صفحه 39 از 45 نخستنخست ... 2930313233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 448

موضوع: آرشیو شده: تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد (تا اوایل سال 2014)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    شما هرچقدر دوست دارید بخندید ولی برای آکسفورد و کمبریج معدل 18.5 خیلی خوب محسوب نمیشه چون 90 درصد متقاضی ها در سیستم کشور خودشون چیزی مشابه 19.75 ایران و بالاتر رو دارند. بله هر اکتبر اپلای می کنید برای ورودی اکتبر سال بعد. برای سایر دانشگاه ها معدل بالای 17 خوب محسوب میشه. در ضمن فقط برای یکی از آکسفورد و کمبریج می تونید در هر سال اپلای کنید.
    خیلی ممنون دوست عزیز
    آیا برای دانشگاههای دیگر مثل وارویک هم باید از سال قبل اقدام کرد؟
    یک سوال مهم دیگر
    آیا داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی است؟برای ورود به دانشگاههای اینگلیس؟
    یا مدرک دیپلم کافیه؟

خیلی خیلی از جوابهات ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط novacounter نمایش پست ها
    جواب جالبی کمی خنیدیدم
    چه نمره ای خوب محصوب میشه؟
    برای وارویک هم همین رواله؟یعنی اونجا هم 18.5 کافی نیست؟
    بعد اینطور که شما گفتید اگر من اکتبر امسال اقدام کنم پاییز سال بعد یعنی اکتبر 2014 شروع به تحصیل میکنم؟
    بورس رو نمیدونم ولی برای من همون پذیرس مهمه
    در مورد اینگلیس نمیدونم ولی خیلی کشورها
    بر اساس معدل سال اول برای سالهای بعدی بورسیه 25 50 یا حتی 100% هم میدند
    که دانشجوهای خارجی رو هم شامل میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط novacounter نمایش پست ها
    بورس رو نمیدونم ولی برای من همون پذیرس مهمه
    در مورد اینگلیس نمیدونم ولی خیلی کشورها
    بر اساس معدل سال اول برای سالهای بعدی بورسیه 25 50 یا حتی 100% هم میدند
    که دانشجوهای خارجی رو هم شامل میشه
    در مورد بورس برای دانشجوهای اینترنشنال در مقطع لیسانس، در آمریکا می دونم که چنین بورس هایی وجود داره. ولی در مورد کشورهای دیگه چندان اطلاعی ندارم برای همین ترجیح میدم فردی که اطلاعات دقیقی تری خصوصا در مورد انگلیس داشته باشه شما رو راهنمایی کنه. ولی به طور کلی قبل از اینکه برای چنین بورس هایی برنامه ریزی کنید این رو در نظر داشته باشید که این بورس ها به علت اینکه دانشجو ها عموما در دوره لیسانس تحقیقات جدی و عمیقی ندارن از نظر تعداد بسیار محدود هستن و رقابت شدیدی هم براشون وجود داره که در عمل افرادی با شرایط علمی بسیار استثنایی اونها رو برنده میشن. از طرفی اینترنشنال بودن حداقل تاثیر منفی ای که می تونه داشته باشه این هست که در مقایسه دو دانشجو با شرایط علمی مساوی، دانشجوی native قطعا اولویت خواهد داشت.
    البته این رو هم بگم گاهی اوقات بورس هایی مخصوص دانشجوهای اینترنشنال ارائه میشه که البته رقابت برای اونها هم بسیار شدید هست. توصیه می کنم این سایت رو چک کنید: http://www.scholars4dev.com/
    اگر تو اینترنت بگردید سایت های مشابه زیاد هستن. موفق باشید.
    ویرایش توسط booalisina : June 16th, 2013 در ساعت 01:50 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    در مورد بورس برای دانشجوهای اینترنشنال در مقطع لیسانس، در آمریکا می دونم که چنین بورس هایی وجود داره. ولی در مورد کشورهای دیگه چندان اطلاعی ندارم برای همین ترجیح میدم فردی که اطلاعات دقیقی تری خصوصا در مورد انگلیس داشته باشه شما رو راهنمایی کنه. ولی به طور کلی قبل از اینکه برای چنین بورس هایی برنامه ریزی کنید این رو در نظر داشته باشید که این بورس ها به علت اینکه دانشجو ها عموما در دوره لیسانس تحقیقات جدی و عمیقی ندارن از نظر تعداد بسیار محدود هستن و رقابت شدیدی هم براشون وجود داره که در عمل افرادی با شرایط علمی بسیار استثنایی اونها رو برنده میشن. از طرفی اینترنشنال بودن حداقل تاثیر منفی ای که می تونه داشته باشه این هست که در مقایسه دو دانشجو با شرایط علمی مساوی، دانشجوی native قطعا اولویت خواهد داشت.
    البته این رو هم بگم گاهی اوقات بورس هایی مخصوص دانشجوهای اینترنشنال ارائه میشه که البته رقابت برای اونها هم بسیار شدید هست. توصیه می کنم این سایت رو چک کنید: http://www.scholars4dev.com/
    اگر تو اینترنت بگردید سایت های مشابه زیاد هستن. موفق باشید.
    خیلی ممنون
    برای من مهمترین چیز گرفتن پذیرش هستش
    که نمیدونم دانشگاهی مثل آکسفورد با معدلی که من دارم(18.5)
    چه نظری داره میدونم این معدل شاید زیاد عالی نباشه ولی(برای اکسفورد)
    ولی امیدوارم برای دانشگاههای دیگر مثل منچستر نیوکاستل یا وارویک کافی باشه

