صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

نقل قول نوشته اصلی توسط Warrior نمایش پست ها
    خب ناجا چطور با سند کار داره؟ سند را از ما تحویل می گیرند و پیش خودشون نگه می دارند؟ این را از به این دلیل می پرسم که اولا نمی دونم اصلا سفارت به خود سند احتیاج داره یا نه و اگه احتیاج داشت و ما سند را به عنوان وثیقه گذاشته باشیم چه اتفاقی می افته؟ دیگه سند به دست من نمی رسه؟
    می خوام به این نتیجه برسم که ببینم آیا قبل از اینکه سند را وثیقه بذارم باید کاری در خصوص تکمیل مدارک ویزا انجام بدم یا نه؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    اگر وثیقه ملکی بخواهید نزد نظام وظیفه بذارید لازم نیست که سند پیششون بمونه و کلا مراحل به این شکل هست. (بر اساس تجربه دو هفته اخیر من)
    1- با نامه وزارت علوم و اصل سند به نظام وظیفه میروید و میگویید که میخواهید وثیقه ملکی در گرو نظام وظیفه بذارید. بعد مسئول مربوطه در امور مالی یک نامه به محضر مینویسه (حاوی مشخصات سند شما) و نامه رو میده شما ببری یه اتاق دیگه تا تایید کنند . و سند دست خود شما میمونه و تحویل نمی گیرن.
    2- نامه را شما میبری محضر (محضر رو خودشون معرفی میکنند - در سه راه طالقانی هست) و محضر درخواست استعلام میکنه و خود شما هم باید بری دارایی و نامه بگیری .
    3- سه شنبه هر هفته نماینده نظام وظیفه میاد محضر و سند تنظیم میشه. یعنی شما اگر به هر دلیلی تا سه شنبه استعلام یا هر مدرک دیگری حاضر نبود میفته سه شنبه بعدی . (در زمان نوشتن این پست زمان حضور مامور نظام وظیفه در محضر سه شنبه صبح هست.)
    در آخر هم سند دست خود شما میمونه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد روانشناسی- علامه طباطبایی

من یه سوالی دارم که نتونستم جوابشو بفهمم. اگر سند خونه وثیقه بذارید و در زمان معین برنگردید نظام وظیفه سند رو چیکار میکنه؟ چجوری میخواد قد 15 میلیون ازش برداره؟ ببخشید اگه سوالم عجیبه ولی خب میخوام بدونم چی میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط suspense نمایش پست ها
    من یه سوالی دارم که نتونستم جوابشو بفهمم. اگر سند خونه وثیقه بذارید و در زمان معین برنگردید نظام وظیفه سند رو چیکار میکنه؟ چجوری میخواد قد 15 میلیون ازش برداره؟ ببخشید اگه سوالم عجیبه ولی خب میخوام بدونم چی میشه
    خونه را می فروشند و 15 میلیون بر می دارند و بقیه ی پول را بهتون می دن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

امکانش هست در ابتدا سند خونه بذاریم ولی وقتی به آخرش رسید و خواستن خونه رو بفروشن نوع وثیقه رو عوض کنیم و بهشون 15 تومن پول بدیم که خونه رو بیخیال شن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط suspense نمایش پست ها
    امکانش هست در ابتدا سند خونه بذاریم ولی وقتی به آخرش رسید و خواستن خونه رو بفروشن نوع وثیقه رو عوض کنیم و بهشون 15 تومن پول بدیم که خونه رو بیخیال شن؟
    تا زمانی که معافیت تحصیلی شما اعتبار دارد مشکلی نیست و می شه خانه را به وثیقه ی نقدی تبدیل کرد.

سلام من امروز نظام وظیفه بودم بهم گفتن وثیقه ملکی رو ورداشتن راست میگن؟
    گفتن فقط فقط باید 15 میلیون پول به حساب بذاریم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوستان اگه سند خونه در رهن نظام وظیفه باشه میشه در مدت زمانی که قانونن وثیقه گذاشتیم خونه رو رهن و اجاره بدیم و آیا در این صورت نظام وظیفه هم سهم میخواد از رهن و اجاره؟

لطفا منو راهنمایی کنید...من سند خونه شهرستان دارم...لطفا بفرمایید دقیا باید چه کار کنم؟قبل اینکه با سند برم نظام وظیفه کار خاصی تو شهرستان خودمون باید انجام بدم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    لطفا منو راهنمایی کنید...من سند خونه شهرستان دارم...لطفا بفرمایید دقیا باید چه کار کنم؟قبل اینکه با سند برم نظام وظیفه کار خاصی تو شهرستان خودمون باید انجام بدم؟؟؟
    بله، یه سری کار هست که باید انجام بدید. روی تاپیک جامع معافیت تحصیلی و ... که توی امضای من با رنگ زرشکی نوشته شده کلیک کنید و هم مراحلی که باید طی کنید تا وثیقه ی ملکی بذارید را بخونید و هم از کارهایی که باید قبل از رفتن به تهران انجام بدید مطلح شید. در ضمن، به روزهای توصیه شده برای مراجعه به وزارت علوم و نظام وظیفه هم توجه کنید تا بتونید در کم ترین زمان ممکن کارهای گذاشتن وثیقه را انجام بدید.

سلام به تک تک دوستان

دوستان ملک ما در شهرستان هست، سی ساله مالیات اون پرداخت نشده ایا برای گذاشتن این ملک حتما باید بدهکاری های اون به شهرداری و اداره مالیات تصفیه بشه؟ فک کنم همون 5 ملیون اینا بشه

ممنون از وقتی که میذارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)