صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگر وثیقه ملکی بخواهید نزد نظام وظیفه بذارید لازم نیست که سند پیششون بمونه و کلا مراحل به این شکل هست. (بر اساس تجربه دو هفته اخیر من)
    1- با نامه وزارت علوم و اصل سند به نظام وظیفه میروید و میگویید که میخواهید وثیقه ملکی در گرو نظام وظیفه بذارید. بعد مسئول مربوطه در امور مالی یک نامه به محضر مینویسه (حاوی مشخصات سند شما) و نامه رو میده شما ببری یه اتاق دیگه تا تایید کنند . و سند دست خود شما میمونه و تحویل نمی گیرن.
    2- نامه را شما میبری محضر (محضر رو خودشون معرفی میکنند - در سه راه طالقانی هست) و محضر درخواست استعلام میکنه و خود شما هم باید بری دارایی و نامه بگیری .
    3- سه شنبه هر هفته نماینده نظام وظیفه میاد محضر و سند تنظیم میشه. یعنی شما اگر به هر دلیلی تا سه شنبه استعلام یا هر مدرک دیگری حاضر نبود میفته سه شنبه بعدی . (در زمان نوشتن این پست زمان حضور مامور نظام وظیفه در محضر سه شنبه صبح هست.)
    در آخر هم سند دست خود شما میمونه .
    سلام
    این پروسه چند روز طول میکشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh_n نمایش پست ها
    سلام به تک تک دوستان

دوستان ملک ما در شهرستان هست، سی ساله مالیات اون پرداخت نشده ایا برای گذاشتن این ملک حتما باید بدهکاری های اون به شهرداری و اداره مالیات تصفیه بشه؟ فک کنم همون 5 ملیون اینا بشه

ممنون از وقتی که میذارید
    بله، حتما باید پرداخت کنید چون یکی از استعلاماتی که دفتر اسناد رسمی مورد اعتماد نظام وظیفه می خواد، استعلام برای عدم داشتن بدهی مالیاتی هست.

Member artash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance , University of Tehran

با سلام
    دوستان
    مایه ملک داریم که بدهی مالیاتی نداره
    ولی عوارض شهرداری داره .
    اگه بخوام سند رو در گرو نظام وظیفه بزارم مشکلی که ایجاد نمیشه ؟
    و دوم اینکه بعدا میتونم بجای سند پول بزارم و سند رو از گرو در بیارم ؟
    دوستان مستحضر باشین که من فقط میخوام از طریق نظام وظیفه اقدام کنم نه بانک .
    در ضمن قیمت ملک در حدود 1 میلیارد میشه .

با تشکر

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سند حتما باید به نام خودم یا پدرم باشه؟؟؟
    مثلا سند خونه دایی یا آشنای دیگه قابل قبوله؟؟
    شکست، نردبان پیروزی است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    بله، یه سری کار هست که باید انجام بدید. روی تاپیک جامع معافیت تحصیلی و ... که توی امضای من با رنگ زرشکی نوشته شده کلیک کنید و هم مراحلی که باید طی کنید تا وثیقه ی ملکی بذارید را بخونید و هم از کارهایی که باید قبل از رفتن به تهران انجام بدید مطلح شید. در ضمن، به روزهای توصیه شده برای مراجعه به وزارت علوم و نظام وظیفه هم توجه کنید تا بتونید در کم ترین زمان ممکن کارهای گذاشتن وثیقه را انجام بدید.
    سلام

یه سوال داشتم! به من وزارت علوم نامه درخواست صدور معافیت تحصیلی داده و توش زده که تاریخ ورود به دانشگاه 6/93. میخواستم ببینم معافیت تحصیلی که برام صادر میشه از اون تاریخه یا از همین الان؟

دوستان چند تا سوال کلی
    تفاوت اینکه سند رو در گرو بانک بذاریم یا نظام وظیفه بجز مراحل اداریش در چیه؟ هزینه هاش فرق زیادی داره؟ اینجور که متوجه شدم برای گرو بانک گذاشتن (برای دریافت ضمانت نامه) باید حدود 1.5-3میلیون پول به حساب بریزیم (بسته به بانک مورد نظر) در حالتیکه که گرو نظام وظیفه میذاریم چطور؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Macromolecular Science and Engineering, CWRU

