صفحه 3 از 21 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 203

موضوع: ارسال مدرك با پست غير اكسپرس (معمولي)

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

پیش فرض پاسخ : ارسال مدرك با پست غير اكسپرس(معمولي) چند روز طول ميكشه؟

طبق اماری که من از مسئول پست گرفتم .پست اکپرس برای اروپا بسته به کشور بین 2 تا 3 هفته و برای کانادا بین 3 تا 5 هفته بسته به جاش! امریکا رو نگفت طرف!
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

پست معمولی از ایران به اروپا خیلی مطمئن هست و نا مطمئنی بیشتر واسه بسته هایی هست که از اروپا به ایران فرستاده می شه ، من 2 تا بسته باهم برای فنلاند ارسال کردم یکی با پست معمولی و یکی با DHL ، جالبه بدونید اونی که با پست معمولی فرستادم زودتر رسید ، در مورد بسته هایی با محدودیت زمان و ارزش نیستید حتما از پست معمولی استفاده کنید ،ولی در مورد پست سفارشی بدونید حداقل یه ماه طول می کشه برسونه در کل پست خطرناکیه پست سفارشی ایران!
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Junior Member

بلاخره کتابهای من با پست هوایی ایران رسید جالبه بدونین با پست هوایی در عرض 13روز و فقط کتاب بوده که یه کم گرون شده یعنی کیلویی 15000 تومن!!

Junior Member

سلام
    من این تاپیک را خوندم ولی‌ حقیقتش آخر سر نفهمیدم پست معمولی‌ بهتره یا سفارشی!!!
    من واسه اروپا دارم فقط ۲ تا نامه REC میفرستم اصلا هم ددلآین نداره(عجله ندارم) خطر نداره با این پست معمولی‌ یا سفارشی بفرستم؟
    من یه باجه پستی رفتم که اصلا پست سفارشی(که خودش میگفت پیشتاز )نداشت. کدوم باجه تو تهران مطمئنه و این سرویس را داره؟
    ممنون میشم راهنمیم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Farboud
    سلام
    من این تاپیک را خوندم ولی‌ حقیقتش آخر سر نفهمیدم پست معمولی‌ بهتره یا سفارشی!!!
    من واسه اروپا دارم فقط ۲ تا نامه REC میفرستم اصلا هم ددلآین نداره(عجله ندارم) خطر نداره با این پست معمولی‌ یا سفارشی بفرستم؟
    من یه باجه پستی رفتم که اصلا پست سفارشی(که خودش میگفت پیشتاز )نداشت. کدوم باجه تو تهران مطمئنه و این سرویس را داره؟
    ممنون میشم راهنمیم کنید
    پست سفارشی خیلی هم خوبه.... نمی دونم آماری که اینجاست چقدر مطمئن هست... من خودم برای کانادا با پست سفارشی بسته فرستادم و 10 روزه رسید.... و برای آمریکا DHL فرستادم و اون هم 8-9 روزه رسید!!!.... پس چه کاریه... اگر عجله ندارین با همون پست سفارشی بفرستن، مطمئنه.... پست خانه شهرک غرب و پست خانه صادقیه هر دو پیشتاز دارن، من که امتحان کردم و مشکلی نداشته....
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member emperial آواتار ها

@ farboud

همون پست معمولی از همش بهتره اگر عجله نداری. فقط تو دفاتر پست Air-mail هم بهش میگن و همشون هم دارن. موقع فرستادن هم یک رسید با بارکد بهت میدن که داشتن بارکد نشونه اینه که بسته اصلاً گم نخواهد شد.

