صفحه 90 از 192 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1916

موضوع: ویزای کشور پرتغال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

بچه ها من هم میخوام برای ویزای 10 ماهه فرصت مطالعاتی اقدام کنم/ لطفا تو موارد زیر بهم کمک میکنین؟ چون قاعدتاً باید کلیاتش هم شبیه به ویزای دانشجویی باشه:

1. تو سایت گفته که برای گرفتن وقت باید به لینک زیر بریم و فرم مربوطه رو پر کنیم. اما این لینک برای من باز نمیشه!! آیا با گرفتن وقت فوری سفارت، همچنان نیاز به اقدام از طریق این لینک هم هنوز هست؟
    2. http://www.secocomunidades.pt/vistosonline)
    3. برای ارائه Proof of accommodation in Portugal باید چی ارائه کرد و چگونه تامین کرد؟
    4. گواهی سلامت باید به چه فرمتی باشه؟ اگه کسی اخیرا تهیه کرده توضیح بده ممنون می شم.

~

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1985 نمایش پست ها
    سلام
    من برای فرصت مطالعاتی برای پرتغال اقدام کردم. سه تا سوال دارم اگر من رو راهنمایی کنین ممنون میشم
    1) استادم خواستن که متن دعوتنامه رو خودم تنظیم کنم و بعد براشون بفرستم که تأیید کنن، میخواستم بدونم در خصوص اخذ ویزا چه موارد ضروری رو باید در دعوتنامه ذکر کنم (البته نمونه های دعوتنامه رو مطالعه کردم، اما میخوام بدونم تجارب دوستانی که به سفارت پرتغال مراجعه داشتن درباره نکات مهم در داخل متن چی بوده، مثلا فقز به زمان 1 ساله فرصت اشاره کنم یا دقیقا بنویسم در چه ماهی میخوام برم و در چه ماهی میخوام برگردم؟)
    2) مدرک IELTS من منقضی شده؛ دانشگاه هم از من مدرک زبان نخواسته؛ البته در سایت سفارت دیدم که برای ویزای دانشجویی مدرک زبان میخواد, آیا برای فرصت مطالعاتی هم مدرک میخوان؟ آیا میتونم از همون مدرک منقضی شده استفاده کنم؟ و اینکه آیا در دعوتنامه به این قضیه اشاره بشه که مدرک زبان نیاز نیست و سطح زبان مورد تأیید هست؟
    3) زمان فرصت مطالعاتی من 6 ماهه ولی دانشگاه اعلام کرده تا 1 سال هم قبول میکنن؛ به نظرتون توی دعوتنامه 6 ماه رو قید کنم بعدا اگر خواستم بیشتر بمونم میشه تمدید کرد یا باید همین الان بخوام که 1 ساله بنویسن؟

اگر پاسخ من رو بدین واقعا ممنون میشم
    سلام . من هم دارم برای فرصت 6 ماهه اقدام میکنم. اما هنوز وقت نگرفتم. فقط مویتونم اینطوری راهنمایی کنم که:
    1- استاد من برای من تاریخ رفت و برگشت رو دقیق در دعوتنامه قید کرده. پس شما هم بهتره قید کنید.
    2- استاد من تو متن دعوتنامه تاکید کرده زبانش خوبه و برای کار تحقیقاتی تو گروه من مناسبه. و لذا من هم نمیخوام چیزی ارائه کنم جز همین تاییدیه. چون در واقع عملا مدرکی هم ندارم که ارائه کنم
    3- من خودم درخواست کردم تو دعوتنامه ام بنویسن 10 ماهه. البته دلم میخواست بنویسن یک ساله اما روم نشد بخوام ازشون. چون به هر حال ویزاای ما طولانی مدته و روندش فکرنکنم برای 6 ماهه و 10 ماهه فرق کنه. لذا از همون اول بازه اطمینان تامین کنیم برای خودمون بهتره. حالا برای چند ماه تمدید اونموقع دوباره باید دردسر کشید و هزینه کرد. پس به نظرم طولانی تر نوشته بشه بهتر باشه. اما باز باید دید تجربیات بقیه چی میگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa710 نمایش پست ها
    بچه ها من هم میخوام برای ویزای 10 ماهه فرصت مطالعاتی اقدام کنم/ لطفا تو موارد زیر بهم کمک میکنین؟ چون قاعدتاً باید کلیاتش هم شبیه به ویزای دانشجویی باشه:

1. تو سایت گفته که برای گرفتن وقت باید به لینک زیر بریم و فرم مربوطه رو پر کنیم. اما این لینک برای من باز نمیشه!! آیا با گرفتن وقت فوری سفارت، همچنان نیاز به اقدام از طریق این لینک هم هنوز هست؟
    2. http://www.secocomunidades.pt/vistosonline)
    3. برای ارائه Proof of accommodation in Portugal باید چی ارائه کرد و چگونه تامین کرد؟
    4. گواهی سلامت باید به چه فرمتی باشه؟ اگه کسی اخیرا تهیه کرده توضیح بده ممنون می شم.

