صفحه 140 از 192 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

پس با این اوصاف سه شنبه باید باشن دیگه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamohammadi نمایش پست ها
    پس با این اوصاف سه شنبه باید باشن دیگه؟
    اینجوری که منشی سفارت گفت بله باید باشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niazbash نمایش پست ها
    اینجوری که منشی سفارت گفت بله باید باشن.
    سلام دوستان
    من میخوام فرم ویزارو پرکنم ولی در حال حاضر دعوتنامه دستم نیست. اما هر وقت به استاد بگم میفرسته برام. در آیتم شماره 28 و 29 فرم ویزا که حق ورود به کشور شنگن و تاریخ ورود و خروج به محدوده شنکن هست نمیدونم چی باید بنویسم. برا پر کردن این دو قسمت حتما باید دعوتنامه دستم رسیده باشه؟ و تاریخی که مینموسم باید دقیق باشه؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a_laser نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام فرم ویزارو پرکنم ولی در حال حاضر دعوتنامه دستم نیست. اما هر وقت به استاد بگم میفرسته برام. در آیتم شماره 28 و 29 فرم ویزا که حق ورود به کشور شنگن و تاریخ ورود و خروج به محدوده شنکن هست نمیدونم چی باید بنویسم. برا پر کردن این دو قسمت حتما باید دعوتنامه دستم رسیده باشه؟ و تاریخی که مینموسم باید دقیق باشه؟
    ممنونم
    نخیرمهم نیست ولی بلیط رو برای همون تاریخ رزرو کنید (رزرو یا بدون هزینه هست یا نهایت 20.000 تومان). فقط دقت بفرمائید در قسمت مربوط به شغل فعلی اگر هر چیزی جز "غیر شاغل" یا "محصل" ذکر کنید در روز مصاحبه گواهی اشتغال به کار امکان داره از شما درخواست کنن. و نکته بعدی این که در قسمت مربوط به ترانزیت هم دقت بفرمائید ذکر کنید تزانیزیت از خاک پرتغال به این مفهوم که اولین کشور برای ورود به شنگن خود پرتغال هست. این برای این منظور هست (همون طور که در پست های گذشته اشاره شد) ویزای شما Type D خواهد بود و از آلمان یا هلند یا ایتالیا (پرواز لوفتانزا , KLM , Alitalia) نمیتونید وارد شنگن بشید. در روز مصاحبه حتما و حتما یک سری کپی از هر چی همراه داشته باشید از شما درخواست میکنن. بیمه هم 7 روزه کافی هست اگر توی نامه دانشگاه بیمه رو ذکر کرده باشه در غیر این صورت 90 روزه تهیه کنید. در رابطه با آزمایشات پزشکی اکر تونستید بگید یه دکتر فقط گواهی بده چون جواب آزمایش رو نمیخوان. (فقط نطام پزشکی مهر بزنه).
    و به نکات زیر هم توجه کنید:
    بهتره از استادتون درخواست کنید Accommodation و بیمه رو ذکر کنه که هتل هم مجبور نشید رزرو کنید.
    برای عدم سوء پیشینه هرچه زودتر اقدام کنید چون 10 روز طول میکشه بیاد.
    حتما روز مصاحبه اصل سوء پیشینه و گواهی سلامت ممهور شده توسط نظام پزشکی رو همراه داشته باشید. (در غیر این صورت مصاحبه کنسل خواهد شد)

برای دوستانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دارند هم قانون ترجمه تغییر کرده حتما تاییدیه تحصیلی لازم هست که 1 ماه یا بشتر برای صدورش زمان لازم هست که بعد از صدور باید به تایید کانون مترجمان برسه.
    ویرایش توسط vpouya87 : January 2nd, 2017 در ساعت 12:24 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vpouya87 نمایش پست ها
    نخیرمهم نیست ولی بلیط رو برای همون تاریخ رزرو کنید (رزرو یا بدون هزینه هست یا نهایت 20.000 تومان). فقط دقت بفرمائید در قسمت مربوط به شغل فعلی اگر هر چیزی جز "غیر شاغل" یا "محصل" ذکر کنید در روز مصاحبه گواهی اشتغال به کار امکان داره از شما درخواست کنن. و نکته بعدی این که در قسمت مربوط به ترانزیت هم دقت بفرمائید ذکر کنید تزانیزیت از خاک پرتغال به این مفهوم که اولین کشور برای ورود به شنگن خود پرتغال هست. این برای این منظور هست (همون طور که در پست های گذشته اشاره شد) ویزای شما Type D خواهد بود و از آلمان یا هلند یا ایتالیا (پرواز لوفتانزا , KLM , Alitalia) نمیتونید وارد شنگن بشید. در روز مصاحبه حتما و حتما یک سری کپی از هر چی همراه داشته باشید از شما درخواست میکنن. بیمه هم 7 روزه کافی هست اگر توی نامه دانشگاه بیمه رو ذکر کرده باشه در غیر این صورت 90 روزه تهیه کنید. در رابطه با آزمایشات پزشکی اکر تونستید بگید یه دکتر فقط گواهی بده چون جواب آزمایش رو نمیخوان. (فقط نطام پزشکی مهر بزنه).
    و به نکات زیر هم توجه کنید:
    بهتره از استادتون درخواست کنید Accommodation و بیمه رو ذکر کنه که هتل هم مجبور نشید رزرو کنید.
    برای عدم سوء پیشینه هرچه زودتر اقدام کنید چون 10 روز طول میکشه بیاد.
    حتما روز مصاحبه اصل سوء پیشینه و گواهی سلامت ممهور شده توسط نظام پزشکی رو همراه داشته باشید. (در غیر این صورت مصاحبه کنسل خواهد شد)

