صفحه 123 از 126 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1254

موضوع: بعد از درخواست ویزا- مکاتبات با شهرداری اتریش (MA35)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheshahmorad نمایش پست ها
    من هیچ تجربه ای ندارم ولی بنظرم لحنشون تند نیست رسمیه تو گوگل ترنزلیتم بزنید میبینید نوشته منبع مالیتون رو میخاد و 4 هفته از تاریخ این نامه بهتون مهلت دادن که براشون مدارک مالی رو بفرستید. ببخشید که اظهارنظر میکنم و میدونم بقیه اطلاعاتشون خیلی بیشتره ولی میبینم استرس دارین و کسی چیزی نگفته هنوز دلم نمیاد چیزی که بنظرم میرسه رو نگم
    خیلی خیلی ممنون از کمکتون یعنی فقط منبع پولو خواستن که توضیح بدم؟ راجع به ساپورتر چیزی نخواستن؟ و یه سوال دیگه ساپورتر می تونه کسی غیر از فامیل باشه و اگه میشه میشه که ساپورتر که قبلا پدرم بود و عوض کنم و کس دیگه ای با فیش حقوقی بالاتر معرفی کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانید)

نقل قول نوشته اصلی توسط evane3nce1 نمایش پست ها
    سلام من از اتریش برام یک ایمیل اومده تورو خدا یکی بگه که منظورشون چیه؟ لحنشون انگار خیلی تنده. بچه هایی که تجربه دارن این لحن عادیه به نظرشون؟ وای خدا مردم از استرس

Sehr geehrter Herr Nazifi!

In Angelegenheit Ihres beantragten Aufenthaltstitels vom 19.07.2017, über die Österreichische Botschaft in Teheran, ha. eingelangt am 04.09.2017, wird Ihnen im Rahmen des Parteiengehörs nachstehendes mitgeteilt, bzw. dass Sie folgende Unterlagen vorzulegen haben:

- Nachweise über die Herkunft Ihrer finanziellen Mittel
    (zB., Belege, Überweisungsbestätigungen, etc.)

Den vorgelegten Bankbestätigungen der BANK Mellat (zwei Kontoauszüge zu der Kontonummer 5686700586 vom 18.07.2017, Sparkonto mit umgerechnet jeweils einem Kontostand von ca. EUR 4,--), der BANK Saderat IRAN (Kontoauszug zur Kontonummer 0212864653004 vom 06.05.2016 bis 19.07.2017 mit einem Kontostand von umgerechnet ca. EUR 4,--) sowie der Bank PASARGAD (Kontoauszug zur Kontonummer 254.8000.13045013.1 vom 18.07.2017 mit einem Kontostand von umgerechnet ca. EUR 13.800,--) kann nicht die Herkunft des Geldes entnommen werden und stellt somit keinen ausreichenden Nachweis über die tatsächliche und vor allem längerfristige Finanzierung des beabsichtigten Studiums dar.

Es wird die NACHHALTIGKEIT des Kontostandes angezweifelt bzw. kann eine derartige Angabe über finanzielle Möglichkeiten als solche gar nicht verifiziert werden, weil einerseits keine Regelmäßigkeit der Einzahlungen auf dieses Konto zu erkennen ist und andererseits auch die Quelle der Einzahlungen nicht dokumentiert ist. Das heißt, es ist nicht bestätigt aus welchen finanziellen Mittel diese Einzahlungen auf Ihrem Konto stammen und woher Ihre zukünftigen Geldmittel stammen werden.

Die zukünftige Finanzierung Ihres Studiums in Österreich scheint aus derzeitiger Sicht somit nicht ausreichend gesichert und ist die Herkunft Ihrer Geldmittel auch nicht bestätigt.

Im Rahmen des Parteiengehörs (§ 45 AVG) wird Ihnen Gelegenheit gegeben, innerhalb von 4 Wochen, ab Erhalt dieses Schreibens eine Stellungnahme abzugeben bzw. geeignete Nachweise beizubringen. Sollten Sie innerhalb der gesetzten Frist die Nachweise nicht vorlegen, müsste Ihr Antrag abgewiesen werden.

