صفحه 93 از 94 نخستنخست ... 43838485868788899091929394 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 933

موضوع: راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    فکر کنم منظورم اشتباه برداشت کردین من حتی یک جمله هم از مقاله قبلیم و مقاله دیگران کپی نکردم. همه رو به قول گفتنی پارافرایز کردم و از این موضوع اطلاع داشتم به خاطر همین هم هست دو بار چک کردم مشکل اصلی این هست که من فکر می کنم ادیتور براساس دیدگاه شخصی ریجکت کرده. هیچ جواب که نشون بده درصد مشابهت چند هست ارائه نکرده و صرفا به صورت کلی گفته زیاد هست. وقتی شما مقاله رو از نظر مشابهت چک می کنین خروجیش کامل مشخص هست. وقتی در صد مشابهت برای من 10 در صد بود نمی تونه برای ایشون این همه بالا باشه. شکلی که ایشون نوشته از دو برابر هم بیشتر میزنه. ما حداکثر میزان مشابهتون 25 در صد هست و در صد مناسب هم 15 در صد. من فکر می کنم به دلیل نبود نویسنده بزرگ در مقاله ایشون دسک ریجکت کردن که از مسائل آینده جلوگیری کن نه به خاطر مشابهت. مشابهت خودم چک کردم
    این نکته رو بگم که مجله ایمپکت بالا داشته و معروف هست و نویسنده هم فقط خودم بودم
    بالاخره میزان مشابهت 10 درصده یا 25 درصد؟ بالاخره large amount of textual overlap چیه که بهتون گفتن؟
    من بعید میدونم حدس شما درست باشه. وقتی ی ادیتور بخواد مقاله ای رو رد بکنه خیلی صاف و صریح میاد میگه مقاله شما استاندارهای کیفی ما رو پاس نمیکنه و بنابراین ریجکت. نیاز نیست مقاله کسی رو با همچین ایرادی رد کنن که هیچ توجیهی نداره.
    مجلات ایمپکت بالا خیلی رک میگن مقاله شما در حد ما نیست شرمنده! همین
    من همچنان معتقدم حرف این بنده خدا خیلی بی ربط نیست، یا متن یا شاید ی بخشی که لزوما متنی نیست از مقاله کس دیگه وارد مقاله شده. یعنی الان که شما میگین متنتون عاری از کپی برداری هست، لاجرم شک آدم میره ب سمت کپی (مستقیم یا غیرمستقیم) اطلاعات علمی و فنی (مثلا تاثیر ایکس رو بر ایگرگ در مقاله قبلی ب صورت جدول بیان شده در مقاله جدید ب صورت گراف یا حالا هر چی - یعنی ی چیز رو به دو شکل ظاهری متفاوت بیان کردن)

مقالتون رو دوباره ی بررسی دقیقتر بکنین و به ی جای دیگه بفرستین
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    بالاخره میزان مشابهت 10 درصده یا 25 درصد؟ بالاخره large amount of textual overlap چیه که بهتون گفتن؟
    من بعید میدونم حدس شما درست باشه. وقتی ی ادیتور بخواد مقاله ای رو رد بکنه خیلی صاف و صریح میاد میگه مقاله شما استاندارهای کیفی ما رو پاس نمیکنه و بنابراین ریجکت. نیاز نیست مقاله کسی رو با همچین ایرادی رد کنن که هیچ توجیهی نداره.
    مجلات ایمپکت بالا خیلی رک میگن مقاله شما در حد ما نیست شرمنده! همین
    من همچنان معتقدم حرف این بنده خدا خیلی بی ربط نیست، یا متن یا شاید ی بخشی که لزوما متنی نیست از مقاله کس دیگه وارد مقاله شده. یعنی الان که شما میگین متنتون عاری از کپی برداری هست، لاجرم شک آدم میره ب سمت کپی (مستقیم یا غیرمستقیم) اطلاعات علمی و فنی (مثلا تاثیر ایکس رو بر ایگرگ در مقاله قبلی ب صورت جدول بیان شده در مقاله جدید ب صورت گراف یا حالا هر چی - یعنی ی چیز رو به دو شکل ظاهری متفاوت بیان کردن)

مقالتون رو دوباره ی بررسی دقیقتر بکنین و به ی جای دیگه بفرستین
    مقاله من 10 در صد مشابهتش شد(خودم از طریق نرم افزار چک کردم اونها هیچی نگفتن). میگم به طور معمول مشابهتی که در مجلات پذیرفته می شه حداکثر 25 در صد هست یک موضوع کلی بیان کردم. این مجله هم هیچی نگفت یعنی مقدار مشابهت متنی را بیان نکرد. فقط همون جمله که بالا قرار دادید گفت (large amount of textual overlap). حالا مقدارش چند هست نمی دونم یعنی خودشون اعلام نکردن.
    متنی که بالا قرار دادم داره از در صد مشابهت متنی صحبت می کنه و نرم افزار ithenticate میگه. اگه موضوع کپی اطلاعات علمی هم باشه چرا ارجاع نداده ایشون که واضح من به مشابهت با آثار دیگران متهم کرد. کلا نابودم کرد رفت. به هر حال من همه کارهام خودم ماه ها زحمت کشیدم و انجام دادم کارها علمی رو هیچ جوره کپی نکردم.
    به خودشون ایمیل بزنم و در خواست جزئیات کنم؟ ایمیلش در سایت ژورنال نیست. واقعا برام جای سوال هست برام جواب ریجکتش مهم نیست. الان بعد از این همه زمان گذاشتن احساس می کنم واقعا در حقم بی انصافی شده. دو سال هست که دارم روی این مدل کار می کنم و حالا این طوری جواب شنیدن واقعا کلمات نمی تونه توصیفش کنه
    ویرایش توسط phdboy : July 5th, 2022 در ساعت 06:07 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نظر شما در مورد این جمله large amount of textual overlap چی هست؟

