارس کنار هم باشن و یکسری مشکلات پیش بیاد.
    خیلی خوشحال می شوم راهکاری رو ارائه بدید.

از قدیم گفتن دختر و پسر مثل پنبه و آتیش میمونن.
    با احترام دوست عزیز ، این سخن زمانی مطرح بود که زن حق نداشت به آقای خونه بگه بالای چشت ابرو هست، زن و دختر وسیله ای بودند برای راحتی مرد نه بیشتر و .... پس زیاد نباید تو گذشته ها سیر کرد..

در آخر، دوست عزیز، شما مالک دخترتان نیستید که به جای تصمیم بگیرید ( شاید تا زمانی که به شما وابسته هست از این وابستگی بشود استفاده کرد و فرمانروایی کرد). دخترتان و پسرتان، و زنتان و ... همه انسان هستند و حق تصمیم گیری دارند. پس بهتر نیست به جای حس مالکیت ، حس زیبای پدر بودن ، همراه بودن را در خودمان تقویت کنیم تا بتوانیم در مشکلات همواره حامی آنها باشیم.

موفق باشید

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    some kind of refrence about USA:

)ABS(
    General Rule: Public schools may not teach religion, although teaching about religion in a secular context is permitted. 25 The Bible may be taught in a school, but only for its historical, cultural or literary value and never in a devotional, celebratory or doctrinal manner, or in such a way that encourages acceptance of the Bible as a religious document.

IN FRANCE:

(ABS)

The French law on secularity and conspicuous religious symbols in schools bans wearing conspicuous religious symbols in French public (i.e. government-operated) primary and secondary schools. The law is an amendment to the French Code of Education that expands principles founded in existing French law, especially the constitutional requirement of laïcité: the separation of state and religious activities.

sounds interesting right?you also are banned from even hanging a religioes symbol in public schools.also its clear for me that im not ganna make a fight by arguing in a some kind of simple and obvious things.good luck with your choice and have fun.

best regards
    خوب ایا این مواردی که شما ذکر کردید معناش اینه که پدر و مادر نمیتونن و غیر قانونی هست که به فرزندشون دین ومذهب یاد بدند!
    اصلا اینطور نیست کلا دین و ادم مذهبی بودن و احترام به ادیان در کشور های غربی وجود داره فقط چیزی که هست اون ها میگن دین فرد برای خودش و مثلا در قفرانسه میگن نباید تو مدارس تبیغ کنید و حجاب رو یه نوع تبلیغ حساب میکنن و خوب این اصلا موضوع بحث ما نیست تازه امریکا که اونم ازاده
    دین هر فردی از خانوادش میاد و هیچ جای دنیا دین و تربیت و فرهنگی که به بچه میدید رو منفی تلقی نمیکنن اصلا وظیف پدر و مادر همینه
    در ضمن تا 18 سالگی اختیا فرزند دست پدر ومادرشه که کدوم مدرسه بره و با کدوم دوستاش بگرده و ......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    these funny things that you are saying is for the place that you are in it! here you can not do those thing any time and any where! do you think that when americans reach 15 or something the only thing that they will think about is that one? do you know how religious they are? do you know how loyal they are?

my american friend is now married with his Girl Friend. they were friends for about 14 YEARS? and they really love each other! they never had s*e*x with others!

first come here then talk about these FUNNY things that you can not even think about it! you can not generalize all those Movies (you what kind of movies i'm talking about ) to the americans

and about for daughter: first see they will let her to come here then imagine about her situation!

FUNNY Iranian culture affected the people like you easily !!!!!
    بله نظر من هم همينه...Hollywood is fake اين چيزيه كه خود آمريكايي ها ميگن و بهش اعتقاد دارن. واقعا هميشه اونطور كه ما فكر مي كنيم نيست. مثلا دختر و پسر هاي مسيحي دوست هستن اما عميق ترين رابطه بينشون در حد يك بوسه... من وقتي كه با يكيشون حرف ميزدم اينا رو گفت(از خودم در نميارم) اما نميشه به كل جامعه تعميم داد در هر صورت روابط وجود داره. موضوع مدارس نيستن موضوع طرز فكر خود بچه هاست. مثلا همين تهران مدارس جدا از هم هستن اما روابط جنسي بين دختر و پسرها در حد بالاييه. همچنين مثلا فلان دهات كرمانشاه جدا از هم هستن اما روابط جنسي وجود نداره. شما اگر مدارس تهران يا هرجاي ديگه رو هم مختلط كنيد باز هم روابط به همون روال قبليش ادامه پيدا مي كنه (تهران همونه فلان دهات فلان جا هم همونه) در اين مورد به عينه به من ثابت شد هميشه همه چيز به ذات آدما و طريقه پرورش اونها بر مي گرده.به قول افلاطون خميره وجود بعضي ها از شكم به بالاست بعضيها خود شكم و خيليها پايين تر از شكم

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها

and about for daughter: first see they will let her to come here then imagine about her situation!

