صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: تاثیر مدارک بین المللی بر شانس پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر مدارک بین المللی بر شانس پذیرش

خدا رو شکر امروزه با اومدن سیستم های by researching سیستم قدیمی در حال جمع شدن هستش .

بنده همینجا عملاً اعلام میکنم از سیستم قدیمی متنفر هستم و جبه میگیرم. سیستم classic درس خواندن و در عمل حفظ کردن هیچگاه نمیتونه جای سیستم جدید رو بگیره .

نمونه های موفق رو در شرکت های خصوصی میبینید . که بزرگترین اونها یعنی Microsoft - Cisco - google خیلی موفق بودند . شرکت های نامبرده شده همواره در حال پیشرفت علم هستند و هیچ وقت برای تنظیم یک مقاله که حتماً قالب مقاله فلان شکل باشه و مشکلاتی از این قبیل وقت صرف نکردند .

بنده اصلاً نمیدونستم که این سیستم قدیمی همچنان پا برجاست تازه در این فروم متوجه این موضوع شدم .
    در بدو ورودم به این فروم قصد همکاری و نوشتن مقاله علمی را داشتم . اما حال منصرف شدم . زیرا با افکاری مانند استاد های دانشگاه رو به رو شدم و اون فضایی که از اینجا تصور داشتم اشتباه بود . حال بیاید یک نگاهی به امثال من و دوستانی که به این سیستم آموزشی معتقد هستند بندازیم .

برای نمونه یک مثال میزنم :

سال 2008 در کنفرانس blackhat مقاله ای مبنی بر جعل بسته های تولید شده و ربودن هویت سویچ های سیسکو مطرح شد . اما قادر به انجام چنین کاری نبودند . مقاله accept شده و منتشر شد .

سال 2009 گروهی به نام yersinia مقاله فوق را دید و اشکالات آن را برای پیاده سازی بیان کرد . سپس حملات را تحت framework نوشته شده پیاده سازی کرد .

حال کدام یک در پیشرف علم بیشتر سهیم بودند ؟ کدام یک بیشتر مورد توجه شرکت های غول خصوصی قرار گرفتند ؟

گروه اول که مقاله را نوشت چون درگیر عمل نشد حتی متوجه مشکلات هم نشده و در نتیجه مقاله بسیار ناقص بوده و در حد یک رویا بود .

امروزه N نفر پذیرش دانشگاه گرفته و N نفر هم فارق التحصیل میشوند . از این میان درصد کمی مفید واقع شده که در نتیجه باید ایده های خود را عملی کنند . ما بقی هم یک جا کارمند یا مدیر میشوند .

دوستان مایکروسافت و سیسکو را اخراجی های دانشگاه ماکروسافت و سیسکو کردند . certificate ای ها به اینجا رسوندن نه داشنگاهی های معدل بالا .

اگر بی احترامی کردم طلب بخشش می کنم .

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز کار آکادمیک و کار صنعتی هر دو مورد نیاز هستند و افراد مختلف هم سراغ هر دو میرن. اینکه شما کل سیستم آکادمیک رو زیر سوال ببرید تا ارزش سیستم صنعتی رو نشون بدید کار صحیحی نیست.

من دو روز در هفته رو در یکی از همین سه شرکتی که نام بردید کار می کنم و اتفاقا اینجا تقریبا هیچ کس "اخراجی" دانشگاه نیست و خیلی ها هم فوق و دکترا دارند و اتفاقا همون گوگل و مایکروسافت و IBM و ... بخش هایی دارند که دقیقا به ریسرچ آکادمیک می پردازند و مقاله چاپ می کنند و محیطشون بسیار شبیه به محیط دانشگاه هاست. اینکه CEO و Founder های این شرکت ها تحصیل نداشتند ارتباطی به این نداره که ادعا کنیم اینجاها رو اخراجی های دانشگاه به اینجا رسوندند.

یادتون نره اینجا محل اپلای کردنه و ما به دوستان کمک می کنیم چطور در دانشگاه پذیرش و فاند بگیرند٬ و حالا چه شما سیستم تحصیل دنیا رو قبول داشته باشید یا نداشته باشید٬ وضعیت اینه و تنها کاری که از دست شما بر میاد اینه که اگه این سیستم رو قبول ندارید٬ واردش نشید!