Junior Member

سلام
    مقاله خودتون دوباره بررسی کنید با نرم افزار نه، یعنی خودتون متن دوباره بخونین و هرچی شبیه کارهای قبلی شما بود تغییر بدین و دوباره نویسی کنید.
    درنهایت کار شما با این ژورنال فعلی تمام است و باید دنبال ژورنال جدید باشید. یعنی وقت خودتون با ارسال ایمیل دوباره به این ژورنال تلف نکنید.

موفق باشید

نظر شما در مورد این جمله large amount of textual overlap چی هست؟
    مقاله من 10 در صد مشابهتش شد(خودم از طریق نرم افزار چک کردم اونها هیچی نگفتن). میگم به طور معمول مشابهتی که در مجلات پذیرفته می شه حداکثر 25 در صد هست یک موضوع کلی بیان کردم. این مجله هم هیچی نگفت یعنی مقدار مشابهت متنی را بیان نکرد. فقط همون جمله که بالا قرار دادید گفت (large amount of textual overlap). حالا مقدارش چند هست نمی دونم یعنی خودشون اعلام نکردن.
    متنی که بالا قرار دادم داره از در صد مشابهت متنی صحبت می کنه و نرم افزار ithenticate میگه. اگه موضوع کپی اطلاعات علمی هم باشه چرا ارجاع نداده ایشون که واضح من به مشابهت با آثار دیگران متهم کرد. کلا نابودم کرد رفت. به هر حال من همه کارهام خودم ماه ها زحمت کشیدم و انجام دادم کارها علمی رو هیچ جوره کپی نکردم.
    به خودشون ایمیل بزنم و در خواست جزئیات کنم؟ ایمیلش در سایت ژورنال نیست. واقعا برام جای سوال هست برام جواب ریجکتش مهم نیست. الان بعد از این همه زمان گذاشتن احساس می کنم واقعا در حقم بی انصافی شده. دو سال هست که دارم روی این مدل کار می کنم و حالا این طوری جواب شنیدن واقعا کلمات نمی تونه توصیفش کنه
    عبارت large amount of ... میگه که قسمت قابل توجهی از کار از جای دیگه برداشت شده، حالا ممکنه مستقیم باشه یا غیر مستقیم. ممکنه متنی باشه ممکنم هست علمی باشه. از این حالات خارج نیست.
    میشه به خودشون ایمیل زد و توضیح بیشتر خواست. این حق شماست و هیچ ایرادی نداره. اما مسیله اینجاست که مکاتبه با مجله دردی از شما دوا نمیکنه. تجربه میگه که بعد از این قبیل چالش ها، مجله مورد نظر رو ببوسی بزاری کنار. قبلا هم به شما عرض کردم که کلا بیخیال این داستان بشین و به کارهای دیگه تون یا اگه فقط همین کار دستتون هست بپردازین و بفرستینش ی جای دیگه بدون فوت وقت حالا دیگه باز خود دانید.

در ضمن کسی دو سال تلاش شما رو نابود نکرده. نهایتش مقاله شما ی ماه در این مجله معطل بوده، الان میتونین هر کاری که دلتون میخاد باهاش بکنین. مهم تر اینکه من اصلا و اصلا اون قسمت از حرفاتون در مورد اینکه ایمیلشون شمارو طوری داغون کرده که نمیتونین توصیفش کنین رو نمیتونم درک نمیکنم. جای شما بودم همون لحظه که ایمیل مجله دستم رسید پاکش میکردم و همون لحظه درجا ی مجله دیگه سابمیت میکردم. البته این در شرایطی هست که به کار خودتون اطمینان داشته باشین و بدونین کپی برداری از جای دیگه نیست
    موفق باشین

Junior Member

دوستان من میخوام در یکی از مجلات ASME مقاله مو سابمیت کنم یسری سوال درمورد کشورهای تحریم شده داره. اولین سوالش اینه
    Is this manuscript being submitted by you only in your personal capacity as author and not on behalf of any government agency, organization or institution in a Sanctioned Country?

