صفحه 1 از 192 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

anis
    Guest

پیش فرض ویزای کشور پرتغال

شما مي دونيد چه جوري ميشه از سفارت پرتغال وقت گرفت؟
    ميگن خيلي سر مي دوونن
    ویرایش توسط MMoHH : July 16th, 2018 در ساعت 04:31 PM

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

به من که حدود 6 ئاه چیش بعد از یک ماه مصاحبه و با پیگیری (email زده بودم) دو روز قبل پروازم ویزا دادن واسه کنفرانس.
    میشه اول وارد یک کشور شنگن دیگه شد. باید مقصد اصلیتون پرتقال باشه. من خودم اولش وارد مادرید شدم.

با سلام

راستي يك سوال: اگه دانشگاهي تو ليست وزارت علوم نباشه و اونا تاييدش هم نكنن، با نامه پذيرش اون دانشگاه نميشه معافي و اجازه خروج از كشور گرفت، درسته؟

تازگي كسي ويزاي پرتغال گرفته؟ ويزاي دانشجويي براي چه مدتيه؟‌‌(يك سال، چهار سال)؟ اصلا راحت ويزا ميدن يا نه؟ ويزاي همسر چي،‌ راحت ميدن؟‌ قبل از سفر ميشه ويزاي همسر گرفت؟

امكانش هست كه بعد از ورود به پرتغال تو دانشگاه ثبت نام نكرد؟‌ (و مثلا براي ترم بعدي تو يه دانشگاه ديگه پرتغالي ثبت نام كرد؟ چون جواب فاند من از دانشگاهي كه پذيرش گرفتم بعد از گرفتن ويزا مشخص ميشه،‌ حوالي سپتامبر.)‌

با تشكر

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

ویزای دانشجویی تا جایی که میدونم 90 روزه هستش و از نوع national هستش نه شینگن. و پس از ورود باید برای کارت موقت اقامت اقدام کنید. بنا به دیده ها و شنیده های من ویزای ردی خیلی کم هستش ولی پروسه ویزا گاها طولانی مدت هستش. در مورد بقیه سوالاتون اطلاعی ندارم.
    موفق باشید.

چون تازگي سفارت پرتغال بودم. چند تا نكته كه ممكنه براي بقيه مفيد باشه رو ميزارم:

0. شماره تلفن سفارت: 3237 2254 - دوشنبه تا چهارشنبه
    1. ويزاي ارائه مقاله شنگن هست.
    2. ويزاي دانشجويي از نوع national‌ و 120 روزه و دوبار ورود هست. اگه عجله دارين به استاد پرتغاليتون بگين زنگ بزنه سفارت با خانم اينديرا صحبت بكنه.
    3. مدارك ويزاي دانشجويي:
    3.1. پاسپورت +‌ كپي
    3.2. كپي شناسنامه
    3.3. كپي بيمه آكسا يكساله‌ (اگر تو نامه پذيرشتون/دعوت نامتون صريحا نوشته باشه كه شما رو اونجا خودشون بيمه ميكنن يه بيمه هفت روزه بگيرين)
    3.4. گواهي عدم سوپيشنه ترجمه شده با مهر وزارت خارجه
    3.5. گواهي پزشكي (از هر پزشكي) ترجمه شده با مهر نظام پزشكي و وزارت خارجه
    (دو سه تا آزمايش روتين مثله UA، اعتياد، ايدز،...)
    گرفتن آزمايش اعتياد كمي تا قسمتي مكافاته! چون وقت گيره، نامه درخواست رسمي آزمايش با عكس متقضي رو ميخواد و جواب رو هم اكثر جاها ميگن كه پست ميكنيم. پيشنهاد ميكنم برين يه بيمارستان خصوصي، آزمايش رو بدين بگين جوابشو واسه خودتون ميخواين (جواب شفاهي ميدن)، برين پيش پزشك بيمارستان و جريان رو بهش بگين و ازش بخواين زنگ بزنه آزمايشگاه و جواب آزمايش اعتياد رو بپرسه و از روي اون گواهي رو صادر كنه.
    3.6. كپي رزرو بليط
    3.7. 218 هزار تومان هزينه

عين مدارك فوق براي همسرتون هم لازمه.

موفق باشيد

Junior Member

با تشکر از دوست عزیزمان باید بگم که بیمه 91 روزه هم کافی است.

