صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif Univ.Tech

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

سلام به همگی
    من یه دور فرآیند سند گذاشتن را توضیح می دهم. قبلا این فرآیند توضیح داده شده من سعی می کنم به روز شده ترش را بگم و اونجاهایی که قبلا توضیح ندادند را توضیح بدم.

اول از همه نیاز هست که شما یه نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه محل تحصیلتون بگیرید بعد وارد سایت نشا بشید و این نامه به همراه سایر مدارک را آپلود کنید و اونجا ثبت نام کنید بعد باید برید وزارت علوم پیش خانوم خسروی یا همکار بغلیش(که اون هم خانومه و اسمش را یادم نیست) بعد اون ها مدارک را چک می کنند و نامه آی تونی اتون را می خواند و می گن برید طبقه دوم پیش خانوم عصمتی مدارکتون را تایید کنه بعد بر می گردید پایین پیش آقای پاداشی ایشون هم تایید می کنه دوباره می فرستتون پیش خانوم خسروی بعد ایشون یه نامه می ده که ببرید نظام وظیفه می رید نظام وظیفه توی میدون سپاه اونجا می رید ساختمون سه اول که وارد شدید برای باجه 9 و 10 (معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیلات با هزینه شخصی(اگرم فاند دارید همون هزینه شخصی حساب می شه)) اونجا نامه دانشگاه و اون نامه ای که خانوم خسروی داده را ازتون می خواد بعد می فرستتون امور مالی کنار بانک قوامین اینجا شما سند ملک اتون را نشون می دید اون می فرسته پیش آقای کردی که سند را تایید کنه بعد از اینکه آقای کردی تایید کرد دوباره می یاید امور مالی بعد اینجا یه نامه می ده برای دفترخونه شماره 647(فکر کنم) که آدرسش خیابون خواجه نصیر نبش کوچه گیتی هستش شما سند ملک اتون را می برید اونجا و اونها دو تا استعلام ازتون می خوان یکی استعلام از اداره دارای که یه کارشناس باید بیاد ملکتون را ببینه که بالاتر از 15 میلیون قیمتش هست و وجود خارجی داره(اینجا را من شنیدم که اگه به کارشناس پول بدید قیمت را بالا هم می زنه ) و یه نامه استعلام از ثبت اسناد که اینو اگر می خواید سریع انجام بشه باید برید ثبت اسناد محل ملکتون و اونجا بگید سریع براتون تایید کنه (من شنیدم این اش ممکنه وقت گیر بشه مینیمم دو روز بود که واسه من 2 ساعته انجام شد!) بعد نامه دارایی (ثبت اسناد اینترنتیه نامه نمی خواد) را می برید دفترخونه اون می گه سه شنبه با مالک و خود مشمول بیاید که آقای کردی فقط سه شنبه ها صبح ساعت 8:30 می یان برای امضا( اگر کارتون ضروری باشه فکر کنم راه داره که یه روز دیگه هم بشه) بعد که اینا را امضا کردید دفترخونه یه نامه می ده بهتون که سندتون گرو نظام وظیفه است و سند و بهتون پس می ده. بعد می رید دوباره نظامم وظیفه امور مالی و اونجا یه نامه می ده می برید دوباره باجه 9 و 10 و اون نامه وزارت علوم و دانشگاه را می گیره می گه برید اداره گذرنامه توی ستارخان خ شهر آرا اونجا یه روز کاری کارتون وقت می گیره اگه ضبح زود برید و پاسپورت را تحویل بدید بعد با رئیس هم صحبت کنید ساعت 1 کارتون را انجام میده و مجوز خروجتون را صادر می کنه (این اینترنتیه و توی پاسپورتتون اثری ازش نیست)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
    برامون دعا کنید

سلام دوست عزیز، بجای سند ملک، میشه پول نقد رو بعنوان وثیقه گذاشت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام. من این تاپیک های بخش سربازی رو خوندم و جایی بهتر از اینجا و اسه مطرح کردن سوالم پیدا نکردم. اگر مربوط به جای دیگه است ممنون میشم که مدیرا انتقالش بدن.
    من برای پذیرش دکترا اقدام کردم . اگر پذیرش بگیرم میخام وثیقه ملکی برای سربازی بزارم. فقط یک مسئله ای هست که الان سند خونه در رهن بانک مسکن هستش برای وام مسکن (18 میلیونی) و تا ده سال آزاد نمیشه. من میتونم روی همین سند توی بانک مسکن یک تضمین 15 میلیونی برای ارائه به ناجا بگیرم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Univeristy of Tehran