Mit freundlichen Grüßen
    سلام. لحنشون که بنظر عادیه. به طور کلی چیزی که من فهمیدم میگه که منبع پولی که توی حسابتون گذاشتین (13800 یورو) مشخص نیست و پایداری موجودی حساب هم مورد سواله و چون دریافتی منظمی نداشته به این معنیه که این حساب نمیتونه تضمینی برای تامین مخارج شما در سال های آینده باشه. 4 هفته هم بهتون زمان داده که مدرک جدیدی ارسالی کنید در غیر اینصورت درخواستتون رد میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering

پیش فرض پاسخ : شهرداری اتریش و سؤالات مرتبط با آن (MA 35)

سلام دوستان ...ما
    حسابی گیر کردیم مدارکم رفت اداره مگستراد لئوبن بعدم ایمیل دادن که پذیرش شما دو ترم اعتبار داشته تا ترم پیش و الان باطل شده لطفا با دانشگاه و سفارت تماس بگیرید و پیگیری کنید ....منم با دانشگاه تماس گرفتم گفتن تا یک اکتبر امسال معتبره حالا چرا مدارک مارو طبق قانون جدید و با دو ترم اعتبار حساب کردن خودش جای سواله !!! به دانشگاه گفتم خوب تمدید کنید واسم گفتن چیزی به نامه تمدید نداریم اگر میخوای دوباره باید درخواست بدی !زنگ زدم سفارت میگه از دست ما کاملا خارجه ایمیل بده بشون ببین پرونده رو باز میذارن پذیرش بگیری یا نه ! منم ایمیل دادم گفتم اگر بخوام پذیرش جدید بگیرم چند ماه طول میکشه ایا پرونده من رو باز میذارید تا من پذیرش رو بگیرم و دوباره بفرستم ؟ جواب دادن که در اسرع وقت پذیرش رو بگیرید و برای ما بفرستید تا پرونده به حالت عادیش برگرده !!!حالا این اسرع وقت یعنی فردا یا یه هفته دیگه یا بله در اولین تایمی که میشه رو نمیدونم ! مشخص نیست که کفتن نخیر وقت نمیدیم یه کاریش بکن یا نه اوکیه !!! از اونور خوابگاه از پول پیشم کرایه ماه اولو کم کرده ! میگه تکلیف رو مشخص کن میخوای تمدید کنی واس یه تایم دیگه باید ما بقی پول پیش رو بدی و اگر باز کنسل کنی هیچ پولی بهت نمیدیم ..کلا خوابگاه رو هم کنسل کنم پرونده کنسل میشه واقعا کلافه شدم !!!! نمیدونم چکار کنم ما بقی پول پیش رو بدم صبر کنم ببینم چی میشه یا پرونده رو کنسل کنم و از اول شروع کنم !!! از اون ور وقت سفارت تا اخر 2017 پره !!! لئوبن هم فقط دوترمه پذیرش میده اول ژانویه بخوایم درخواست پذیرش بدیم ! سه ماه بعد اگر جواب بیاد و باز سفارت سال جدید رو بخواد واس 5 ماه اینده درخواست مصاحبه وقت بده و چهار پنج ماه هم واس ویزا باز پذیرش باطل میشه !!!این چه وضعیه اخه ! قوانین اتریش انگار از قوانین اداری کشور خودمون بدتره یه شبه همه چیز تغییر میکنه !!!!!کسی ایده یا نظری داره ؟ تشکر
    اینم متن اخرین پیامی که دادن به المانی و انگلیسی من کاملا توضیح دادم که درخواست پذیرش چند ماه طول میکشه و فقط این جوابو دادن ! بعضی وقت ها احساس میکنم تو صحبت کردن و جواب دادن ازار دارن !
    Sehr geehrter Herr Koohi

Bemühen Sie sich so rasch wie möglich um eine aktuelle Zulassung zum Studium, damit das Erstverfahren fortgesetzt werden kann.

