نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadroshan نمایش پست ها
از شما دو دوست عزیز که تجربیات ارزشمند خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدهید سپاسگزارم .
من رشته تحصیلی ام حسابداری هست و در حال حاضر هم کارمند رسمی اداره امور مالیاتی هستم با توجه به اینکه سنم بالاتر از حدی است که امتیاز مناسبی رو بتونم اختیار کنم تصمیم گرفتیم از طریق همسرم اقدام کنیم در حال حاضر در ابتدای راه هستیم و بناچار باید از تجربیات وکیل استفاده کنیم که کم هزینه نیست بهر حال اگر موفق بشم از ته قلبم راضیم . علیرغم نوع کارم از لحاظ اقتصادی در ایران و با توجه به وضعیت نا بسامان این روزها تصمیم دارم مابقی زندگی خودم و خانواده ام رو در استرالیا ادامه بدم الان(42 سالمه) من که دیدم هیچ نتیجه ای از زندگی صادقانه در ایران ندیدم گفتم لا اقل شاید بتونم مابقی عمرم رو که اینقدر تو این کشور سختی کشیدم اونجا ادامه بدم بنظر شما اگر حتی کار کژوال هم انجام بدم بدتر از این اینجاست باور کنید صادقانه بگم خودم رو برای پائین ترین نوع کارها اماده کردم و از لحاظ روانی با این موضوع مشکلی ندارم .همسرم تو بخش قرارداد ها تو یه شرکت خوب بین المللی در ایران کارمیکرده که تو استرالیا هم شعبه داره و خدا رو شکر یکی از مدیرانش که الان هم استرالیاست سابقه اش رو اپروو کرده ، وکیل هم برای این نوع کار و با بررسی که انجام داده پرت رو در نظر گرفته و به احتمال فراوان وایزی 190 رو برامون در نظر میگیره . بنطر شما من میتونم در اینده و یواش یواش خودمرو تو شرکتهای مرتبط با کار مالی و حسابداری و مالیاتی که سابقه 12- 13 ساله تو این کار دارم سوق بدم .
باز هم از اطلاعات مفیدتون سپاسگزارم

دوست گرامی من در چند سطر تجربه ی شخصی خودم رو میگم ولی شما حتما صلاح کار خودتون رو بیشتر میدونید:
اولا من با گرفتن وکیل موافق نیستم پروسه ی گرفتن ویزای استرالیا بسیار شفاف است که البته با کمی دانش زبان میتونید از توی سایت مهاجرت استرالیا و راهنمایی های دوستان بگیرید
البته توی یه مملکت باصاحب مثل استرالیا باید بگم یکی از دوستان من اینجا که چینی هم هست برام تعریف کرد همین ویزای 190 رو که معمولا 2 سال یا بیشتر باید طول بکشه بیاد با وکیل از داخل استرالیا زودتر از موعد گرفته بود چون وکیلی کار درست راه و چاه هارو بسیار بهتر میدونه.

دوم اینکه حتی اگه یک روز به زندگی کسی مونده باشه من بهش پیشنهاد میکنم بیاد از ایران بیرون و زندگی در یک کشور جهان اولی رو تجربه کنه.
من با رویکرد شما موافقم که از پایین ترین کارها شروع میکنم" و این رو تحسین میکنم. من خودم با کار مهندسی ایران شروع کردم ولی اینجا دارم کار کژوال میکنم که البته شاید سخت باشه ولی
من به عنوان سکوی پرش بهش نگاه میکنم
از دوستان کسانی رو میشناسم با 10سال سابقه حسابداری اینجا به عنوان کارمند ساده استخدام شدند ولی تونستند خودی نشون بدن و ارتقاع پیدا کنن.
در کل پیدا کردن کار اینجا آسون نیست به خصوص وقتی تازه وارد هستی
یکی از مشاورین مهاجرت اینجا به من یاد داد که توی استرالیا خیلی بیشتر از اینکه تو چی بلدی مهم اینه که چه کسی رو میشناسی.
در کل مملکت ما جای خوبیه ولی برای آقا زاده ها نه برای تحصیل کرده ها
مهم نیست شما چند سالتونه اگر شایسته باشید کافیه اینجا وارد یک ارگانی بشید دیگه اون شایستگی شماست که برای ارتقاع تون کافیه.

موفق باشید