صفحه 43 از 94 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 933

موضوع: راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali842500 نمایش پست ها
    سلام. در قسمت مربوط به راهنمایی نویسنده متن زیر قسمت دابل لاین دقیقا منظورش چیه؟
    Original research papers (preferably no more than 40 double line spaced manuscript pages including tables and illustrations), review articles, discussion of published papers (not to exceed six double line spaced manuscript pages including any figures and tables), to be received no later than six months after online publication of the original paper); book reviews.
    فکر کنم میگه کل مقالهای تخصصی ریسرچ، فاصله گذاری بین خطوطش دبل لاین اسپیسینگ و ترجیحا نباید بیشتر از 40 صفحه بشه و مقالات ریویو و کامنتی و بحث بر روی مقالات تازه چاپ شده که بیشتر از 6 ماه از انتشار آنلاین آن ها نمی گذرد نباید بیشتر از 6 صفحه دبل لاین اسپیسینگ شوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    landscape architecture

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

خیر... عنوان باید باشه... منظور مشخصات authors هست...
    از شما دو نسخه از manuscript درخواست شده:
    یک نسخه با اطلاعات کامل title و عناوین نویسندگان و affiliation اونها یعنی manuscript کامل... و نسخه دوم بدون اطلاعات نویسندگان و affiliation اونها...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ممنون از راهنمایی تون
    این قسمت رو میشه توضیح بدید؟ یعنی داوری که نمیخایم بخونه؟؟
    Should you wish to indicate your non-preferred reviewers, enter the reviewer's information into the textboxes below and click the "Non-Preferred Reviewer" designation button. When you are finished, click "Save and Continue."
    و اینکه ژورنال گفته جدول و دیاگرام و .. رو جدا بفرستم ولی جدولها تو فایل ورد باشه ولی برای آپلود کردن گفته همه باید با فرمت jpg باشه یعنی تو مقاله اصلی همه چیز رو وارد کنم ولی تو مقاله داوری عکس و جدولها رو جداگانه در قالب jpg اپلود کنم؟؟؟
    و آخرین سوال هیچ کجای سایت نخواسته نویسنده مسول مشخص بشه و مسول منم ولی استادمون اسمش اوله این ماجراش چطور میشه؟؟؟
    ممنون.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوست عزیزم،
    پاسخ قسمت اول:
    Should you wish to indicate your non-preferred reviewers, enter the reviewer's information into the textboxes below and click the "Non-Preferred Reviewer" designation button. When you are finished, click "Save and Continue
    ببینید، کلا دو جور داور رو میتونین معرفی کنین:
    - داورایی که شما ترجیح میدین اونا داوری مقالتونو به عهده بگیرن که preferred میگن بهشون.
