صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 203

موضوع: ارسال مدرك با پست غير اكسپرس (معمولي)

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

پیش فرض پاسخ : ارسال مدرك با پست غير اكسپرس(معمولي) چند روز طول ميكشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negar123 نمایش پست ها
    سلام. با توجه به توضیحاتی که در قبل دادید اگر من بخواهم یه بسته را برای یه دانشگاه توی انگلیس بفرستم با پست عادی چقدر طول میکشه؟ بهترین زمان ارسال صبح یک شنبه است؟ ممنون میشم زودتر جواب بدهید چون خیلی عجله دارم. می خواهم تقریبا یک هفته ای برسه.
    اگر روی یک هفته دارید حساب میکنید اصلا به فکر پست ایرانی ( از هر نوعی ) نباشید. برید با tnt یا dhl بفرستید. راستش یک شنبه صبح و 2شنبه زمان های خیلی خوبی هستند .
    در مورد جواب دوستمون صادق خان: من خودم به شخصهکسی را ندیدم که بگه بستم گم شده ولی مامور پست میگفت برای هر جایی غیر از آمریکا با پست ایران بفرستید مشکلی نداره ( میتونم بگم کدوم شعبه بود تا خودتون هم بپرسید ) ولی اینو بگم دیده شده تا 1ماه برای آمریکا طول کشیده.
    I am back to AA.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    تا حالا شده کسی با پست معمولی یا پست سفارشی بفرسته و بسته اش گم بشه ؟
    بله. ممکنه مدارکتون بره کنگو.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%DA%AF%D9%88

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    بله. ممکنه مدارکتون بره کنگو.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%DA%AF%D9%88
    این که دسته گل DHL هست ، من سئوالم در مورد پست معمولی و سفارشی هست که خود شرکت پست ایران میفرسته.
    goodbye forever

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

شرمنده. متوجه سوال نشده بودم. از پست معمولی تا حالا نشنیدم که گم بشه. ولی DHL که خیلی دقیق تر از پست معمولی کار میکنه چنین اتقافی براش افتاده، چه برسه به پست معمولی. البته این اتفاقات خیلی نادره. من خودم با پست معمولی نمی فرستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    شرمنده. متوجه سوال نشده بودم. از پست معمولی تا حالا نشنیدم که گم بشه. ولی DHL که خیلی دقیق تر از پست معمولی کار میکنه چنین اتقافی براش افتاده، چه برسه به پست معمولی. البته این اتفاقات خیلی نادره. من خودم با پست معمولی نمی فرستم.
    توصیه منو بپذیرید، فقط پسته معمولی‌

من ساله گذشته، برای خودم و دوستان حدود ۲۱ یا ۲۲ تا بسته به جاهای مختلف آمریکا، کانادا و آلمان فرستادم، که همشون به مقصد رسیدن، و جالبه که یکیشون ۵ روز، یکیشون ۶ روز و بقیه نهایتان ۱۰ روز رسیدن، اگر فقط کاغذ و مدارک اپلیکیشن رو میفرستید، نگران نباشید، حتما میرسه، ۲۰۰۰ تومن کجا، و ۵۰۰۰۰ تومن کجا، حالا انتخاب با خودتون است

نقل قول نوشته اصلی توسط eh.pgss نمایش پست ها
    توصیه منو بپذیرید، فقط پسته معمولی‌

من ساله گذشته، برای خودم و دوستان حدود ۲۱ یا ۲۲ تا بسته به جاهای مختلف آمریکا، کانادا و آلمان فرستادم، که همشون به مقصد رسیدن، و جالبه که یکیشون ۵ روز، یکیشون ۶ روز و بقیه نهایتان ۱۰ روز رسیدن، اگر فقط کاغذ و مدارک اپلیکیشن رو میفرستید، نگران نباشید، حتما میرسه، ۲۰۰۰ تومن کجا، و ۵۰۰۰۰ تومن کجا، حالا انتخاب با خودتون است
    سلام دوست من
    لطفا بگيد كه چه جوري مطمئن شديد كه كي رسيده؟؟ آيا مي شه اينترنتي ترك كرد؟؟ يا را ديگه اي وجود داره؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    این که دسته گل DHL هست ، من سئوالم در مورد پست معمولی و سفارشی هست که خود شرکت پست ایران میفرسته.
    بر اساس پاسخی که کارمندان امور بین الملل دانشگاه آزاد دادند، گفتند پست های سفارشی ایران بین 2 هفته تا 1 ماه به مقصد می رسند، حتی مواردی هم داشتیم که تا 3 ماه بعد رسیدند !!

لذا توصیه می کنم اگر کمتر از 1 ماه وقت دارید و هزینه برای شما سخت نیست با TNT/DHL بفرستید، اگر هم وقت زیاد دارید (مثلا 2 یا 3 ماه) اعتماد کنید و با پست معمولی بفرستید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    سلام دوست من
    لطفا بگيد كه چه جوري مطمئن شديد كه كي رسيده؟؟ آيا مي شه اينترنتي ترك كرد؟؟ يا را ديگه اي وجود داره؟؟
    ممنون
    سلام

خوب معلومه که نمی‌شه اینترنتی ترک کرد، اما وقتی‌ میرسه به دانشگاه، توی سایتشون میزنن که مدارک تو رسیده، و تاریخشو هم میزنن.

