صفحه 2 از 192 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AUT

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek نمایش پست ها
    1. نه پرواز مستقيم نيست. پروازهايي كه بيشتر استفاده ميشن: تركيش اير، KLM و لوفت هانزا (‌ به ترتيب صعودي قيمت ها!)‌ با اين پروازها در بين راه اول در يك كشور ديگه (براي اين خطوط معمولا تركيه، هلند، ‌آلمان) توقف خواهيد كرد. اگه ويزاي كنفرانس و .. بگيرين ويزاتون شنگنه و ميتونين از هرخط هوايي استفاده كنين. اما اگه دارين ويزاي دانشجويي ميگيرين، چون ويزاتون شنگن نيست و national هستش، مثلا اگه از خط KLM يا لوفت هانزا استفاده كنين بايد ويزاي ترانزيت هلند يا آلمان رو هم از سفارتخونه هاي مربوطه بگيرين. اين جاست كه تركيش اير بهتره، چون تركيه ويزاي ترانزيت نميخواد.

رزرو بليط هزينه اي نداره. معمولا (بسته به فصل پروازي) تا يك هفته قبل از پرواز معتبره و وقت دارين تا پولش رو بدين و كانفيرمش بكنين. بعضي وقت ها آژانسها اذيت ميكنن و ميگن كه بايد تو 5-6 روز پول بليط رو بدين وگرنه كنسل ميشه (حتي اگه يه ماه به تاريخ پرواز مونده باشه!). ميتونين آژانس‌هاي ديگه رو امتحان بكنين. واقعيت اينه كه موقع رزرو بليط سيستمشون نشون ميده كه تا چه تاريخي رزرو بيلط معتبر هست. اين تاريخ‌هاي ممكنه بعدا تو سيستم پس و پيش بشه كه در اين صورت آژانس بايد باهاتون تماس بگيره و اطلاع بده.

2. بله، سفارت پزشك خاصي رو معرفي نميكنه.

موفق باشيد
    TheGeek متشکرم بابت راهنماییهات
    1)در مورد گواهی سلامت چه فرمتی داره و چه جوری باید باشه؟
    مثلا اگه یه پزشک معمولی(یکی از آشناهام) یه گواهی بده بنویسه که فلانی از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل هست کفایت می کنه یا حتما باید نتایج آزمایشات رو هم داشته باشی و بعد هم باید نظام پزشکی این نامه رو تایید کنه؟

خواهش ميكنم.

در مورد گواهي سلامت اطلاعات بيشتري ندارم. تو سفارت هم راهنمايي بيشتري نكردند. باز ميتونين زنگ بزنين از آقاي حقي تو سفارت بپرسيد (شماره سفارت رو تو پست قبلي گذاشتم). در كل مرد خوبيه.
    تجربه خود من و يكي ديگه از دوستام انجام آزمايش‌‌ها بوده. دكتر من با توجه به نتيجه آزمايشها توي نامه سربرگدار (ماله من تو سربرگ يه بيمارستان بود) نوشت كه نامبرده در تاريخ فلان از نظر فاكتورهاي كافئين و ترياك و ... و HIV و ....مورد آزمايش قرار گرفت كه نتيجه منفي بود. بعدش هم مهر و امضا كرد. (چون دكتر من تو بيمارستان بود مهر بيمارستان رو هم روش زد). ديگه ضميمه كردن نتايج آزمايش‌ها و غيره لازم نيست.
    بعدش همين نامه رو بردم براي ترجمه كه دارالترجمه گفت بايد مهر نظام پزشكي هم روش باشه وگرنه وزارت خارجه تائيد نميكنه. نامه پزشك رو بردم نظام پزشكي (تو كارگر شمالي) يه فيش حدود 10هزار تومن ريختم به حسابشون،‌ بدون اينكه كوچكترين چيزي رو چك بكنن يه مهر زدن روش و بهم پس دادن، بردم براي ترجمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek نمایش پست ها
    خواهش ميكنم.

در مورد گواهي سلامت اطلاعات بيشتري ندارم. تو سفارت هم راهنمايي بيشتري نكردند. باز ميتونين زنگ بزنين از آقاي حقي تو سفارت بپرسيد (شماره سفارت رو تو پست قبلي گذاشتم). در كل مرد خوبيه.
    تجربه خود من و يكي ديگه از دوستام انجام آزمايش‌‌ها بوده. دكتر من با توجه به نتيجه آزمايشها توي نامه سربرگدار (ماله من تو سربرگ يه بيمارستان بود) نوشت كه نامبرده در تاريخ فلان از نظر فاكتورهاي كافئين و ترياك و ... و HIV و ....مورد آزمايش قرار گرفت كه نتيجه منفي بود. بعدش هم مهر و امضا كرد. (چون دكتر من تو بيمارستان بود مهر بيمارستان رو هم روش زد). ديگه ضميمه كردن نتايج آزمايش‌ها و غيره لازم نيست.
    بعدش همين نامه رو بردم براي ترجمه كه دارالترجمه گفت بايد مهر نظام پزشكي هم روش باشه وگرنه وزارت خارجه تائيد نميكنه. نامه پزشك رو بردم نظام پزشكي (تو كارگر شمالي) يه فيش حدود 10هزار تومن ريختم به حسابشون،‌ بدون اينكه كوچكترين چيزي رو چك بكنن يه مهر زدن روش و بهم پس دادن، بردم براي ترجمه.
    لطفا آدرس و شماره تلفن نظام پزشکی رو اینجا بذارید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sheri نمایش پست ها
    لطفا آدرس و شماره تلفن نظام پزشکی رو اینجا بذارید
    ممنون
    آدرس دقيقش رو نميدونم. ولي كارگر شمالي هست، طرفهاي مركز تحقيقات مخابرات. سمت راست، خيابان 16 (تا جايي كه يادمه). راحت پيداش ميكنين.
    ویرایش توسط TheGeek : November 6th, 2009 در ساعت 12:56 PM