ApplyAbroad Guru

در تایید فرمایش دوستمون S03 عرض کنم که اصولا دانش شبکه های کامپیوتری یکی از دانش هایی بود که در ابتدا در دانشگاه توسعه پیدا کرد. Leonard Kleinrock استاد دانشگاه UCLA با پایه ریزی تئوری Packet switching در دهه 1960 ایده مسیریابی را بنیان گذاشت و بعد هم که اولین node شبکه اینترنت در جهان را در آزمایشگاه خودش ساخت (که پایه Arpanet شد). بسیاری از الگوریتمهای رایج در شبکه بخصوص در زمینه های مسیریابی و عملیات شبکه توسط استادان دانشگاه مانند Dijkstra و Tarjan و مانند آنها تولید شد. الگوریتمهای رمزنگاری مورد استفاده در پروتکلهای امنیت شبکه هم که عمدتا از دانشگاهها آمده است مانند RSA و MD5 و نظیر آنها.

بدیهی است که شزکتها نقش اصلی را در توسعه و ساخت و پیاده سازی محصولات و تکنولوژی شبکه را دارند ولی الگوریتمها و متدهای بکار رفته در این سیستمها عمدتا از دانشگاه ها آمده است و نقض مهم هر دو طرف را نمیشود انکار کرد.
    ویرایش توسط ghlobe : November 30th, 2012 در ساعت 08:27 PM

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من 2 تا مدرك فني و حرفه اي در زمينه PLC دارم و مي خوام چند تا كلاس ديگه هم برم
    سوال من اينه اين نوع مدارك در كشورهاي ديگه قابل قبول هست؟
    مثلا من برم نيوزلند و اين مدارك رو نشون بدم ايا مي تونه در پيدا كردن كار كمك كنه؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم مدارک بین المللی ورزشی مثلا ( مدال ، حکم داوری و مربی گری و .. ) هم تو اخذ بورس در دکتری برق تو آمریکا تاثیر داره یا نه؟ با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iker نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم مدارک بین المللی ورزشی مثلا ( مدال ، حکم داوری و مربی گری و .. ) هم تو اخذ بورس در دکتری برق تو آمریکا تاثیر داره یا نه؟ با تشکر
    برای مقاطع ارشد و دکترا معمولا خیر.

Junior Member

با سلام
    راستش من به تازگی رشتم رو عوض کردم و به IT تغییر رشته دادم و برای افزایش آگاهی در مورد شبکه های کامپیوتری و از اونجایی که خیلی به این حوزه علاقه دارم علاوه بر دانشگاه دوره مقدماتی شبکه که همون network+ هسته رو دارم میگذرونم. شما گفتین برای کسی که میخواد ادامه تحصیل بده در مقطع دکتری و کار تحقیقاتی انجام بده این مدارک حتی ccie زیاد به دردش نمیخوره چون من اول راهم وعلاقم ادامه تحصیل و کار تحقیقاتی و نوآوری تو این زمینس میخواستم منو راهنمایی کنین که باید از چه منابعی شروع کنم؟ چه کتابایی بخونم؟چون دانشگاهی که درس میخونم سطحش چندان بالا نیست لطفا از جایی که خودتون شروع کردین بگین و اسم کتابا و... که خوندین رو بهم معرفی کنین که منم بتونم شروع کنم چون هدفم گرفتن پذیرش با فاند برای دکتری از آمریکاس میخوام از همین الان تا سه چهار سال آینده تو این زمینه رزومه خوبی داشته باشم.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

Junior Member

سلام.میخواستم بدونم دانشگاههای آلمان مدرک پردیس های دانشگاهی ایران رو به رسمیت میشناسه؟

در جذب فاند TAبی تاثیر نیست و نشان دهنده توانایی شما در اون خصوص هست و می تونید نظر استاد رو برای فاند جلب کنید و گرنه تاثیری در جذب نظر کمیته آموزش نخواهد داشت

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

با اطلاعات من پردیس دانشگاهی در ایران یعنی campus که بیشتر دانشگاهها دارند(دانشگاه تهران پردیس قم دارد یا پردیس هنرهای زیبا دارد، شریف پردیس کیش دارد) و بعضی - مثلا بعضی از دانشگاه آزادها - ندارند یعنی دانشکده عملا یک ساختمانی وسط شهر است.

مدارک همه دانشگاهها تا زمانی که تایید وزارت علوم ایران را دارند همه جا قابل شناسایی هستند و محل دانشکده در پردیس باشد یا نباشد تاثیری در ارزیابی ان ندارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ring نمایش پست ها
    سلام.میخواستم بدونم دانشگاههای آلمان مدرک پردیس های دانشگاهی ایران رو به رسمیت میشناسه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)