صفحه 4 از 45 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 448

موضوع: آرشیو شده: تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد (تا اوایل سال 2014)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه کمبریج یا آکسفورد

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    البته بحث داره از موضوع تاپیک خارج میشه ولی این لینک رو میذارم تا ببینید. این شرایط پذیرش پرستاری با Registration در King's college لندنه:
    http://www.kcl.ac.uk/prospectus/unde...header_search/
    همونطور که میبینید معادل 17 پیش دانشگاهی میخواد که شما بیشتر دارید. در ضمن این دانشگاه خیلی معتبره.
    همونطور که گفتم وضع پرستارها در انگلستان خیلی بهتر از ایرانه و برای همین رقابت زیادی داره. پس خیلی شانستون رو بالا ندونید.
    مدت زمان اقدام برای UCAS هم فکر کنم آخراشه و برای همین زود بجنبید.
    خیلی ممنون . از راهنمایی هاتون.
    راستش من برای سال 2011 می خوام اقدام کنم و تو شهری خارج از لندن . (بیشتر به خاطر هزینه )
    توانایی پرداخت سالی 30 تا 35 رو دارم .
    طبق سایت http://www.hotcoursesabroad.com/stud...s-ranking.html
    دانشگاه Southampton رتبه 15 رو داره و تو پرستاری رتبه 3 / منتهی Manchester رتبه 24 داره و تو پرستاری رتبه 5 / هرینه هاش هم تقریبا برابر هستش . حالا به نظر شما کدوم می تونه انتخاب بهتری باشه . هم از لحاظ دانشگاه و هم زندگی و ...
    ؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_bahar نمایش پست ها
    خیلی ممنون . از راهنمایی هاتون.
    راستش من برای سال 2011 می خوام اقدام کنم و تو شهری خارج از لندن . (بیشتر به خاطر هزینه )
    توانایی پرداخت سالی 30 تا 35 رو دارم .
    طبق سایت http://www.hotcoursesabroad.com/stud...s-ranking.html
    دانشگاه Southampton رتبه 15 رو داره و تو پرستاری رتبه 3 / منتهی Manchester رتبه 24 داره و تو پرستاری رتبه 5 / هرینه هاش هم تقریبا برابر هستش . حالا به نظر شما کدوم می تونه انتخاب بهتری باشه . هم از لحاظ دانشگاه و هم زندگی و ...
    ؟؟؟؟
    منچستر شهر بهتریه.هم کار توش زیاده و هم شهر ارزونیه. حتما منچستر رو انتخاب کنید. برای این رشته و شهر با این پول کافیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    منچستر شهر بهتریه.هم کار توش زیاده و هم شهر ارزونیه. حتما منچستر رو انتخاب کنید. برای این رشته و شهر با این پول کافیه.
    یعنی حتی با توجه به اینکه رنکینگ southampton بهتر از manchester هست , manchester اتنخاب مناسب تریه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_bahar نمایش پست ها
    یعنی حتی با توجه به اینکه رنکینگ southampton بهتر از manchester هست , manchester اتنخاب مناسب تریه ؟
    از لحاظ زندگي منچستر خيلي بهتره. رنکينگ ساوتهمپتون هم خيلي بالاتر نيست.

Junior Member

سلام بچه ها
    من سوال دارم در مورد دانشگاه کمبریج
    کسی هست از این دانشگاه قبول شده باشه برای دوره ی دکترا
    من با یه استاد مکتابه داشتم و استاد منو قبول کرده و مدارکمو چک کرد و گفت کا باید references بهتری از استادام بگیرم. حالا اگه این نامه ها رو بگیرم و البته من چند تا مقاله دارم و دنبال گرفتن مدرک ielts هستم به نظرتون شانس پذیرش دارم؟

Junior Member

سلام دوستان
    منامسال دیپلم گرفتم و معادلم هم بالای 18 و نمرات دروس اختصاصیم هم خیلی خوبه
    می خواستم واسه تحصیل تو این دانشگاه ها در رشته پزشکی اقدام کنم
    میشه راهنماییم کنید که باید چه کارایی رو انجام بدم
    در حال گرفتن آیلتس هم هستم
    مشکل سربازی هم ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنید

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arman71 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مشکل سربازی هم ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنید
    اسم رشته خود را به انگلیسی بگو و جزو زیر شاخه چی می شود.

مثلا برق جزو رشته مهندسی است .

اگر اینجا جواب ندادم یک پیغام شخصی بده .

