صفحه 21 از 45 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 448

موضوع: آرشیو شده: تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد (تا اوایل سال 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد

بچه ها 6 نفر در مقطع کارشناسی در آکسفورد تحصیل میکنن کسی میون شما نیست که یکی از اونا باشه یا حداقل با بعضی از اونا در ارتباط باشه ممنون میشم کمک کنید

Junior Member Saman_60 آواتار ها

سلام. برای گرفتن پذیرش از آکسفورد و یا کمبریج، نمره آیلتس باید چند باشه؟ نمره تافل چطور؟
    برای دانشگاه های خوب آمریکا چطور؟ می دونین نمره این دو آزمون باید بالای چند باشه؟ ممنون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman_60 نمایش پست ها
    سلام. برای گرفتن پذیرش از آکسفورد و یا کمبریج، نمره آیلتس باید چند باشه؟ نمره تافل چطور؟
    برای دانشگاه های خوب آمریکا چطور؟ می دونین نمره این دو آزمون باید بالای چند باشه؟ ممنون.
    کمبریج آیلتس 7 (همه حداقل 7 و ریدینگ 6.5) و تافل 100 (و هر کدوم از چهار Skill هم نباید زیر 25 باشه).
    http://www.admin.cam.ac.uk/offices/g...age/langs.html

دانشگاه های آمریکا خیلی متفاوت هستند. مثلا در کامپیوتر استنفورد تافل 113 می خواد و برکلی 68 ! هر دو جزو سه دانشگاه برتر هستند.

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

به S03 :
    اگر ممکنه یه توضیحی در مورد عناوین First and 2i honours بدید.
    در ضمن توی رشته های مهندسی Imperial college بهتره یا Cambridge یا Oxford ؟
    و سوال آخر اینکه در دانشگاه های انگلیس تو مقطع دکتری درس پاس نمی کنن؟ سه سال رو فقط کار پژوهشی می کنن؟ بعد توی یکی از تایپیک ها یک نفر گفته بود که استاد راهنماها خیلی وقت نمی ذارن برای دانشجو. این قضیش چیه؟
    ویرایش توسط Civil_Engineer : December 13th, 2011 در ساعت 02:00 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به S03 :
    اگر ممکنه یه توضیحی در مورد عناوین First and 2i honours بدید.
    در ضمن توی رشته های مهندسی Imperial college بهتره یا Cambridge یا Oxford ؟
    و سوال آخر اینکه در دانشگاه های انگلیس تو مقطع دکتری درس پاس نمی کنن؟ سه سال رو فقط کار پژوهشی می کنن؟ بعد توی یکی از تایپیک ها یک نفر گفته بود که استاد راهنماها خیلی وقت نمی ذارن برای دانشجو. این قضیش چیه؟
    اینها Classification های دوره های تحصیلی Undergraduate هستن (First Class معادل -A/A/A+ آمریکاست - GPA 3.7 به بالا - و 2i معادل -B/B/B+). برای ایران معمولا معدل بالای 18 از دانشگاه های مطرح ما رو First حساب می کنند و بالای 16 رو 2i.
    در هر رشته متفاوته (و در گرایش های خاص هر رشته باز هم متفاوته). مثلا در Computer Science که رشته من هست در زمینه مهندسی نرم افزار امپریال و آکسفورد قوی تر هستند ولی در زمینه های Systems و AI و ... کمبریج بسیار قوی تره. باید با تحقیق ها و افرادی که در هر دانشگاه هستن آشنا بشید تا ببینید توی زمینه مد نظر شما کدوم یک قوی تره ولی به طور کلی در رشته های مهندسی ترتیب کمبریج، امپریال، آکسفورد است.

درباره سوال آخرتون هم خیر درس پاس نمی کنند. در دانشکده های مهندسی کمبریج دوره دکترا بسیار شبیه آمریکاست ولی به دو دوره تقسیم شده، شما ابتدا (اگه بخواید) وارد یک دوره MPhil می شید که بسیار بسیار مشابه سال اول دکترا در آمریکاست و درس پاس می کنید و ... و بعد از اون به دوره دکترای سه ساله می رید (البته مستقیم هم میشه رفت اگه بخواهید). صحبت ها درباره وقت نگذاشتن اساتید و ... هم کاملا بی پایه است چیزی که من در امپریال و کمبریج دیدم کاملا برعکس این قضیه است و بعضی مواقع تا 2 شب در یک تحقیق با استادی که شخص بسیار مطرحی هم هست شخصا بحث و گفت و گو می کردم! به علاوه در این سه دانشگاه شما یک استاد اصلی دارید و یکی دو استاد مشاور و چندین Professional Researcher که روزانه باهاشون در ارتباط هستید. چیزی که وجود داره اینه که کسی مجبورتون نمی کنه و اگه شما دنبال اونها نباشید اونها دنبالتون نمیان. مشکلی که خیلی از ایرانی ها با این سیستم دارند چون ما اکثرا عادت داریم به زور مجبور به انجام کار باشیم تا کار کنیم. زور و اجباری وجود نداره در این سیستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Persian Studies, University of Cambridge

در مورد بورسام بالا توضیح دادم. شرایط خاصی نداره، همین که تزی که شما مینویسید متعلق به دانشگاه است، برای یکی از بورسام البته گفته شده که باید درس بدم اما احتمالا از سال بعد.
    در ضمن پروژه من تاریخه معماریه نمیدونم به دردتون میخوره یا نه.

Junior Member

یکی از زیر شاخه های تاریخ نیست؟راجع به دارهوم چیزی میدونید؟به جای آیلتس دیپلم انگلیسی رو قبول نمیکنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Persian Studies, University of Cambridge

نقل قول نوشته اصلی توسط dedegoli نمایش پست ها
    یکی از زیر شاخه های تاریخ نیست؟راجع به دارهوم چیزی میدونید؟به جای آیلتس دیپلم انگلیسی رو قبول نمیکنن؟
    من در دانشکده مطالعات خاور میانه درس میخونم. پروژم تاریخه معماری ایرانه. چیزی که مهمه اینه که شما کسی رو که تو حوزه کارتون وارده پیدا کنید، ممکنه مجبور باشد چند تا دانشکدیه مختلف رو نگاه کنید و باهاشون صحبت کنید. من اولش که فکر میکردم باید دانشکده معماری باشم حتمن، سعی کنید با هر کسی که فکر میکنید حوزه کارش مربوط به شماست صحبت کنید. در باره دورهام چندان اطلاع ندارم اما میدونم که دانشکدیه تاریخشون خوبه، همینطور بخشه ایران شناسیشون.
    Cambridge تافل و ایلتس قبول میکنه تا جایی که میدونم.

ApplyAbroad Guru

دوستان 20 ژانویه (12 روز دیگه) ددلاین برای فاند های آکسفورده اگه قصد اپلای دارید زودتر اقدام کنید.

Junior Member

سلام به دوستان عزيزم من نميدونم براي آمريكا اپلاي كنم يا انگلستان هر دو تاشم دوست دارم ولي فقط دوست دارم تو انگلستان برم اكسفورد با توجه به شرايطم آيا شانس دارم يا خير ؟ البته با فاند

معدل 18.70 از دانشگاه تهران

gre : 1450

تافل: 605
    3تا isiمقاله 2 تا هم داخلي
    دو سالم سابقه كار مرتبط

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)