صفحه 81 از 94 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 933

موضوع: راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

به نظرم نگرانی شما بی مورده !
    حالا شاید داوری مقالات ایرانی رو یکم لفتش بدن ولی خیلی بعید میدونم مقاله رو (مثلا) مثل ویزای آمریکا رد کنن، فقط واسه اینکه در مورد موضوع های خاص چون انرژی و یا نفت و گاز باشه.
    اگر مقاله شما از جهت علمی سطح قابل قبولی داشته باشه، به نظرم قطعا چاپ میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط megsas نمایش پست ها
    دوستان و اساتید گرامی سوالی ذهن بنده رو درگیر کرده و اونم در مورد نوع مقالاتی است که از سمت نویسنده های ایرانی برای مجلات خارجی و آمریکایی ارسال میشه و توسط این مجلات ریجکت میشه... سوالم اینه که چه نوع مقالاتی ریجکت میشه (تاجاییکه میدونم مثلا امکان داره به اساتید دانشگاههای خاص مثل مالک اشتر یا شاهد حساس باشند یا مقالاتی که در مورد رشته های خاص مثل هوافضا، نفت و گاز و پتروشیمی و یا هسته ای حساس اند و امکان داره ریجکت کنند).
    من از دیتا ست پایگاه داده uci و از داده های شبیه سازی شده توربین گازی یک کشتی استفاده کردم. با توجه به اینکه توربین گازی یک فناوری های تک محسوب میشه ... آیا امکان داره مقاله من ریجکت بشه؟
    امکان داره به خاطر اینکه توربین گازی در کشتی، هواپیما، هلی کوپتر کاربرد داره، مقاله ریجکت بشه و زحمت من هیچ بشه؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط avines نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه مقاله در مورد رسم گراف دارم و اماده سابمیت به ژورنال هست. این اولین تجربه من هست خواهش میکنم لطفا راهنماییم کنید که چگونه ژورنال رو پیدا کنم که در حد Q3 یا Q4 باشه و بدون دردسر در زمان کوتاه و بدون هزینه پذیرش و چاپ بشه؟

یک دنیا ممنونم
    پیش از هر چیز، مقاله ای که مهیا کردید رو نشون ی بلد، مثل استاد راهنما یا کسی که در حوزه مقاله شما مقاله میده، بدید. این شخص میتونه به شما بگه که اساسا مقاله شما ارزش ارسال یا چاپ رو داره یا نه، اگه داره کدوم مجلات بهترن.
    با توجه به موضوعی که عنوان کردید به نظر مقالات زیادی بصورت چاپ شده هست. همچنین چون تجربه اولتون هست مشاوره با یک کارشناس میتونه خیلی کمک بکنه. مثلا به عقیده من هیچ وقت در مجلات Q3 یا خصوصا Q4 مقاله ندید. این مجلات و مقالات اون برای خارجیها هیچ ارزش یا در خوشبینانه ترین حالت ارزش بسیار کمی داره. در داخل هم همین داستان هست، مجلات درجه ۳ و ۴ زیاد معتبر نیستند. شاید بهتر باشه بجای مجلات خارجی درجه ۳ یا ۴، به مجلات داخلی که علمی پژوهشی هستند بفرستید که ارزش گذاری بعضا برابری بامجلات آی اس آی میشن
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام دوستان
    یه مقاله برای یه نشریه ای اس ای سابمیت کرده بودم که الان جوابش اومده و درخواست اصلاحات کلی کردن (همون مقاله ای که صفحه قبل بحثش رو کرده بودم).می خواستم بپرسم من چطوری باید متن manuscript رو تغییربدم؟ اولا می خوام بدوم من هر چیز کوچکی رو که تغییر میدم باید یه علامت بزارم که اونا متوجه تغییرات بشن؟؟ ... مثلا خیلی از جاها هست که یه کلمه (نسبتا کم اهمیت)باید حذف بشه (فرض کنید ایرادات گرامر زبان انگلیسی هست) من باید حتما یه علامتی بزارم که داور متوجه بشه یا لازم نیست؟
    اون جاهایی که مثلا یه جمله تغیر میکنه چطور؟ اگه جمله قبلی حذف بشه وجمله جدید رو با فونت قرمز اضافه کنم کافیه؟
    یک سری اشکال کوچیک هم خودم پیدا کردم که داور چیزی نگفته؟ الان مشکلی نداره که اونا رو هم درست کنم؟

خود ادیتور اینجوری گفته:

Please also highlight the changes to your manuscript within the document by using bold or colored text.