+

3.8. يك قطعه عكس 3.5 در 4.5 و پركردن فرم درخواست ويزا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek نمایش پست ها
    چون تازگي سفارت پرتغال بودم. چند تا نكته كه ممكنه براي بقيه مفيد باشه رو ميزارم:

0. شماره تلفن سفارت: 3237 2254 - دوشنبه تا چهارشنبه
    1. ويزاي ارائه مقاله شنگن هست.
    2. ويزاي دانشجويي از نوع national‌ و 120 روزه و دوبار ورود هست. اگه عجله دارين به استاد پرتغاليتون بگين زنگ بزنه سفارت با خانم اينديرا صحبت بكنه.
    3. مدارك ويزاي دانشجويي:
    3.1. پاسپورت +‌ كپي
    3.2. كپي شناسنامه
    3.3. كپي بيمه آكسا يكساله‌ (اگر تو نامه پذيرشتون/دعوت نامتون صريحا نوشته باشه كه شما رو اونجا خودشون بيمه ميكنن يه بيمه هفت روزه بگيرين)
    3.4. گواهي عدم سوپيشنه ترجمه شده با مهر وزارت خارجه
    3.5. گواهي پزشكي (از هر پزشكي) ترجمه شده با مهر نظام پزشكي و وزارت خارجه
    (دو سه تا آزمايش روتين مثله UA، اعتياد، ايدز،...)
    گرفتن آزمايش اعتياد كمي تا قسمتي مكافاته! چون وقت گيره، نامه درخواست رسمي آزمايش با عكس متقضي رو ميخواد و جواب رو هم اكثر جاها ميگن كه پست ميكنيم. پيشنهاد ميكنم برين يه بيمارستان خصوصي، آزمايش رو بدين بگين جوابشو واسه خودتون ميخواين (جواب شفاهي ميدن)، برين پيش پزشك بيمارستان و جريان رو بهش بگين و ازش بخواين زنگ بزنه آزمايشگاه و جواب آزمايش اعتياد رو بپرسه و از روي اون گواهي رو صادر كنه.
    3.6. كپي رزرو بليط
    3.7. 218 هزار تومان هزينه

عين مدارك فوق براي همسرتون هم لازمه.

موفق باشيد

1)رزرو بلیط پرتغال به چه صورتی است؟پرواز مستقیم از ایران به پرتغال مگه هست؟
    اصولا چه جوری میشه از ایران رفت پرتغال(لیسبون)؟
    2) گواهی پزشکی از هر پزشکی قبوله؟(یه پزشک آشنا من دارم)

+
    3.9. گواهي گردش (حداقل) سه ماهه حساب بانكي. (در صورتي كه بورس گرفته باشين نيازي به اين گواهي نيست.)

نقل قول نوشته اصلی توسط sheri نمایش پست ها
    1)رزرو بلیط پرتغال به چه صورتی است؟پرواز مستقیم از ایران به پرتغال مگه هست؟
    اصولا چه جوری میشه از ایران رفت پرتغال(لیسبون)؟
    2) گواهی پزشکی از هر پزشکی قبوله؟(یه پزشک آشنا من دارم)
    1. نه پرواز مستقيم نيست. پروازهايي كه بيشتر استفاده ميشن: تركيش اير، KLM و لوفت هانزا (‌ به ترتيب صعودي قيمت ها!)‌ با اين پروازها در بين راه اول در يك كشور ديگه (براي اين خطوط معمولا تركيه، هلند، ‌آلمان) توقف خواهيد كرد. اگه ويزاي كنفرانس و .. بگيرين ويزاتون شنگنه و ميتونين از هرخط هوايي استفاده كنين. اما اگه دارين ويزاي دانشجويي ميگيرين، چون ويزاتون شنگن نيست و national هستش، مثلا اگه از خط KLM يا لوفت هانزا استفاده كنين بايد ويزاي ترانزيت هلند يا آلمان رو هم از سفارتخونه هاي مربوطه بگيرين. اين جاست كه تركيش اير بهتره، چون تركيه ويزاي ترانزيت نميخواد.

رزرو بليط هزينه اي نداره. معمولا (بسته به فصل پروازي) تا يك هفته قبل از پرواز معتبره و وقت دارين تا پولش رو بدين و كانفيرمش بكنين. بعضي وقت ها آژانسها اذيت ميكنن و ميگن كه بايد تو 5-6 روز پول بليط رو بدين وگرنه كنسل ميشه (حتي اگه يه ماه به تاريخ پرواز مونده باشه!). ميتونين آژانس‌هاي ديگه رو امتحان بكنين. واقعيت اينه كه موقع رزرو بليط سيستمشون نشون ميده كه تا چه تاريخي رزرو بيلط معتبر هست. اين تاريخ‌هاي ممكنه بعدا تو سيستم پس و پيش بشه كه در اين صورت آژانس بايد باهاتون تماس بگيره و اطلاع بده.

2. بله، سفارت پزشك خاصي رو معرفي نميكنه.

موفق باشيد
    ویرایش توسط TheGeek : October 18th, 2009 در ساعت 11:52 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)