FUNNY Iranian culture affected the people like you easily !!!!!
    اقا شما چرا تعصب دارید؟ کی گفته امریکایی ها ادم بدی هستن یا فاسدن اصلا اصلا منظور ما این نیست بنده قبول دارم خیلی هم وفادارن و ادم های صاف و ساده هستن و کلا ادم های خوبی هستن
    بحث ما یه چیز دیگس ما میگیم طبق گزارشی که خودشون دادن امار بیماری های بالاست یکی از هر چهار تا و این نشون میده امار روابط چقدر بالاست و خوب بنده با توجه به این امار و دید خودم میخوام فرزندم تو دوران بلوغ تو مدارس تک جنسیتی بزرگ بشه و بعد که بالغ شد هر جور که خواست و هر راهی رو که خواست با توجه به فرهنگی که خانواده بهش میدن و جامعه و فکر حودش یه راهی رو انتخاب کنه
    مطمئنا این به نفع بچه است تا اینکه ولش کنی و تو دوران بلوغ که چیزی جز غریضه در میون نیست تا ازاد باشه و حالا اگه به دختر بودن هنگام ازدواج اعتقاد نداشته باشین حداقل جلوی بیمار شدن و سو استفاده ازش گرفته میشه.
    خوب حالا در مورد مدارس تک جنسیتی اونجا اطلاع رسانی کنید.
    راجه به این هم که ایشون اول ببینن میتونن بیان اونجا یا نه؟ این چه حرفیه حتما میتونن که همچین دغدغه ای دارن دیگه
    خیلی ارزایرونی ها که اونجان امریکا رو ملک شخصی حساب میکنن. هنوز یک سال نشده!

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    بله نظر من هم همينه...Hollywood is fake اين چيزيه كه خود آمريكايي ها ميگن و بهش اعتقاد دارن. واقعا هميشه اونطور كه ما فكر مي كنيم نيست. مثلا دختر و پسر هاي مسيحي دوست هستن اما عميق ترين رابطه بينشون در حد يك بوسه... من وقتي كه با يكيشون حرف ميزدم اينا رو گفت(از خودم در نميارم) اما نميشه به كل جامعه تعميم داد در هر صورت روابط وجود داره. موضوع مدارس نيستن موضوع طرز فكر خود بچه هاست. مثلا همين تهران مدارس جدا از هم هستن اما روابط جنسي بين دختر و پسرها در حد بالاييه. همچنين مثلا فلان دهات كرمانشاه جدا از هم هستن اما روابط جنسي وجود نداره. شما اگر مدارس تهران يا هرجاي ديگه رو هم مختلط كنيد باز هم روابط به همون روال قبليش ادامه پيدا مي كنه (تهران همونه فلان دهات فلان جا هم همونه) در اين مورد به عينه به من ثابت شد هميشه همه چيز به ذات آدما و طريقه پرورش اونها بر مي گرده.به قول افلاطون خميره وجود بعضي ها از شكم به بالاست بعضيها خود شكم و خيليها پايين تر از شكم
    ببنید درسته که همه چی به تربیت ادم بر میگرده اما این وقتی هست که طرف بالغ شده باشه و تو دوران بلوغ محیط سالم خیلی موثره و به نظره بنده اون موقع 50 % تربیت کار میکنه و 50 % محیط
    اما تو دوران جوانی مثلا 20 تا 30 محیط شاید 10 % تاثیر بگذاره
    اما دوستان به اندازه کافی سر این موصوع بحث شد و این دیگه به انتخاب هر فرد بر میگرده که دوست داشته باشه بچش کجا بزرگ شه این بحث کارشناسان خبره میخواد که کدوم بهتره
    اما حالا فقط راجع به اینکه چه گزینه ها و چه نوع مدارس و تو کدوم مناطق امریکا هست برای کسی که میخواد فرزندش تو مدزسه تک جنسیتی درس بخونه توضیح بدید.
    ممنون

ApplyAbroad Hero

بحث ما یه چیز دیگس ما میگیم طبق گزارشی که خودشون دادن امار بیماری های بالاست یکی از هر چهار تا و این نشون میده امار روابط چقدر بالاست و خوب بنده با توجه به این امار و دید خودم میخوام فرزندم تو دوران بلوغ تو مدارس تک جنسیتی بزرگ بشه و بعد که بالغ شد هر جور که خواست و هر راهی رو که خواست با توجه به فرهنگی که خانواده بهش میدن و جامعه و فکر حودش یه راهی رو انتخاب کنه
    دوست عزیز

سه نوع بحث در تاپیک جریان داره، 1) درستی آمار 2) چرایی مختلط بودن یا جداسازی 3) توصیه هایی شخصی به سوال شما که با توجه به نیاز هرکس می تونه مفید باشه.