سلام دوستان
    تجربه شخصی من در مورد ضمانت نامه بانکی در ازای گذاشتن سند ملکی (الان در حال طی کردن مراحلش هستم!) اولا که کلی استعلام داره که باید انجام بشه (شهرداری+کارشناس برا ارزیابی= برای من حدود 50 هزار شد و 2-3 روز) + درفترخانه برای کارای محضری و استعلام گرفتن از اداره ثبت (70 هزار برای استعلام (5 تا سند برا یک ملک بود- هزینه استعلام هر سند 14 تومنه + 220-230 تومن هم هزینه باز گرفتن برای به رهن در آوردن برا بانک!!! 5 روز زمان!!) - بانک هم که دیگه با کمال پررویی 3200000 تومن!!! بابت کارمزد و دستمزد و یه چیزه دیگه هم گفت که نفهمیدم! هزینه 10% از من مطالبه کرده (حدود 2 روز رمان!) البته می شه کارهای دیگه رو از قبل انجام داد و فقط 2 روز معطل شد! اما هزینه هاش واقعا زیاده و اعصاب خورد کن. آقا اگه شده 15 تومن قرض کنین- راحت کارتونو تو یه روز انجام بدین بره!! ( لازم به ذکره که رئیس شعبه هم آشنا هستند!!! بقول معروف کلی حال دادن به ما!!!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Macromolecular Science and Engineering, CWRU

نقل قول نوشته اصلی توسط polyvasol نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تجربه شخصی من در مورد ضمانت نامه بانکی در ازای گذاشتن سند ملکی (الان در حال طی کردن مراحلش هستم!) اولا که کلی استعلام داره که باید انجام بشه (شهرداری+کارشناس برا ارزیابی= برای من حدود 50 هزار شد و 2-3 روز) + درفترخانه برای کارای محضری و استعلام گرفتن از اداره ثبت (70 هزار برای استعلام (5 تا سند برا یک ملک بود- هزینه استعلام هر سند 14 تومنه + 220-230 تومن هم هزینه باز گرفتن برای به رهن در آوردن برا بانک!!! 5 روز زمان!!) - بانک هم که دیگه با کمال پررویی 3200000 تومن!!! بابت کارمزد و دستمزد و یه چیزه دیگه هم گفت که نفهمیدم! هزینه 10% از من مطالبه کرده (حدود 2 روز رمان!) البته می شه کارهای دیگه رو از قبل انجام داد و فقط 2 روز معطل شد! اما هزینه هاش واقعا زیاده و اعصاب خورد کن. آقا اگه شده 15 تومن قرض کنین- راحت کارتونو تو یه روز انجام بدین بره!! ( لازم به ذکره که رئیس شعبه هم آشنا هستند!!! بقول معروف کلی حال دادن به ما!!!)

یه چیز دیگه هم خودم اضافه کنم که خیلی هم نا امید نشید، باید بگم که 10% وثیقه که بانک میگره رو هر وقت که اومدید پس میگیرید یعنی 1.5 میلیون و از طرفی ضمانتی که برا من صادر میشه تا سال 99 ماه 5 اش هست بنابراین اگر زودتر بخواهید بیاید ( دکتری که 6 سال نمیخواد طول بکشه!!یا شاید 15 میلیون افتاد دستتون) کار مزد اون سالهای باقیمانده رو هم باید بشما برگردونن فک کنم بشه 2 میلیونشو گرفت ( هرچند بعد 5 سال 2 میلیون تو ایران فک نکنم دیگه پولی باشه!)

بنده در حال حاضر دارم پروسه مربوط به وثیقه ملکی از طرف بانک (بانک سینا) رو انجام میدم...
    اولا اینکه از من 20% ضمانتنامه یعنی 3 میلیون خواستن
    ثانیا همونطور که دوستمون گفتند خیلی مراحل مسخره ای داره (کارشناسی شهرداری : از روز درخواست 5 روز بعد اومدن بازدید و فرداش جواب رو دادن - بدون هزینه)، (جواب به بانک و بازدید کارشناس بانک و نامه ی بانک به سرپرستی= 3 روز)، (ابلاغیه سرپرستی به کارشناس ارزیابی و بازدید و جواب 2 روز) و بعد جواب از طرف سرپرستی به بانک در همان روز) این سه مرحله هم بدون هزینه
    الانم دو روز منتظر بانکم که ما رو معرفی کنه به دفترخانه
    میگن 5-6 روزم اونجا معطلی داره و هزینه هاشم که متفاوته.
    البته لازم به ذکره که من گفتم که سال به سال ضمانتنامه رو تمدید میکنم و واسه همین هر سال بطور جداگانه هزینه کارمزد رو میدم نه همه رو یکجا که میشه سالی 175 هزار تومن
    ولی من واقعا هم اعصابم خورد شده هم استرس گرفتم چون بامداد 26 دسامبر (5 دی) پروازمه و من هنوز درگیرم

دوستان کسی میدونه بعد از اینکه بانک فرستادمون دفتر خونه برای رهن گذاشتن خونه و بعد ضمانت نامه رو آماده بشه، بعدش چند روز کار دارم؟ ( برای کارهای وزارت علوم و نظام وظیفه و گذر نامه تا اینکه مجوز خروج صادر بشه)
    ویرایش توسط Excalibur : December 8th, 2013 در ساعت 10:34 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)