صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

Junior Member yunus آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

دوستان در مورد وثیقه ملکی کسی خبر موثق نداره؟

Junior Member

سلام بچه ها کسی از وضعیت وثیقه سند ملکی خبر داره که هنوز امکانش هست یا نه حتما باید پول نقد باشه
    تورو خدا اطلاع بدین ممنون

دوستان فکر کنم جای نگرانی نیست.
    من هنوز به نظام وظیفه مراجعه نکردم اما امروز به دفترخانه 1301 واقع در میدون سپاه رفتم که برای کارهای وثیقه ملکی طرف قرارداد نظام وظیفه است. به خانومی که مسئول دفترخونه بود گفتم که می خوام کارهای اولیه وثیقه ملکی رو بکنم اما هنوز از نظام وظیفه نامه ندارم، ایشون هم من رو راهنمایی کرد و برام پرونده تشکیل داد و کارهای استعلام مالیات و ثبت اسناد رو به سرعت برام انجام داد. با یک ارباب رجوع دیگه هم که صحبت می کرد داشت می گفت نماینده نظام وظیفه امروز ساعت 8 صبح اینجا بود (اون ارباب رجوع دیر اومده بود و باید فردا دوباره مراجعه می کرد)

همون طور که گفتم من هنوز از وزارت علوم نامه نظام وظیفه رو نگرفتم و بنابراین نتونستم از خود نظام وظیفه دقیق بپرسم، اما این طور که به نظر می رسه، طبق روال سابق می شه وثیقه ملکی گذاشت و چیزی در این مورد تغییر نکرده. به شما هم پیشنهاد می کنم برای این که کارهاتون جلو بیفته مثل من قبل از این که برید نظام وظیفه، اول برید دفترخونه 1301 کاغذبازی های اولیه رو انجام بدید که وقتی نامه نظام وظیفه رو گرفتید دیگه فقط کارتون یه امضا باشه که یه روزه تموم شه.

در ضمن توی تاپیک جامع... نوشته که دفترخونه 625 طرف قرارداد نظام وظیفه است، ولی امروز اون جا که رفتم گفتند دیگه ما با نظام وظیفه قرارداد نداریم و باید برید 1301 که همون ساختمون بغلی شه.

خلاصه این که نگران نباشید
    باز هروقت رفتم نظام وظیفه و اطلاعات دقیق تری گرفتم، به شما هم خبر می دم

ارادت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yunus نمایش پست ها
    دوستان فکر کنم جای نگرانی نیست.
    من هنوز به نظام وظیفه مراجعه نکردم اما امروز به دفترخانه 1301 واقع در میدون سپاه رفتم که برای کارهای وثیقه ملکی طرف قرارداد نظام وظیفه است. به خانومی که مسئول دفترخونه بود گفتم که می خوام کارهای اولیه وثیقه ملکی رو بکنم اما هنوز از نظام وظیفه نامه ندارم، ایشون هم من رو راهنمایی کرد و برام پرونده تشکیل داد و کارهای استعلام مالیات و ثبت اسناد رو به سرعت برام انجام داد. با یک ارباب رجوع دیگه هم که صحبت می کرد داشت می گفت نماینده نظام وظیفه امروز ساعت 8 صبح اینجا بود (اون ارباب رجوع دیر اومده بود و باید فردا دوباره مراجعه می کرد)

همون طور که گفتم من هنوز از وزارت علوم نامه نظام وظیفه رو نگرفتم و بنابراین نتونستم از خود نظام وظیفه دقیق بپرسم، اما این طور که به نظر می رسه، طبق روال سابق می شه وثیقه ملکی گذاشت و چیزی در این مورد تغییر نکرده. به شما هم پیشنهاد می کنم برای این که کارهاتون جلو بیفته مثل من قبل از این که برید نظام وظیفه، اول برید دفترخونه 1301 کاغذبازی های اولیه رو انجام بدید که وقتی نامه نظام وظیفه رو گرفتید دیگه فقط کارتون یه امضا باشه که یه روزه تموم شه.

در ضمن توی تاپیک جامع... نوشته که دفترخونه 625 طرف قرارداد نظام وظیفه است، ولی امروز اون جا که رفتم گفتند دیگه ما با نظام وظیفه قرارداد نداریم و باید برید 1301 که همون ساختمون بغلی شه.