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    مشکل سربازی هم ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنید
    سوال در مورد پزشکی کمبریج و آکسفورد زیاد مطرح میشه. من برای همین خواستم یک جواب کلی بدم:

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی در انگلستان از اعتبار و درآمد بسیار بالایی برخوردارند. رقابت برای ورود به این رشته ها خیلی زیاده. پذیرش هم خیلی محدوده چون دانشگاه ها در سال حق ندارند از سقف معینی بیشتر دانشجوی خارجی بگیرند. در ضمن شهریه این رشته ها هم خیلی بالاست.
    برای تحصیل در این رشته ها شما باید دوره دو ساله A-Level v رو طی کنید که معادل دیپلم میشه. شما اگه تو ایران فوق دیپلم و حتی لیسانس هم داشته باشید باید برای پزشکی این دوره دو ساله رو طی کنید چون خیلی خیلی سخت اجازه میدند شما مستقیم وارد Foundation بشید. بعد از تموم کردن این دوره دو ساله اگه نمره هاتون خیلی خوب باشه میذارند برید دوره مقدماتی. در ضمن بعضی دانشگاه ها مثل همین کمبریج و آکسفورد کنکور ورودی هم برای رشته پزشکی دارند که البته یکی از پارامترهای تصمیم گیری اونهاست.
    دوره پزشکی کلا 5 سال طول میکشه و ممکنه بعضی جاها زودتر تموم شه.

با توجه به موارد فوق و تجربیاتی که من دارم و افراد زیادی که دیدم به شما توصیه میکنم در مورد این تصمیم باز هم فکر کنید. دوره A-Level اصلا آسون نیست و خیلیا توش میمونند. رقابت خیلی زیاده. شما هم معدل دیپلمتون خیلی بالا نیست (شرمنده که این رو میگم) و کل پذیرش خارجی دانشگاه های انگلستان در رشته پزشکی به سالی 200-300 نفر هم نمیرسه که خیلی کمه. حداقل اگه هم میخواهید در رشته پزشکی درس بخونید میتونید دانشگاه های پایین تر رو انتخاب کنید تا شانستون بیشتر شه ولی من به نظرم با شرایطی که دارید شانسی تو آکسفورد و کمبریح ندارید.

بازم سوالی باشه در خدمتم.

Junior Member

ممنون از همه دوستانی که واسه سوال به افراد کم تجربه تر وقت میزارند

در پاسخ به سامان باید بگم که رشته مورد نظر من خود medicine هست

ممنونم از houman1979 که توضیحات خوبی دادند
    من شنیده بودم با داشتن دیپلم ایران اگه بتونی سطح علمی بالای خودت را اثبات کنی می تونی مستقیما وارد یک مرحله به نام Foundation بشی که مخصوص دانش آموزان بین المللی هست
    (یعنی دیگه نیاز به a level نیست)
    من نمی دونم منظور شما از کنکور ورودی ukcat هست یا چیز دیگه؟
    اگه چیز دیگه هست لطفا اسمش رو ذکر کنید

چون یه سری داشگاه ها(مثل آکسفورد) واسه ورود به گذروندن این امتحان (ukcat)نیاز دارند

من نمی دونم منظورتون از معدل بالا چیه؟(19.5 به بالا رو بالا میگید؟)
    ولی اگه اطلاع داشته باشید امسال امتحانات نهایی به گونه ای دیگه برگزار شد و دیگه مثل سال های پیش نیست که کسی معدل 19 20 بیاره
    من هم از درس هایی مثل عربی ادبیات و زبان فارسی کم آوردم که معدلم این شده

خوشبختانه سطح علمیم هم بالا هست نسبت به هم سن و سال های خودم
    تو 6سال هم هست تو تیزهوشان هستم
    الان هم دروس تخصصی پیش دانشگاهی رو جلوتر خوندم

از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم
    زبان هم دارم دوره های آیلتس رو می گذرونم

از راهنمایی هاتون ممنونم
    اگه میشه دانشگاه هایی که امکان قبول شدن توشون بیشتره رو معرفی کنید

اگه هم اطلاعاتی در مورد چگونه مستقیم وارد foundation شدن دارید لطفا بگید

ApplyAbroad Guru

ممنون از همه دوستانی که واسه سوال به افراد کم تجربه تر وقت میزارند

در پاسخ به سامان باید بگم که رشته مورد نظر من خود medicine هست

ممنونم از houman1979 که توضیحات خوبی دادند
    من شنیده بودم با داشتن دیپلم ایران اگه بتونی سطح علمی بالای خودت را اثبات کنی می تونی مستقیما وارد یک مرحله به نام Foundation بشی که مخصوص دانش آموزان بین المللی هست
    (یعنی دیگه نیاز به a level نیست)
    من نمی دونم منظور شما از کنکور ورودی ukcat هست یا چیز دیگه؟
    اگه چیز دیگه هست لطفا اسمش رو ذکر کنید

چون یه سری داشگاه ها(مثل آکسفورد) واسه ورود به گذروندن این امتحان (ukcat)نیاز دارند