Dear Mr. Koohi

As soon as possible, try to obtain an up-to-date admission to the course so that the initial procedure can be continued.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarokh نمایش پست ها
    سلام دوستان ...ما
    حسابی گیر کردیم مدارکم رفت اداره مگستراد لئوبن بعدم ایمیل دادن که پذیرش شما دو ترم اعتبار داشته تا ترم پیش و الان باطل شده لطفا با دانشگاه و سفارت تماس بگیرید و پیگیری کنید ....منم با دانشگاه تماس گرفتم گفتن تا یک اکتبر امسال معتبره حالا چرا مدارک مارو طبق قانون جدید و با دو ترم اعتبار حساب کردن خودش جای سواله !!! به دانشگاه گفتم خوب تمدید کنید واسم گفتن چیزی به نامه تمدید نداریم اگر میخوای دوباره باید درخواست بدی !زنگ زدم سفارت میگه از دست ما کاملا خارجه ایمیل بده بشون ببین پرونده رو باز میذارن پذیرش بگیری یا نه ! منم ایمیل دادم گفتم اگر بخوام پذیرش جدید بگیرم چند ماه طول میکشه ایا پرونده من رو باز میذارید تا من پذیرش رو بگیرم و دوباره بفرستم ؟ جواب دادن که در اسرع وقت پذیرش رو بگیرید و برای ما بفرستید تا پرونده به حالت عادیش برگرده !!!حالا این اسرع وقت یعنی فردا یا یه هفته دیگه یا بله در اولین تایمی که میشه رو نمیدونم ! مشخص نیست که کفتن نخیر وقت نمیدیم یه کاریش بکن یا نه اوکیه !!! از اونور خوابگاه از پول پیشم کرایه ماه اولو کم کرده ! میگه تکلیف رو مشخص کن میخوای تمدید کنی واس یه تایم دیگه باید ما بقی پول پیش رو بدی و اگر باز کنسل کنی هیچ پولی بهت نمیدیم ..کلا خوابگاه رو هم کنسل کنم پرونده کنسل میشه واقعا کلافه شدم !!!! نمیدونم چکار کنم ما بقی پول پیش رو بدم صبر کنم ببینم چی میشه یا پرونده رو کنسل کنم و از اول شروع کنم !!! از اون ور وقت سفارت تا اخر 2017 پره !!! لئوبن هم فقط دوترمه پذیرش میده اول ژانویه بخوایم درخواست پذیرش بدیم ! سه ماه بعد اگر جواب بیاد و باز سفارت سال جدید رو بخواد واس 5 ماه اینده درخواست مصاحبه وقت بده و چهار پنج ماه هم واس ویزا باز پذیرش باطل میشه !!!این چه وضعیه اخه ! قوانین اتریش انگار از قوانین اداری کشور خودمون بدتره یه شبه همه چیز تغییر میکنه !!!!!کسی ایده یا نظری داره ؟ تشکر
    اینم متن اخرین پیامی که دادن به المانی و انگلیسی من کاملا توضیح دادم که درخواست پذیرش چند ماه طول میکشه و فقط این جوابو دادن ! بعضی وقت ها احساس میکنم تو صحبت کردن و جواب دادن ازار دارن !
    Sehr geehrter Herr Koohi

Bemühen Sie sich so rasch wie möglich um eine aktuelle Zulassung zum Studium, damit das Erstverfahren fortgesetzt werden kann.