خلاصه این که نگران نباشید
    باز هروقت رفتم نظام وظیفه و اطلاعات دقیق تری گرفتم، به شما هم خبر می دم

ارادت
    سلام من دیروز زنگ زدم نظام وظیفه (شماره روابط عمومیش: 096480 یه کم به سختی می شه وصل شد) و در نهایت یه خانم با عصبانیت گفت فعلا قانون سند ملکی لغو شده و امکانش نیست. یا 15 میلیون نقد یا ضمانت نامه بانکی. حالا شما اگه خبری چیزی شد بازم یه اطلاع بدین ممنون

سلام دوستان!

من با مرخصی تحصیلی از کشور خارج شدم و در حین تحصیل تونستم معافیت کفالت بگیرم. از دوستان کسی اطلاع داره که چطور می تونم بدون برگشتن به ایران سندی رو که برای خروج گذاشتم آزاد کنم؟
    البته من به یکی از اقوام در ایران وکالت تام دادم که کارهای مربوط به نظام وظیفه رو بتونه برام انجام بده!

لطفا اگر در جریان هستین، مراحل آزاد کردن سند با داشتن معافیت رو توضیح بدین.

تا حالا ندیدم کسی در موردی که دارم صحبتی کرده باشه! اگر در این زمینه اطلاعی دارین و یا جایی توضیح نوشته ممنون میشم راهنمایی کنین.

موفق و پیروز باشید

### تجربه من از گذاشتن وثیقه ملکی:

من روز چهارشنبه (با کلی ماجرا البته) یک سند ملکی رو به عنوان وثیقه خروج از کشور برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس در رهن نظام وظیفه گذاشتم. هیچ مشکل خاصی هم نبود (البته یک مشکل بود که توضیح می دم) و کارهام طبق روال انجام شد. کل هزینه های این کار هم (به جز وکالتنامه ای که می تونید برای راحت شدن کار از مالک بگیرید) 240 هزار تومنه. البته من با دفترخونه 1301 کارهامو انجام دادم و فکر کنم که 40 تومن اضافه گرفت، ولی چون خسته بودم و حوصله جر و بحث اضافه با اون ها رو نداشتم، چیزی نگفتم. البته واقعا هم بهم کمک کردن و کارم رو راه انداختن.

در نهایت هم آخر وقت همون روز نامه معافیت رو مهر و امضا شده تحویل گرفتم و بردم برای وزارت علوم.

اما مشکل کجا بود؟ لطفا با دقت بخونید که شما مثل من درگیر نشید:

از اون جایی که سازمان نظام وظیفه من رو به اشتباه فراری از خدمت می دونست و تا غیبتم توجیه نمی شد، هیچ کاری برام انجام نمی دادن، مجبور شدم از طریق پلیس + 10 پیگیری کنم و درخواست «توجیه غیبت» بدم. ولی چون توجیه غیبت تا بررسی بشه 2 هفته ای طول می کشه، خودم سر خود پاشدم رفتم دفترخونه و گفتم که من هنوز معرفی نامه نظام وظیفه رو ندارم، اما شما کارای اولیه وثیقه رو برام انجام بدین تا هم زمان که دنبال کارهای دارایی و ثبت اسناد می رم، جواب پلیس + 10 هم بیاد و بتونم از نظام وظیفه معرفی نامه واسه دفترخونه بگیرم. خانوم صالحی هم قبول کرد و نامه های استعلام رو بهم داد که من رفتم دنبالش و یه هفته ای همه رو انجام دادم. توی همین فاصله هم جواب پلیس + 10 اومد و با توجیه غیبتم موافقت شد، اون وقت روز چهارشنبه پاشدم رفتم نظام وظیفه برای این که هم معرفی نامه ی دفترخونه رو بگیرم و هم کارهای نهایی رهن خونه رو انجام بدم. تا این جای کار همه چی عالی پیش رفته بود و خوشحال بودم که زرنگی کردم و جلو جلو کارهای وقت گیر دارایی و ثبت اسناد رو کردم.