Junior Member sina_shah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Manchester University

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    http://www.phil.cam.ac.uk/pros_students/u_gradpros.html
    http://www.philosophy.ox.ac.uk/admissions/undergraduate
    http://www2.warwick.ac.uk/fac/soc/ph...undergraduate/

1. برای آکسفورد و کمبریج باید قبل از اکتبر هر سال برای پذیرش پاییز سال بعد اقدام کنید. برای بقیه دانشگاه ها می تونید دیرتر اقدام کنید.
    2. لینک ها رو ببینید. برای آکسفورد و کمبریج نیازه سوابق تحصیلی عالی داشته باشید و مصاحبه هم باید انجام بدید.
    3. چند روز تا چند هفته. بخش ویزا رو مطالعه کنید.
    4. خیر نیازی به استعلام نیست. شما موقع اپلای نمره هاتون رو دستی وارد می کنید و بعد از پذیرش لازمه مدارکتون رو ترجمه کنید و برای دانشگاه بفرستید.
    اگه تو اکتبر اقدام کنیم اون موقع که هنوز حتی نمرات semester اول سال سومم نداریم ایا پذریش conditional میدن؟ اگه کسی یه تخمینی از نمره)uk grading system) برای پذیرش با یه کمک هزینه ی حداقلی داره میشه بگه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_shah نمایش پست ها
    اگه تو اکتبر اقدام کنیم اون موقع که هنوز حتی نمرات semester اول سال سومم نداریم ایا پذریش conditional میدن؟ اگه کسی یه تخمینی از نمره)uk grading system) برای پذیرش با یه کمک هزینه ی حداقلی داره میشه بگه؟
    سوالات دوستمون درباره لیسانس بود (که نمرات سال آخر دبیرستان رو ندارند ولی پروسه ارزیابی تا جولای طول می کشه و باید نمره ها رو عرضه کرد). برای فوق یا دکترا زمان بندی ها متفاوته که قبلا همینجا توضیح داده شده.

خیلی از کمک هزینه ها بر اساس معدل نیستند و رشته به رشته و مقطع به مقطع و حتی کالج به کالج متفاوته و فرمول خاصی وجود نداره. شما در انگلیس برای ورود به این دو حتما به معدل 1st Class نیاز دارید.

Banned

سلام من سال سوم دبیرستانم.و چون شوقی به درس خوندن در ایران نداشتم نمرات اول تا سومم پایین.اما سرم به سنگ خورده و میخوام برای تحصیل به دانشگاه کمبریج برمو حالا سوالم این که من اگر پیش دانشگاهی معدل بالای 19 بگیرم و رتبم زیر 100 بشه شانسی دارم.یا رتبه ی زیر 1000 اگر میشه کامل توضیح بدید.واگر نمیشه چه راه های دیگه ای وجود داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir707070 نمایش پست ها
    سلام من سال سوم دبیرستانم.و چون شوقی به درس خوندن در ایران نداشتم نمرات اول تا سومم پایین.اما سرم به سنگ خورده و میخوام برای تحصیل به دانشگاه کمبریج برمو حالا سوالم این که من اگر پیش دانشگاهی معدل بالای 19 بگیرم و رتبم زیر 100 بشه شانسی دارم.یا رتبه ی زیر 1000 اگر میشه کامل توضیح بدید.واگر نمیشه چه راه های دیگه ای وجود داره؟
    شانسی ندارید. شاید الان سرتون به سنگ خورده باشه ولی همیشه گذشته انسان در آینده دخیله. شما سعی کنید پیش دانشگاهی معدل خوب داشته باشید و لیسانستون رو در یک دانشگاه متوسط (خارج) یا دانشگاه عالی ایران بگیرید و در صورت داشتن معدل عالی فرصت خواهید داشت برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه های تاپ برید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط amir707070 نمایش پست ها
    دوست من من هم امید وارم بتونید ولی تو این مورد اگه اجازه بدین بگم بهتون که محاله...
    دوست من اصلا میدونین واسه لیسانس این دانشگاه چی میخواد؟
    شما اگر هم میخواید برید حتی از فوق یا حتی دکترا باید طبق گفته دوست خوب من so3 از دانشگاه خیلی خوب پذیرش بگیرید اگر هم نشد باید نمرات و زبان و جی ار ای و مقاله داشته باشید
    خودتون رو محدود به این جور دانشگاهها که اصلا معلوم نیس از چه قراری دانشجو رو برمیدارن نکنید!
    سربلند باشی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من من هم امید وارم بتونید ولی تو این مورد اگه اجازه بدین بگم بهتون که محاله...
    دوست من اصلا میدونین واسه لیسانس این دانشگاه چی میخواد؟
    شما اگر هم میخواید برید حتی از فوق یا حتی دکترا باید طبق گفته دوست خوب من so3 از دانشگاه خیلی خوب پذیرش بگیرید اگر هم نشد باید نمرات و زبان و جی ار ای و مقاله داشته باشید
    خودتون رو محدود به این جور دانشگاهها که اصلا معلوم نیس از چه قراری دانشجو رو برمیدارن نکنید!
    سربلند باشی
    یعنی حتی اگر رتبت 2 رقمی بشه یا تک رقمی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)