--------------------------

یک سوال: آیا فکر نمی کنید، بعد از بلوغ فرزند شما بی دفاع در برابر همه ی معضلات اجتماعی خواهد بود؟ ( با فرض اینکه شما بتونید در برابر اون فرهنگ و و هجمه فرزندتان را تا بلوغ کنترل کنید؟

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    دوست عزیز

سه نوع بحث در تاپیک جریان داره، 1) درستی آمار 2) چرایی مختلط بودن یا جداسازی 3) توصیه هایی شخصی به سوال شما که با توجه به نیاز هرکس می تونه مفید باشه.

--------------------------

یک سوال: آیا فکر نمی کنید، بعد از بلوغ فرزند شما بی دفاع در برابر همه ی معضلات اجتماعی خواهد بود؟ ( با فرض اینکه شما بتونید در برابر اون فرهنگ و و هجمه فرزندتان را تا بلوغ کنترل کنید؟

موفق باشید
    خوب راجع به درستی امار من گفتم CDC جایی نیست که رو هوا امار بده و کلا در امریکا همه چی واضحه و امار دقیقه
    راجع به چرایی اگه شما مدیران فروم صلاح میبینید بحث ادامه پیدا کنه
    اما به اصل موضوع و راهکار دقیق من دوست دارم بیشتر پرداخته بشه
    ولی راجع به بعد از بلوغ نه ! ببینید من تجربه شخصی خودم من وقتی تو ایران با این سیستم بزرگ شدم و خوب تربیت صحیح خانوادم نه تو ایرانش خیلی اسیب دیدم در برابر همین معضلات و هم وقتی خارح از ایران بودم تو سن 21 سالگی تو بدترین محیط برام مشکلس پیش اومد
    کدوم فرهنگ و هجمه؟ فرهنگ امریکایی غول بی شاخ و دمی نیست و خیلی شبیه به فرهنگ نسل جدید ماست ! من فقط نمیخوام فرزندم تا وقتی غاقل و بالغ نشده در معرض خطر باشه و خوب راجع به داشتن روابط قبل از ازدواج خودش تصمیم بگیره و نه اینکه تو سنین کم یه کاری بکنه که بعدا خودش رو بخواد سرزنش کنه
    ضمن اینکه بنده علاوه بر خطر بیماری های فوق اعتقاد بر نداشتن روابط کامل تا قبل از ازدواج دارم . البنه میدونم در امریکا هم هستن مسیحیان که به این موضوع اعتقاد دارن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ببنید درسته که همه چی به تربیت ادم بر میگرده اما این وقتی هست که طرف بالغ شده باشه و تو دوران بلوغ محیط سالم خیلی موثره و به نظره بنده اون موقع 50 % تربیت کار میکنه و 50 % محیط
    اما تو دوران جوانی مثلا 20 تا 30 محیط شاید 10 % تاثیر بگذاره
    اما دوستان به اندازه کافی سر این موصوع بحث شد و این دیگه به انتخاب هر فرد بر میگرده که دوست داشته باشه بچش کجا بزرگ شه این بحث کارشناسان خبره میخواد که کدوم بهتره
    اما حالا فقط راجع به اینکه چه گزینه ها و چه نوع مدارس و تو کدوم مناطق امریکا هست برای کسی که میخواد فرزندش تو مدزسه تک جنسیتی درس بخونه توضیح بدید.
    ممنون
    از 1 تا شش سالگي شخصيت فرهنگي آدم ها شكل ميگيره و از شش تا دوازده سالگي شخصيت و تمايلات جنسي اگر قصد داريد فرزندتون مذهبي بار بياد تا رسيدن سنش به دوازده سالگي وقت داريد به تربيت جنسي اون رسيدگي كنيد(در واقع تا زماني كه چيزي حاليش نيست) اگر تربيت جنسي فرزندتون درست نباشه حتي اگه به مدرسه طالبان هم بفرستيدش همون عقايدي كه شما ازش مي ترسيد دامن گيرش خواهد شد. تا 12 سالگي محيط تاثيرگذاره كه همون محيط خانوادست. در واقع سن 15 سالگي(حدودا) سن بلوغ جنسيه كه تا اون موقع هركسي به خوبي خوب رو از بد با بكار بستن اصولي كه از خانواده فراگرفته ميتونه از هم تمييز بده. حالا شما مختاريد كه فرزندتون رو درست تربيت كنيد يا اينكه به خيال خودتون با محصور كردنش عقايدش رو شكل بديد (كه البته چنين چيزي محاله). قصد جدل ندارم اما من در واقع خانواده ام تقريبا عقايد شما رو داشت(نه به لحاظ جنسي بلكه تربيت مذهبي) كه الان كه انتظار اونها رو با عقايد خودم مقايسه ميكنم فرق بين زمين و آسمون برام هويدا ميشه!!چندت كنم حكايت؟شرح اينقدر كفايت
    ویرایش توسط ElectricalENG : December 1st, 2011 در ساعت 12:53 PM دلیل: تخيلات ذهني واژه ي خوبي نبود كه تصحيح شد

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)