چون من دانشجوی دانشگاه تهران هستم و درواقع وابسته له اون دانشگاه هستم این سوال رو باید نه بزنم؟ اگر بزنم بله سوال بعدی داره که به این شکل هست.
    If you are submitting this manuscript on behalf of any government agency, organization or institution in a Sanctioned Country, is the primary function of such government agency, organization or institution inside the academic or research fields?

کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zese1366 نمایش پست ها
    دوستان من میخوام در یکی از مجلات ASME مقاله مو سابمیت کنم یسری سوال درمورد کشورهای تحریم شده داره. اولین سوالش اینه
    Is this manuscript being submitted by you only in your personal capacity as author and not on behalf of any government agency, organization or institution in a Sanctioned Country?

چون من دانشجوی دانشگاه تهران هستم و درواقع وابسته له اون دانشگاه هستم این سوال رو باید نه بزنم؟ اگر بزنم بله سوال بعدی داره که به این شکل هست.
    If you are submitting this manuscript on behalf of any government agency, organization or institution in a Sanctioned Country, is the primary function of such government agency, organization or institution inside the academic or research fields?

کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

شما در جواب اون سوال باید بزنین خیر، نه بخاطر اینکه مقاله تون کارش راه بیفته. نه. این بیشتر به مقالاتی اشاره داره که طرف برای انجامش فاند دولتی ای چیزی گرفته باشه که بعید میدونم در دانشگاهی از دانشگاه های ایران این داستان باشه.
    بحث بعدی اینه که وقتی شما مواجه میشین با ی سری ژورنالهای این چنینی، اولین کاری که باید بکنین (البته اگه من بودم این کار رو میکردم) اینه که سایت مجله رو ببنیدن و برین سراغ یک مجله دیگه که از همون اول آیه یاس نباشن.
    در سالهای اخیر تعداد مقالات ارسالی از ایران در مجلات asme بشدت کاهش یافته (البته قبلنام در سالهای قبل همچین تعریفی نداشت) و این البته نه بخاطر تحریم و این داستان هاست. به نظرم دلیل اصلیش ضعف خود مجلات انجمن مکانیک امریکا، یا بهتر بگم خوبیه بیش از حد انتشاراتی چون قدر قدرتی چون الزویر در مقایسه با asme است. مجلات انتشاراتی چون الزویر از جنبه های بسیار زیادی بهتر از انتشارات انجمنی چون ای اس ام ایست. شخصا هیچ وقت حتی به asme فکر هم نمیکنم چه برسه به اینکه بخوام به عنوان یک گزینه برای ارسال مقاله روش حساب باز کنم. علت این داستان هم بسیار زیاد و از جنبه های مختلف قابل بررسی است که مجالش نیست و چه بسا لازم هم نیست. در کل خاطرتون باشه که گره ای که با دست باز میشه با دندون باز نمیکنن. شما هدفتون چاپ مقاله تون در یک نشریه معتبره، خوب این امکان رو انتشارات دیگه در اختیارتون قرار میدن و اساسا نیازی به فکر کردن به انتشاراتی چون ای اس ام ای نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    متن هایی که از مقالات دیگه با توجه به برداشت خودمون در مقاله استفاده می کنیم مثلا در قسمت مقدمه یا کارهای مرتبط، و رفرنس هم میدیم آیا نیاز هست پرمیشن هم از ناشر بگیریم؟ اگه لازم هست چطور؟ مثلا الزویر در رایت لینک تنها برای پایان نامه پرمیشن هست و مقاله اصلا نیست؟
    آیا این نوع استفاده جزو استفاده منصفانه نمیشه؟

سلام دوستان
    متن هایی که از مقالات دیگه با توجه به برداشت خودمون در مقاله استفاده می کنیم مثلا در قسمت مقدمه یا کارهای مرتبط، و رفرنس هم میدیم آیا نیاز هست پرمیشن هم از ناشر بگیریم؟ اگه لازم هست چطور؟ مثلا الزویر در رایت لینک تنها برای پایان نامه پرمیشن هست و مقاله اصلا نیست؟
    بسلام. برای "Paraphrase" کردن، رفرنس دادن کفایت می کند.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

سلام دوستان
    پرمیشن صرفا برای عکس، جدول و استفاده از یافته های یک مقاله یا کتاب دیگه س.
    اینکه شما یک قسمت از مقدمه یک مقاله رو بردارین و با ادبیات و زبان خودتون بنویسین نه تنها گرفتن پرمیشن نمیخاد بلکه نیاز به مرجع دهی هم نداره
    اساسا پرمیشن برای وقتیه که شما ی چیزی رو که مال یک نفر دیگه ست رو بیاری استفاده کنی. مثلا همین مثال خودتون، متن مقدمه مقالات معمولا حاوی اطلاعات علمی خود نویسنده نیست، صرفا شخص میاد و یک مقدمه ای از اون موضوع بیان میکنه. اگه شما عینا قسمت قابل ملاحظه ای رو کپی نکنین و به بیان خودتون مجدد بنویسین، اصول اخلاقی رو رعایت کردین، مگه اینکه مثلا چند خط از مقدمه مقاله ای رو عینا کپی کنین که اونوقت گرفتار کراس چک میشین