    - داورایی که وقتی معرفیشون میکنین، هیچ اولویتی نمیدین بهشون، یعن یهر کدوم که داوری مقالتونو به عهده بگیرن، براتون مهم نیست و همشون از اهمیت یکسانی برخوردارن. اینا میشن non-preferred.
    پس تا اینجا ما دو جور داورو میتونیم معرفی کنیم.
    گاهی وقتا، تو ژورنالا، ادیتور (کسی که داره این مکاتباتو با شما انجام میده)، ازتون میخواد مثلا پنج تا داورو معرفی کنین، اما قرار نیست منیوسکریپت شما رو به همشون بفرسته برای داوری، ازتون میخواد، از بین این پنج تا، مثلا دو تا رو preferred کنین ،یا یکی رو. خب؟ یعنی اینکه شما کدومو ترجیح میدین؟ که من ادیتور مقاله رو بدم به اون دداور؟ چون گاهی ادیتور عمدا تعداد داور بیشتر درخواست میکنه از شما، تا خودش پی ببره که فیلد مقاله شما دقیقا چیه. و اینکه ممکنه مثلا شما داور مرتبطی رو به عنوان داور ترجیحی (preferred) معرفی نکنین، اونوقت خود ادیتور یک یدیگه ازون داورارو انتخاب میکنه برای داوری مقاله شما. الان موضوع روشن شد؟ پس الان شما باید یه داور مرتبط با فیلدتونو به عنوان داور "ترجیح میدم این آدم داوری کنه" معرفی کنین، مابقی هم که نان-پریفرد هستن. پس بغل اسم اون داور ترجیحی، تیک بزنین.
    سوال دوم:
    و اینکه ژورنال گفته جدول و دیاگرام و .. رو جدا بفرستم ولی جدولها تو فایل ورد باشه ولی برای آپلود کردن گفته همه باید با فرمت jpg باشه یعنی تو مقاله اصلی همه چیز رو وارد کنم ولی تو مقاله داوری عکس و جدولها رو جداگانه در قالب jpg اپلود کنم؟؟؟
    عزیز، شما کلا یه دونه پی دی اف (یا فایل وورد) رو قراره آپلود کنین، قرار نیست برا داور یکی، برا ادیتور یکی. این کارو نکنین ها! شما کلا، یه دونه فایل منیوسکریپت رو تو خود سایت ژورناله اپلود کنین، اون jpeg هم برای بعد از اکسپت به درد میخوره، اونو فعلا آپلود نکنین، نهایتش اینه که میگن اینا رو هم اپلود کن!!! خب اونوقت همه رو تو یه فایل زیپ میذارین و آپلود میکنین. اکی؟ اما، برا یاینکه ببینین، جداول و عکسا رو کجای مقالتون باید بذارین، اونو تو guide for authors بخونین. تو سایت ژورنال هم هست.
    سوال سوم:
    و آخرین سوال هیچ کجای سایت نخواسته نویسنده مسول مشخص بشه و مسول منم ولی استادمون اسمش اوله این ماجراش چطور میشه؟؟؟
    من یه سوالی دارم:
    الان استاد خودش تجربه آپلود مقاله داره و اینو گردن شما گذاشته؟؟؟؟ این کاری که الان شده، یعنی اینکه زحمت نوشتن، ویرایش ،پیگیری و.... با شماست، و شما مسئول مکاتبات هستین و تمام رحمات به گردن شماست، اما، اسم استاد اسم اوله، و در نهایت یعنی اون بیشترین کارو داره انجام میده، یعنی از این مقاله سهم شما شاید سی و پنج درصد باشه. وقتی اسم کسی اسم اوله، مقاله تقریبا به اسم اون تموم میشه. درو واقع شما کار کمتری کردین. هرکسم مقالتونو بخونه، میگه خب دیگه، بیشترین کارو اون کسی انجام داده که اسمش اوله.
    امیدوارم توضیحاتم قانع کننده باشه.
    موفق باشین.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها

- داورایی که شما ترجیح میدین اونا داوری مقالتونو به عهده بگیرن که preferred میگن بهشون.
    - داورایی که وقتی معرفیشون میکنین، هیچ اولویتی نمیدین بهشون، یعن یهر کدوم که داوری مقالتونو به عهده بگیرن، براتون مهم نیست و همشون از اهمیت یکسانی برخوردارن. اینا میشن non-preferred.

مجلاتی که من دیده ام non-preferred معمولا یعنی کسانی که شما نمیخواهید مقاله شما را داوری کنند (حالا بهر دلیلی). البته دلیلی نیست که ادیتور حتما قبول کنه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مجلاتی که من دیده ام non-preferred معمولا یعنی کسانی که شما نمیخواهید مقاله شما را داوری کنند (حالا بهر دلیلی). البته دلیلی نیست که ادیتور حتما قبول کنه.
    سلام دوستم،
    حقیقتشو بخواین من در تمام عمر پژوهشیم (که ناچیزم هست البته!) به preferred ها برخورد کردم. ولی بعید میدونم ژورنال اجازه بده که ما اسم داورایی که دوست داریمو بنویسیم. به نظرم قسمت non-preferred وجود نداره، و دوقسمت داریم، preferred و سایرین. اگه البته شما به چشمتون نان-پریفرد خورده که پس بنده قبول میکنم حرف شما رو.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام دوستم،
    حقیقتشو بخواین من در تمام عمر پژوهشیم (که ناچیزم هست البته!) به preferred ها برخورد کردم. ولی بعید میدونم ژورنال اجازه بده که ما اسم داورایی که دوست داریمو بنویسیم. به نظرم قسمت non-preferred وجود نداره، و دوقسمت داریم، preferred و سایرین. اگه البته شما به چشمتون نان-پریفرد خورده که پس بنده قبول میکنم حرف شما رو.
    موفق باشید
    چرا بعضی مجله ها یک بخش برای preferred دارند و یک بخش برای non-preferred. من خودم تا حالا چند بار کسانی که سابقه بدی باهاشون داشتم را در بخش non-prferred زدم. کلا منظور اینه که اگر فکر میکنید یک داور بدلایل شخصی یا تعصبات خاص (مثلا روش شما رقیبی برای روش اونه یا اینکه از روش اون انتقادی کرده اید و غیره) ممکنه در بررسی مقاله شما objective نباشه تقاضا بدید که ترجیحا اون فرد جزو داوران مقاله شما نباشه. در مورد preferred هم طبعا داور نباید conflict of interest داشته باشه ولی اگر فکر میکنید داور بخصوصی ممکنه از کار شما خوشش بیاد میتونید اسمش رو پیشنهاد کنید.

بهر حال در نهایت هم preferred و هم non-preferred صرفا پیشنهاد و ترجیح شماست و تضمینی نیست که ادیتور قبول کند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا بعضی مجله ها یک بخش برای preferred دارند و یک بخش برای non-preferred. من خودم تا حالا چند بار کسانی که سابقه بدی باهاشون داشتم را در بخش non-prferred زدم. کلا منظور اینه که اگر فکر میکنید یک داور بدلایل شخصی یا تعصبات خاص (مثلا روش شما رقیبی برای روش اونه یا اینکه از روش اون انتقادی کرده اید و غیره) ممکنه در بررسی مقاله شما objective نباشه تقاضا بدید که ترجیحا اون فرد جزو داوران مقاله شما نباشه. در مورد preferred هم طبعا داور نباید conflict of interest داشته باشه ولی اگر فکر میکنید داور بخصوصی ممکنه از کار شما خوشش بیاد میتونید اسمش رو پیشنهاد کنید.

بهر حال در نهایت هم preferred و هم non-preferred صرفا پیشنهاد و ترجیح شماست و تضمینی نیست که ادیتور قبول کند.
    سلام دوستم،
    موفق باشید

در ادامه اضافه میکنم:

- موارد نژاد پرستانه (عرض کردم قبلا دوستی از دوستان خودم مقالات چینی و عرب رو نخونده ریجکت میکرد و هزارتا اشکال غیر منطقی میگرفت ازشون، برعکسشم در مواردی برای م ایرانی ها اتفاق میفتاد)
    - مواردی که شما با یه ادیتور و یا داور خاص در ژورنال های دیگه مشکلی داشتید به هر دلیلی چون ممکنه همزمان توی چند ژورنال همکاری داشته باشن
    - موارد قومیتی و ملیتی (مثلا داوری از اسراییل مقاله ای از فلسطین زیر دستش بره)
    - موارد رقابتی (دانشگاهی و یا استادی داره راجع به موضوع x کار میکنه و تیم تحقیقاتی شما رقیب اونها به حساب میاد)
    و....

"میتونه" مواردی باشه که شما داور و یا ادم خاصی رو ترجیح ندید.
    البته مواردی که گفتم خیلی کلیه و دلیلی نداره توی فضای اکادمیک حتما اون جو حاکم باشه. من فقط کلی گفتم
    مثلا توی مورد اخر من موردی رو میدونم از استاد های دانشگاه که اتفاقا به قصد تیم رقیب رو به عنوان داور معرفی میکردند تا چلنج بیشتر و زیباتری اتفاق بیفته و معتقد بودن این کار باعث پیشرفت بیشتر میشه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    landscape architecture

