صفحه 24 از 45 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 448

موضوع: آرشیو شده: تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد (تا اوایل سال 2014)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    مرسی
    در مورد فاند و اینا چی؟
    هزینه ها خیلی بالا می ره اگر فاند ندهند و تا جایی که من می دونم اصلا حتی برای مستر هم انگلستان بسیرا سخت می شه فاند پیدا کرد. درسته؟
    کلا واسه دو سال، هزینه به پوند چه قدر می شه، مثلا واسه ی رشته ی فیزیک/نروساینس(ترجیحا، البته اگه داشته باشند این رشته را)؟
    و این که بعدا واسه مستر چی؟

راستی فکر کنم فیزیک دانشگاه های تاپ، به صورت دایرکت پی اچ دی هست؟ اون وقت قضیه فاند چی می شه باز؟
    دو سال اول رو نمی دن، بقیه سال ها بستگی داره گیرت بیاد یا نه؟

مرسی
    فاند در Undergrad بسیار محدوده، در مستر کمی بیشتر و برای دکترا هم از اون بیشتر. در کمبریج و آکسفورد (و خیلی دیگه از دانشگاه های انگلیس) هم میشه مستقیما از لیسانس رفت به PhD و هم میشه مستر خوند و بعد رفت. فاند و پذیرش هر دو دوره هم به همدیگه بی ربطه. شما لیسانس بگیرید هم بین هر مقطع به مقطع دیگه هیچ ارتباطی نیست و کل پروسه پذیرش و فاند هر مقطع جدا از هم هستند.

شانس فاند در این دو دانشگاه در مستر و دکترا خوبه اگه رزومه خوبی داشته باشید، Proposal خوبی بدید و به موقع اپلای کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc of Systems Engineering - University of Tehran

سلام دوستان،
    خوشبختانه در این تاپیک افرادی وجود دارند (مثل S03) که پاسخها رو خیلی خوب میدن. آدم ترغیب میشه بیخیال آمریکا بشه و انگلیس اپلای کنه.
    اگر ممکنه به من بگید که آیا با شرایط زیر شانسی برای پذیرش فول فاند در مقطع دکترا در حوزه های مرتبط با برنامه ریزی سیستمهای انرژی، یا لجستیک، یا تحقیق در عملیات کاربردی در دانشگاه کمبریج یا امپریال دارم یا خیر.
    کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه تربیت معلم تهران 17.4 نفر دوم
    ارشد مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی - برنامه ریزی سیستمهای انرژی دانشگاه تهران 18.8 نفر اول
    تافل 101 (R 26, L 28, S 22, W 25)
    جی آر ای کوانت 166 وربال 147 جدید (معادل کوانت 800 وربال 410 قدیم) رایتینگ 4
    2 مقاله کنفرانس خارجی 3 مقاله کنفرانس داخلی 1 مقاله سابمیت ISI و 1 مقاله در شرف آماده سازی برای سابمیت ISI
    متن توصیه نامه ها قوی هستند ولی اساتید در خارج از ایران شناخته شده نیستند (استادای دانشگاه تهران).

آیا باید مجددا تافل بدم؟ (به خاطر نمره 22 اسپیکینگ)
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bbk نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    خوشبختانه در این تاپیک افرادی وجود دارند (مثل S03) که پاسخها رو خیلی خوب میدن. آدم ترغیب میشه بیخیال آمریکا بشه و انگلیس اپلای کنه.
    اگر ممکنه به من بگید که آیا با شرایط زیر شانسی برای پذیرش فول فاند در مقطع دکترا در حوزه های مرتبط با برنامه ریزی سیستمهای انرژی، یا لجستیک، یا تحقیق در عملیات کاربردی در دانشگاه کمبریج یا امپریال دارم یا خیر.
    کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه تربیت معلم تهران 17.4 نفر دوم
    ارشد مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی - برنامه ریزی سیستمهای انرژی دانشگاه تهران 18.8 نفر اول
    تافل 101 (R 26, L 28, S 22, W 25)
    جی آر ای کوانت 166 وربال 147 جدید (معادل کوانت 800 وربال 410 قدیم) رایتینگ 4
    2 مقاله کنفرانس خارجی 3 مقاله کنفرانس داخلی 1 مقاله سابمیت ISI و 1 مقاله در شرف آماده سازی برای سابمیت ISI
    متن توصیه نامه ها قوی هستند ولی اساتید در خارج از ایران شناخته شده نیستند (استادای دانشگاه تهران).

آیا باید مجددا تافل بدم؟ (به خاطر نمره 22 اسپیکینگ)
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.
    بیشترین شانس در زمینه تحقیقات قبلی و مقالات شماست. معدل های شما برای Engineering Department کمبریج خوبه و حد نصاب رو دارید. GRE شما خیلی خوب نیست ولی خب در انگلیس اجباری نیست و از این بابت جای نگرانی نیست، تافل شما هم برای کمبریج و امپریال کافی نیست ( به ترتیب S25 و S24 لازمه).

