صفحه 139 از 192 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamohammadi نمایش پست ها
    ویزای که اول میدن همینه دیگه؟ 90 روزه؟
    یعنی ویزای شنگن نمیدن؟
    بعدا که اقامت رو تمدید کنیم چی؟
    اگر اینطور باشه نمیتونیم پرواژ غیر ترکیش بگیریم!
    اولین ویزایی که شما از داخل ایران از سفارت پرتغال میگیرید شنگن نیست و نشنال هست به این مفهوم که شما فقط حق ورود به پرتغال رو از مرز خود پرتغال دارید نه مابقی کشور های عضو شنگن. این ویزا 90 روزه و معمولا دو بار ورود هست. زمانی که شما وارد خاک پرتغال میشید میتونید برای ویزای یک ساله اقدام کنید.

Junior Member

واقعا ویزای پرتغال برای تحصیل از نوع national هست؟! یعنی منی که دارم برای فرصت مطالعاتی میرم هم همین نوع ویزا رو دریافت میکنم؟ چیکار میشه کرد که بشه شنگن بگیریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedzadeh نمایش پست ها
    واقعا ویزای پرتغال برای تحصیل از نوع national هست؟! یعنی منی که دارم برای فرصت مطالعاتی میرم هم همین نوع ویزا رو دریافت میکنم؟ چیکار میشه کرد که بشه شنگن بگیریم؟
    بله ویزای تحصیلی از نوع نشنال هست. به عبارت دیگه ویزای نشنال یا شنگن Type D به ویزایی گفته میشه که امکان اقامت بلند مدت برای کار یا تحصیل رو بر مبنای نوع ویزای درخواستی متقاضی فراهم میکنه. با ویزای های دیگه شنگن مثل نوع A و یا C شما امکان اقامت بلند مدت نخواهید داشت. ویزای نوع A برای ترانزیت فرودگاهی هست و نوع C هم برای اقامت کوتاه مدت (یا بلند مدت مثلا 6 ماهه به صورت مولتی). بنابر این ویزای نوع D یا همون نشنال نه تنها از لحاظ اعتبار از مابقی ویزا ها چیزی کمتر نداره بلکه مزایای دیگری هم داره. در صورت ورود به خاک پرتغال دارنده ویزای تحصیلی باید نسبت به تبدیل ویزای 90 روزه به اقامت بلند مدرت یک ساله اقدام کنه که البته نیازمند ثبت نام در دانشگاه و یا پیوست به فرصت مطالعاتی هست. به این معنی که شخص دانده ویزا نمیتونه دانشگاه رو رها کنه و باز هم شامل مزایای ویزای نوع D بشه. در صورت اخذ اقامت یک ساله دارنده ویزا امکان سفر در محدوده شنگن و مسافرت به برزیل رو خواهد داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niazbash نمایش پست ها
    دوست عزیز، چند سال پیش که من ویزای تحصیلی از هلند و همچنین بعد از اون از پرتغال گرفته بودم ویزا national بود و داخل ویزا نوشته شده بود one transit، در نتیجه من اجازه داشتم با هر پروازی که میخوام برم پرتغال چون اجازه یک transit رو داشتم ولی ۲ سال پیش که ویزای ایتالیا گرفتم با اینکه درخواست tarnsit گردم داخل ویزام ننوشتن. من هم ریسک نکردم و با پرواز ترنزیت دار نرفتم. شما هم بهتره این سوال رو از خود سفارت بپرسید تا مطمین بشید.
    بعد که کارت اقامتتون رو گرفتید میتونید هر جای شینگن خواستید برید.
    حالا اون دوستی که نوشتن من دوهفته پیش مدارک دادم هم لطفا جواب من رو بدن ممنون میشم! شما که دو هفته پیش مدارک دادید به سفارت ویزاتون به این زودی اومده که دارید بلیط میخرید؟
    نگران نباش دوست عزیز ما هم بیشتر از یک ماه هست منتظریم نه سفارت تماس میگیره و نه پاسخگو هستند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niazbash نمایش پست ها
    دوست عزیز، چند سال پیش که من ویزای تحصیلی از هلند و همچنین بعد از اون از پرتغال گرفته بودم ویزا national بود و داخل ویزا نوشته شده بود one transit، در نتیجه من اجازه داشتم با هر پروازی که میخوام برم پرتغال چون اجازه یک transit رو داشتم ولی ۲ سال پیش که ویزای ایتالیا گرفتم با اینکه درخواست tarnsit گردم داخل ویزام ننوشتن. من هم ریسک نکردم و با پرواز ترنزیت دار نرفتم. شما هم بهتره این سوال رو از خود سفارت بپرسید تا مطمین بشید.
    بعد که کارت اقامتتون رو گرفتید میتونید هر جای شینگن خواستید برید.
    حالا اون دوستی که نوشتن من دوهفته پیش مدارک دادم هم لطفا جواب من رو بدن ممنون میشم! شما که دو هفته پیش مدارک دادید به سفارت ویزاتون به این زودی اومده که دارید بلیط میخرید؟
    سلام نه من تازه دو هفته اس که از دادن مدارکم گذشته که با این هفته میشه سه هفته هنوز خبری نیست...

Junior Member

دوستان عزیز اگر دانشگاه یا استاد بخواد ویزای شخصی رو پیگیری کنه از چه راهی باید با سفارت در تماس باشه؟ اگر از راه ایمل باید این کار رو انجام بده لطفا ایمل مربوطه رو لطف بفرمائیید. در صورت این که از طریق تماس تلفنی باید این کار انجام بشه هم لطفا شماره تماس مربوطه رو لطف بفرمائید. چون ایمل و شماره های ذکر شده در سایت خود سفارت پاسخگو نیستند.

ی بار به من با این ایمیل پاسخ دادن sconsular.teerao@mne.pt
    اما بعدش بازم سوال پرسیدم دیگه جواب ندادن!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از چه سایتی میشه روند صدور ویزا رو چک کرد؟
    سلام
    از این سایت:
    http://www.secomunidades.pt/vistos/i...id=143&lang=en

سلام، سال نو میلادی مبارک
    دوستان گرامی نمیدونید سفارت برای شروع سال جدید تعطیلی داره؟ اگر تعطیله چند روز و تا کی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamohammadi نمایش پست ها
    سلام، سال نو میلادی مبارک
    دوستان گرامی نمیدونید سفارت برای شروع سال جدید تعطیلی داره؟ اگر تعطیله چند روز و تا کی؟
    من هفته پیش رفتم دم در سفارت، منشی سفارت گفت فقط۱ و ۲ ژانویه سفارت تعطیله. ولی خوب من فکر میکنم این به این معنی نیست که بخش کنسولی فقط تو این دو روز تعطیل باشه احتمالا از روز کریسمس به اینور کار نمیکنن ولی منشی سفارت اونجاست و سفارت بازه، این نظر شخصی منه، ولی بطور رسمی چیزی که گفتن فقط ۱ و۲ ژانویه یعنی امروز و فردا تعطیله.
    ویرایش توسط niazbash : January 1st, 2017 در ساعت 03:50 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)