صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

نقل قول نوشته اصلی توسط emadda نمایش پست ها
    من شنیدم که نمیشه باید حتمن سنده آپارتمان باشه شما متمآنید که زمین میشه ؟
    من سند مغازه گذاشتم.پس چنین حرفی‌ صحت نداره

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Hero

دوستان برای وثیقه ملکی ایا پرداخت عوارش شهرداری (مثل نوسازی، فضای سبز...) لازمه یا ربطی به وثیقه نداره؟

Junior Member

خیر، برای وثیقه نیازی به پرداخت عوارض ملک نیست. تجربه ای که من داشتم گواهی ارزیابی قیمت ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری و قبضهای آب، برق و تلفن نیاز بود. ضمنا هزینه تنطیم سند بر اساس مبلغ وثیقه تعیین می شود و بعضا قابل توجه هست اما بعضی از ارگانها نظیر وزارت علوم با ثبت اسناد قرارداد دارند و تخفیف قابل توجهی برای هزینه های تنظیم سند در دفتر خانه برای وثیقه گذار در نظر می گیرند.

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

خونه اگه هنوز سندش گیره بانک باشه هم میشه؟؟

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_rx نمایش پست ها
    خونه اگه هنوز سندش گیره بانک باشه هم میشه؟؟
    البته بخوای این سند رو بذاری تو بانک نه نظام وظیفه

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_storm نمایش پست ها
    سلام بچه ها، بازم کسی پروسه ی جدید رو برا ما توضیح نداد تا اینکه رفتیم دنبالشو الان سیر تا پیازشو براتون میگم:

1- نامه از وزارت علوم به نظام وظیفه رو می برید به نظام وظیفه ، موقع ورود میرید به بخش معافیت تحصیلی ، نامه رو میگیره و براتون اجازه ی ورود صادر می کنه و با اون میرید تو ، میرید به سالن 3
    2- در سالن 3 میرید به امور مالی، نامه رو با سندتون بهش نشون میدید ( گروهبان 1 سهرابی ) ، میگه سند رو ببرید پیش رئیس امور مالی ، میرید اونجا نشونه استوار محمد کردی میدید
    3- آقای کردی سند رو تایید میکنه و میگه دوباره برید پیش آقای سهرابی و بهش بگید بنویسه !
    4- سهرابی اینجا اذیتتون میکنه و میگه برو تو حیاط پوشه بگیر در فتوکپی، اونجا که رفتید محض احتیاط از همه مدارکتون یه کپی بگیرید
    5- برمیگردید پیش سهرابی، سند و نامه وزارت علوم و پوشه رو ازتون میگیره میگه برو باجه 12 پیش ستوان 2 محسن خانی ، اون بهتون دو تا فرم میده پر میکنید و انگشت میزنید بهش میدید و مهر میکنه
    6- فرم ها رو دوباره می برید پیش سهرابی ، اون امضا و اینا میکنه و میگه برو پیش کردی و امضاش میکنه ، کردی میفرسته دوباره پیش سهرابی که نامه به دفترخانه رو بهتون بده
    ** نامه به کارشناس رسمی دادگستری هم برای کارشناسی بهتون میده! نکته! اگه سند مال شهرشتان باشه، کارشناس از تهران نمیاد! بلکه نامه رو خطاب به دادگستری شهرتون میده تا ببرید اونجا یه کارشناس بگیرید و ببرید که ملک رو کارشناسی کنه. من همون روز رفتم شمال و نامه رو بردم دادگستری و یه کارشناس گرفتم 100,000 تومن هم بیشتر بهش ندادم!
    7- میرید با اون نامه به دفترخانه (معمولا دفترخانه 922 تو خیابون شهید نامجو پشت نظام وظیفه که به راحتی با تاکسی میشه رفت اونجا)
    8- دفترخانه ازتون سند و نامه ی سهرابی رو میگیره و بهتون میگه که کپی سند، کپی بنچاق (اگه داره البته)، کپی کارت ملی و شناسنامه ی مشمول و صاحب سند، یک فیش تلفن یا برق خصوصی ، نامه استعلام از ثبت و دارایی ، نامه ی کارشناسی کارشناس رسمی دادگستری، رو با اصل تمامی این مدارک بهش ارائه کنید.
    9- دفترخانه مراحل کار رو انجام میده و میگه که سه شنبه 9 صبح اونجا باشید تا استوار محمد کردی بیاد اونجا و امضا کنید و سند رو در رهن نظام وظیفه بزارید.
    10- روز سه شنبه کردی میاد و امضا میکنه و 10 دقیقه بعد شما کارتون اونجا تموم میشه. راستی دفترخانه 260,000 تومن از ما گرفت!!!
    11- دفترخانه بهتون نامه میده و میرید نظام وظیفه پیش سهرابی، سهرابی یه فرم میده بهتون که برید باجه 12. باجه 12 بهتون نامه میده به باجه 2. باجه 2 امضا میکنه و مهر و نامه ی وزارت علوم رو بهتون میده.
    ** قبل رفتن به وزارت علوم حتما نامه ی نظام وظیفه به وزارت علوم رو تو سایت نشا تو قسمت وظایف شما آپلود کنید و بعد مراجعه کنید.