سلام دوستان
    من در حال حاضر دانشجو هستم و اواسط آگوست باید برم آمریکا. شنیدم که تا زمانی که فارغ التحصیل نشیم نمیشه وثسقه گذاشت!! ( یعنی از طریق سامانه نشا اقدام کنیم و پذیرش رو به وزارت علوم نشون بدیم و اونا معافیت تحصیلی صادر کنن). میخواستم بدونم این حرف درسته یا نه؟ و از اونجایی که پروسه سند ملکی گذاشتن حداقل 2-3 هفته زمان میبره و ممکنه من دیر برسم پایان ناممو دفاع کنم میشه که کارهایی واسه سند گذاشتن رو قبل از فارغ التحصیلی انجام داد که دیگه به محدودیت زمانی بر نخورم؟
    BS GPA:15.48---MS GPA:18.51---TOEFL:97 (R:23, L:23, S:24, W:27)---V:149, Q:165, AW:3
    Applied: Ross school of Business, Vtech,Rutgers , UCF, USF, UT Arlington, Wayne State (Full fund), Mississippi State (Full fund) i

Junior Member sobhan_iust آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering. IUST

سلام دوستان،

من همینجا خوندم که بعضی از بچه ها سند مغازه گذاشتن واسه وثیقه ولی من امروز رفتم نظام وظیفه گفتن نمیشه هرچی هم اصرار کردم فایده نداشت!!!و گفتن حتما باید سند خونه باشه یا همون ملکی، ممنون میشم دوستانی که سند مغازه گذاشتن یه راهنمایی کنن بگن چطوری این کارو کردن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

سلام دوستان
    من میخوام برای امتحان برم خارج از کشور
    الانم دانشجوی کارشناسی ارشد هستم
    میتونم سند ملکی بزارم؟

Junior Member yunus آواتار ها

سلام دوستان

من قبلا شنیده بودم یک سند ملکی می تونه برای دو نفر وثیقه به حساب بیاد. پسرخاله من الان خارج از کشوره و سند خونه شون رو به عنوان وثیقه گذاشته. قیمت خونه هم که طبیعتا زیر 600-700 میلیون نیست. می خوام ببینم، من می تونم از خاله ام امضایی چیزی بگیرم که همون سند رو به عنوان وثیقه من هم به حساب بیارن؟
    من شرایطم طوریه که هرچه سریع تر باید پاسپورتم رو بگیرم و پروسه کاغذبازی های مربوط به وثیقه ملکی (شهرداری و دارایی و تخمین قیمت و ثبت اسناد و ..) خیلی طول می کشه، حدود 800 تومن هم هزینه داره. اما سند خونه خاله ام همه این کاراش انجام شده و الان هم در رهن نظام وظیفه است. کسی چیزی نمی دونه در این مورد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

نقل قول نوشته اصلی توسط yunus نمایش پست ها
    سلام دوستان

من قبلا شنیده بودم یک سند ملکی می تونه برای دو نفر وثیقه به حساب بیاد. پسرخاله من الان خارج از کشوره و سند خونه شون رو به عنوان وثیقه گذاشته. قیمت خونه هم که طبیعتا زیر 600-700 میلیون نیست. می خوام ببینم، من می تونم از خاله ام امضایی چیزی بگیرم که همون سند رو به عنوان وثیقه من هم به حساب بیارن؟
    من شرایطم طوریه که هرچه سریع تر باید پاسپورتم رو بگیرم و پروسه کاغذبازی های مربوط به وثیقه ملکی (شهرداری و دارایی و تخمین قیمت و ثبت اسناد و ..) خیلی طول می کشه، حدود 800 تومن هم هزینه داره. اما سند خونه خاله ام همه این کاراش انجام شده و الان هم در رهن نظام وظیفه است. کسی چیزی نمی دونه در این مورد؟
    من امروز از نظام وظیفه استان پرسیدم گفتند سند ملکی نمیشه
    کلا حذف شده است
    باید پول نقد بزارید

سلام
    آقا من اگه سند خونمون رو بذارم به رهن یه بانک که توش آشنا داریم و بعد از اون بانک ضمانت نامه بانکی بگیرم اوکیه؟
    راستی من شنیدم بعضی بانکها وثیقه می گیرن ضمانت نامه مال میدن اگر آشنا داشته باشین! کسی از ان قضیه اطلاع داره؟
    با تشکر

Junior Member

سلام
    کسی اطلاع داره که هنوز وثیقه‌ی ملکی می‌شه گذاشت یا نه؟!
    لطفا اگه اطلاعی دارین بگین، برای من خیلی مهمه.
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)