من نمی دونم منظورتون از معدل بالا چیه؟(19.5 به بالا رو بالا میگید؟)
    ولی اگه اطلاع داشته باشید امسال امتحانات نهایی به گونه ای دیگه برگزار شد و دیگه مثل سال های پیش نیست که کسی معدل 19 20 بیاره
    من هم از درس هایی مثل عربی ادبیات و زبان فارسی کم آوردم که معدلم این شده

خوشبختانه سطح علمیم هم بالا هست نسبت به هم سن و سال های خودم
    تو 6سال هم هست تو تیزهوشان هستم
    الان هم دروس تخصصی پیش دانشگاهی رو جلوتر خوندم

از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم
    زبان هم دارم دوره های آیلتس رو می گذرونم

از راهنمایی هاتون ممنونم
    اگه میشه دانشگاه هایی که امکان قبول شدن توشون بیشتره رو معرفی کنید

اگه هم اطلاعاتی در مورد چگونه مستقیم وارد foundation شدن دارید لطفا بگید
    با سلام:
    1-با داشتن پیش دانشگاهی با معدل بالای 14-15 و آیلتس بالای 5.0 میشه مستقیم وارد دوره فاندیشن شد ولی نه برای رشته های پزشکی!!! تو پزشکی اصلا داستان فرق میکنه. گفتم رقابت خیلی زیاده و دانشگاه ها خیلی محدودترند. کلا انگلستان 30 تا دانشگاه پزشکی داره در حالیکه تو رشته های دیگه داستان یه جور دیگه است. از نظر تئوریک شما میتونید با داشتن دیپلم وارد دوره فاندیشن بشید ولی از نظر عملی چون رقابت خیلی زیاده پس مجبور می شید یه سطح بیاید پایین تر.
    2-منظورم امتحان BMAT بود که برای ورود به دانشگاه هایی مثل آکسفورد، کمبریج، امپریال کالج و منچستر مورد نیازه.
    3-ببینید دوست عزیز این مساله معدل شما و دبیرستان تیزهوشان و دانشگاه های معتبر مساله پیچیده ایه. من خودم تیزهوشانی بودم و تو امیرکبیر درس خوندم. به طور کلی میتونم بگم دانشگاه های اینجا هیچ شناختی از دانشگاه های ایران ندارند و براشون فرقی بین دانشگاه تهران و شریف با دانشگاه غیرانتفاعی بوشهر نیست!!! اگه قبول ندارید میتونم براتون صد تا مثال بزنم. طبیعی هم است. دانشگاه های ایران هیچ اعتبار جهانی ندارند. تازه اگه تو رنکینگ ها هم جستجو کنند بهترینشون که دانشگاه تهرانه در سطح ضعیفترین دانشگاه انگلستان نیست. پس فکر نکنید تیزهوشانی بودن شما ارزش زیادی براشون داره. همین الان لیسانس چهار ساله ایران توسط NARIC معادل Ordinary Bachelor ارزیابی شده درحالیکه شما اینجا سه سال درس بخونید میتونید Bachelor Honor بگیرید که با ارزش تره. متاسفانه این شرایطی که باید باهاش کار کرد. منم معدلم تو امیرکبیر جز خوبها بود ولی اینجا وقتی دانشگاه صد تا پرونده از هند و پاکستان (که برعکس ایران خیلی هم خوب باهاشون آشنا هستند) میگیره که معدل های بالای 95% دارند درنتیجه معدل 18 شما خیلی براشون سنگین نیست.
    پس چطوری اینهمه ایرانی مثلا میرند آمریکا بورسهای خوب میگیرند: خوب دانشگاه های اونجا شناختی از ما ندارند ولی وقتی دو سه تا دانشجو از یه دانشگاه ایران میرند اونجا، حالا دیگه آشنا میشند. یعنی به عبارت دیگه به جای اینکه دانشگاه اعتبار داشته باشه، دانشجو براش اعتبار ایجاد میکنه. مثلا دانشگاه برمینگهام به خوبی امیرکبیر رو میشناسه یا مثلا استنفورد شریف رو میشناسه. در ضمن تو رشته های مهندسی و علوم، دانشجوها با دادن مقاله و کارهای به این شکل خودشون رو اثبات می کنند تا دانشگاه معیاری مستقل برای ارزیابی اونها داشته باشه.
    متاسفانه تو پزشکی اونم تو آکسفورد و کمبریج چنین داستانی نیست. یعنی نه خیلی ایرانی رفته و نه میشه مقاله و اینا داد. راه شما اینه که برید A Level سعی کنید با نمره خیلی خیلی خوب درس رو تموم کنید (اصلا فکر نکنید خوندن جبر و هندسه و مثلثات و زیست شناسی به انگلیسی راحته!!!) بعدش با BMAT بالا فکر کنم شانستون خیلی زیاد میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)