سلام

دوستي در مورد ويزاي همسر پرسيده بود؛
    سفارت پرتغال تو تهران به من گفت كه اگه الان (همزمان با درخواست ويزاي دانشجويي براي خودت) براي همسرت درخواست ويزا بدي يه ويزاي توريستي 90 روزه ميگيره اما نميتونه اونجا ويزاشو به اجازه اقامت تبديل كنه و حتما بايد برگرده ايران و بر اساس اجازه اقامت تو دوباره بياد پرتغال و بمونه.
    من شنيدم كه در صورت كامل بودن مدارك (مدارك ثبت نام دانشگاه و ...)‌ گرفتن اجازه اقامت Residence Permit براي دانشجوها حدود 2 ماه طول ميكشه. گرفتن ويزا هم 3 تا 8 هفته طول ميكشه.

Junior Member

سلام

من برای دانشگاه کامبرا پذیرش گرفتم
    گفتن برای گرفتن فاند باید با بقیه پذیرفته شده ها رقابت کنی
    یعنی به همه پذیرش نمیدن؟ من توو نامه پذیرشم نوشته میتونیم فاند بدیم

راستی با نامه پذیرش که از طریق ایمیل اومده میشه واسه ویزا اقدام کرد؟
    ویرایش توسط halandoon : March 3rd, 2010 در ساعت 07:18 PM دلیل: نقل قول رو برداشتم، چون ارتباطی با صحبتتون نداشت.

به همه که پذیرش نمیدن! اما اگه منظورتون فانده بازم نه به همه فاند نمیدن (در کل پرتغال رو میگم و اطلاع خاصی از کامبرا ندارم). سیستمش مثله سوئد نیست که تحصیلات (تکمیلی) رایگان باشه.
    با ایمیل پذیرش میتونین برین سفارت. مثه اینکه مدارکتون به پرتغال فرستاده میشه و اونجا استعلام میشه پس به اصل نامه نیازی نیست.

در ضمن اگه میخوای برای معافیت بری به وزارت علوم اونجا اصل نامه پذیرش رو ازت میخوان. البته ایرانه دیگه شاید چونه بزنی پرینت رو هم قبول کنن.
    ویرایش توسط TheGeek : March 3rd, 2010 در ساعت 07:37 PM

Junior Member

مرسی از جوابتون
    من توو یه دوره مشترک بین دانشگاه پورتو و کامبرا پذیرش گرفتم فاندی که توو نامه نوشته شده مقدارش 980 یورو هستش

در مورد ویزا یعنی همین ایمیل( نامه پذیرش) بدون مهر و امضا رو سفارت قبول داره؟
    این خیلی خوبه
    من کارت پایان خدمت دارم و تمام اصل مدارکم رو هم ترجمه کردم
    بازم ممنون از جوابتون

Junior Member

.5. گواهي پزشكي (از هر پزشكي) ترجمه شده با مهر نظام پزشكي و وزارت خارجه
    (دو سه تا آزمايش روتين مثله UA، اعتياد، ايدز،...)
    گرفتن آزمايش اعتياد كمي تا قسمتي مكافاته! چون وقت گيره، نامه درخواست رسمي آزمايش با عكس متقضي رو ميخواد و جواب رو هم اكثر جاها ميگن كه پست ميكنيم. پيشنهاد ميكنم برين يه بيمارستان خصوصي، آزمايش رو بدين بگين جوابشو واسه خودتون ميخواين (جواب شفاهي ميدن)، برين پيش پزشك بيمارستان و جريان رو بهش بگين و ازش بخواين زنگ بزنه آزمايشگاه و جواب آزمايش اعتياد رو بپرسه و از روي اون گواهي رو صادر كنه.

سلام
    من در مورد گرفتن گواهی پزشکی چند تا سوال داشتم
    1- بعضی ها میگن باید برید هلال احمر اونجا مدیکال لتر انگلیسی صادر می کنن آزمایشهاش هم عفونت خون و عکس قفسه سینه واسه سل و اینجور چیزا + اعتیاد و ایدز و ... البته این دوستم واسه یه کشور دیگه می خواست ویزا بگیره
    می خواستم بپرسم واسه پرتغال که همون ایدز و اعتیاد و هپاتیت ب کافیه اره؟
    2- اصلا امکان داره یه پزشک آشنا بدون آزمایش گواهی رو بنویسه؟!!!

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)