صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: تمدید گذرنامه برای گرفتن گرین کارت و شهروندی

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

پیش فرض پاسخ : تمدید پاسپورت برای گرفتن گرین کارت و citizen

ممنون از پاسخ کامل شما,

پس اين داستان من براي گرفتن گرين کارت مشکلي نداره و فقط ممکنه نتونم ايران ديگه برم که اونم برام مهم نيست. اينطوري خيلي خوبه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    استاد ممنون از پاسخ کامل شما ...

پس من برای تمدید پاسپورت در امریکا هیچ مشکلی ندارم ؟ نه من اصلاً ایران رفتن رو فراموش کردم ... دیگه ایران نمی رم ... گرفتن سیتیزن رو هم به خاطر ورود به ایران نگفتم ... فقط خواستم بدونم با این پاسپورت منقضی شده میشه تمدیدش کرد و گرین کارت گرفت یا نه ...

البته اینی که گفتین جالبه چون من دیدم که عموم و خانواده اش با پاسپورت امریکایی شون اومدن ایران و ویزا گرفته بودن برای ایران ...

من اگر شهروند کشور دیگه ای بشم و برم ایران ، می تونند من رو به خاطر فرار از سربازی تو فرودگاه بازداشت کنند ؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    همچین چیزی که می فرمایید فقط در دو حالت زیر ممکن هست:
    1. عموتون چنان نام و نام خانوادگی و محل تولدش رو عوض کرده که هیچ آثاری از ایران توش نبوده ، و نمایندگی ایران متوجه نشده و به عنوان کسی که اصلیت غیر ایرانی داره توی پاس امریکایش ویزای ایران رو صادر کرده
    2. عموتون با مکاتبه با وزارت امورخارجه درخواست ترک تابعیت ایرانیش رو نموده و این درخواست مورد موافقت قرار گرفته است
    گزینه دوم محاله، چون تا به حال هیچ (یعنی حتی یک مورد) درخواست ترک تابعیت هم توسط هیئت وزیران مورد بررسی قرار نگرفته، چه برسه به اینکه تصویب شده باشه. مورد اول هم گرچه محال نیست اما بعیده. شما (منظورم اشکان) مطمئنی عموتون با ویزا اومدن ایران و نه با پاسپورت ایرانی؟

رشته و دانشگاه
    آلمان

بله 100% مطمئنم ... 6 سال پیش بود البته .... با خانواده اش ... گفتند با پاس امریکایی مون اومدیم ... مگه اینکه خواستند کلاس بزارن D:

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    گزینه دوم محاله، چون تا به حال هیچ (یعنی حتی یک مورد) درخواست ترک تابعیت هم توسط هیئت وزیران مورد بررسی قرار نگرفته، چه برسه به اینکه تصویب شده باشه. مورد اول هم گرچه محال نیست اما بعیده. شما (منظورم اشکان) مطمئنی عموتون با ویزا اومدن ایران و نه با پاسپورت ایرانی؟
    شما به بایگانی وزارت امور خارجه دسترسی دارید ؟‏ من خودم شخصا سه تا ایرانی رو می شناسم که ترک تابعیت کرده اند ؛ دو تا شان با ویزا 30 روزه وارد ایران می شوند و نفر آخر وزارت امور خارجه درخواستش رو مرتب رد می کنه ؛ فقط ایرانی تبار ها یی که رسما ترک تابعیت نموده اند و شماره ی گواهی ترک تابعیت دارند امکان اخذ روادید ایران توی پاس های غیر ایرانی شون دارند

Banned

دوست عزیزم
    دقیقا این سئوال برای من پیش اومده ولی به یک نکته ی خیلی جالب در آمریکا برخورد کردم .
    شما میتونید نام و نام خانوادگیتون رو توی آمریکا تغییر بدید !!!!
    این کار 100% شدنیه ، معمولا این کار انجام میشه البته من همچین چیزی رو دیدم که طرف اومده اسم و فامیلیش رو عوض کرده .
    ولی از ادامه ماجرا که آیا به ایران اومده یا نه خبر ندارم .
    شما یه تحقیق بکن . ولی به نظر من اگر بتونید اقامت آمریکا بگیرید و درخواست بدید که اسم و فامیلیتون رو عوض کنن و بعد از 7-8 سال سروکله تون برای پاسپورت ایرانیتون پیدا نشه ، قائدتا میتونید به عنوان یک توریست آمریکایی برای دیدن ابنیه های تاریخی ایران !!! حتما به ایران سفر کنید .
    پیگیر این موضوع باشید حتما .