Junior Member

من می خوام یه سری اطلاعاتی رو که در رابطه با پست در جریان اپلای به دست اوردم در اختایرتون بذارم:

1- تجربه ی خودم: من 4 تا بسته رو با پستای خصوصی فرستادم و 8 تا رو با پست معمولی. 2 بسته ای که با aramex فرستادم یکی 2.5 روزه و یکی 3.5 روزه رسید آمریکا، 2 بسته رو با TNT فرستادم کانادا که 2 تاشون 6 روزه رسید کانادا! 8 تا بسته ای هم که با پست معمولی فرستادم آمریکا از 5 روز تا 8 روز رسیده بودن به مقصد. در نهایت کلی حرص خوردم که چرا اون 4 تا رو با پست خصوصی فرستادم چون هزینه ی 8 تا معمولی شد اندازه ی یه دونه aramex
    2- تجربه ی دوستم: اون 19 تا بسته با پست معمولی فرستاد آمریکا، کانادا و آلمان که 2 تاشون 4 روزه رسیدن و بقیه از 6 روز تا 8 روز!
    3- اطلاعاتی که از آقای مسئول دفتر پستی شریف به دست اوردم: ایشون که بیش از 30 ساله که تو پست کار می کنن و فوق العاده آدم دقیق و پرکاری هستن به من گفتن که به دوستاتون بگید که مثل شما به پست جمهوری اسلامی بیشتر اعتماد داشته باشن و اینقدر پول به این پستای خصوصی ندن. می گفتن که پست ایران به عنوان 2ومین پست مطمئن دنیا معرفی شده و هیچ بسته ی پستی تا حالا در پست گم نشده، اگه هم تو ایران بسته ای به مقصد نرسه مطمئن باشید یا آدرس رو خودتون اشتباه دادید یا گیرنده منزل نبوده و بسته برگشت می خوره تو دفتر پستی می مونه تا نهایتا بایگانی بشه. می گفتن شما وقتی بسته ای رو پست می کنید بدون اینکه خودتون بفهمید بستتون بیمه میشه و در صورت مفقود یا معیوب شدن چند برابر ارزش بسته بهتون بر می گرده. نکته ی دیگه ای هم که در مورد تفاوت پست معمولی و سفارشی برای خارج از کشور اشاره می کردن این بود که در پست سفارشی به شما یک قبض رسید میدن که فقط تا مرز ایران اعتبار داره و بعد از اون برای خارجیا فاقد ارزشه. پس پول اضافه ندید و با پست معمولی بفرستید. هرچند که رسیدی به شما نمی دیم ولی دقیقا شرایط سفارشی رو داره و به علت معمولی بودن بسته زودتر هم می رسه چون توی گمرک روی بسته های سفارشی حساسیت بیشتری هست.

یه نکته ی دیگه اینکه پست های TNT و aramex با DHL فرق دارن! بسته هایی که با DHL می رن آدرس ایران روشون می خوره و بازم تو Clearance Delay می مونن و دیرتر میرسن، اما aramex و TNT اول می رن امارات آدرس امارات روشون می خوره و برا آمریکا فرستاده می شن، اینه که حساسیتی روشون نیست و سریعتر می رسن.

امیدوارم تجربیات و اطلاعات من بتونه کمک دوستان کرده باشه. فقط یه نکته ای رو که جدیدا متوجه شدم رو هم بگم اینکه بسته هایی که از آمریکا برای ایران فرستاده میشه دیرتر از زمانی می رسه که همون بسته از ایران به آمریکا فرستاده بشه.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

آقا من ۱۹ تا دانشگاه اپلی‌ کردم، و تمام مدارکم رو با پست معمولی‌ فرستادم، دیرترین بستهٔ من ۸ روز رسید، و زود‌ترین ۴ روز
    اصلا نیازی نیست که پول به این پستهای خصوصی بدین، چون اون‌ها کلی‌ طول میکش تا وارد سیستم بشه، اما نیازی نیست ۳۰ هزار تومن پول بدید، من برا میچیگن تکه فرستادم، و ۴ روز رسید
    فکر کنم اگه صبح‌های ۱ شنبه بفرستید، خیلی‌ زود میرسه

سلام. با توجه به توضیحاتی که در قبل دادید اگر من بخواهم یه بسته را برای یه دانشگاه توی انگلیس بفرستم با پست عادی چقدر طول میکشه؟ بهترین زمان ارسال صبح یک شنبه است؟ ممنون میشم زودتر جواب بدهید چون خیلی عجله دارم. می خواهم تقریبا یک هفته ای برسه.

ApplyAbroad Hero

تا حالا شده کسی با پست معمولی یا پست سفارشی بفرسته و بسته اش گم بشه ؟
    goodbye forever

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)