الان هم که اینجا هستم و از ایران برام پست می‌کنن، خیلی‌ راحت و زود میرسه، پس به نظر من اصلا پول به این پست‌های خصوصی ندهید، واقعا نیازی نیست.

حالا تصمیم با خودتون است!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط codec نمایش پست ها
    بر اساس پاسخی که کارمندان امور بین الملل دانشگاه آزاد دادند، گفتند پست های سفارشی ایران بین 2 هفته تا 1 ماه به مقصد می رسند، حتی مواردی هم داشتیم که تا 3 ماه بعد رسیدند !!

لذا توصیه می کنم اگر کمتر از 1 ماه وقت دارید و هزینه برای شما سخت نیست با TNT/DHL بفرستید، اگر هم وقت زیاد دارید (مثلا 2 یا 3 ماه) اعتماد کنید و با پست معمولی بفرستید.
    آخه چرا وقتی‌ آگاهی‌ نداری، همینجوری میگی‌ ۲ تا ۳ ماه، مگه میخوای فیل پست کنی‌ که ۳ ماه توی راه باشه، برادر جان، اگه به حرف من ایمان نداری، میتونی‌ بری اداره پست مرکزی تهران(چهار راه لشکر) و قسمت پست خارجه، و از مسئولش بپرسی‌(من زیاد رفتم، و باهاش آشنا شدم، اسمش عباس آقا بود، فامیلشو نمیدونم) که پست مدارک دانشگاه به آمریکا، کانادا یا اروپا(فقط کاغذ) چقدر طول میکش، شاید اونوقت دیگه نگی‌ ۲ تا ۳ ماه.

البته پست سفارشی چون باید ۲ مرتبه ثبت بشه، چند روز بیش از پست معمولی‌ طول میکش، اما پست معمولی‌ گاهی‌ ۵ روز هم میرسه، من خودم رکورد ۵ و ۶ روز هم با پست معمولی‌ داشتم، و بیش از ۱۰ روز هم برام طول نکشیده

ارادتمندیم

نقل قول نوشته اصلی توسط eh.pgss نمایش پست ها
    آخه چرا وقتی‌ آگاهی‌ نداری، همینجوری میگی‌ ۲ تا ۳ ماه، مگه میخوای فیل پست کنی‌ که ۳ ماه توی راه باشه، برادر جان، اگه به حرف من ایمان نداری، میتونی‌ بری اداره پست مرکزی تهران(چهار راه لشکر) و قسمت پست خارجه، و از مسئولش بپرسی‌(من زیاد رفتم، و باهاش آشنا شدم، اسمش عباس آقا بود، فامیلشو نمیدونم) که پست مدارک دانشگاه به آمریکا، کانادا یا اروپا(فقط کاغذ) چقدر طول میکش، شاید اونوقت دیگه نگی‌ ۲ تا ۳ ماه.

البته پست سفارشی چون باید ۲ مرتبه ثبت بشه، چند روز بیش از پست معمولی‌ طول میکش، اما پست معمولی‌ گاهی‌ ۵ روز هم میرسه، من خودم رکورد ۵ و ۶ روز هم با پست معمولی‌ داشتم، و بیش از ۱۰ روز هم برام طول نکشیده

ارادتمندیم
    لطفا قبل از اینکه اظهار نظری کنید، خوب جملات پست قبلی بنده را بخوانید!

موضوعی که گفتم، حرف مسئول ارسال کننده مدارک بخش بین الملل دانشگاه آزاد بود، نه تجربه خودم...
    ایشان به من چنین حرفی زدند و گفتند مواردی برایمان پیش آمد که پست ایران چند ماه بعد رسید، بعد به خنده گفت "پست ایران هست دیگه، یکبار دیدید تو هواپیما جا موند"! تکرار می کنم که این فقط یک نقل قول بود.

ضمنا بنده نگفتم 3 ماهه می رسند، گفتند 1 ماه نهایت در نظر بگیرید که تجربه اش را برای ارسال یک پاکت کاغذی دارم، بنده گفتم سعی کنید زود تر بفرستید، نه اینکه اصلا نفرستید!

تجربه خودم در مورد TNT گران قیمت: 13 روز قبل بنده با TNT چند بسته به کانادا فرستادم متاسفانه به خاطر تعطیلات سال نو، هنوز بسته ها در انبار تورنتو هست و تازه امروز در حال پخش کردن آن ها هستند.
    به من گفته بودند بسته های TNT 3 روزه می رسد که شد 13 روز.

پس یک کلام، به حرف هیچ کس اعتماد نکنید، با هر روشی که خودتان فکر می کنید راحت هست ارسال کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)