~
    ممنون از راهنماییت
    برای وقت فوری فکر میکنم باید مدارک رو ایمیل کنی
    درباره محل اقامت رزرو هتل رو همراه داشته باشی کافیه، البته تعداد روزهای دقیقش رو نمیدونم ولی دوستانی که پرتغال رفتن به من گفتن 2 هفته میتونه کافی باشه
    درباره گواهی سلامت پزشک برای من نوشته طبق معاینات به عمل آمده در سلامت جسمانی و روانی به سر میبره و فاقد هرگونه بیماری واگیردار و غیرواگیردار می باشد. بعد باید ببری خیابون کارگر (فرشی مقدم) نظام پزشکی تا تأییدش کنن و بعدش ترجمه
    البته من مطمئن نیستم که متن این گواهی برای سفارت کافی هست یا نه چون هنوز زمان مصاحبه من نرسیده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    North American Studies - University of Tehran

سلام ، خیلی ممنون از پاسختون . اما هنوز سفارت به من ایمیل نزده ! الان از دو هفته هم گذشته من اسکن پاسپورت و فرم ورد شینگن رو فرستادم به نظرتون اسکن شده فرم رو هم باید می فرستادم ؟ ممنون

Junior Member

سلام من چهارشنبه ایمیل زدم برای وقت فوری. اسکن پاسپورت, فرم ورد شینگن و اسکن شده فرم را فرستادم تا الان که خبری نیست. البته هنوز هم دیر نشده ولی نمیدم فرستادن اسکن فرم ویزا چقدر میتونه موثر باشه.

سلام دوستان میخواستم بدونم درصورتیکه فقط یکی از زوجین ویزای تحصیلی پرتغال را داشته باشه امکانش هست بطور همزمان به همسرش ویزای همراه بدن یا اینکه اول بایدبه تنهایی واردپرتغال بشه و بعد از چندماه درخواست پیوستن همسر رابده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد.مهندسی صنایع.دانشگاه فردوسی

سلام.وقتتون بخیر.
    چند نفر از دوستان در مورد نمره زبان پرسیده بودن.من از سفارت پرسیدم، گفتن که مدرک زبان اجباری هست و باید نشون بدین زبانتون قویه.گفتم اگه تو نامه پذیرش ذکر بشه فرد مورد نظر مدرک زبان نیاز نداره،گفتن قبول نمیکنیم و بازم باید مدرک زبان ارائه کنید.اما افرادی که مدرک زبانشون expire شده گفتن قبولشون میکنیم. گفتن نمره خاصی هم مد نظرشون نیست.با یه آیلتس 6 هم کارتون راه میفته.
    راجع به افرادی که ازدواج کردن و میخوان همسرشونم با خودشون ببرن، اون فردی که پذیرش داره باید تنهایی بره پرتقال یک ترم و بگذرونه و بعد از گرفتن کارت اقامت برای همسرش اقدام کنه.

دوستانی که برای ویزا اقدام کردن میشه لطفا نتایج ویزاشونو اینجا اعلام کنن؟
    ممنون

Junior Member

بچه هایی که برای وقت ایمیل زده بودید و منتظر بودید، خبری شد؟ وقت بهتون دادن؟ کاش یه اطلاع رسانی بکنین اینجا. من هم یه هفته است منتظرم، جوابی نگرفتم متاسفانه...

Junior Member

سلام بچه ها منم برای یه کنفرانس توی سپتامبر دعوتنامه دارم. ۶ جولای ایمیل زدم واسه وقت فوری هنوز جوابی نیومد برام. به نظرتون حضوری برم سفارت فایده ای داره؟ کسی شماره تلفنی داره که پاسخگو باشه؟ نوبت سفارت که از طریق سایت تونستم بگیرم ۶ سپتامبر هست در حالیکه من باید ۱۶ سپتامبر اونجا باشم. اگه کسی میدونه باید چیکار کرد لطفا کمکم کنه.... ممنونم

Junior Member

سلام من اول جولای ایمیل زده بودم. و دیروز دوباره امیل زدم. فعلا جوابی نگرفتم. البته من از قبل تر برای ۴ آگست وقت گرفته بودم. ولی ترجیح میدادم زودتر برا مصاحبه برم تا یک وقت مشکلی پیش نیاد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)