بنظرتون هر جا رو که تغییر میدم از فونت رنگ قرمز استفاده کنم کافیه؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام keran عزیز. وقت بخیر...
    داستان معمولا به این شکل هست شما یک response letter آماده می کنید و ابتدا از داورها تشکر میکنید و داخلش سوالات هر داور رو به طور کامل پاسخ می دهید. هر پاسخ معمولا شامل یه سری توضیحات تکمیل کننده هست که اگر احساس میکنید برای روشن تر شدن کار باید به متن اضافه بشه، لازمه که در متن مقاله هایلایت بشه. البته باید در پاسخ بگید که در کدوم سطر و ستون مقاله اضافه شده. یه حالت آدرس مانند. سعی کنید تا جایی که میتونید و تعداد صفحات مجاز مقاله به شما اجازه میده کار رو کامل و واضح بیان کنید در مقاله اصلی. هدف همه این بازبینی ها افزایش کیفیت مقاله هست. معمولا فرآیند بازبینی فقط یکبار هست و تصمیم نهایی بر اساس پاسخهای شما گرفته میشه. منظورم اینه که بعد از ارسال پاسخ، شما فرصت دوباره ای برای اضافه کردن توضیح به متن مقاله ندارید. بعنوان مثال، در آخرین مقاله خودم تصویری رو برای داور فرستادم ولی در متن اصلی نیاوردم که داور گفته بود نطر من اینه که باید اضافه بشه به کار. و ادیتور گفته بود که بر خلاف سیاستهای ژورنال هست ولی چون اکسپت محسوب میشه دوباره بهت فرصت میدم ویرایش کنی.
    اگر ایراد گرامری گرفتن، میتونید در پاسخ بگید که ایرادات اصلاح شدن و کیفیت انگلیسی رو افزایش دادید و برای نمونه اگر خود داور چیزی رو بعنوان نمونه مثال زده، همون رو هایلایت کنید در داخل متن مقاله. ایرادات گرامری معمولا نیاز به هایلایت ندارن و میتونید اصلاحشون کنید. البته در صورتی که معنای جمله رو تغییر اساسی بده که خب باید باید بهش اشاره بشه.
    البته اینکه آیا جوابی که به هر سوال میدید لازم هست که در متن مقاله هم اضافه بشه بستگی به این داره که چقدر به روشن شدن موضوع کمک کنه و نبودش در مقاله مشکل ساز باشه (به طور کلی هرچی واضح تر و کاملتر بهتر). سعی کنید برای داورها به طور کامل مساله رو بیان کنید و اگر می بینید که مفیده، مثلا یه پاراگراف، یک تصویر و ... در متن اصلی مقاله توضیح بدید و همون رو هم به داور بگید که در فلان جای مقاله برای روشن تر شدن موضوع اضافه کردید.
    اشکالاتی هم که خودتون پیدا کردید میتونید اصلاح کنید. اگر تغییر اساسی نیستن که مشخص کردنشون چندان مهم نیست. ولی باز تاکید میکنم که اگر باعث تغییر اساسی در مفهوم بشن باید بهش اشاره کنید که چرا اصلاح کردید.
    کلا مرحله ریوایز به خصوص، major revision برای اصلاح مقاله هست و معمولا ساختار و جملات مقاله بدلیل اعمال نظرات داورها زیاد دچار تغییر میشن.
    روشی هم که مرسوم هست، به این شکل هست که با فونت مشکی در متن مقاله اضافه میکنید و اون رو با رنگ زرد هایلایت کنید. متن اصلی مقاله که شامل هایلایت هست رو در ابتدا و در ادامه سوال و جواب داورها رو به صورت یک فایل کلی درست کنید که داور مجبور نباشه دوتا فایل جداگانه رو مرتب چک کنه.
    اینها مواردی بود که من خودم قبلا باهاشون مواجه شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    پیش از هر چیز، مقاله ای که مهیا کردید رو نشون ی بلد، مثل استاد راهنما یا کسی که در حوزه مقاله شما مقاله میده، بدید. این شخص میتونه به شما بگه که اساسا مقاله شما ارزش ارسال یا چاپ رو داره یا نه، اگه داره کدوم مجلات بهترن.
    با توجه به موضوعی که عنوان کردید به نظر مقالات زیادی بصورت چاپ شده هست. همچنین چون تجربه اولتون هست مشاوره با یک کارشناس میتونه خیلی کمک بکنه. مثلا به عقیده من هیچ وقت در مجلات Q3 یا خصوصا Q4 مقاله ندید. این مجلات و مقالات اون برای خارجیها هیچ ارزش یا در خوشبینانه ترین حالت ارزش بسیار کمی داره. در داخل هم همین داستان هست، مجلات درجه ۳ و ۴ زیاد معتبر نیستند. شاید بهتر باشه بجای مجلات خارجی درجه ۳ یا ۴، به مجلات داخلی که علمی پژوهشی هستند بفرستید که ارزش گذاری بعضا برابری بامجلات آی اس آی میشن