صبح چهارشنبه، وقتی رفتم به باجه امور مالی (آقای کند و بداخلاقی به اسم عبداللهی اگه اشتباه نکنم) تا برام نامه معرفی به دفترخونه رو بزنه، دیدم بالای نامه نوشته دفترخونه 1363. بهش گفتم که من استعلام های خونه رو از طرف دفترخونه 1301 گرفتم و سند مربوط به وثیقه رو هم اونجا تنظیم کردم، اگه می شه منو بفرستید همونجا. اینو که گفتم انگار فحش ناموسی بهش داده باشم با عصبانیت نگام کرد و گفت «با اجازه کی همچین کاری کردی؟ کی بهت گفت سر خود پاشی بری دفترخونه؟» و از این حرفا. خلاصه کلی دعوام کرد و گفت من کارتو انجام نمی دم باید بری پیش رئیس. منو فرستاد پیش رئیس امور مالی، آقای کردی. اون هم وقتی ماجرا رو فهمید خیلی عصبانی شد و گفت «اصلا شما حق ندارید بدون نامه ما برید دفترخونه و خود سازمان باید تعیین کنه کدوم دفترخونه برید و دفترخونه ها هم حق ندارن بدون نامه سازمان هیچ کاری برای شما انجام بدن.» خلاصه کنم که کلی دعوام کرد و اصلا زیر بار نمی رفت، تا در نهایت بعد از کلی جر و بحث و خواهش و التماس D: قبول کرد که من رو بفرستن به دفترخونه 1301 که مجبور نشم همه استعلام ها رو از اول بگیرم. اما همونجا جلوی خودم زنگ زد به دفترخونه و سردفتر رو توبیخ کرد، بعد هم به منشی اش گفت همون روز نامه بزنه به دفترخونه های طرف قرارداد که بدون نامه نظام وظیفه حق هیچ همکاری ای ندارند و اگر تخلف کنند پدر صاب بچه شون رو در میاریم.

خلاصه کار من انجام شد، اما نتیجه اخلاقی ای که گرفتم اینه که تا قبل از مراجعه به نظام وظیفه به دفترخونه نرید و کاری انجام ندید. چون ممکنه کلی وقت و پول صرف کنید برای گرفتن استعلام ها و تنظیم سند و این ها، ولی بعد نظام وظیفه بفرستدتون یه دفترخونه دیگه و کلا همه این کارهایی که کردید دود می شه میره هوا و باید از اول شروع کنید.

یا اگر شرایط تون خاصه و مجبورید جلو جلو یه کارهایی رو بکنید، اول حتما برید نظام وظیفه و با امور مالی (ترجیحا رئیسش که آقای کردیه) هماهنگ کنید و ازشون اجازه بگیرید. و الا ممکنه کلا کارتون رو انجام ندن.

همگی موفق باشید

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان من شهرستانم و 2 تا سوال دارم:
    1: فرض کنید که الان یه سند کشاورزی دست من هست. برای اینکه اون رو وثیغه ی نظام وظیفه بکنم دقیقا باید از کجا شروع کنم و چجوری؟
    2: می تونم از شهرستان پیگیر کارها باشم یا باید بیام تهران حتما؟
    ممونم

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط aliymf نمایش پست ها
    سلام. من این تاپیک های بخش سربازی رو خوندم و جایی بهتر از اینجا و اسه مطرح کردن سوالم پیدا نکردم. اگر مربوط به جای دیگه است ممنون میشم که مدیرا انتقالش بدن.
    من برای پذیرش دکترا اقدام کردم . اگر پذیرش بگیرم میخام وثیقه ملکی برای سربازی بزارم. فقط یک مسئله ای هست که الان سند خونه در رهن بانک مسکن هستش برای وام مسکن (18 میلیونی) و تا ده سال آزاد نمیشه. من میتونم روی همین سند توی بانک مسکن یک تضمین 15 میلیونی برای ارائه به ناجا بگیرم؟
    والا شرايط من هم مشابه شماست. قبلا پرسيده بودم كه خود بانك مسكن روي سند ضمانت نامه ميده ولي الان چون قانون وثيقه ملكي كنسل شده نميدونم ميدن يا نه.
    شما خبر تازه اي در اين مورد داريد يا اگر جايي سوال كرديد و خبري گرفتيد لطفا به من هم اطلاع بديد
    با تشكر

دوستان توجه کنید که در حال حاضر (فروردین 94 ) برای خروج از کشور در صورت مشمول بودن نمیتونید سند ملکی بزارید. ( بر خلاف چیزی که توی سایت نظام وظیفه نوشته )

من خودم حضوری از افسر های نظام وظیفه پرسیدم. همه به اتفاق گقتند یا 15 ملیون نقد یا ضمانت بانکی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

دوستان کسی میدونه گذاشتن وثیقه ملکی هنوز ممکن هست یا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)