نکته: شما تحت هیچ شرایطی با شهر خودتون کاری ندارید. حتی اگه سند مال شهرستان باشه و یا محل سکونت شما شهرستان باشه ، باز هم باید تمامی مراحل وزارت علوم و نظام وظیفه رو از تهران پیگیری کنید. فقط و فقط برای استعلام شهرداری و دارایی و کارشناسی ملک (در صورتی که ملک مال شهرستان باشه) باید به شهرتون رجوع کنید.
    بسیار ممنون از توضیحات این دوست گرامی.
    اگه یکی لطف کنی یه کمک فوری به من کنه، خیلی ممنون میشم.
    من امشب از شهرستان راه میوفتم که صبح زود برسم تهران، اول میرم وزارت علوم کارای اولیه، بعدش ایشالا نظام وظیفه...
    من فکر میکردم واسه نظام وظیفه فعلا فقط اون نامه وزارت علوم (معرفی به نظام) رو میخوام اما طبق این توضیحات باید سند خونه شهرستان همراهم باشه ؟!!؟
    بجز همون اصل مدارکی که توی نشا آپلود کردم، مدرک دیگه ای نیاز نیست؟
    سپاس
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    بسیار ممنون از توضیحات این دوست گرامی.
    اگه یکی لطف کنی یه کمک فوری به من کنه، خیلی ممنون میشم.
    من امشب از شهرستان راه میوفتم که صبح زود برسم تهران، اول میرم وزارت علوم کارای اولیه، بعدش ایشالا نظام وظیفه...
    من فکر میکردم واسه نظام وظیفه فعلا فقط اون نامه وزارت علوم (معرفی به نظام) رو میخوام اما طبق این توضیحات باید سند خونه شهرستان همراهم باشه ؟!!؟
    بجز همون اصل مدارکی که توی نشا آپلود کردم، مدرک دیگه ای نیاز نیست؟
    سپاس
    sry that I don't have persian language installed cause' I've just changed my win. I refer you to the second point I mentioned in my post, just see number 2
    تنها راه سعادت بشر.......... فکر مثبت و کمک به هم نوع

این نامه ی اولیه وزارت علوم که می بریم نظام وظیفه چه طوری باید بگیرم؟

از دانشگاه نامه باید برای وزارت علوم بگیرم؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    این نامه ی اولیه وزارت علوم که می بریم نظام وظیفه چه طوری باید بگیرم؟

از دانشگاه نامه باید برای وزارت علوم بگیرم؟
    هیچ ربطی به دانشگاه نداره،
    به 3 مدرک زیر نیاز دارید:
    1. اصل نامه پذیرش از یک دانشگاه مورد تایید در یک دوره مورد تایید !
    2. اصل مدرک زبان (آزمون های مورد تایید و نمره حدنصاب در سایت نشا ملاحظه شود)
    3. مدرک فارغ التحصیلی یا همان برگه دانشگاه خطاب به نظام وظیفه (که تنها مدرک مبنی بر فارغ التحصیلی ما ها است !)

ابتدا این مدارک را آپلود می کنید در سایت نشا، سپس با در دست داشتن اصل آنها به اداره اعزام وزارت علوم واقع در میدان فردوسی، خیابان موسوی مراجعه میکنید (ابتدا به خانوم خسروی سپس آقای پاداشی)، و پس از تایید آنها همان روز نامه معرفی به نظام وظیفه را دریافت میکنید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    هیچ ربطی به دانشگاه نداره،
    به 3 مدرک زیر نیاز دارید:
    1. اصل نامه پذیرش از یک دانشگاه مورد تایید در یک دوره مورد تایید !
    2. اصل مدرک زبان (آزمون های مورد تایید و نمره حدنصاب در سایت نشا ملاحظه شود)
    3. مدرک فارغ التحصیلی یا همان برگه دانشگاه خطاب به نظام وظیفه (که تنها مدرک مبنی بر فارغ التحصیلی ما ها است !)

من 2 تا از درسام نمره هاش نیومده به خاطر این مراسم مسخره هم تا 12 شهریور دانشگاه تعطیله

از طرفی دانشگاه گفته 31 شهریور فارغ التحصیل هستی
    اگه دانشگاه به من همون نامه فارغ التحصیلی (معرفی به نظام وظیفه) 31 شهریور به من بده به پروازم که 9 روز بعدش هست میرسم؟ (9 مهر)

یعنی همه کارای وثیقه... گذرنامه....وزارت علوم 8 روزه درست میشه؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)