صفحه 150 از 192 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrahg نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امیدوارم حال همگی خوب باشه
    در پست های قبل بعضی دوستان گفته بودن که گواهی پزشکی رو اگر پزشک بتونه به انگلیسی بنویسه خوب هست چون هزینه ی ترجمه برای شخص از بین میره. سوالی که برای من پیش اومده این هست که تا اونجا که من متوجه شدم همه ی مدارک باید مهر وزارت خارجه بخورن. وزارت خارجه هم تنها مدارکی رو که مهر دادگستری خورده باشن رو مهر میزنه. دادگستری هم مدارکی رو که مترجمای خودش ترجمه کرده باشن رو مهر می زنه. یعنی با این اوصاف نمیشه این گواهی رو با این شرایط مهر وزارت خارجه زد. از دوستان کسی هست که نسخه ی انگلیسی دکترشون رو به سفارت ارائه داده باشه؟ دقیقا چیکار کردین که این موارد رفع شدن؟
    ممنونم پیشاپیش
    با سلام٬
    فکر نمیکنم گواهی انگلیسی که پزشک مینویسه به درد بخوره٬
    گواهی باید فارسی باشه با مهر پزشک٬‌بعدش باید ببرید نظام پزشکی تایید بشه که حدود 50 هزار تومن هزینه داره٬‌بعدش میشه اون گواهی رو داد واسه ترجمه رسمی که مهر دادگستری و وزارت خارجه هم میخوره روش.
    فرقی نداره مدرک چی باشه٬‌قبل از اینکه وزارت خارجه مهر بزنه٬‌باید اون ارگان و سازکان مربوطه تاییدش کرده باشه٬‌مثلا وزارت علوم٬ ادازه پلیس آگاهی٬ بیمه تامین اجتماعی٬ سازمان نظام پزشکی٬ اداره ثبت املاک و اسناد و غیره. خلاصه هر مدرکی رو باید سازمان مربوطه تایید کنه تا قابلیت ترجمه رسمی رو داشته باشه

سلام من کل پست های قبل رو خوندم با توجه ب اینکه من فاند اراسموس درم و فقط سه ماه در پرتغال باید باشم دو تا سوال برام پیش اومده:
    یک اینکه معدل چقدر تاثیرگذاره؟ چون دیدم دوستان یکی دو تا پست با این موضوع داشتن که معدلشون 5 بوده و نفهمیدم ک تونستن ویزا بگیرن؟
    دوم اینکه من فاند کامل دارم و حتی هزینه بلیط هواپیما رو هم بعدش بهم میدن. ولی دیدم که دوستان میگن باید یک گردش حساب مالی ببریم. دوستان راهنمایی کنید من گیج شد چون قراره وقت سفارت بگیرم حداقل مدارکم کامل باشه.

یک سوال هم درمورد سایت آنلاین سفارت پرتغال داشتم گزینه ای به نام consular post داره من متوجه نشدم که چیه ؟ و اینکه تو گزینه ها گزینه ی ایران رو نداره اونجا چی باید بزنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshkharam نمایش پست ها
    سلام من کل پست های قبل رو خوندم با توجه ب اینکه من فاند اراسموس درم و فقط سه ماه در پرتغال باید باشم دو تا سوال برام پیش اومده:
    یک اینکه معدل چقدر تاثیرگذاره؟ چون دیدم دوستان یکی دو تا پست با این موضوع داشتن که معدلشون 5 بوده و نفهمیدم ک تونستن ویزا بگیرن؟
    دوم اینکه من فاند کامل دارم و حتی هزینه بلیط هواپیما رو هم بعدش بهم میدن. ولی دیدم که دوستان میگن باید یک گردش حساب مالی ببریم. دوستان راهنمایی کنید من گیج شد چون قراره وقت سفارت بگیرم حداقل مدارکم کامل باشه.

