صفحه 10 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟؟؟

جهت اطلاع:
    من سال 85 از کشور خارج شدم(عمره دانش آموزی) بدون هیج دردسری...
    ولی یکی دو سال بعد ازاون، یکی ازدوستام که رفته بود تو مسابقات جهانی دو و میدانی فرانسه شرکت کنه از باباش ی چک سفید گرفتن که بعدا خودشون 15 میلیون نوشتن

بعد از اینکه تمام مراحل دریافت پاس رو طی کردم و پاس به دستم رسید، اعتبارش 5 ساله است؟ چند بار میتونم از کشور خارج شم؟ همون طوری که فرمودید میتونم بعنوان وثیقه چک بدم؟؟؟

درضمن شما فرمودید که اجازه خروج ندارید تنها زمانی اجازه ی خروج دارید که . . .
    بر فرض که پاس به دستم رسید، من ترکیه هم نمیتونم برم؟(ترکیه چون ویزا نمیخاد گفتم)
    ویرایش توسط AsedMostafa : March 25th, 2013 در ساعت 12:18 AM دلیل: اضافه نمودن مطلب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

شما به قصد سفر سیاحتی از دانشگاه نامه ای می گیرید که تو اون نامه قید شده می خواید از چه تاریخی تا چه تاریخی به کدوم کشور سفر کنید. نامه را می برید نظام وظیفه; اونجا تا قبل اینکه مسوول نظام وظیفه اطلاعات را ثبت کنه اگه بهش بگید کشور و تاریخ را عوض کنه و دلش بخواد می تونه این کار را بکنه. بعد از ثبت شما می رید اداره ی گذرنامه و نامه ای می گیرید و اون نامه را به همراه مدارکی که پلیس 10+ برای گذرنامه می خواد می برید پلیس 10+ و درخواست پاسپورت می دیدید. وقتی پاسپورتتون که 5 سال اعتبار داره اومد شما روی اون تاریخی که درخواست داده بودید می تونید از کشور خارج بشید و نه خارج از اون تاریخ. بعد اینکه سفر انجام شد، یا نشد، شما پاسپورتتون عملا به درد نمی خوره چون تو سیستم مرزبانی فقط یک بار حق خروج تعریف شده بوده.
    وقتی معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور گرفتید دیگه مثل افراد عادی هر چند بار به هر چند کشوری که دلتون می خواد می تونید سفر کنید ولی اگر این نوع معافیت تحصیل را نگرفته باشید شرایط مثل سابق خواهد بود.
    در مورد چک من اطلاعی ندارم ولی شنیده بودم قبلا می شده یه کارایی با چک کرد.

با تشکر

با سپاس فراوان . . .

پس این پاسپورت فقط 6 ماه اعتبار خروج داره با یکبار حق خروج!!!؟ چند ماه میشه خارج از کشور بود؟
    میشه با اون پاس رفت ترکیه و بعدش ازطریق ازدواج اقامت دائم گرفت و یا با پذیرش از دانشگاه 3 سال اقامت رو تمدید کرد؟
    ویرایش توسط AsedMostafa : March 25th, 2013 در ساعت 09:39 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

پاسپورت شما تا زمانی که از طریق دانشگاه درخواست سفر ندید و وثیقه نذارید و یا معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور نگیرید هیچ اعتبار خروجی نداره!
    کسی هم به شما کاری نداره اگه با این پاسپورت اقامت بگیرید یا هر کار دیگه ای کنید.

دوستان من یک سوال در مورد گذاشتن وثیقه ی ملکی دارم: اگه من بخوام از سند خونه(که به نام پدرم هست) برای سفارت استفاده کنم ولی سند را به عنوان وثیقه گذاشته باشم مشکلی پیش میاد؟ باید قبل از اینکه سند را به عنوان وثیقه بذارم کاری انجام بدم؟

با تشکر

فکرکنم من علم اندک ابرودم بدونم!
    مشکلی نداره، یعنی اگه شما سند خونه ای که به اسم پدرتون ثبت شده رو بعنوان وثیقه بذارید مشکلی پیش نمیاد!

دراصل ناجا با خود سند کار داره نه اسم شخص ثبت شده در سند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

خب ناجا چطور با سند کار داره؟ سند را از ما تحویل می گیرند و پیش خودشون نگه می دارند؟ این را از به این دلیل می پرسم که اولا نمی دونم اصلا سفارت به خود سند احتیاج داره یا نه و اگه احتیاج داشت و ما سند را به عنوان وثیقه گذاشته باشیم چه اتفاقی می افته؟ دیگه سند به دست من نمی رسه؟
    می خوام به این نتیجه برسم که ببینم آیا قبل از اینکه سند را وثیقه بذارم باید کاری در خصوص تکمیل مدارک ویزا انجام بدم یا نه؟

ممنون

چه مدتی میشه خارج از کشور بود؟؟؟

سلام دوستان
    چه مدت طول میکشه از زمانی که نامه وزارت علوم رو میبریم نظام وظیفه و سند ملکی ارائه میدیم تا زمانیکه مجوز خروج از کشور بیادش؟ من پاسپورت دارم اعتبارم داره
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

موضوعي كه بعضي وقتا من ميشنوم و نمي دونم شايعه است يا واقعيت اينه كه قانون وثيقه ملكي ديگه اجرا نميشه يا مثلا براي وثيقه فقط پول نقد بايد گذاشت يا مثلا قانون وثيقه ملكي ديگه اجرا نميشه و وثيقه ملكي قبول نميكنند
    يا مثلا ميگن قسمتي از پول رو ميشه به صورت سفته گرو گذاشت . مي خواستم بپرسم اين موضوعات تا چه حد صحت داره؟ يا فقط شايعه است؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering_IUST

دوستان یک سوال، اینکه اگه از نظام وظیفه یک نامه برای یک بانک بگیریم ولی نتونیم از اون بانک ضمانت نامه بگیریم، آیا بازم میشه رفت از نظام وظیفه یک نامه دیگه برای یک دفترخونه (برای گذاشتن وثیقه ملکی) گرفت یا دیگه نمیشه؟

ممنون پیشاپیش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)