پیشنهاد می کنم برای کمبریج اپلای کنید احتمال اینکه فاند بگیرید هست (اکثر فاند ها بصورت مسابقه ای هستند) به خصوص اینکه تا اون زمان احتمالا مقاله بعدیتون هم آماده شده. با اساتید در تماس باشید. برتری اینجا نسبت به آمریکا اینه که فاند ها (اگه بگیرید) معمولا بی قید و شرط هستند و نیاز به TA/RA بودن نخواهید داشت و بیشتر فرصت دارید روی پروژه خودتون کار کنید و طبیعتا سریعتر تموم می کنید. شما حتما گزینه های آمریکا رو هم در نظر داشته باشید چون اینجا فاند ها بسیار محدود تره.

این واقعا خیلی بده که باید معدل همه سال ها بالای 18/5 - 19 باشه آخه من سال اولم بنا به دلایلی اصلا خوب نشد زیر 18/5 ولی دوم و سوم بالای 19/5امیدوارم فقط سال اول رو نگاه نکنن اینطور اصلا شانسی نیستبه نظرتون با این سرایط برای من غیر ممکنه ؟
    ویرایش توسط MagicallGirl : April 12th, 2012 در ساعت 01:46 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MagicallGirl نمایش پست ها
    این واقعا خیلی بده که باید معدل همه سال ها بالای 18/5 - 19 باشه آخه من سال اولم بنا به دلایلی اصلا خوب نشد زیر 18/5 ولی دوم و سوم بالای 19/5امیدوارم فقط سال اول رو نگاه نکنن اینطور اصلا شانسی نیستبه نظرتون با این سرایط برای من غیر ممکنه ؟
    متاسفانه برای این دو دانشگاه فرصتی برای اشتباه وجود نداره به خاطر رقابت بسیار شدید. البته قاعدتا معدل سال اول به اندازه سال دوم و سوم مهم نیست و شما شانس خواهید داشت. در دروسی که نمره هاتون پایینه می تونید SAT Subject Test بدید، شاید بتونه جبران کنه این روشیه که بعضی توصیه می کنند.

بله واقعا فرصتی برای اشتباه نیست اما این واقعا خبر خیلی خوبی بود ممنون ... در مورد کمبریج هم تا همین حد سختگیری هست ؟ یک سوال دیگه هم داشتم داشنگاه آکسفورد چه امکاناتی برای دانشجو هاش داره ؟ و اینکه هزینه سالانه برای تحصیل چقدر میشه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MagicallGirl نمایش پست ها
    بله واقعا فرصتی برای اشتباه نیست اما این واقعا خبر خیلی خوبی بود ممنون ... در مورد کمبریج هم تا همین حد سختگیری هست ؟ یک سوال دیگه هم داشتم داشنگاه آکسفورد چه امکاناتی برای دانشجو هاش داره ؟ و اینکه هزینه سالانه برای تحصیل چقدر میشه ؟
    بله در کمبریج شاید رقابت تا حدی بیشتر هم هست. دقت کنید فقط برای یکی از این دو می تونید اپلای کنید.

امکانات دقیق دانشگاه بستگی به کالج و رشته شما داره، ولی کتاب خانه های بی نظیر، Social Life فوق العاده (بهترین در دنیا)، امکانات آموزشی کامل، راحتی دسترسی به هر نوع ریسورس مورد نیاز، Supervision یک به یک هفتگی و ... جزو استانداردهای درس خوندن در آکسفورد و کمبریجه. هزینه تحصیل رو در اینجا می تونید ببینید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc of Systems Engineering - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بیشترین شانس در زمینه تحقیقات قبلی و مقالات شماست. معدل های شما برای Engineering Department کمبریج خوبه و حد نصاب رو دارید. GRE شما خیلی خوب نیست ولی خب در انگلیس اجباری نیست و از این بابت جای نگرانی نیست، تافل شما هم برای کمبریج و امپریال کافی نیست ( به ترتیب S25 و S24 لازمه).

