صفحه 3 از 192 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

سلام یه سوال دیگه هم داشتم

فرایند صدور ویزای دانشجویی یا National چند روز طول می کشه.
    اگه بری سفارت واسه گرفتن وقت چند روز بعد بهت وقت میدن واسه تحویل مدارک؟

ممنون اگه جواب بدید

Junior Member

معمولا برای هفته بعد وقت میدن
    شما کافیه زنگ بزنی و با آقای حقی صحبت کنی بهت میگه کی وقت آزاد داره
    اگه دیدی دیره شاید بتونی یکم چونه هم بزنی
    شماره سفارت: 22543237

در مورد ویزای دانشجویی هم بمن گفتن بین ۲۵ الی ۳۰ روز طول میکشه
    به طرز احمقانه ای مثل اینکه باید یه سری از مدارکی کهمیدی بهشون خودشون به پرتغالی ترجمه کنن که طول میکشه

من ۴ اسفند مدارک رو دادم و هفته پیش که تماس گرفتم گفتن زوده خودمون گفتیم که تماس میگیریم تا امروز که ۲۳ ام هستش هیچ خبری نیست، من از کسایی که اقدام کرده بودن پرسیدم گفتن معمولا یکی دو روز قبل از تاریخ بلیط ویزا رو میدن.

اگه سوال دیگه ای داشتین بپرسین
    در ضمن یادتون باشه همه مدارک رو با خودتون ببرید و از همه چی کپی داشته باشید که اقای حقی گیر نده مدارک ناقصه برو بیار یا برو کپی بگیر که ممکنه دو-سه روز کارتون عقب بیفته

Junior Member

والا من اصلا وقت نکردم هیچ آزمایشی بدم
    و کلا رفتم یه پزشک عمومی یه ذره میو میو کردم تا یه گواهی سلامت بدون دادن آزمایش واسم نوشت همونو بردم نظام پزشکی ۱۰ تومن دادم و ترجمه رسمی و دادم به سفارت
    البته هنوز نتیجه ویا مشخص نیست ولی اگه مشکلی داشت حتما آقای حقی بهم میگفت
    شما اگه وقت داری برو ایدز و اعتیاد و هپاتیت رو بده ضرر نداره که

Junior Member

مرسی از راهنماییتون
    این آدرس ایمیل منه خیلی خیلی خوشحال میشم باهاتون در ارتباط باشم
    من 17 اسفند اونجا بودم. دارم مدارکم رو آماده می کنم.
    اگه میشه ایمیل بزنید تا از تجربیاتتون استفاده کنم.
    راستی من فکر کنم خیلی وقت دارم جون شروع کلاسهام Sep هستش
    jahednaghipoor1361@gmail.com

Junior Member

سلام به دوستان
    من تاریخ ۴ اسفند برای ویزا مدارکم رو تحویل دادم و هنوز که هنوزه هیچ نتیجه ای نگرفتم چندین بار به سفارت زنگ زدم ولی آقای حقی هربار گفت که ممکنه نیم ساعت دیگه باید ممکنه دو ماه دیگه
    می خواستم ببینم کسی توی این مدت اقدام کرده واسه گرفتن ویزا و نتیجش چی بوده؟
    دوم اینکه به چه صورت می تونم پیگیری کنم که سریعتر این کارو انجام بدن مهلت خروجی که دارم یک هفته بیشتر ازش نمونده
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behdad_bdb نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من تاریخ ۴ اسفند برای ویزا مدارکم رو تحویل دادم و هنوز که هنوزه هیچ نتیجه ای نگرفتم چندین بار به سفارت زنگ زدم ولی آقای حقی هربار گفت که ممکنه نیم ساعت دیگه باید ممکنه دو ماه دیگه
    می خواستم ببینم کسی توی این مدت اقدام کرده واسه گرفتن ویزا و نتیجش چی بوده؟
    دوم اینکه به چه صورت می تونم پیگیری کنم که سریعتر این کارو انجام بدن مهلت خروجی که دارم یک هفته بیشتر ازش نمونده
    ممنون
    شما بهشون گفتيد كه مجوز خروجتون زياد اعتبار نداره؟ حتما با خانم اينديرا صحبت كنيد و مساله‌تون رو برايش توضيح بديد. با سابقه‌اي كه ازش مي‌شناسم حتما كمك مي‌كنه. يه موضوعي رو درباره پرتغال نبايد فراموش كرد، اينكه مقررات و كارهاي اداري پرتغال مثل كشورهاي پيشرفته (آمريكا، كانادا، آلمان و حتي اسپانيا) نيست و مي‌توانند بسياري از مسائل را با تلفن و ايميل زدن به همكارانشان حل كنند.
    به نظرم با سفارت تماس بگيريد (اگر درست يادم باشد يكشنبه تا پنجشنبه 8 تا 13) و بگيد كه مساله خاصي در مورد ويزا و مجوز خروج داريد و بخواهيد كه مستقيم با خانم اينديرا صحبت كنيد. اميدوارم كه مشكلتون حل شه.
    اگر هم نشد، خيلي نگران نباش، تمديد مجوز خروج فقط كمي كار اداري برايت درست مي‌كنه كه حداكثر توي چند روز (كمتر از يك هفته) درست مي‌شه.

