صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: ویزای همراه دانشجو

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

پیش فرض ویزای همراه دانشجو

کاربران گرامی,

این تاپیک جهت پرسش و پاسخ و در خصوص ویزای همراه دانشجو ایجاد شده است. لطفا تجربیات خود را در زمینه در این تاپیک مطرح کنید.

با تشکر
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه دانشجو

من براي اكتبر ماه وقت سفارت اتريش دارم، مي خواهم به واسطه حضور همسرم در وين به عنوان همراه به اتريش بروم البته اين احتمال وجود دارد كه سپتامبر نتيجه پذيرش من از دانشگاه وين بيايد.
    هر چقدر در سايت سفارت گشتم چيزي در مورد ويزاي همراه نديدم تنها ويزاي ديدار از خانواده و اقوام است كه نمي دانم آيا همان ويزاي اقامت است يا خير و آيا من بايد از اين طريق اقدام كنم يا خير.
    سئوال اول من اين است كه از طريق چه ويزايي بايد اقدام كنم و مدارك لازم براي أن چيست.
    دوم اينكه اگر نتيجه پذيرش دانشگاه وين مثبت بود آيا بهتر است از طريق ويزاي دانشجويي به اتريش بروم و يا اينكه شانس ويزاي همراه بالاتر است.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sabersadeghi نمایش پست ها
    من براي اكتبر ماه وقت سفارت اتريش دارم، مي خواهم به واسطه حضور همسرم در وين به عنوان همراه به اتريش بروم البته اين احتمال وجود دارد كه سپتامبر نتيجه پذيرش من از دانشگاه وين بيايد.
    هر چقدر در سايت سفارت گشتم چيزي در مورد ويزاي همراه نديدم تنها ويزاي ديدار از خانواده و اقوام است كه نمي دانم آيا همان ويزاي اقامت است يا خير و آيا من بايد از اين طريق اقدام كنم يا خير.
    سئوال اول من اين است كه از طريق چه ويزايي بايد اقدام كنم و مدارك لازم براي أن چيست.
    دوم اينكه اگر نتيجه پذيرش دانشگاه وين مثبت بود آيا بهتر است از طريق ويزاي دانشجويي به اتريش بروم و يا اينكه شانس ويزاي همراه بالاتر است.
    شما بایستی ویزا از نوع اقامتی بگیرید. اون ویزای دیدار با خانواده برای سفر کوتاه مدت توریستی هستش. شما ویزای اقامتی باید بگیرید
    که فرم و مدارکش دقیقن مشابه ویزای اقامتی ای هستش که همسرتون گرفتن. همون مسیر رو هم باید طی کنید. دقیقن هم همون مدارک با این
    تفاوت که به جای پذیرش خودتون، پذیرش همسر و کپی مدارک اقامتی ایشون (مثل کارت اقامت، پاسپورت و ...) رو باید ارایه بدید. بقیه مدارک
    عینن مشابه همون هست که همسرتون اقدام کردن. یعنی پول توی حساب، ترجمه سند ازدواج ، شناسنامه و گواهی عدم سوپیشینه و به همراه
    اجاره نامه خوابگاه یا منزل در اتریش رو لازم دارید.

برای صدور ویزا چه دانشجویی و چه همراه فرقی نداره از نظر زمان و یا شانس گرفتن ویزا. اگه مدارک اداری و مالیتون اوکی باشه، زمان صدور جفتش یکیه. وقتی هم پذیرش داشته باشید
    حتی اگر به صورت همراه هم بتونید برید ، میتونید راحت دانشگاه ثبت نام کنید. این کاملن بستگی به خودتون و برنامه زمانیتون داره.

سلام
    ميشه لطفاً راهنمايي كنيد براي تحويل مدارك در روز مصاحبه سفارت ما كه بهمراه همسر و دو تا پسرم هستيم بايستي چه فرم هايي رو تكميل كنيم ؟
    بايستي وقت ها مون هم جدا گانه بگيريم يا همون نفر اصلي پذيرش شه دانشگاه بگيره كافيه؟

منظورم اين هست مدارك مثه اجاره خونه و تمكن مالي بايستي توسط نفر اصلي كه همسرم هست ارايه بشه يا من و پسر هام هر كدوم جداگونه؟
    ممنون ميشم كمك كنيد
    ویرایش توسط sh_shafiee : August 21st, 2016 در ساعت 11:38 PM دلیل: ترکیب با بعدی

با سلام
    لطفا راهنماییم کنید که برای پسر 20 ماهه خودم چه مدارکی باید تحویل سفارت بدم...با سپاس فراوان

Junior Member

همراه دانشجوی دکترا اجازه کار داره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط agahi نمایش پست ها
    همراه دانشجوی دکترا اجازه کار داره؟
    بستگی به نوع ویزای دانشجوی دکترا داره. اگر ویزاش کاری یا ریسرچر باشه (به دلیل داشتن پوزیشن دکترا در دانشگاه و دریافت حقوق ماهیانه)، بله اجازه کار قطعی داره.
    اما اگر ویزای دانشجوی دکترا "دانشجویی" باشه و یعنی با هزینه شخصی تحصیل کنه، همراه هم همون شرایط رو داره و اجازه کار قطعی نداره.

نکته> همونطور که بارها گفته شده، اینکه میگیم دانشجو با ویزای دانشجویی اجازه کار قطعی نداره، به معنی اینه که صرف داشتن کارت اقامت دانشجویی، اجازه
    کار نداره. ولی ممکنه دانشجو بتونه کارفرمایی رو پیدا کنه که با اداره کار براش نامه نگاری کنه و اجازه کار مشروط بگیره. پس ویزای دانشجویی اجازه کار قطعی نداره ولی میتونه اجازه کار مشروط
    داشته باشه. این در مورد همراه هم صدق میکنه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشج

با سلام و عرض ادب
    دوستان مشكلي براي من بوجود آمده كه فقط عزيزاني كه تجربه زندگي در اتريش يا كساني كه به قوانين آگاه هستند ميتوانند كمك كنند
    همسر بنده پذيرش از ملي وين را اخذ كردند و با توجه به قانون جديد من و پسر دوسالم نميتونيم وقت سفارت با خانومم همزمان بديم
    با اين شرايط كه همسر بنده اول بايد برن و بعد ما اقدام كنيم آيا كسي هست مشكل مارو داشته باشه؟؟
    راهي وجود داره؟
    با اين شرايط ما نميتونيم بيايم
    خواهشن اگه كسي از عزيزان راهي بلده راهنمايي كنه
    ممنونم

Junior Member

منم همین سوال رو دارم با این قانون جدید همراه چند ماه بعد میتونه ویزا بگیره؟ اصلا ویزا به همراه میدن؟

Junior Member

با سلام و ادب خدمت دوستان عزيز
    ميشه بفرماييد وقتي كه به اتريش ميرسيم چند روز طول ميكشه كه كارت اقامت ١ ساله را بگيريم؟
    ميخواهم بدانم چون همسر من بايد تنها بيايد و ما فرزند كوچك داريم آيا امكانش هست بنده با ويزاي توريستي كشور ديگر خودم را به همسرم برسانم و كارها را انجام دهم
    ممنون ميشم كمك كنيد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)