یک سوال هم درمورد سایت آنلاین سفارت پرتغال داشتم گزینه ای به نام consular post داره من متوجه نشدم که چیه ؟ و اینکه تو گزینه ها گزینه ی ایران رو نداره اونجا چی باید بزنیم؟
    سلام دوست گرامی٬
    من فقط سوال دوم و سوم شما رو جواب میدم٬
    من خودم فاند داشتم و موقع تحویل مدارک گردش مالی حساب رو هم برده بودم٬ از اون آقایی که اونجا بود پرسیدم٬‌گفت اگه فاند داری نیازی نیست. ولی چون برده بودم گردش مالی رو قاطی مدارک تحویل گرفت.
    در مورد سایت انلاین٬ اون قسمت Consular Post یه گزینه Tehran ( و نه ایران) داره. اون رو انتخاب کنبد. برای تعیین وقت و تحویل مدارک نیازه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

نقل قول نوشته اصلی توسط zara90 نمایش پست ها
    سلام
    برای ویزای توریستی پرتغال آیا دعوت نامه الزامی هست؟ و مدارک این نوع ویزا چی میشه؟
    سلام٬
    فایل پیوست رو مشاهده بفرمایید. درب سفارت این مدارک رو نوشته.
    http://s9.picofile.com/file/82960194...7_01_21_07.jpg

Junior Member

سلام. برای پیک آپ ویزا پرتغال با بردن بلیط و هتل همون روز ویزا امضا میشه و داده میشه یا باید یک هفته صبر کرد. ممنون میشم از پاسختون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh92 نمایش پست ها
    سلام. برای پیک آپ ویزا پرتغال با بردن بلیط و هتل همون روز ویزا امضا میشه و داده میشه یا باید یک هفته صبر کرد. ممنون میشم از پاسختون.
    سلام
    پشت درب سفارت زده 3 روز کاری ولی واسه من 1 روز بیشتر طول نکشید٬‌یعنی بلیط رو بردم و فرداش ویزام رو گرفتم.

Junior Member

سلام دوستان
    گویا مدتی هست که برای گرفتن گواهی سوپیشینه تا بیست روز کاری ممکن هست کارتون طول بکشه و حتی بیشتر!!! من فکر می کردم ده روزه میرسه و به خاطر این که گواهی فقط یه ماه اعتبار داره یک خرداد رفتم دنبالش و با همه ی این تعطیلی ها فعلا که دستم نرسیده و هم چنان منتظرم بیاد و چند روز دیگه هم وقت سفارت دارم
    این جا گفتم که بدونید که دیگه روی اون ده روز حساب نکنید و همه ی این موارد و این که خود این گواهیم باید ترجمه بشه و مهر بخوره رو در نظر داشته باشین و خیلی زودتر اقدام کنین
    + کسی میدونه که راه حلی وجود داره که خودمون بریم دنبال این مدرک، مگر به دستمون زودتر برسه؟
    ممنونم پیشاپیش

Junior Member

سلام دوستان
    برای گرفتن ویزای دانشجویی حتما باید ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه به تایید سفارت پرتغال در ایران برسه ؟
    به خاطر گواهی عدم سوء پیشینه چند روزی اومدم ایران ولی بیشتر از این نمیتونم تو ایران بمونم ، ویزای دانشجویی رو هم میخوام از سفارت پرتغال تو کشور محل تحصیلم بگیرم و از اونجا برای ترم جدید میخوام مستقیم برم پرتغال
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

سلام
    به نظرم اگه آشنایی دارین توی دادگستری یا آگاهی حتما ازش استفاده کنین٬
    من گواهی سو پیشینه رو 1 روزه گرفتم٬‌صبح رفتم تا ظهر تموم شد
    چون چیز خاصی نیست و چند تا امضا میخواد فقط.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Minho

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa_R نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای گرفتن ویزای دانشجویی حتما باید ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه به تایید سفارت پرتغال در ایران برسه ؟
    به خاطر گواهی عدم سوء پیشینه چند روزی اومدم ایران ولی بیشتر از این نمیتونم تو ایران بمونم ، ویزای دانشجویی رو هم میخوام از سفارت پرتغال تو کشور محل تحصیلم بگیرم و از اونجا برای ترم جدید میخوام مستقیم برم پرتغال
    ممنون
    بله حتما باید ترجمه بشه عدم سو پیشینه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)