ويزاي من و همسرم رو حدود 30 ساعت قبل از پرواز داده بودند. پرتغال ديگه، خيلي روي نظم نيستند و خوش خوش كارهاشون رو انجام مي‌دهند. اميدوارم كارهات درست شه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    شما بهشون گفتيد كه مجوز خروجتون زياد اعتبار نداره؟ حتما با خانم اينديرا صحبت كنيد و مساله‌تون رو برايش توضيح بديد. با سابقه‌اي كه ازش مي‌شناسم حتما كمك مي‌كنه. يه موضوعي رو درباره پرتغال نبايد فراموش كرد، اينكه مقررات و كارهاي اداري پرتغال مثل كشورهاي پيشرفته (آمريكا، كانادا، آلمان و حتي اسپانيا) نيست و مي‌توانند بسياري از مسائل را با تلفن و ايميل زدن به همكارانشان حل كنند.
    به نظرم با سفارت تماس بگيريد (اگر درست يادم باشد يكشنبه تا پنجشنبه 8 تا 13) و بگيد كه مساله خاصي در مورد ويزا و مجوز خروج داريد و بخواهيد كه مستقيم با خانم اينديرا صحبت كنيد. اميدوارم كه مشكلتون حل شه.
    اگر هم نشد، خيلي نگران نباش، تمديد مجوز خروج فقط كمي كار اداري برايت درست مي‌كنه كه حداكثر توي چند روز (كمتر از يك هفته) درست مي‌شه.

ويزاي من و همسرم رو حدود 30 ساعت قبل از پرواز داده بودند. پرتغال ديگه، خيلي روي نظم نيستند و خوش خوش كارهاشون رو انجام مي‌دهند. اميدوارم كارهات درست شه.
    ممنون از راهنماییتون. من چندین بار با سفارت تماس گرفتم و هر بار اقای حقی گفته که پیگیری می کنه و مشکل رو گفتم ولی هیچ وقت وصل نکرد با خانم ایندیرا صحبت کنم

Junior Member

سلام دوستان
    سوال من اینه که چجوری میشه پیگیری کرد که ویزا در چه مرحله ای هستش
    من الان نزدیک دو ماه شده و به سفارت که زنگ می زنم میگن ما هر روز ایمیل می زنیم شما ازون ور پیگیری کن
    به دانشگاه که می گم میگه به من ربطی نداره ما در این زمینه دخالتی نمیکنیم
    یه ایمیل از سفارت گیر اوردم که کار نمیکرد
    کسی ایمیلی از سفارت داره؟
    چجوری میشه پیگیری کرد، از کدوم قسمت دانشگاه باید پرسید که آیا کاری در این زمینه می کنن یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای یک کنفرانس در کشور پرتغال به تاریخ 28 جولای 2010 پذیرش و دعوت نامه دارم.
    برای گرفتن ویزا وقت گرفتم. اما همانطور که می دونید باید رزرو بلیط و هتل را بدهم. سوالم اینه که آیا حتما باید بلیط من از لیسبون به تهران باشه یا می تونم از شهر یا کشور دیگری در اروپا رزرو کنم. بعد این که با توجه به مدت زمان برگزاری کنفرانس که 3 روز است باید بلیط رزرو کنم؟ یعنی اگر تاریخ برگشت را دیرتر رزرو کنم برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد می کنه؟
    ممنون اگر کسی از دوستان بتونه کمک کنه
    ایمیل من:
    metalixa@gmail.com

نقل قول نوشته اصلی توسط omideiran نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یک کنفرانس در کشور پرتغال به تاریخ 28 جولای 2010 پذیرش و دعوت نامه دارم.
    برای گرفتن ویزا وقت گرفتم. اما همانطور که می دونید باید رزرو بلیط و هتل را بدهم. سوالم اینه که آیا حتما باید بلیط من از لیسبون به تهران باشه یا می تونم از شهر یا کشور دیگری در اروپا رزرو کنم. بعد این که با توجه به مدت زمان برگزاری کنفرانس که 3 روز است باید بلیط رزرو کنم؟ یعنی اگر تاریخ برگشت را دیرتر رزرو کنم برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد می کنه؟
    ممنون اگر کسی از دوستان بتونه کمک کنه
    ایمیل من:
    metalixa@gmail.com

مدت ویزا برای شرکت در کنفرانس رو معمولا 10تا حداکثر 20 روز میشه تقاضا داد و منطقی هستش. این نظر شخصیه منه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)