ممنون از پاسخ هاتون ولی برای انتخاب داور فقط گزینه داور non prefered داره و من یا باید انتخاب کنم یا کلا انتخاب نکنم پس با این تفاسیر انتخاب نکنم رچند داوریم طولانی تر نمیشه؟؟
    برای قسمت عکسها تو دستو العمل نوشته غیر از جدول همه چیز باید fig خطاب بشه و با فرمت jpg اپلود بشه,من یک.دیاگرام دارم تو کارم, که تو ورد تهیه کردمش تو قسمت اپلود نوشته تمام جدولها و فیگرها رو با فرمت jpg اپلود کنید تو متن مشخص کنید جدول یک اینجا و ...
    الان سوال من اینه که من باید از جدول و دیگرامم اسکرین شات بگیرم بصورت image اپلود کنم,چون همه عکسها رو بصورت زیپ قبول نمیکنه باید جداگانه اپلود کنم
    و برای اسم استاد,عملا استاد فقط استاد بوده ولاغیر! تمام زحمات با من و دوستم بوده که نقش مادونفریکسان بوده و خواستیم کنار اسم مون ستاره بزنیم که این امکان نداشت سایت بارگزاری!سوال من اینه که استادمون گفته تو مسول باش و من چطور این رو انتخاب کنم در.شرایطی که تو سایت این آپشن رو نداره...
    ببخشید اگر غلط املایی داشت با موبایل تایپ کردم
    سلام دوست عزیزم،
    پاسخ قسمت اول:
    Should you wish to indicate your non-preferred reviewers, enter the reviewer's information into the textboxes below and click the "Non-Preferred Reviewer" designation button. When you are finished, click "Save and Continue
    پس تا اینجا ما دو جور داورو میتونیم معرفی کنیم.
    گاهی وقتا، تو ژورنالا، ادیتور (کسی که داره این مکاتباتو با شما انجام میده)، ازتون میخواد مثلا پنج تا داورو معرفی کنین، اما قرار نیست منیوسکریپت شما رو به همشون بفرسته برای داوری، ازتون میخواد، از بین این پنج تا، مثلا دو تا رو preferred کنین ،یا یکی رو. خب؟ یعنی اینکه شما کدومو ترجیح میدین؟ که من ادیتور مقاله رو بدم به اون دداور؟ چون گاهی ادیتور عمدا تعداد داور بیشتر درخواست میکنه از شما، تا خودش پی ببره که فیلد مقاله شما دقیقا چیه. و اینکه ممکنه مثلا شما داور مرتبطی رو به عنوان داور ترجیحی (preferred) معرفی نکنین، اونوقت خود ادیتور یک یدیگه ازون داورارو انتخاب میکنه برای داوری مقاله شما. الان موضوع روشن شد؟ پس الان شما باید یه داور مرتبط با فیلدتونو به عنوان داور "ترجیح میدم این آدم داوری کنه" معرفی کنین، مابقی هم که نان-پریفرد هستن. پس بغل اسم اون داور ترجیحی، تیک بزنین.
    سوال دوم:
    عزیز، شما کلا یه دونه پی دی اف (یا فایل وورد) رو قراره آپلود کنین، قرار نیست برا داور یکی، برا ادیتور یکی. این کارو نکنین ها! شما کلا، یه دونه فایل منیوسکریپت رو تو خود سایت ژورناله اپلود کنین، اون jpeg هم برای بعد از اکسپت به درد میخوره، اونو فعلا آپلود نکنین، نهایتش اینه که میگن اینا رو هم اپلود کن!!! خب اونوقت همه رو تو یه فایل زیپ میذارین و آپلود میکنین. اکی؟ اما، برا یاینکه ببینین، جداول و عکسا رو کجای مقالتون باید بذارین، اونو تو guide for authors بخونین. تو سایت ژورنال هم هست.
    سوال سوم:
    من یه سوالی دارم:
    الان استاد خودش تجربه آپلود مقاله داره و اینو گردن شما گذاشته؟؟؟؟ این کاری که الان شده، یعنی اینکه زحمت نوشتن، ویرایش ،پیگیری و.... با شماست، و شما مسئول مکاتبات هستین و تمام رحمات به گردن شماست، اما، اسم استاد اسم اوله، و در نهایت یعنی اون بیشترین کارو داره انجام میده، یعنی از این مقاله سهم شما شاید سی و پنج درصد باشه. وقتی اسم کسی اسم اوله، مقاله تقریبا به اسم اون تموم میشه. درو واقع شما کار کمتری کردین. هرکسم مقالتونو بخونه، میگه خب دیگه، بیشترین کارو اون کسی انجام داده که اسمش اوله.
    امیدوارم توضیحاتم قانع کننده باشه.
    موفق باشین.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze23 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ هاتون ولی برای انتخاب داور فقط گزینه داور non prefered داره و من یا باید انتخاب کنم یا کلا انتخاب نکنم پس با این تفاسیر انتخاب نکنم رچند داوریم طولانی تر نمیشه؟؟
    برای قسمت عکسها تو دستو العمل نوشته غیر از جدول همه چیز باید fig خطاب بشه و با فرمت jpg اپلود بشه,من یک.دیاگرام دارم تو کارم, که تو ورد تهیه کردمش تو قسمت اپلود نوشته تمام جدولها و فیگرها رو با فرمت jpg اپلود کنید تو متن مشخص کنید جدول یک اینجا و ...
    الان سوال من اینه که من باید از جدول و دیگرامم اسکرین شات بگیرم بصورت image اپلود کنم,چون همه عکسها رو بصورت زیپ قبول نمیکنه باید جداگانه اپلود کنم
    و برای اسم استاد,عملا استاد فقط استاد بوده ولاغیر! تمام زحمات با من و دوستم بوده که نقش مادونفریکسان بوده و خواستیم کنار اسم مون ستاره بزنیم که این امکان نداشت سایت بارگزاری!سوال من اینه که استادمون گفته تو مسول باش و من چطور این رو انتخاب کنم در.شرایطی که تو سایت این آپشن رو نداره...
    ببخشید اگر غلط املایی داشت با موبایل تایپ کردم
    سلام به دوست عزیزم،
    برای انتخاب داور فقط گزینه داور non prefered داره و من یا باید انتخاب کنم یا کلا انتخاب نکنم پس با این تفاسیر انتخاب نکنم رچند داوریم طولانی تر نمیشه؟؟
    -این قسمتو صبر میکنیم تا دوستان هم بیان نظر بدن، هر چند به نظرم انتخاب داور نان پریفرد ربطی به تسریع داوری مقاله نداره. به نظرمخالی بذارین. ولی ایا مطمئن هستین که جای دیگه ای نخواسته که داور انتخاب کنین؟؟
    -پس جداگانه آپلود کنین، آره هم اسکرین شات، هم اینکه از خود فیگر، با پرینت اسکرین رو کی بوردتون، عکس بگیرین، ببرین تو پینت یا فتوشاپ پیست کنین، مرتب کنین، بعد ازش jpeg دخیره کنین، اگه مشکلی بود بهم پیام بزنین بیشتر توضیح میدم. نمیخواد زیپ کنین ،همه رو جداگونه آپلود کنین.
    - شما باید تو خود منیوسکریپت کنار اسمتون ستاره بزنین. اما موقع سابمیت، باید اسمتونو به عنوان نویسنده اول (first author) بنویسین و اسم استادو دوم بنویسین.
    اینطوری نشون میده که شما نویسنده اولین. اسم استادو هم آخر بنویسین. الان شما ب اکانت خودتون رفتین دارین سابمیت میکنین؟ اگه اره که احتمالا خود سایت اسم شما رو میزنه نویسنده اول، اگه نه، کنار اسمتون، یه قسمتی هست به اسم : corresponding author که اونو برای خودتون اگه تیک بزنین میشین نویسنده مسئول. من موندم نقش اساتید (بعضی اساتید نه همه) تو این دانشگاهها دقیقا چیه!!!
    غلط املاییم ندارین! موفق باشین!

ApplyAbroad Guru

انتخاب یا عدم انتخاب داور تاثیر چندانی در تسریع روند داوری ندارد. فقط ممکن است یک کمی کار ادیتور را راحت کند.