صفحه 14 از 45 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 448

موضوع: آرشیو شده: تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد (تا اوایل سال 2014)

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد

نقل قول نوشته اصلی توسط zna نمایش پست ها
    thanks for answering mr
    Mehdi.Chem.Eng

but how is my average?and how much chance i'll have
    Generally, you are expected to have a first class honors degree when you apply to the Universities such as Oxford or Cambridge and even then, there is no guarantee.
    However, according to the fact that you are not looking for funding there, you have a better change to succeed.

Wish you best of luck
    ویرایش توسط Mehdi.Chem.Eng : February 25th, 2011 در ساعت 02:31 PM

Junior Member

اقا من که گیج شدم بالاخره نفهمیدم انگلیس برای مهندسی خوبه یا نه؟ من واسه کمبریج میخوام واسه ارشد... مهندسی موادم میخونم .... موضوع پایان نامم دقیقا از موضوعات پروفسوذ بهادیشیا از کمبریج اومده اما نمیدونم باید چکار کنم؟ بنظرتون فاند میدن بهم؟ تافل 100 دارم اما ایلتس نه . معدلمم 14 که البته از میانگین بالاترم!!!

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط zeushera نمایش پست ها
    اقا من که گیج شدم بالاخره نفهمیدم انگلیس برای مهندسی خوبه یا نه؟ من واسه کمبریج میخوام واسه ارشد... مهندسی موادم میخونم .... موضوع پایان نامم دقیقا از موضوعات پروفسوذ بهادیشیا از کمبریج اومده اما نمیدونم باید چکار کنم؟ بنظرتون فاند میدن بهم؟ تافل 100 دارم اما ایلتس نه . معدلمم 14 که البته از میانگین بالاترم!!!
    با معدل 14 از دانشگاه کمبریج نمیشه پذیرش گرفت چه برسه به فاند. بعضی از دانشگاه های انگلیس برای مهندسی خوب هستند مثل ایمپریال کالج که پذیرش گرفتن از اونها ساده نیست.

ApplyAbroad Guru

شوخی می کنید دوست من؟ معدل 14 و کمبریج؟ شما هر چقدر هم موضوع پایان نامه تون نزدیک به تحقیقات استادها باشه Board of Graduate Studies درخواستتون رو رد می کنه. کلا در کمبریج اپلیکیشن ها از زیر دست سه گروه رد میشن (Admission Tutor -> کمیته دپارتمان -> BoGS) تا به مرحله تایید برسن. فاند هم فکرش رو نکنید برای ارشد.

تافلتون هم فقط در صورتی که همه نمراتتون بالای 25 باشه قابل قبوله برای کمبریج.

Junior Member

تافلمم کاری نداره میتونم راحت بکشمش بالاتر.... برم GRE بگیرم؟ چیزی هست که کمکی بکنه؟ با 60 میلیون میتونم برم تا دکترا؟ اصن با هزینه خودمم پذیرش نمیدن؟ اگه دادن اونجا نمیتونم یه جوری پول در بیارم؟ یه ذره هم کمک نمیکنن؟

ApplyAbroad Guru

بابا اخه ایها الناس من به کی بگم که اینجا 14 معدل خوبه از بس که این استادای ... اذیت میکنن.... من بدبخت که با کلی ذوقو شوق اومدم سراسری چه گناهی کردم که یه کسی از آزاد چلغوز آباد( البته با احترام به همه) که راحتو با معدل بلا پاس کردن؟ ینی من هیچ فرقی با اونا ندارم؟
    معدل 14 از شریف هم داشته باشید کافی نیست برای کمبریج ... چیزی که BoGS مد نظر داره برای ایرانی ها معدل بالای 17-18 از چند دانشگاه تاپ تهرانه. رقابت فوق العاده سنگینه.

تافلمم کاری نداره میتونم راحت بکشمش بالاتر.... برم GRE بگیرم؟ چیزی هست که کمکی بکنه؟ با 60 میلیون میتونم برم تا دکترا؟ اصن با هزینه خودمم پذیرش نمیدن؟ اگه دادن اونجا نمیتونم یه جوری پول در بیارم؟ یه ذره هم کمک نمیکنن؟
    GRE کمک می کنه، اگه Subject Test هم داشته باشید (نمی دونم رشته شما داره یا نه) بازم شانستون بیشتر میشه.