پیشنهاد می کنم برای کمبریج اپلای کنید احتمال اینکه فاند بگیرید هست (اکثر فاند ها بصورت مسابقه ای هستند) به خصوص اینکه تا اون زمان احتمالا مقاله بعدیتون هم آماده شده. با اساتید در تماس باشید. برتری اینجا نسبت به آمریکا اینه که فاند ها (اگه بگیرید) معمولا بی قید و شرط هستند و نیاز به TA/RA بودن نخواهید داشت و بیشتر فرصت دارید روی پروژه خودتون کار کنید و طبیعتا سریعتر تموم می کنید. شما حتما گزینه های آمریکا رو هم در نظر داشته باشید چون اینجا فاند ها بسیار محدود تره.
    خیلی ممنون از راهنماییتون. تافل و جی آر ایم رو می تونم افزایش بدم. چون پارسال کلا 1 ماه برای جفتشون خونده بودم. امسال فکر می کنم بتونم 2 الی 3 ماه وقت بذارم. به نظر شما تافل و جی آر ای باید حداقل چند باشه تا اپلیکیشنم در این دو زمینه رقابتی بشه؟
    سوال دیگه این که به نظر شخصی شما تحصیل دکترا در کمبریج یا امپریال در قیاس با تحصیل در دانشگاههای رنک 30-10 (منظور رنک رشته است) آمریکا چگونه است؟ منظورم از نظر پژوهشی، علمی، آینده شغلی (پژوهشی و آکادمیک) و دشواری گرفتن پذیرش فول فاند است.
    و سوال آخرم اینه که آیا برای اپلای کردن باید منتظر PhD Studentship ها باشم یا می تونم همینجوری به استادا میل بزنم و بعد اگه اکی دادن research proposal رو بنویسم؟ (منظورم اینه که اگه حتی پوزیشنی هم اعلام نکرده بودن بهشون میل بزنم)
    پیشاپیش از ادامه راهنماییتون خیلی متشکرم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bbk نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون. تافل و جی آر ایم رو می تونم افزایش بدم. چون پارسال کلا 1 ماه برای جفتشون خونده بودم. امسال فکر می کنم بتونم 2 الی 3 ماه وقت بذارم. به نظر شما تافل و جی آر ای باید حداقل چند باشه تا اپلیکیشنم در این دو زمینه رقابتی بشه؟
    سوال دیگه این که به نظر شخصی شما تحصیل دکترا در کمبریج یا امپریال در قیاس با تحصیل در دانشگاههای رنک 30-10 (منظور رنک رشته است) آمریکا چگونه است؟ منظورم از نظر پژوهشی، علمی، آینده شغلی (پژوهشی و آکادمیک) و دشواری گرفتن پذیرش فول فاند است.
    و سوال آخرم اینه که آیا برای اپلای کردن باید منتظر PhD Studentship ها باشم یا می تونم همینجوری به استادا میل بزنم و بعد اگه اکی دادن research proposal رو بنویسم؟ (منظورم اینه که اگه حتی پوزیشنی هم اعلام نکرده بودن بهشون میل بزنم)
    پیشاپیش از ادامه راهنماییتون خیلی متشکرم.
    GRE که اصلا مهم نیست اگه برای امریکا خوب خوندید و GRE عالی گرفتید اینجا هم بگید در غیر این صورت اصلا نیازی نیست. تافل هم لازمه 100 بگیرید با همه skill ها بالا 25 یعنی فقط کمی بهتر از این که فعلا دارید. نمره زبان در انگلیس هم رقابتی نیست و فقط کافیه از حد نصاب بالاتر برید.
    از همه نظر می تونید کمبریج و امپریال رو به ترتیب با 10 و 15 دانشگاه اول آمریکا مقایسه کنید. از اینجا خیلی ها به راحتی میرن به کمپانی های بزرگ آمریکا مثل گوگل و اپل و مایکروسافت یا موقعیت های آکادمیک در دانشگاه های تاپ آمریکا می گیرند.

به استاد ایمیل بزنید و موارد مورد علاقه تون رو بگید و ازش درباره فاند بپرسید، ممکنه استاد خودش فاند هایی داشته باشه و اگه به موقع (معمولا قبل از دسامبر سال قبل، همزمان با ددلاین های آمریکا) اپلای کنید برای اسکالرشیپ های مختلف هم در نظر گرفته می شید. نیاز نیست حتما Studentship ارسال شده باشه. در نهایت حدود 2/3 دانشجوهای دکترا در کمبریج فاند دارند که نسبتا درصد بالایی است. Research Proposal شما بسیار مهمه برای فاند گرفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بله در کمبریج شاید رقابت تا حدی بیشتر هم هست. دقت کنید فقط برای یکی از این دو می تونید اپلای کنید.

امکانات دقیق دانشگاه بستگی به کالج و رشته شما داره، ولی کتاب خانه های بی نظیر، Social Life فوق العاده (بهترین در دنیا)، امکانات آموزشی کامل، راحتی دسترسی به هر نوع ریسورس مورد نیاز، Supervision یک به یک هفتگی و ... جزو استانداردهای درس خوندن در آکسفورد و کمبریجه. هزینه تحصیل رو در اینجا می تونید ببینید.
    خیلی ممنون بابت اطلاعات رسانی خوبتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)