Dear Mr. Koohi

As soon as possible, try to obtain an up-to-date admission to the course so that the initial procedure can be continued.
    سلام دوست عزیز. به نظر من درباره مدت اعتبار پذیرش حق با مگیستراته، چون اول اکتبر رسما ترم زمستان 2017/2018 شروع میشه و اگر اشتباه نکنم اعتبار پذیرش دانشگاهها معمولا تا پایان ترم درج میشه. بنابراین اگه قرار بود پذیرش شما تا پایان این ترم (زمستان 2017/2018) معتبر باشه، قاعدتا باید اعتبارش تا پایان فوریه 2018 ذکر می شد.

البته در این موضوع هم که مگیسترات قصد اذیت کردن داره شکی نیست و اصلا ازشون بعید نیست که اگه پذیرش جدید رو هم براشون بفرستید، اینقدر معطل کنند که این یکی هم منقضی بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. به نظر من درباره مدت اعتبار پذیرش حق با مگیستراته، چون اول اکتبر رسما ترم زمستان 2017/2018 شروع میشه و اگر اشتباه نکنم اعتبار پذیرش دانشگاهها معمولا تا پایان ترم درج میشه. بنابراین اگه قرار بود پذیرش شما تا پایان این ترم (زمستان 2017/2018) معتبر باشه، قاعدتا باید اعتبارش تا پایان فوریه 2018 ذکر می شد.

البته در این موضوع هم که مگیسترات قصد اذیت کردن داره شکی نیست و اصلا ازشون بعید نیست که اگه پذیرش جدید رو هم براشون بفرستید، اینقدر معطل کنند که این یکی هم منقضی بشه.
    دوست گرامی من با دانشگاه تماس گرفتم و گفتن تا یک اکتبره ...و کلا پذیرشم سه ترمه بود که میشد تا این ترم ینی همین یک اکتبر الان طبق قانون جدید لئوبن دوترمه پذیرش میده ! شدن دو ترم !!! ینی غملا شما پذیرش رو همین الان هم بگیری تا وقت مصاحبه بدن میشه 5 ماه به بالا و تا ویزا بخواد بیاد باز مشکل پیش میاد و همین بساطه !!مگر اینکه وقت رو از اول سال جدید درست کنن ! تا همین الانم کلی ادم موندن بخاطر پر شدن وقت سفارت ! حالا همه اینا به محض استارت سفارت میخوان وقت بگیرن !!! اگر وقت سفارت مثل قبل بین 14 تا 20 روز نشه ! همینه که هست ...من بار اولی که وقت گرفتم بعد از یک هفته بهم وقت دادن !!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarokh نمایش پست ها
    دوست گرامی من با دانشگاه تماس گرفتم و گفتن تا یک اکتبره ...و کلا پذیرشم سه ترمه بود که میشد تا این ترم ینی همین یک اکتبر الان طبق قانون جدید لئوبن دوترمه پذیرش میده ! شدن دو ترم !!! ینی غملا شما پذیرش رو همین الان هم بگیری تا وقت مصاحبه بدن میشه 5 ماه به بالا و تا ویزا بخواد بیاد باز مشکل پیش میاد و همین بساطه !!مگر اینکه وقت رو از اول سال جدید درست کنن ! تا همین الانم کلی ادم موندن بخاطر پر شدن وقت سفارت ! حالا همه اینا به محض استارت سفارت میخوان وقت بگیرن !!! اگر وقت سفارت مثل قبل بین 14 تا 20 روز نشه ! همینه که هست ...من بار اولی که وقت گرفتم بعد از یک هفته بهم وقت دادن !!!
    و مورد دوم اینکه اصلا مسئله پذیرش و باطل شدنش نیست ....مسئله اینه که الان من نمیدونم پول پیش خوابگاه رو دوباره بدم و یه تایم دیگه تنظیم کنم ! و با اینکار پروندم برای بررسی باز میمونه تا پذیرش جدیدم بیاد یا نه ! اگه پولو بدم و اداره پرونده رو رجکت کنه خوابگاه هیچ پولی به من بر نمیگردونه !!! بخوامم کنسل کنم خوابگاه رو درجا ایمیل میدن اداه و صد در صد پرونده رجکت میشه !!! من تا 29 سپتامبر باید جواب خوابگاه رو بدم ! بخوام هم کلا کنسل کنم پرونده رو میام رو نقطه صفر و از اول باید شروع کنم !!!! اینا مرض دارن هزینه زمانی و مالی جواب درست ندادن اینا رو ما باید بدیم !!! این as soon as possible صد تا معنی داره اخه ! جواب من سادست و واضح باید بگن نهایتا پرونده شما اینقدر و تا این تاریخ مهلت داره ! اینکه در اسرع وقت ینی چی اخه ! ینی ما به مدت زمان و نحوه پذیرش اگاهی کامل داریم و نزدیک ترین زمانی که قانونا شما میتونی پذیرش رو بگیری وبفرستی اوکی کن چون من تازه ژانویه میتونم درخواست بدم سه ماه بعدم جوابش میاد ! یا منظور اینکه سریع مثلا طی هفته ی اینده بفرست !!!! من باز خوابگاه تمدید نکنم و اینا پرونده رو باز بذارن خودم پروسه رو کنسل کردم ! تمدید کنم اینا رجکت کنن پولم رفته !!! منم تا همین الان احساس میکنم پول مفت زیاد دادم و نمیخوام سر هیچ و پوچ باز هزینه کنم ....
    ویرایش توسط amirfarokh : September 23rd, 2017 در ساعت 05:13 PM دلیل: غ