شهریه هم حدودا سالی 20 هزار پوند (با احتساب هزینه کالج) + 10 هزار پوند هزینه زندگی ... 60 میلیون تومن هزینه یک سالتونه تا دکترا بدون فاند 4 برابرش رو نیاز دارید. البته کمبریج برای دکترا فاند های خوبی داره.

Junior Member

خیلی لطف کردین.... با اینکه روی مقالم تو دنیا فقط تو کمبریج کار شده ظاهرا باید بیخیالش بشم درسته؟ کلا ظاهرا فاند انگلستان برای ارشد منتفیه؟؟؟
    شما جای قوی برای رشته من نمیشناسید؟

ApplyAbroad Guru

خیلی لطف کردین.... با اینکه روی مقالم تو دنیا فقط تو کمبریج کار شده ظاهرا باید بیخیالش بشم درسته؟ کلا ظاهرا فاند انگلستان برای ارشد منتفیه؟؟؟
    شما جای قوی برای رشته من نمیشناسید؟
    برای PhD می تونه کمکتون کنه، برای مستر نه چون سیستم ادمیشن مستر در کمبریج طوریه که استادها نقش خاصی ندارن و چندین جا باید تایید کنن و فقط یه استاد یا یک گروه نیست.. و یک سری استاندارد هایی مد نظر Board of Graduate Studies هست که هیچ کاری هم با ریسرچ استاد و ... ندارن.

فاند برای ارشد بله واقعا واقعا سخته، در مورد رشته تون هم خیر متاسفانه من اطلاعی ندارم ولی دانشگاه های تاپ مهندسی انگلیس (منچستر، بریستول، ساوتمپتون و ...) و حتما چک کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

من چند تا سوال داشتم : کسی که در ایران و در دانشگاه سراسری یکی از شهرستانها در رشته حقوق معدل بالای 19 در مقطع لیسانس اورده و ایلتس 7.5 داره : 1-ایا اکسفورد یا کمبریج امکان داره درخواست پذیرش در فوق لیسانس رو بخاطر اینکه مدرکش از دانشگاههای درجه یک تهران نیست رد کنه ؟ 2- شرایط پذیرش در فوق لیسانس رشته حقوق در اکسفورد یا کمبریج در کل چیست ؟ ایا مضاف بر شرایطی که در صفحات قبل در خصوص رشته های دیگه به اون اشاره شد شروط دیگری هم برای پذیرش فوق لیسانس حقوق وجود داره؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    من چند تا سوال داشتم : کسی که در ایران و در دانشگاه سراسری یکی از شهرستانها در رشته حقوق معدل بالای 19 در مقطع لیسانس اورده و ایلتس 7.5 داره : 1-ایا اکسفورد یا کمبریج امکان داره درخواست پذیرش در فوق لیسانس رو بخاطر اینکه مدرکش از دانشگاههای درجه یک تهران نیست رد کنه ؟ 2- شرایط پذیرش در فوق لیسانس رشته حقوق در اکسفورد یا کمبریج در کل چیست ؟ ایا مضاف بر شرایطی که در صفحات قبل در خصوص رشته های دیگه به اون اشاره شد شروط دیگری هم برای پذیرش فوق لیسانس حقوق وجود داره؟

با تشکر
    کدوم دانشگاه شهرستان؟
    معدلتون خیلی خوبه و برای همین اگه از دانشگاه مطرحی توی کشور باشید ممکنه شانس داشته باشید (البته رقابت هم بسیار زیاده). برای کمبریج ( LL.M.) لازمه معادل مدرک یه First Class از انگلیس داشته باشید (معدل بالای 18 از دانشگاه های تاپ تهران) + IELTS 7.5 (بالای 7 در هر skill) . برای آکسفورد هم دوره های مختلفی هست و شرایط زبان هم مثل کمبریجه:
    http://www.law.ox.ac.uk/postgraduate/taught.php

کلا اگه از دانشگاه مطرحی هستید بهتون پیشنهاد می کنم اپلای کنید ولی اصلا و به هیچ وجه روی پذیرش از این دو جا حساب خاصی در برنامه هاتون باز نکنید چون رقابت وحشتناکه. فکر کنم Tuition Fee هم حدود سالیانه 20 هزار پوند باشه برای رشته شما.
    ویرایش توسط S03 : July 10th, 2011 در ساعت 10:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)