برای دوستانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دارند هم قانون ترجمه تغییر کرده حتما تاییدیه تحصیلی لازم هست که 1 ماه یا بشتر برای صدورش زمان لازم هست که بعد از صدور باید به تایید کانون مترجمان برسه.
    آقا پویا ممنونم از شما و دوستانی که لطف میکنن و وقت میذارن برا جواب دادن
    استاد چقدر میتونه در مورد مدارکی که به سفارت میدیم نقش داشته باشه؟من مدرک زبان ندارم ولی بارها با استاد صحبت کردم. اگه استاد به سفارت بگه که زبان دانشجو رو قبول داره، میشه مدرک زبان ارائه نداد؟
    یه سوال دگه هم داشتم
    مدارکی که برا روز مصاحبه میبریم، نیاز هست که قبلش سفارت تاییدشون کنه؟
    با سپاس

Junior Member

استاد چقدر میتونه در مورد مدارکی که به سفارت میدیم نقش داشته باشه؟من مدرک زبان ندارم ولی بارها با استاد صحبت کردم. اگه استاد به سفارت بگه که زبان دانشجو رو قبول داره، میشه مدرک زبان ارائه نداد؟
    یه سوال دگه هم داشتم
    با سپاس
    در رابطه با مدرک زبان تا به حال با این مورد رو به رو نشدم که از طرف دانشگاه الزام ارائه مدرک زبان به سفارت رو معاف کنند (در این باره از خود سفارت سوال بفرمائید چون اطلاعات کافی در دسترس نیست). ولی برای تحصیل در پرتغال شما نیازمند ارائه مدرک IELTS با حدود نمره حداقل 6.5 یا معادل اون با مدارک دیگه هستید. گرفتن نمره 6.5 زیاد کار سختی نیست ولی اگه مدرک زبان دارید که تاریخش اکسپایر شده همون رو ارائه بدید مشکلی نیست.
    در رابطه با تایید مدارک توسط سفارت هم خیر الزامی در این مورد نیست ولی کلیه ترجمه ها باید توسط وزارت خارجه و دادگستری ممهور شده باشه که روال کار دارالترجمه ها هست.

در رابطه با نامه ای که استاد به شما میده هم این نامه باید توسط دانشگاه ممهور و امضاء شده باشه. در غیر این صورت روز مصاحبه امکان داره از شما قبول کنن ولی بعد تماس میگیرن و روند کار طولانی میشه.
    ویرایش توسط vpouya87 : January 3rd, 2017 در ساعت 03:11 AM

دوستان گرامی
    امروز کسی نرفته سفارت که معلوم بشه هنوز تعطیله یا بخش کنسولی هستن؟

Junior Member

سلام دوستان. روز بخیر.
    من میخوام برای ویزای پرتغال اقدام کنم و گواهی عدم سوء پیشینه میخوام.
    میخواستم ببینم این شامل چه مواردی میشه؟ آیا بد حجابی هم سوء پیشینه محسوب میشه؟

Junior Member

در روز مصاحبه همه ی مدارکتون آماده باشه همراه با کپی . میگن مدرک زبان بگید ندارم. تمام (تجربه ی دوستم: ویزاش دو هفته ای صادر شد)
    خیلی از دانشگاه ها در پرتغال بدون مدرک زبان در مقطع دکتری دانشجو می پذیرن و به مصاحبه اکتفا می کنن.
    اگه خواستین میتونید از استادتون بخواین یه نامه بنویسه که ایشون زبانش خوبه و برای ما کافیه به عناون مدرک زبان بدید (تجربه ی شخصی: ویزا ۲۰ روزه صادر شد)

یه سوال دگه هم داشتم
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa_s نمایش پست ها
    سلام دوستان. روز بخیر.
    من میخوام برای ویزای پرتغال اقدام کنم و گواهی عدم سوء پیشینه میخوام.
    میخواستم ببینم این شامل چه مواردی میشه؟ آیا بد حجابی هم سوء پیشینه محسوب میشه؟
    اگه موضوع در گشت ارشاد و کلانتری و ... و کار به صدور حکم توسط دادگاه و اجرای قطعی
    محکومیت‌های موثر کیفری
    مثل رفتن به زندان با محکومیت !! نکشیده خیر . برای بررسی دقیق تر باید موارد سو پیشینه رو در اینترنت جستجو کنید و با وکیل مشورت کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)