سلام دوست عزیز
    یک سوال داشتم کیو یک و کیو دو که میفرمایید بیشتر منظورتون بر اساس SJR هست یا JCR خیلی از ژورنال ها با اینکه از نظر اس جی ار ، کیو 1 هستند در جی سی آر کیو 3 هستند. آیا ناشر الزویر یا اشپرینگر عامل مهم دیگه نیست؟

Junior Member

ممنون از راهنماییتون مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها

خیلی ممنونم دوست عزیز مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط report نمایش پست ها
    سلام keran عزیز. وقت بخیر...
    داستان معمولا به این شکل هست ....
    سلام خیلی ممنون بابت کامنت صمیمانه و توضیحات کاملتون.

یه سوال که بر اساس کامنتتون برام پیش اومد اینکه من تواین مدت داوری افلیشنم تغییر کرده، بعلاوه قبلا قسمت تشکر آخر مقاله رو نداشتم والان می خوام بهش اضافه کنم. میخواستم بدونم الان که دارم اصلاحات رو می فرستم آخرین فرستم برای این تغییرات هست یا اینکه بعد از اینکه احتمالا اصلاحات من تایید شد باز فرصت دارم که افلیشن رو تغییر بدم یا اینکه قسمت تشکر رو به مقالم اضافه کنم.
    بازم خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون بابت کامنت صمیمانه و توضیحات کاملتون.

یه سوال که بر اساس کامنتتون برام پیش اومد اینکه من تواین مدت داوری افلیشنم تغییر کرده، بعلاوه قبلا قسمت تشکر آخر مقاله رو نداشتم والان می خوام بهش اضافه کنم. میخواستم بدونم الان که دارم اصلاحات رو می فرستم آخرین فرستم برای این تغییرات هست یا اینکه بعد از اینکه احتمالا اصلاحات من تایید شد باز فرصت دارم که افلیشن رو تغییر بدم یا اینکه قسمت تشکر رو به مقالم اضافه کنم.
    بازم خیلی ممنون
    خواهش میکنم دوست عزیز.من اگر جوابی نوشتم به این دلیل هست همین الان در حال آماده سازی ریوایزی برای مقاله خودم هستم. بنابراین احساس کردم شاید توضیحاتم راهگشا باشه.
    در مورد سوالتون باید بگم که بستگی به ژورنال مورد نظر داره که آیا در سیاستشون چنین موضوعی تعریف شده یا نه. به عنوان مثال در لینک زیر در مورد Elsevier توضیحاتی هست.
    در قسمت Author names and affiliations از لینک روبرو: https://www.elsevier.com/journals/re...de-for-authors
    ژورنال مورد نظر شما هم احتمالا باید توضیحاتی رو نوشته باشه. به نظر بنده جهت آگاهی، بهترین کار مکاتبه با خود ژورنال هست، البته اگر در سایتشون توضیحی ندادن. معمولا با روی باز پاسخگو هستن.
    نکته ای هم که یه توافق کلی روی اون هست رعایت امانت در مقاله هست. مثلا در مورد امکانات و تجهیزات و یا پشتیبانی مالی اگر از دانشگاه الف کمک گرفتید که خوب قاعدتا باید نامشون ذکر بشه.
    در مورد تشکر از شخصی یا جایی بله میشه اون رو اضافه کرد. در پاسخنامه هم میتونید بگید بدلیل کمکها و مشورت فلان شخص در فرآیند بازبینی و یا امکانات فلان مرکز در فرآیند پاسخ دهی لازم دونستید ازشون تشکر کنید.
    در کل این موضوعی نیست که خیلی نگران کننده باشه. برای افراد زیادی اتفاق میفته و به سادگی قابل حل هست. ولی توصیه میکنم ازشون بپرسید تا اگر فرمت خاصی دارند رعایت کنید. نکته آخر اینکه سعی کنید هر تغییری که در نظر دارید اعمال کنید در همین مرحله باشه. اینطوری خیالتون راحته که اعمال کردید. معمولاً اگر بخوان ایراد بگیرن که قاعدتا بهتون میگن.
    موفق باشید

سلام
    دوستان مقاله ریوایز خورده و داور جاهایی را نوشته های لایت کنم منظور چیه؟