سلام دوستان،
    من یک ماهه مدارکم ارسال شده و ایمیل زدم مگیسترات پیگیری کنم که جواب دادن پروسه معمولا تا 6 ماه طول میکشه و ما تلاش میکنیم در اسرع وقت پاسخگوتون باشیم و جواب کتبی بهتون اعلام میشه. آفیسری که جوابمو داده اسمش Snjezana Vidakovic، کسی میدونه اخلاقش چطوریه؟ من تا تونستم سعی کردم مدارک کامل بفرستم، ولی این آفیسر نقصی میزنه معمولا یا نه؟ اصلا زنه یا مرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering

سلام دوستان ..یه سری سوال دارم ...
    میخوام به یک نفر وکالت بدم در اتریش که بره دنباله کارای پروندم در اداره
    یک اینکه این وکالت به المانی و دستی باشه مشکلی نداره ؟
    یا باید رسمی باشه و پروسه ثبت اسناد و ترجمه و دادگستری و وزارت رو بگذرونه ؟
    میتونم به پدرم وکالت بدم که بره سفارت و از طرف من وکالت بده به اون شخص؟اخه الان نمیتونم برم تهران ....
    ویرایش توسط amirfarokh : September 27th, 2017 در ساعت 06:02 PM دلیل: غ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication engineering in the University of Tehran

با سلام و عرض ادب.
    من و خانومم در تاریخ 29 اکتبر برای اقامت کار پژوهشی اپلای کردیم. مدارک رو هم تحویل سفارت دادیم و انگشت نگاری شدیم. حالا منتظر جواب هستیم. من یه قرارداد کار پژوهشی( و همراهش دکترا) دارم و خوابگاه هم خود دانشگاه واسم گرفته. قرارداد رو هم جز مدارکم بود که تحویل دادم. حالا به نظر شما چقد طول میکشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering

سلام دوستان ...من مدارکم ام ا هستش و تمکن مالیم نقصی خورده چون اطاعات من نام و نام خانوادگی وپاسم در نامه 12 هزار یوروییم ذکر نشده مسئو پرونده خواستن یه حساب دیگه باز کنم و یه تمکن دیگه بگیرم میخوام یه حساب ارزی باز کنم این سری فقط نمیدونم کدوم بانک اینکارو بکنم !!!!! پاسارگارد یا ملی ؟ یکی میگه دولتی باز نکن خوب نیست همین پاسارگارد دوباره باز کن یکی دیگه میگه نه ملی شناخته شدس و بهتره ... لطف میکنید راهنمایی کنید مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)