نقل قول نوشته اصلی توسط crackestan نمایش پست ها
    دوست عزیزمدقیقا این سئوال برای من پیش اومده ولی به یک نکته ی خیلی جالب در آمریکا برخورد کردم .شما میتونید نام و نام خانوادگیتون رو توی آمریکا تغییر بدید !!!!این کار 100% شدنیه ، معمولا این کار انجام میشه البته من همچین چیزی رو دیدم که طرف اومده اسم و فامیلیش رو عوض کرده .ولی از ادامه ماجرا که آیا به ایران اومده یا نه خبر ندارم .شما یه تحقیق بکن . ولی به نظر من اگر بتونید اقامت آمریکا بگیرید و درخواست بدید که اسم و فامیلیتون رو عوض کنن و بعد از 7-8 سال سروکله تون برای پاسپورت ایرانیتون پیدا نشه ، قائدتا میتونید به عنوان یک توریست آمریکایی برای دیدن ابنیه های تاریخی ایران !!! حتما به ایران سفر کنید .پیگیر این موضوع باشید حتما .
    شما همه جای دنیا می تونید نام تون عوض کنید من جمله ایران خودمون‏‏ ، حتی توی بعضی از کشور های اروپایی می تونید نام خانوادگی پارتنر تون روی خودتون بگذارید ولی نمی تونید محل تولد تون تغییر دهید و یا برای گرفتن ویزای ایران اصالتت تون را کتمان کنید در ضمن عدم مطابقت مدارک خارجی شما با ایرانی تون ی مشکلی برای شما در رابطه به گرفتن پاسپورت ایرانی تون و سفر به ایران ایجاد نمی کند
    ویرایش توسط Pearson : December 6th, 2011 در ساعت 03:36 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    شما به بایگانی وزارت امور خارجه دسترسی دارید ؟‏ من خودم شخصا سه تا ایرانی رو می شناسم که ترک تابعیت کرده اند ؛ دو تا شان با ویزا 30 روزه وارد ایران می شوند و نفر آخر وزارت امور خارجه درخواستش رو مرتب رد می کنه ؛ فقط ایرانی تبار ها یی که رسما ترک تابعیت نموده اند و شماره ی گواهی ترک تابعیت دارند امکان اخذ روادید ایران توی پاس های غیر ایرانی شون دارند
    ترک تابعیت به وزارت امور خارجه ارتباطی نداشته و مسئولیت هیئت وزیران بوده. البته امکان تفویض اختیار وجود داره که تا وقتی که من می دونستم اتفاق نیفتاده بود. دسترسی به دستور کارهای غیر محرمانه هیئت وزیران برای عموم آزاده و به دلایل کاری من یک زمانی مرورشون کردم. جالبه که موارد پذیرش ترک تابعیت بوده. این موارد در چندسال اخیر اتفاق افتاده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    ترک تابعیت به وزارت امور خارجه ارتباطی نداشته و مسئولیت هیئت وزیران بوده. البته امکان تفویض اختیار وجود داره که تا وقتی که من می دونستم اتفاق نیفتاده بود. دسترسی به دستور کارهای غیر محرمانه هیئت وزیران برای عموم آزاده و به دلایل کاری من یک زمانی مرورشون کردم. جالبه که موارد پذیرش ترک تابعیت بوده. این موارد در چندسال اخیر اتفاق افتاده؟
    خیر خیلی قدیمی هست. در مورد دو ایرانی که در سوئد می شناسم یکیش مربوط به 40 سال و دیگری حداقل 25 سال پیش هست.
    اتفاقا یکی شون رو من تابستان پیش در ایران ملاقات کردم و علتش رو پرسدیم که گفتند قوانین سوئد در 40 سال پیش متقاضی اخذ تبعیت سوئدی رو ملزم می کرد حتما ترک تابعیت کرده باشد. ازش پرسیدم چرا پس بعدش دوباره درخواست بازگیری تبعیت ایرانیتون رو نکردید که گفت وقتی نداشتم و فکر می کردم که هیچ وقت به ایران نمی یام. جالب بود که بعد از 40 سال مجبور شده بود برای یک سفر تجاری به ایران سفر کند.
    البته ترک تابعیت ایران هیچ مزیتی نخواهد داشت و ممکن است توی قوانین ارث به مشکل بخورید و همینطور اگر همسر ایرانی داشته باشید بچه تون مجبور به گرفتن ویزا برای رفتن به ایران شود. کلا هیچ استفاده ای ندارد و این اتفاق بسیار به ندرت در بین ایرانی ها افتاده است.

رشته و دانشگاه
    آلمان

نکتۀ جالبی رو متوجه شدم ...

با توجه به اینکه من آلمان هستم این موارد رو میگم ....

در آلمان برای تمدید پاسپورت اگر دانشجو باشید که مشکلی نداره ولی اگر دانشجو نباشید و سرباز باشید ، امکان تمدید پاسپورت نیست ... یعنی برای تمدید پاسپورت ، کارت پایان خدمت یا معافیت لازمه ...

نکتۀ جالب اینکه برای امریکا و کانادا کارت پایان خدمت لازم نیست ... الان که مدارک لازم برای تجدید گذرنامه رو از سایت های کنسولگری ایران در کانادا و امریکا دانلود کردم و نگاه کردم این رو متوجه شدم ...

انگار هر چی از ایران دور تر باشی ، شر کمتری گریبان گیرته ....

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    در آلمان برای تمدید پاسپورت اگر دانشجو باشید که مشکلی نداره ولی اگر دانشجو نباشید و سرباز باشید ، امکان تمدید پاسپورت نیست ... یعنی برای تمدید پاسپورت ، کارت پایان خدمت یا معافیت لازمه ...
    انگار هر چی از ایران دور تر باشی ، شر کمتری گریبان گیرته ....
    بله لازمه باید جزو مدارک ارائه شود ولی معناش این نیست که اگر کارت پایان خدمت نداشته باشی از داشتن پاسپورت محروم می شوید
    به هیچ وجه شما از داشتن پاسپورت ایرانی محروم نمی شوید

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)